BG TV Talk
28 March 2024 18:37:03
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Други ТВ | новини и коментари

Pages: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Други ТВ | новини и коментари  (Read 306998 times)
0 Members and 22 Guests are viewing this topic.
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1960 on: 29 April 2021 11:12:28 »

Тв "Европа" става "Евронюз България"

Тв "Европа" става "Евронюз България" и така ще посрещне 20-ата годишнина от създаването си, която чества през април.

Международният новинарски канал е подписал партньорско споразумение с българската телевизия да стартират съвместно "Евронюз България" - нов информационен канал за аудиторията у нас, съобщиха на пресконференция днес Майкъл Питърс, главен изпълнителен директор на "Евронюз", и шефът на тв "Европа" Георги Харизанов. "Евронюз България" ще е част от "Евронюз" и ще разпространява регионални, национални и международни новини по телевизията и на дигиталните си платформи.

"Евронюз" на английски език е достъпен от доста време до една трета от домакинствата у нас, но новият канал ще промени и надгради съдържанието на тв "Европа", като ще излъчва европейски новини през цялото денонощие на български език.

Телевизията ще има собствен екип от журналисти и кореспонденти у нас, както и в Брюксел. Главният й редактор ще бъде избран от "Евронюз" и ще е служител на международната медия.

Към новата българска телевизия ще бъде създаден редакционен борд, който ще се ръководи от "Евронюз". Той ще определя стратегическата ориентация на медията и общия баланс на програмите. Същевременно ще е гарант за спазването на ценностите на журналистиката и на телевизията майка - редакционна независимост, свобода на изразяването, обективност и др.

Така съвсем естествено голямата медия и българският й клон ще обменят информация и съдържание. Освен програма на "Евронюз" каналът, изграден на основата на тв "Европа", ще създава и собствена продукция. Част от нея - новини, репортажи и истории от страната ни, ще се ползват и от международната телевизия.

Партньорството на "Евронюз" с тв "Европа" е подготвяно отдавна и е част от превръщането на международната компания в глобална медия. От ноември 2018 г. тя е подписала пет споразумения, сред които е и българското, с медии и телекомуникационни групи за създаването на достоверни и независими новинарски канали. През ноември 2019 г. стартира "Евронюз Албания", а през септември 2020 г. - "Евронюз Грузия". "Евронюз Сърбия" ще тръгне през лятото, а "Евронюз Румъния" - в края на годината.

"Евронюз" излъчва в 160 държави и се разпространява в почти 400 милиона домакинства. 67% от тях са в Европейския съюз и Великобритания. Всеки месец новинарският канал достига до над 140 милиона зрители чрез телевизионните и дигиталните си платформи, показват данни на Global Web Index (2020).
Регистриран е и този домейн - https://www.euronewsbulgaria.com/, но към момента показва грешка 403.
EDIT: Любопитното е, че по-рано този месец, Фрогнюз излезе с новина, че "Пеевски посегнал и към Евронюз, но го отрязали". https://frognews.bg/obshtestvo/naroden-glas/peevski-posegnal-kam-evroniuz-otriazali.html
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #1961 on: 29 April 2021 12:41:13 »

Вече е пуснат сайта. Има рекламен клип на предстоящото стартиране. По принцип това е много хубава новина, само не ми е ясно как ще се впише герберската калинка Харизанов във критериите на Евронюз за обективна и качествена журналистика.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #1962 on: 29 April 2021 13:08:46 »

Вече е пуснат сайта. Има рекламен клип на предстоящото стартиране. По принцип това е много хубава новина, само не ми е ясно как ще се впише герберската калинка Харизанов във критериите на Евронюз за обективна и качествена журналистика.
Аз също се зачудих относно редакционната политика, но ще видим... Иначе каналът ще стартира през септември тази година. Очакват ли се нови студиа? Още инфо тук: https://televisionbg.wixsite.com/televisionnews/post/tv-evropa-stava-euronews-bulgaria
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1963 on: 29 April 2021 13:20:03 »

Регистриран е и този домейн - https://www.euronewsbulgaria.com/, но към момента показва грешка 403.
EDIT: Любопитното е, че по-рано този месец, Фрогнюз излезе с новина, че "Пеевски посегнал и към Евронюз, но го отрязали". https://frognews.bg/obshtestvo/naroden-glas/peevski-posegnal-kam-evroniuz-otriazali.html

Бойко така или иначе ще си го контролира тоя канал защото ТВ Европа е собственост на депутат от ГЕРБ и в ръководството са само партийни лица на ГЕРБ, демек като България 24 която е на ВМРО - не се води пряко на партията, а чрез свързани фирми.

А много ми е интересно какво ще стане със софийското Радио Европа което е копие на телевизията  защото Евронюз нямат радиостанции мисля никъде другаде.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1964 on: 29 April 2021 15:11:45 »

Ще има ново студио и вероятно HD
https://www.vbox7.com/play:273f1ea2d1&start=1?fbclid=IwAR35tWma3P4wXFRegNgHTezJAvZDJLvATf_o9bYc6LePfZnfsTxGiB-6D8I
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1965 on: 29 April 2021 15:21:15 »

Съгласен съм с всички мнения. Има доста въпросителни, защото собствениците, близки до ГЕРБ, си остават, а Euronews неведнъж са били критични към тях и правителството.

Това за редакционния борд го слушаме и за Нова, след като United ги придобиха, но съществени промени в редакционната политика на Нова поне аз не съм забелязал. Но за разлика от United, при Euronews ситуацията трябва да е по-открита, защото са голяма и известна медия и едва ли биха се хванали на възгледите на ТВ Европа.

Може би bTV трябваше да се възползват от това партньорство вместо тях, тъй като при bTV липсва новинарски канал, за разлика от Нова, и си личи - днес имаха специално студио "Новият парламент", което се излъчи във Facebook. A bTV са по-добре от останалите 2 национални телевизии и ТВ Европа.

За мен просто хвърлят пепел в очите. Дано поне тръгнат в HD.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1966 on: 29 April 2021 15:24:06 »

Оффтопик: но според мен със специалното студио в момента опипват почвата за новинарски канал на БТВ. Дори и да не е в партньорство с голяма световна медия според мен такъв канал скоро ще има.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1967 on: 29 April 2021 15:31:16 »

Euronews си имат редакционна политика, от която няма мърдане, така че не ги мислете собствениците.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1968 on: 29 April 2021 15:45:04 »

Euronews си имат редакционна политика, от която няма мърдане, така че не ги мислете собствениците.
Тук съм склонен да не се съглася. Например, собствениците на туркият CNN са близки до Ердоган и опозиционните политически партии бойкотират канала, докато глобалният CNN критикува Ердоган. Не знам дали имат международен редакционен борд, но е пример, че не винаги локалният бранд на голяма международна новинарска медия означава обективни новини.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1969 on: 29 April 2021 22:05:50 »

Оффтопик: но според мен със специалното студио в момента опипват почвата за новинарски канал на БТВ. Дори и да не е в партньорство с голяма световна медия според мен такъв канал скоро ще има.
Ми, нали имаше слухове, че bTV ще купят Bulgaria ON AIR. Надявам се те да се окажат верни. Smiley

Иначе в статията уж пише, че нашия Euronews ще има собствен редакторски екип, но директорът на новините ще бъде назначен от централата на Euronews. Ще има и редакторски борд, който също ще се ръководи от централата. Има и един много интересен цитат на главният изпълнителен директор на Euronews  Майкъл Питърс - че ако се нарушат репутацията и ценностите на Euronews, партньорството ще бъде прекратено. Мисля, че това е сериозна причина да спрат с пропагандирането на ГЕРБ. Smiley

Бойко така или иначе ще си го контролира тоя канал защото ТВ Европа е собственост на депутат от ГЕРБ и в ръководството са само партийни лица на ГЕРБ, демек като България 24 която е на ВМРО - не се води пряко на партията, а чрез свързани фирми.

А много ми е интересно какво ще стане със софийското Радио Европа което е копие на телевизията  защото Евронюз нямат радиостанции мисля никъде другаде.
И на мен ми е интересно какво ще стане с радиото. Най-много да го превърнат в музикално, каквото беше и преди да се слее с "Европа".
Report Spam   Logged

studentmercedes454
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #1970 on: 02 May 2021 09:56:47 »

До април 2018 г. радиото се казваше 105,6 Новините сега.Беше хубаво радио доста често го слушах,форматът му беше talk radio.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #1971 on: 02 May 2021 12:36:39 »

Всъщност май от националните канали единствено Алфа ТВ остана в 4:3 SD?
Преди около 1-2 седмици, когато разцъквах каналите и стигнах до Алфа ТВ забелязах, че излъчваха телешопинг (Дормео) в 16:9, но след като свърши всичко останало (шапки, лого, надписи, предавания и т.н.) си беше в 4:3. Като цяло е по-добре да закрият тази телевизия, отколкото да харчат пари за нова техника. Видя се колко хора ги гледат. Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1972 on: 05 May 2021 22:14:46 »

Преди около 1-2 седмици, когато разцъквах каналите и стигнах до Алфа ТВ забелязах, че излъчваха телешопинг (Дормео) в 16:9, но след като свърши всичко останало (шапки, лого, надписи, предавания и т.н.) си беше в 4:3. Като цяло е по-добре да закрият тази телевизия, отколкото да харчат пари за нова техника. Видя се колко хора ги гледат. Grin
Има неща, които се снимат в 16:9, но по-голямата част от програмата на телевизията са повторения на стари предавания, които съответно са снимани в 4:3.
Report Spam   Logged

evgata
Говорител
****
Online Online

Posts: 542


« Reply #1973 on: 15 May 2021 03:30:33 »

На 1 август VH1 се трансформира в MTV 00
Друга промяна е планирана в семейството на музикалните канали MTV и VH1. На 1.8.2021 VH1 (Video Hits One) ще бъде преименуван на MTV 00s Под новото име станцията ще се фокусира върху музиката от първото десетилетие на новото хилядолетие.
С преименуването на VH1 на MTV 00, марката VH1 ще изчезне от пазара.
Това е продължение на ребрандирането, което стартира миналата година. По това време станцията MTV Dance е преименувана на club MTV. Музикалният фокус не се е променил – програмата се фокусира върху различни стилове на танцова музика.
През есента на миналата година MTV Rocks беше ребрандиран на MTV 90s и VH1 Classic на MTV 80s. Програмите се фокусират върху музиката от 90-те и 80-те години на миналия век.
MTV Hits, MTV 80s, MTV 90s, MTV club, MTV , VH1, MTV Live HD, Nickelodeon, Nicktoons, и Nick Jr се предоставят от портфолиото на ViacomCBS на българския пазар.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1974 on: 15 May 2021 15:59:53 »

Хубава новина, ама ми се ще да направят и MTV 70s. Ако не се лъжа, по VH1 Classic пускаха и от това десетилетие музика, но сега не остана място за него...
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Online Online

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1975 on: 20 May 2021 15:35:07 »

От HomeNetwork (Групата на Владо-телеманиака) стартираха уш стрийминг платформа HomeOne +. Предаванията там са просто с Youtube плеър (тоест са сложили клип от там) и ще се иска плащане! Що за шега Grin.

Също избрали някаква рекламна агенция с уш 15 години опит, а и се казва HN Advesting. Що за шега?

На-кратко това е най-измамната медия в България. Че даже се самопровъзгласяват за най-бързоразвищата се група в България.
https://www.homeone.bg/ , https://www.hnadvertising.com/

Също досега се е говорило за N1 TV, NewsOne, WeatherOne, Home 4K. По-скоро най-фалшивата медийна група в света.
Да не говорим, че на тия сайтове трябва да им бъде преустановен достъпът. Защото нямат нито общи условия, нито политика за поверителност, а само с няколко сигнала до КЗП и КЗЛД, ще си навлекат бая проблеми. Пък и сайтовете са с един и същ шаблон, което ми говори поне на мен, че всичките се държат от един и същ човек... Включително и на рекламната агенция.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Milen84
Зяпач
**
Online Online

Posts: 144


« Reply #1976 on: 08 June 2021 21:05:52 »

Дали има инфо някъде какво става с Тв правата на Калчото и ШЛ ?
Report Spam   Logged
BulgarianMemer2021
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #1977 on: 20 June 2021 16:21:45 »

Rimex TV
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1978 on: 21 June 2021 13:57:32 »

Dir.bg купуват телевизия WNESSTV заедно с кулинарен канал Soul&PepperTV, който стартира на 1 юли.

https://business.dir.bg/kompanii/dir-bg-pridobiva-wnesstv
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1979 on: 01 July 2021 16:56:36 »

Вече известната HomeNetwork отново с нова серия новини.
1. Компанията (планира) да построи две студиа- HomeStudio и OneStudio. В първото ще са предаванията на HomeOne, а второто на HomeMall.
2. Нов сутрешен блок, новинарска емисия и платформа със странното за мен заглавие ,,My Bulgaria'' по HomeOne. По същия канал ще има нови предавания и формати от септември. Старите също ще ги има.
3. HNC и HomeMall BG (HMB) са придобити от онази фирма EVY Capital.
4. OnePlay платена платформа стартира от септември.
5. Скоро ще има ново предаване HomeMall Teleshop.
Да подчертая че от моя лап-топ на Windows7 не работи живото излъчване на канала, но на другия Windows10 работи, не знам защо. Феисбука на HomeOne също не работи.
Дали е истина, никой не знае.
А каква е тази фирма EVY Capital? Пак ли някоя на Владо телеманиака?
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy