BG TV Talk
28 March 2024 15:44:23
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA - есен/зима 2019/2020 | новини и коментари

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA - есен/зима 2019/2020 | новини и коментари  (Read 37397 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #100 on: 18 September 2019 11:06:19 »

Какво се случва с разпространението на Нова HD? Голям гаф от тяхна страна, че не стартираха ударно HD версията си поне с 20-часова 1080i програма на ден.
Много ясно, че операторите ще странят масово от излъчване на подобен канал-недоразумение, подобен на Нова Спорт HD, на която само логото ѝ е в HD. Дори и рекламите са 576i, а от Нова искат пари за тази подигравка вече 6 години.

Трябваше да се постараят както направиха bTV през 2012 г. и да пуснат почти всичко във Full HD, в случая с това, че вече е края на 2019 г. Нова трябваше още от старата на HD версията си всичко да е в HD с напълно обновено оборудване за всичките си ТВ канали.
Доколкото разбрах от друг форум дори Маскираният певец се е излъчил в SD по HD версията. Ако е наистина така, това е направо срамно.
За "Маскираният певец" май наистина е така. Гледам, че в Nova Play няма HD версия на предаването. Ама то все пак се снима в студиата на Магърдич и явно там не са сменили техниката. То реално техниката е сменена само в основната сграда на "Нова", която е до летището. "На кафе" вече го снимат в бившия комплекс на TV7 в Герман, доколкото разбрах, та затова то е в HD. А "Нова HD" засега явно си го има само при tivi.bg или поне не съм видял официално инфо да го има другаде канала.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #101 on: 18 September 2019 11:24:50 »

Доколкото знам пултовете в комплекса на Global нямат капацитета за HD излъчване, та затова не се надявайте да гледате нито Маскирания Певец, нито Капките във висока резолюция. Което е доста кофти, защото това ще са им двете най - гледани продукции за сезона най - вероятно.

Относно участието на Евгени Будинов в ОЖ - човекът отдавна има участие в сериала, но в друга роля (в първите сезони), още тогава си беше депутат, а вие чак сега се сетихте да повдигнете въпроса  Grin. Като не следите сериалите, поне не се излагайте по такъв начин. Тъпото в тази ситуация е, че взимат зрителите за балами, които не си спомнят ролята, която той играеше в началото на продукцията. Но пък след 350 епизода вече (400 в края на този сезон), хората сигурно забравят.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #102 on: 18 September 2019 14:52:43 »

Я, още един журналист е напуснал Нова ТВ. https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/09/18/3964948_razsledvashtiiat_jurnalist_marin_nikolov_sushto/
Report Spam   Logged
trmkr
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 24


« Reply #103 on: 18 September 2019 15:28:39 »

Маскираният певец 100% не се снима в HD. Качеството при мен на цифровата беше покъртителен мазаляк (доста по-зле от това на ОЖ, Игри на волята и Пътят на честа), язък за яките маски.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #104 on: 18 September 2019 20:59:40 »

Поне онлайн на сайта да я качат Нова HD, така само дразнят с тоя надпис гледайте на HD, гледайте ама след 2 часа онлайн или на 1 единствен оператор, прецакал се явно...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #105 on: 19 September 2019 15:30:29 »

Доколкото знам пултовете в комплекса на Global нямат капацитета за HD излъчване, та затова не се надявайте да гледате нито Маскирания Певец, нито Капките във висока резолюция. Което е доста кофти, защото това ще са им двете най - гледани продукции за сезона най - вероятно.

Относно участието на Евгени Будинов в ОЖ - човекът отдавна има участие в сериала, но в друга роля (в първите сезони), още тогава си беше депутат, а вие чак сега се сетихте да повдигнете въпроса  Grin. Като не следите сериалите, поне не се излагайте по такъв начин. Тъпото в тази ситуация е, че взимат зрителите за балами, които не си спомнят ролята, която той играеше в началото на продукцията. Но пък след 350 епизода вече (400 в края на този сезон), хората сигурно забравят.
След толкова много епизоди нормално да се забрави ролята на Евгени Будинов. Аз също бях забравил, ама ти сега ме подсети. Нека припомня, че в началото на сериала неговата роля беше да играе младия Янко Василев (бащата на д-р Александър Василев). Впрочем в първите няколко епизода на сезон 1 участва и Диана Димитрова (сега в ролята на д-р Зорница Огнянова). Тогава обаче тя играе медицинска сестра, с която доц. Петър Захариев неколкократно изневерява на жена си. Grin

Ето я и тарифата на "Нова" за октомври: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1568894502_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_october.xlsx

Съвсем очаквано има промени в изборния ден, а иначе има само една постоянна промяна.

На 11 октомври в 15:00ч. ще се излъчи последният епизод на "Прости ми". От 14 октомври на негово място почва друг турски сериал "Черна роза", който видях, че през 2014г. е излъчван по TV7.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #106 on: 16 October 2019 17:51:36 »

"Пътят на честта" явно не се представя добре, ама то се очакваше. Grin От другата седмица сериалът ще е от понеделник до сряда. В четвъртък в 22:00ч. ще има повторения на "Кошмари в кухнята".

Ето я и тарифата за ноември, ама това май е единствената промяна: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1571237978_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_november.xlsx

След тази рокада в програмата, "Пътят на честта" едва ли ще има втори сезон, та дано поне завършат историята, а не да го оставят недовършен като "Полицаите от края на града" и "Ние, нашите и вашите".
Report Spam   Logged

Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #107 on: 16 October 2019 20:23:52 »

"Пътят на честта" явно не се представя добре, ама то се очакваше. Grin От другата седмица сериалът ще е от понеделник до сряда. В четвъртък в 22:00ч. ще има повторения на "Кошмари в кухнята".
Не вярвам да не се представя добре. По-вероятната причина е, че искат да приключат сериала в седмицата преди Коледа. Ако бяха продължили да излъчват по 4 епизода на седмица, щеше да свърши началото на декември. Общо епизодите са 52, а са излъчени почти половината от тях за малко повече от месец.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #108 on: 16 October 2019 20:27:59 »

Не вярвам да не се представя добре. По-вероятната причина е, че искат да приключат сериала в седмицата преди Коледа. Ако бяха продължили да излъчват по 4 епизода на седмица, щеше да свърши началото на декември. Общо епизодите са 52, а са излъчени почти половината от тях за малко повече от месец.
+1 Абсолютно подкрепям твоето мнение! И аз това си го мислех Grin
"Пътят на честта" явно не се представя добре, ама то се очакваше. Grin От другата седмица сериалът ще е от понеделник до сряда. В четвъртък в 22:00ч. ще има повторения на "Кошмари в кухнята".

Ето я и тарифата за ноември, ама това май е единствената промяна: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1571237978_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_november.xlsx

След тази рокада в програмата, "Пътят на честта" едва ли ще има втори сезон, та дано поне завършат историята, а не да го оставят недовършен като "Полицаите от края на града" и "Ние, нашите и вашите".
Дали,причината е слаб рейтинг.По принцип следя сериала,но действително доста бавно и мудно се развиват нещата
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #109 on: 17 October 2019 11:32:57 »

+1 Абсолютно подкрепям твоето мнение! И аз това си го мислех Grin Дали,причината е слаб рейтинг.По принцип следя сериала,но действително доста бавно и мудно се развиват нещата
Ами, аз насила му изгледах първите 3-4 епизода и въобще не ме грабна. Освен мудното действие много ме дразни и изкуствената игра на половината актьори. Дори и ролята на Силвия Петкова не ми хареса, въпреки че тя добре се справяше в "Революция Z" и "Под прикритие"... Сценарият също е доста зле - от първите епизоди въобще не разбрах каква е връзката между хората в София и Царево, та дано нататък се е разбрало. Зачудих се даже как Виктор Божинов се е захванал с този обречен проект, понеже имах доста добро мнение за него от "Под прикритие", "Връзки" и "Възвишение". Като цяло "Пътят на честта" доста ми напомня на "Хотел България" и "Забранена любов" - чиста сапунка. Grin Ако бяха разказали историята в по-малко епизоди, определено щеше да им се получи доста по-добре.

Не вярвам да не се представя добре. По-вероятната причина е, че искат да приключат сериала в седмицата преди Коледа. Ако бяха продължили да излъчват по 4 епизода на седмица, щеше да свърши началото на декември. Общо епизодите са 52, а са излъчени почти половината от тях за малко повече от месец.
Ми, те и за "Полицаите от края на града" не признаха, че е провал, ама му намалиха епизодите от два на един седмично и в следващия сезон доизлъчиха още 6 епизода, които им бяха останали. Grin

Като цяло на Халваджиян нещо не му се получват сериалите. Имаше само един "Морска сол" преди около 15 години, който ми харесваше. "Седем часа разлика" също ми харесваше, ама като му пуснаха неизлъчените няколко епизода от сезон 4, той също ми изглеждаше зле.
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #110 on: 18 October 2019 19:25:46 »

Доколкото съм чул, епизодите на "Пътят на честта" се снимат трудно и имат продукционни проблеми, затова му намалят бройката на седмица според мен.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #111 on: 18 October 2019 23:41:32 »

Доколкото съм чул, епизодите на "Пътят на честта" се снимат трудно и имат продукционни проблеми, затова му намалят бройката на седмица според мен.
То с тия дървени актьори явно правят стотици дубли... Grin Иначе те още в началото на сезона са обявили, че е 52 епизода, та явно наистина искат да го удължат до Коледа, ама знае ли ги човек. Аз лично се надявам това недоразумение да няма повече сезони, че ще е чисто хвърляне на пари на вятъра.
Report Spam   Logged

david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #112 on: 19 October 2019 10:21:53 »

Повечето БГ сериали са пълна трагедия! Някой от вечно нагласените продуценти снима няколко евтини сценки с дървени актьори (обикновено с потресаваща дикция), после си прибира парите и бЕга. А на зрителите ни се обяснява, че получилото се творение трябва задължително да го гледаме, за да "покажем, че сме българи и патриоти"....

Толкова средства хвърлени за този сериал и накрая "Комиците" и "Истински истории" имат почти двойно по-високи рейтинги от него. Ето това се нарича провал!  Grin
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #113 on: 22 October 2019 03:46:28 »

Последно Маскираният певец в какво качество е. Питам понеже случайно отворих фейсбука на предаването и го рекламират за по добро качество по нова HD.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #114 on: 22 October 2019 09:06:18 »

Последно Маскираният певец в какво качество е. Питам понеже случайно отворих фейсбука на предаването и го рекламират за по добро качество по нова HD.
Както писаха колегите по-горе - апаратните на Global Group нямат достатъчния капацитет за HD излъчване. Така че дали ще е на Нова SD или Нова HD, докато Халваджиян не си обновят техниката ще е същия мазньоч... С едната разлика, че при HD версията е леко ъпскейлната работата.  Grin
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #115 on: 22 October 2019 19:25:41 »

От вчера гледам, че въртят реклами за кастинги за новия сезон на Hell's Kitchen. За съжаление явно това недоразумение ще има и трети сезон. Надявам се поне "Игри на волята" и "Пътят на честта" да приключат безславното си съществуване с по един сезон.

Между другото случайно забелязах, че "Маскираният певец" и "Игри на волята" ползват еднакъв шрифт. Не знам как се казва шрифтът, но "Маскираният певец" го ползват при логото на предаването, а "Игри на волята" - при надписите на плочките.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #116 on: 22 October 2019 20:52:58 »

Между другото случайно забелязах, че "Маскираният певец" и "Игри на волята" ползват еднакъв шрифт. Не знам как се казва шрифтът, но "Маскираният певец" го ползват при логото на предаването, а "Игри на волята" - при надписите на плочките.

Шрифтът, който се ползва в надписните плочки на "Игри на волята" и в логото на "Маскираният певец", се казва Busorama (или пък така разбрах от няколко източници в нета). На някои сайтове за шрифтове го няма на кирилица, както са и логата на гореспоменатите предавания на Нова ТВ.

Но за късмет намерих версия на шрифта с кирилица. Ако някой се интересува да го изтегли, ето линк (май само тази версия на кирилица е налична):
https://drive.google.com/open?id=1g8mhz4vCGcHmI5nQ-w3B9RzmbVvf36rF

Само да кажа, че има разлики между кирилическите букви, защото в логото на "Маскираният певец", българската буква "и" е обърната, отколкото на самият шрифт, който е в нормален вид, тоест необърнат.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #117 on: 15 November 2019 16:27:19 »

Тарифата за декември: https://nstatic.nova.bg/public/doc/doc/1573815142_nova_and_diema_channels_program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_december.xlsx

"Откраднат живот", "Игри на волята" и "Маскираният певец" приключват доста по-рано от очакваното - на 6 и 7 декември.

От 9 до 20 декември праймтаймът ще изглежда така:
20:00 "Черешката на тортата"
21:00 Сериал
22:00 "Пътят на честта"/"Кошмари в кухнята"/Сериал

Финалът на "Пътят на честта" ще е на 19 декември, което се пада четвъртък. И тук е доста странно защо го намалиха на 3 епизода на седмица, като щеше да си приключи успоредно с другите продукции, ако го бяха оставили по 4 епизода на седмица.

От 23 декември в 20:00ч. ще има филми. Само на 25 декември ще излъчат "Българската Коледа".

За новогодишната програма нищо не се споменава, ама нищо чудно да е някое специално шоу на "Маскираният певец", след като вече няма "Господари на ефира".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #118 on: 23 November 2019 20:54:12 »

Току-що врътнаха промо за кастинг за някакво ново предаване. Могат да се записват двойки, които могат да спечелят от 50 000 до над 100 000 лева: https://nova.bg/casting2020 Доколкото разбирам, няколко двойки ще са затворени на едно място и ще изпълняват различни изпитания. Като цяло предаването ще е романтично и поне на промото ми изглежда доста интересно.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #119 on: 23 November 2019 23:24:30 »

Току-що врътнаха промо за кастинг за някакво ново предаване. Могат да се записват двойки, които могат да спечелят от 50 000 до над 100 000 лева: https://nova.bg/casting2020 Доколкото разбирам, няколко двойки ще са затворени на едно място и ще изпълняват различни изпитания. Като цяло предаването ще е романтично и поне на промото ми изглежда доста интересно.
Ами това е добре,отново ново предаване.Засега знаем,че за тази пролет ще заложат на Като 2 капки вода 8ми сезон,Откраднат живот сезон 9,Hell'kitchen,сезон 3,Стани богат може би , 2та нови български сериала All inclusive и Ягодова луна както и новото романтично предаване.Предстои да разберем с какво още ще ни изненадат?  А защо не и още през януари ,когато  най-вероятно се очаква да излъчат Под прикритие
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy