BG TV Talk
28 March 2024 12:32:41
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Други ТВ | новини и коментари

Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Други ТВ | новини и коментари  (Read 306907 times)
0 Members and 17 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #240 on: 13 May 2015 15:17:58 »

„“ са единствените официални български кавички (в речниците на БАН може да се провери, (...)), но просто няма кой да спазва това правило. Подобна (вече напълно малоумна) е и употребата на й вместо ѝ. По-правилно е да се използва просто и, когато пишещият няма възможност да използва ѝ, но в никакъв случай й.

Ти пък се оказа много вманиачен на тема правопис. Случаят с ѝ също е спорен, понеже в българската азбука няма такава буква и съответно на клавиатурата я няма, та затова повечето хора ползват й. Даже като бях 4-5 клас, питах учителката защо пише й, а не ѝ и тя ми каза, че нямало разлика, защото все имало нещо отгоре...
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #241 on: 13 May 2015 16:15:16 »

Аз пък бях останал с впечатлението, че това е форум за телевизия, а пък то било за правопис  Afro
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #242 on: 13 May 2015 16:25:00 »

Аз пък бях останал с впечатлението, че това е форум за телевизия, а пък то било за правопис  Afro
Важно е поне в институциите ни да работят кадърни и образовани хора. В България е пълно с прости хора и затова винаги сме зле. Та някои не могат да си напишат правилно името...... И после гласуват по време на избори....
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #243 on: 13 May 2015 19:53:06 »

Ти пък се оказа много вманиачен на тема правопис. Случаят с ѝ също е спорен, понеже в българската азбука няма такава буква и съответно на клавиатурата я няма, та затова повечето хора ползват й. Даже като бях 4-5 клас, питах учителката защо пише й, а не ѝ и тя ми каза, че нямало разлика, защото все имало нещо отгоре...
Чак толкова за правопис не бих казал, със сигурност имам грешки, но подобни детайли ми правят огромно впечатление. По новите клавиатури вече често срещам ѝ, въпросът е, че доста шрифтове не го поддържат. В Word например кавичките сами се преобразуват в такива, каквито се използват в езика, на който пишеш. Новите Windows-и също го правят. Не бих коментирал компетентността на учителката ти по това нейно изказване, тъй като е откровена простотия това, но е възможно стилът ѝ просто да е такъв. Моята начална например използваше малкото ръкописно ч и за главна, и за малка буква.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #244 on: 13 May 2015 23:59:26 »

Чак толкова за правопис не бих казал, със сигурност имам грешки, но подобни детайли ми правят огромно впечатление. По новите клавиатури вече често срещам ѝ, въпросът е, че доста шрифтове не го поддържат. В Word например кавичките сами се преобразуват в такива, каквито се използват в езика, на който пишеш. Новите Windows-и също го правят. Не бих коментирал компетентността на учителката ти по това нейно изказване, тъй като е откровена простотия това, но е възможно стилът ѝ просто да е такъв. Моята начална например използваше малкото ръкописно ч и за главна, и за малка буква.
Аз досега не съм виждал нито една клавиатура с ѝ, но на по-старите клавиатури съм виждал руската буква Э. Шрифтовете не поддържат ѝ именно защото в азбуката ни няма такава буква и от тази гледна точка е по-правилно да се ползва й. Иначе нека приключим тая тема, че доста се отклонихме от заглавието.  Smiley
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #245 on: 14 May 2015 11:07:10 »

Аз досега не съм виждал нито една клавиатура с ѝ
Фонетичната на БАН има...
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #246 on: 14 May 2015 15:37:10 »

Ай, честито! Grin
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #247 on: 14 May 2015 20:46:06 »

Ай, честито! Grin

Сега трябва да цензурират музиката, която звучи в ефира на 359TV. Всякакви вулгарности и извратености се чуват от ефира на канала в този си вид.

А относно DSTV явно някой трябва да се оплаче до СЕМ да се самосезира. В ефира на канала, освен циганските кючеци, всяка вечер има поне по 3-4 песни, в които се чува думата Ку*ва. Излъчват и песента Ко е туй нещо без каквато и да е цензура в 20:00ч. Другото нещо е, че почти нищо в DSTV няма права за излъчване. Излъчват клипове от VBox 7 и You Tube. Не знам как още не са спрели това нещо.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #248 on: 14 May 2015 21:10:17 »

Сега трябва да цензурират музиката, която звучи в ефира на 359TV. Всякакви вулгарности и извратености се чуват от ефира на канала в този си вид.

А относно DSTV явно някой трябва да се оплаче до СЕМ да се самосезира. В ефира на канала, освен циганските кючеци, всяка вечер има поне по 3-4 песни, в които се чува думата Ку*ва. Излъчват и песента Ко е туй нещо без каквато и да е цензура в 20:00ч. Другото нещо е, че почти нищо в DSTV няма права за излъчване. Излъчват клипове от VBox 7 и You Tube. Не знам как още не са спрели това нещо.
Не знам точно кои думи трябва да се цензурират според правилата на СЕМ, защото примерно "задник" в някои песни го цензурират, а в други - не (става въпрос за излъчване преди 22:00ч., понеже след това май няма нужда от цензура по техните правила)...
Report Spam   Logged

flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #249 on: 14 May 2015 21:24:09 »

Айдеее...
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #250 on: 14 May 2015 22:26:33 »

Не знам точно кои думи трябва да се цензурират според правилата на СЕМ, защото примерно "задник" в някои песни го цензурират, а в други - не (става въпрос за излъчване преди 22:00ч., понеже след това май няма нужда от цензура по техните правила)...
Цитат от БГ песен, излъчвана сутринта , наобяд или когато и да е по 359TV: "Във е*ахти шока си." "Мачкаш ли пи*ока си". "Боли ма к*ра за тебе,тебе и тебе."
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #251 on: 14 May 2015 23:28:18 »

Цитат от БГ песен, излъчвана сутринта , наобяд или когато и да е по 359TV: "Във е*ахти шока си." "Мачкаш ли пи*ока си". "Боли ма к*ра за тебе,тебе и тебе."
Това са цитати от две песни. На първата никъде не съм й чувал цензурирана версия, тъй че нормално да си я излъчват така. Иначе на втората си има цензурирана версия, в която се пее "Целувки за тебе, тебе и тебе.".
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #252 on: 14 May 2015 23:33:15 »

Това са цитати от две песни. На първата никъде не съм й чувал цензурирана версия, тъй че нормално да си я излъчват така. Иначе на втората си има цензурирана версия, в която се пее "Целувки за тебе, тебе и тебе.".
Да. Две песни са. И двете си имат цензуриран вариант, въртян многократно по Сити ТВ и BOX TV.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #253 on: 15 May 2015 00:31:13 »

Да. Две песни са. И двете си имат цензуриран вариант, въртян многократно по Сити ТВ и BOX TV.
Е, аз като цяло съм върл противник на цензурата, та ако имам 359TV и те продължат да излъчват песните без цензура, определено бих почнал да гледам тях за сметка на BOX и другите ни музикални канали. А ако става въпрос, съм виждал дори по националните ни телевизии да излъчват филми с еротични сцени в 2-3 следобед...
Report Spam   Logged

TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #254 on: 15 May 2015 22:12:29 »

От днес 359 TV вече няма надпис "тестово излъчване". Добавено е и отброяване на дните до официалния старт на канала.
Report Spam   Logged
Bobby
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 185


« Reply #255 on: 17 May 2015 02:15:06 »

Сега трябва да цензурират музиката, която звучи в ефира на 359TV. Всякакви вулгарности и извратености се чуват от ефира на канала в този си вид.

А относно DSTV явно някой трябва да се оплаче до СЕМ да се самосезира. В ефира на канала, освен циганските кючеци, всяка вечер има поне по 3-4 песни, в които се чува думата Ку*ва. Излъчват и песента Ко е туй нещо без каквато и да е цензура в 20:00ч. Другото нещо е, че почти нищо в DSTV няма права за излъчване. Излъчват клипове от VBox 7 и You Tube. Не знам как още не са спрели това нещо.
Забелязах го това преди много време, даже им им писах мейл но не ми отговориха.
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #256 on: 25 May 2015 15:48:33 »

http://www.ekrana.info/obsti/voenen-televizionen-kanal-vtk-vazkrasva-v-hd-format
Новия шеф на Военния канал е водещия на предаването "Още нещо" по ТВ7 и NEWS7.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #257 on: 25 May 2015 16:21:34 »

Той Прелезов е един от основателите на този канал. Така че вероятно затова проявява особен интерес към него.
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #258 on: 25 May 2015 16:33:39 »

Той Прелезов е един от основателите на този канал. Така че вероятно затова проявява особен интерес към него.
Да. Сещам се, че преди това той работеше като водещ на новите на Канал1 и на БТВ.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #259 on: 25 May 2015 18:03:36 »

http://www.ekrana.info/obsti/voenen-televizionen-kanal-vtk-vazkrasva-v-hd-format
Новия шеф на Военния канал е водещия на предаването "Още нещо" по ТВ7 и NEWS7.
А в такъв случай ще продължи ли да води и "Още нещо"?
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy