BG TV Talk
18 April 2024 20:33:24
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV - пролет/лято 2020 | новини и коментари

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV - пролет/лято 2020 | новини и коментари  (Read 23918 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #120 on: 16 June 2020 14:27:18 »

Тарифата за юли: https://bravo.btv.bg/docs/07%20Jul%20RateCard%20BG%201606.pdf

От 17 юли всеки делник в 22:30ч. ще има сериал, като не е уточнено кой.

Видях също, че другата седмица свършва "Божествено", но в 21:00ч. също не е уточнено кой сериал ще излъчват. Твърде вероятно да е пак някой турски, та дано поне в 22:30ч. е нещо по-разнообразно.
Report Spam   Logged

goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #121 on: 16 June 2020 14:39:55 »

До колкото четох вчера в интернет на 29 юни от 21:00 започва "Ирония на съдбата". Турски сериал е.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #122 on: 16 June 2020 15:17:14 »

До колкото четох вчера в интернет на 29 юни от 21:00 започва "Ирония на съдбата". Турски сериал е.
Е, не се и учудвам... Преди години поне в този слот през лятото пускаха разни италиански сериалчета, но сега е пълна окупация от турски продукции. Undecided Дано по-бързо да се финализира продажбата, че да променят ръсководството и програмната политика на медията!
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #123 on: 16 June 2020 15:49:23 »

До колкото четох вчера в интернет на 29 юни от 21:00 започва "Ирония на съдбата". Турски сериал е.

Да не забравим също така, че българският актьор Иво Аръков ще участва в този турски сериал.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #124 on: 16 June 2020 17:52:04 »

Точно върху него са акцентирали в заглавието. Както и върху Къванч, разбира се.  Grin

Иво Аръков и Къванч Татлъту са смъртни врагове в новия сериал "Ирония на съдбата" по bTV

Секссимволите на българското и турското кино се изправят един срещу друг в сблъсък между справедливостта и неправдата на 29 юни от 21:00 ч.


Горещо лято очаква зрителите на bTV с новия сериал „Ирония на съдбата“ (Ηarpışma) с участието на едни от най-обичаните турски и български актьори у нас – Къванч Татлъту („Перла“, „Забраненият плод“, „Искрите на отмъщението“) и Иво Аръков („Фамилията“, „Скъпи наследници“, „Съни бийч“ и други ). С драматичен сюжет, спиращи дъха екшън сцени, изпепеляваща любовна история и първокласен актьорски състав, епизодите на премиерната поредица обещават да пленят всички пред екрана от 29 юни, всяка делнична вечер от 21:00 ч.

„Получих предложението благодарение на прекрасното ми партньорство с bTV и нямам търпение да се включва и в други подобни проекти. Турските продукции са много мащабни, при тях се работи със замах и с голяма свобода. Срещнах страхотни професионалисти, а Къванч Татлъту е изключително талантлив и добър човек, с когото станахме приятели“, коментира Иво Аръков. В „Ирония на съдбата“ той се превъплъщава в ролята на Иван Сокуров – руски мафиот, израснал по затворите, враг номер едно на героя на Татлъту

Историята:

Кадир Адълъ (Къванч Татлъту) е дългогодишен началник на отдел „Борба с организираната престъпност“ към полицейското управление в Истанбул. Щастливият му семеен живот се разрушава за един миг, след като внезапно губи съпругата си и детето си при странни обстоятелства. В отчаянието си, потиснат от чувството си за вина, той решава да сложи край на живота си като предизвика катастрофира. В момента, в който натиска газта обаче, Кадир неволно преплита още три невинни човешки съдби със своята – тези на Зейнеп (Елчин Сангу), Керем (Алперен Дуймаз) и Джемре (Мелиса Аслъ Памук). Сблъсъкът помежду им е зловещ, но въпреки че привидно предвещава фатален край, всъщност дава шанс за едно ново начало.

Зейнеп е приятелка на Кадир от детството. Двамата израстват заедно в сиропиталище и дори са на път да се оженят, но Кадир решава да последва мечтата си и да се отдаде на полицейската служба. След сблъсъка, между двамата отново прехвърчат искри, но дали раните от миналото, нанесли жестоки поражения на сърцата им, ще могат да бъдат заличени, зрителите ще разберат само в епизодите на „Ирония на съдбата“ по bTV. Катастрофата среща съдбоносно и Керем и Джемре – двама млади от коренно противоположни социални прослойки, между които пламва истинска любов, изпълнена с многобройни перипетии.

Актьорите

Освен звездата Къванч Татлъту, в „Ирония на съдбата“ участват и редица други популярни имена, сред които Елчин Сангу, позната на публиката с емблематичната си роля на Дефне в „Любов под наем“, както и младите надежди на турското кино и телевизия – Мелиса Аслъ Памук (Асу от „Черна любов“) и Алперен Дуймаз (Али от „Горчива любов“), за които участието в поредицата е трамплин към успеха както на местно, така и на международно ниво.

https://www.btv.bg/video/seriali/ironia-na-sudbata/video/ivo-arakov-i-kavanch-tatlatu-sa-smartni-vragove-v-novija-serial-ironija-na-sadbata-po-btv.html

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #125 on: 16 June 2020 20:21:24 »

Хубава статийка, обаче аз останах с впечатлението, че Иво Аръков има главна роля, а той реално участва само в 4 епизода. Grin https://www.imdb.com/name/nm4621916/
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #126 on: 16 June 2020 21:04:40 »

И защо винаги българските актьори играят руснаци в чуждестранни продукции?!
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #127 on: 16 June 2020 21:33:43 »

Хубава статийка, обаче аз останах с впечатлението, че Иво Аръков има главна роля, а той реално участва само в 4 епизода. Grin https://www.imdb.com/name/nm4621916/


Аръков е сред малкото ни актьори, които наистина стоят добре на екрана, но чак главна роля в турски сериал няма как да получи.  Grin Просто нивото там е много високо, индустрията им вече е втората най-силна в световен мащаб (след американската).

И все пак имай предвид, че оригиналните турски епизоди са около 2 часа и 20 минути. Тук като ги разрежат и ще се получат около 10 епизода с участието на Аръков.   
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #128 on: 17 June 2020 09:09:47 »


Аръков е сред малкото ни актьори, които наистина стоят добре на екрана, но чак главна роля в турски сериал няма как да получи.  Grin Просто нивото там е много високо, индустрията им вече е втората най-силна в световен мащаб (след американската).

И все пак имай предвид, че оригиналните турски епизоди са около 2 часа и 20 минути. Тук като ги разрежат и ще се получат около 10 епизода с участието на Аръков.   
Не съм проучвал въпроса, но ако наистина турската киноиндустрия е втората най-силна в света, защо по дяволите тук излъчват само сапунки?!? Пробвал съм да гледам няколко турски филма, но... просто не са мой вкус и въобще не ме грабнаха.

Не мога да го разбера и това с тези супердълги епизоди на сериали. Аз сапунка не мога да изтрая и 10 минути да гледам, пък камо ли над 2 часа. Толкова ли не могат да си правят епизоди според световните стандарти - около 45 минути?!?
Report Spam   Logged

break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 277


« Reply #129 on: 17 June 2020 14:01:57 »

Турската киноиндустрия не е сред 10-те най-големи в  света.
https://medium.com/@inpeaksreviews/top-10-movie-industries-in-the-world-5d47cd9df44f
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #130 on: 17 June 2020 15:09:00 »

Турската киноиндустрия не е сред 10-те най-големи в  света.
https://medium.com/@inpeaksreviews/top-10-movie-industries-in-the-world-5d47cd9df44f
Е, тази класация е от 2017г. В последните години май действително дръпнаха напред турците, но мисля, че са далече от второ място. Към 5-6 повече съм съгласен. Grin
Report Spam   Logged

david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #131 on: 17 June 2020 17:20:39 »

Не съм проучвал въпроса, но ако наистина турската киноиндустрия е втората най-силна в света, защо по дяволите тук излъчват само сапунки?!? Пробвал съм да гледам няколко турски филма, но... просто не са мой вкус и въобще не ме грабнаха.

Не мога да го разбера и това с тези супердълги епизоди на сериали. Аз сапунка не мога да изтрая и 10 минути да гледам, пък камо ли над 2 часа. Толкова ли не могат да си правят епизоди според световните стандарти - около 45 минути?!?


Имах предвид конкретно индустрията, свързана с производство на сериали. Турция е на второ място по продажба на сериали в световен мащаб след САЩ.

На първия въпрос не мога да ти отговоря, тъй като и до днес не разбирам това масово определение "сапунки", което у нас се дава за щяло и нещяло. В Турция се произвеждат сериали от всякакви жанрове - комедии, драми, криминални, исторически и т.н. Специално БТВ в праймтайма си залага основно на семейните драми, които са най-предпочитани от аудиторията тук. Но този с Аръков и Къванч ще е криминален, съдейки по сюжета.

За дължината на епизодите - явно този модел се харесва на зрителите в Турция и е приложим за техния праймтайм. А в останалите държави така или иначе може да се направи рязане на епизодите. 
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #132 on: 18 June 2020 10:52:05 »

Турската киноиндустрия не е сред 10-те най-големи в  света.
https://medium.com/@inpeaksreviews/top-10-movie-industries-in-the-world-5d47cd9df44f

Няма, как да стане понеже турския кинопазар е малък пък турската лира, като се конвентира в долари понеже боксофиса се отчита в долари, това води до минимални печалби.
Китайският кинопазар е голям и там печалбите са големи без да е нужно филмите им да се излъчват нявсякъде по света.
За американския кинопазар няма, какво да каже освен, че те съзадаха цели киновселени, като вселената на Марвел и имат фенове по цял свят.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #133 on: 18 June 2020 10:53:46 »

Е, тази класация е от 2017г. В последните години май действително дръпнаха напред турците, но мисля, че са далече от второ място. Към 5-6 повече съм съгласен. Grin

За да станат напред трябва филмите им да се гледат от много хора по кината в много страни и то в големите пазари. Успеха им се равнява на успеха на някой бг филм - с една дума регионален.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #134 on: 18 June 2020 10:59:37 »


Имах предвид конкретно индустрията, свързана с производство на сериали. Турция е на второ място по продажба на сериали в световен мащаб след САЩ.

На първия въпрос не мога да ти отговоря, тъй като и до днес не разбирам това масово определение "сапунки", което у нас се дава за щяло и нещяло. В Турция се произвеждат сериали от всякакви жанрове - комедии, драми, криминални, исторически и т.н. Специално БТВ в праймтайма си залага основно на семейните драми, които са най-предпочитани от аудиторията тук. Но този с Аръков и Къванч ще е криминален, съдейки по сюжета.

За дължината на епизодите - явно този модел се харесва на зрителите в Турция и е приложим за техния праймтайм. А в останалите държави така или иначе може да се направи рязане на епизодите. 

Не съм чувал в тези турски сериали да участват афротурци, азиатци, да има гей герои да има гей стватби, да се празнува Коледа и тн. Според мен не са политически коректни. Отделно и говорят на турски, което прави сериала по-труден за гледане - все пак голяма част от хората по света не знаят турски и предпочитат да гледат сериал на английски.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #135 on: 18 June 2020 14:50:59 »

Не съм чувал в тези турски сериали да участват афротурци, азиатци, да има гей герои да има гей стватби, да се празнува Коледа и тн. Според мен не са политически коректни. Отделно и говорят на турски, което прави сериала по-труден за гледане - все пак голяма част от хората по света не знаят турски и предпочитат да гледат сериал на английски.


Уау, и 3-те ти поста са с "железни" аргументи. Направо без думи останах.  Grin

Предлагам да спрем дотук с дискусията, че доста се отклонихме от основната тема.  Roll Eyes
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #136 on: 08 July 2020 22:16:43 »

От следващия петък (17 юли) всяка делнична вечер в 22:30ч. ще се излъчва сериалът "Добрият доктор": https://www.btv.bg/gallery/seriali/dobriyat-doktor/naj-goljamata-senzacija-v-medicinskite-seriali-za-poslednite-dve-godini-dobrijat-doktor-ot-17-juli-po-btv.html
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #137 on: 09 July 2020 16:52:11 »

bTV спира седмица по-рано "Шоуто на Николаос Цитиридис"(довечера ще има епизод с избрани моменти, а от септември се връща предаването със сезон 2.), "Преди обед" пък пак преминава на ротационен режим.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #138 on: 09 July 2020 17:15:13 »

bTV спира седмица по-рано "Шоуто на Николаос Цитиридис"(довечера ще има епизод с избрани моменти, а от септември се връща предаването със сезон 2.), "Преди обед" пък пак преминава на ротационен режим.

Иии всичко е свързано с това:
https://www.btv.bg/article/za-btv/spetsialno/btv-dopalnitelno-zatjaga-merkite-za-prevencija-sreshtu-covid-19.html

Quote
bTV допълнително затяга мерките за превенция срещу COVID-19

Във връзка с рекордния брой от 240 заразени с коронавирус в страната и в София bTV въвежда допълнителни предпазни мерки:

• „Шоуто на Николаос Цитиридис“ излиза в лятна отпуска от днес, седмица по-рано от планираното. Довечера шоуто ще излъчи епизод с най-силните моменти от сезона, а оригиналните епизоди се завръщат в ефир от началото на септември;
• „Преди обед“ отново разделя водещите - до 17 юли, когато ще излезе в отпуск. Дотогава допълнително ще бъде намален и броят на гостите в студиото;
• Актуалните предавания също ще заложат на повече виртуални интервюта до края на сезона;

bTV продължава с регулярните PCR тестове на екипите, които работят по локалното съдържание.

Всички други стриктни хигиенни мерки и правила за дистанция в работните помещения и на терен продължават да са в сила.

Защитата на безопасността и здравето на целия екип остава най-големият приоритет на bTV.

А всъщност относно шоуто на Николаос - тази вечер трябваше да има нов епизод, в който ще гостуват певицата Софи Маринова и Марк Куаши (The Mad Stuntman) - създателят на популярната песен от 90-те години на миналия век "I Like to Move It". Самият той го обяви в края на вчерашното издание.

За съжаление, май няма да го видим поне до началото на септември.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 5 021



« Reply #139 on: 09 July 2020 22:16:50 »

Иии всичко е свързано с това:
https://www.btv.bg/article/za-btv/spetsialno/btv-dopalnitelno-zatjaga-merkite-za-prevencija-sreshtu-covid-19.html

А всъщност относно шоуто на Николаос - тази вечер трябваше да има нов епизод, в който ще гостуват певицата Софи Маринова и Марк Куаши (The Mad Stuntman) - създателят на популярната песен от 90-те години на миналия век "I Like to Move It". Самият той го обяви в края на вчерашното издание.

За съжаление, май няма да го видим поне до началото на септември.
Въпросният епизод на Николаос вероятно изобщо не е сниман. Доколкото знам, си ги снимат ден за ден. Те ако бяха предварително заснети, нямаше да го изкарват в лятна почивка 1 седмица по-рано.

А не знам защо и "Преди обед" не ги пуснаха в лятна почивка, вместо да връщат строгите мерки само за 1 седмица...
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 5 6 [7] 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy