BG TV Talk
29 March 2024 02:11:16
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Други ТВ | новини и коментари

Pages: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Други ТВ | новини и коментари  (Read 307107 times)
0 Members and 17 Guests are viewing this topic.
Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #2080 on: 06 May 2022 15:12:16 »

Това, че Euronews Bulgaria са сключили договор с BIX.bg за разпространение на канала им в две резолюции, не означава, че моментално ще изгрее HD стрийма при всички тв оператори, искат се договори с оператора към бикс за предоставяне на сигнала/стрийма. BIX не е тв оператор, а дистрибутор на телевизиите за операторите Smiley
Има два стрийм потока от първоизточника(мястото където се излъчва телевизията) и се подават към Bix, никоя телевизия не си енкодира SD сигнал от HD стрийма, винаги има два изходни стрийма 576i и 1080i от машината която излъчва съответната телевизия. Нататък по веригата вече зависи дали някой оператор ще смачка стрийма на по-нисък битрейт със собствен енкодер или ще го пусне както идва от Bix или от студиото на телевизията, кой за каквото си е платил.
Именно, щом са пуснали стрийм, това не означава че веднага операторите ще я пуснат, не е като бг он еър (но те анонсираха това в социялните мрежи заради 10-годишнината, затова е пуснат при 2 оператора при а1 и неосат (той беше първият), каакто и при нетуоркс), те трябва да го анонсират, сега операторите взимат от сигнал от тв европа, но ако си сеири и изцепки в yt (виж твоето видео към превключването на сигнала) ще видиш в това видео, че отгоре има надпис:
Input: 1920x1080
out: 720x576
и така нататък, аз си мисля че това е конвертиране, ако имаш време ми обясни добре.
Ок, приятен ден!
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 103 104 [105] 106 107 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy