BG TV Talk
28 March 2024 23:29:09
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA NEWS | новини и коментари

Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA NEWS | новини и коментари  (Read 27616 times)
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #40 on: 22 December 2020 22:25:08 »

БНР е написано на кирилица.
Факт, затова уточних, че това с логото им не е толкова свързано с темата.
[Забравяш че, в САЩ няма официален език.
И това е факт, и оттам няма такъв закон като в Русия, за това както споменах, всеки може да си кръсти канала на какъвто си език реши. Защо няма канали, изписани на повече езици е друг въпрос. Там телевизионния пазар е доста различен от нашия, че и европейския. Smiley
Испански и английски използват латиница, докато в български се използва кирилица. Telemundo си е написано на испански, а не примерно टेलीमंडो(на хинди), тогава случая ще е аналогичен.
Не знам защо даваш за пример езици, които имат коренно различна азбука (арабски го спомена по-горе), явно че те засягат с нещо. Roll Eyes Не че 99% от имената на каналите на хинди са изписани на хинди. Бърза справка - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Hindi-language_television_channels. Могат да се видят доста канали с думата news, която присъства и в логата им. Сега се оправдай, че в Индия английският е официален език.
Report Spam   Logged
maxicoo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 31



« Reply #41 on: 22 December 2020 23:29:07 »

Факт, затова уточних, че това с логото им не е толкова свързано с темата.И това е факт, и оттам няма такъв закон като в Русия, за това както споменах, всеки може да си кръсти канала на какъвто си език реши. Защо няма канали, изписани на повече езици е друг въпрос. Там телевизионния пазар е доста различен от нашия, че и европейския. SmileyНе знам защо даваш за пример езици, които имат коренно различна азбука (арабски го спомена по-горе), явно че те засягат с нещо. Roll Eyes Не че 99% от имената на каналите на хинди са изписани на хинди. Бърза справка - https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Hindi-language_television_channels. Могат да се видят доста канали с думата news, която присъства и в логата им. Сега се оправдай, че в Индия английският е официален език.
Защото, няма смисъл в една държава има официална азбука, а всичко от тв канали, радиа, компании и подобни да са написани на коренно различна азбука(освен ако не си в Сърбия). Колкото до Индия, там английския език е съ-официален, а и е била британска колония.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #42 on: 22 December 2020 23:59:19 »

В България официалният език е български, но законът позволява наименованията на компаниите (в това число радио § ТВ) да бъдат на английски език (предполагам и всякакви други езици), и също изписани на латиница. По документи компаниите се водят на кирилица - да; което е по закон, но може да се брандират както си искат.

Ще дам примери, надявам се полезни:
Пример с компания извън медийната сфера - "Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани България" АД > Coca-Cola
Пример с компания в медийната сфера - "БТВ Медиа Груп" ЕАД > bTV Media Group > bTV

Тези твои идеи може да ги предложиш на патриотите, че явно имате сходни възгледи... Само че ние сме в ЕС, и това просто няма как да се случи.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #43 on: 23 December 2020 00:53:35 »

Защото, няма смисъл в една държава има официална азбука, а всичко от тв канали, радиа, компании и подобни да са написани на коренно различна азбука(освен ако не си в Сърбия). Колкото до Индия, там английския език е съ-официален, а и е била британска колония.

Хайде да си пропагандираш крайният патриотизъм някъде другаде, става ли? Нито ти, нито който и да било друг има право да определя как ЧАСТНИ компании да биват кръщавани или как да изписват имената си. Не знам в какъв свят живееш, но тук не е Северна Корея. Освен това, този форум не е място за политическа пропаганда и краен национализъм. Съобразявай се, ако обичаш.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
secet
Зяпач
**
Online Online

Posts: 122


« Reply #44 on: 23 December 2020 12:25:45 »

Хайде да си пропагандираш крайният патриотизъм някъде другаде, става ли? Нито ти, нито който и да било друг има право да определя как ЧАСТНИ компании да биват кръщавани или как да изписват имената си. Не знам в какъв свят живееш, но тук не е Северна Корея. Освен това, този форум не е място за политическа пропаганда и краен национализъм. Съобразявай се, ако обичаш.
Хайде малко по-спокойно, става ли? Нещо много лесно се палят някои "демократи", когато някой изрази някакво различно от тяхното мнение.
Report Spam   Logged
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #45 on: 04 January 2021 01:28:01 »

аз ще пусна на запис канал 3 как става нова нюз
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #46 on: 04 January 2021 01:40:51 »

аз ще пусна на запис канал 3 как става нова нюз
Интересно е към колко часа ще стане. Пусни тук видео после.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #47 on: 04 January 2021 01:59:38 »

Има отделен канал Nova News HD и Nova News от BIX, при NET1 на мястото на Discovery HD Showcase върви HD версията с рекламния спот за старта на канала нон стоп, а на мястото на Канал 3 SD версията. Иначе стрийма на Канал 3 по принцип си върви още от където излъчва, интересно няма ли да го спират.

Ето и запис какво върви
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Online Online

Posts: 122


« Reply #48 on: 04 January 2021 06:54:48 »

Интересно, явно са решили да стартират Нова Нюз като напълно нов канал, а не като пряк наследник на Канал 3. В момента на Канал 3 си стои неподвижна заставка с логото на канала. Явно операторите ще трябва ръчно да го сменят с Нова Нюз, а сигнала на Канал 3 ще го спрат изцяло по някое време.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #49 on: 04 January 2021 07:06:00 »

Интересно, явно са решили да стартират Нова Нюз като напълно нов канал, а не като пряк наследник на Канал 3. В момента на Канал 3 си стои неподвижна заставка с логото на канала. Явно операторите ще трябва ръчно да го сменят с Нова Нюз, а сигнала на Канал 3 ще го спрат изцяло по някое време.
На сайта на NOVA може да се гледа NOVA NEWS.
Обновили са и страницата с лицата на NOVA, като са добавали всички водещи, репортери и редактори на NOVA NEWS в отделна секция.
Ето линк за NOVA NEWS на живо: https://nova.bg/live/news
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #50 on: 04 January 2021 08:38:52 »

При Виваком Канал 3 SD е заместен с направо HD версията на Nova News, само че са омешали EPG-то.

В момента “Здравей, България” не ми изглежда да е в HD. Нищо не са направили. Поне визията става.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #51 on: 04 January 2021 08:52:57 »

При мен на Булсатком Нова Нюз се излъчва на мястото на Канал 3. Само че на EPGто името на канала все още не е сменено, но програмната схема е на новия канал.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #52 on: 04 January 2021 10:02:44 »

Сега гледам първите новини на канала. Шапката и студиото са тези, които ползва Нова.
Предаването другото лице вече е с водещ Ивелина Кунчева. Като свърши то имаше кратка реклама за предаванията Патарински и Социална мрежа от колко ще ги излъчват.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #53 on: 04 January 2021 10:30:44 »

Интересно, явно са решили да стартират Нова Нюз като напълно нов канал, а не като пряк наследник на Канал 3. В момента на Канал 3 си стои неподвижна заставка с логото на канала. Явно операторите ще трябва ръчно да го сменят с Нова Нюз, а сигнала на Канал 3 ще го спрат изцяло по някое време.
Да оставили са на операторите да сменят ръчно сигнала. Сигнала на Канал 3 не е спирал, в моменат си стои само шапката в ефир, гледам на повечето оператори са го заменили вече Канал 3 със сигнала на NOVA News
Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #54 on: 04 January 2021 10:35:15 »

Ще има ново студио, правеше се ремонт в телевизията, възможно е и да се прави за някое от другите предавания, но предполагам, че ще е за новините.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #55 on: 04 January 2021 11:05:36 »

Ще има ново студио, правеше се ремонт в телевизията, възможно е и да се прави за някое от другите предавания, но предполагам, че ще е за новините.
А дано и да ползват и камерите на Канал 3, както са взели водещите им, че още ползват техните, които са в SD Cheesy Даже и рекламите им пускат Cheesy Крайно време е вече да си ъпдейтнат студио Новини

Нова карта на времето ли имат?

Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #56 on: 04 January 2021 11:44:13 »

Явно имат нова карта на времето, да. И мен ми направи впечатление, че още използват SD камерите, дано ги сменят. Grin
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #57 on: 04 January 2021 11:53:05 »

Facebook страницата на NOVA NEWS - https://www.facebook.com/novanewstv/ Наследена е от Канал 3. Не знам защо са решили да я оставят, мисля че е по-добре да я слеят в страницата на Новините на NOVA.

Новата карта за времето може би ще е само за канала, а пък ще си продължат да използват онези телевизори по време на Новините на NOVA. Но дали ще я използват и там предстои да видим.

В момента логото е преместено вдясно заради логото на Ничия земя, което е горе вляво и честно казано така вдясно изглежда по-добре.

Според други форуми, каналът продължава да се излъчва свободно и също ефирно за София.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #58 on: 04 January 2021 12:50:19 »

По същата причина, поради която бълват поредни канали с бълвочи. От повече места ще заливат с информация, такава е политиката им. Аз също бих ги обединил, което не е лесна задача, но защо да се хабят.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #59 on: 04 January 2021 13:23:52 »

Графиките на Канала са супер, но тези на предаванията са си старите стокови такива, от времето на Канал 3. Както каза някой от колегите преди мен, картата сигурно ще е само за времето по NOVA NEWS. Новопостроеното студио, вероятно, ще е за публицистиката на канала.
Report Spam   Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy