BG TV Talk
29 March 2024 00:30:01
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA NEWS | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA NEWS | новини и коментари  (Read 27619 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #80 on: 04 January 2021 21:57:02 »

Последните минути когато Канал 3 излъчват съдържание след това върви само снимка с логото на канала до следобяд когато прекратяват излъчването:
https://www.youtube.com/watch?v=yp6iLExGMyc&ab_channel=WatchAllTVBG

Първите минути на старта на Нова Нюз
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #81 on: 04 January 2021 21:59:26 »

Ще се използва със сигурност дизайна, който Хърватия и Сърбия използват, той е по-нов. Иначе не са зле и двата варианта, но аз предпочитам стария, който Босна и Черна гора все още използват, доста добре е замислено - n, влято в @. Cheesy
Тя само да не изхвърчи, ако одобрят сделката. Grin Сутринта се държеше доста хаотично и на моменти неадекватно.
И на мен повече ми харесва дизайна с @, а иначе Ива Стоянова никога не ми е била симпатична, пък и новите собственици в повечето случаи си слагат доверени хора на отговорните постове.

Не ми харесва логото само с N, все пак канала е NOVA, а не NTV. По същата причина Антена груп разкараха навремето най-първото лого на Нова ТВ, което пак беше с главно N. Ако ще го сменят, да е пак с мотив с цялото име NOVA в него.
Гледам, че гръцката Nova пък е със съвсем различно лого от останалите им канали. Интересно в крайна сметка коя от всичките визии ще изберат. Grin

Report Spam   Logged

secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #82 on: 04 January 2021 22:14:30 »

Най-вероятно логото на нашата Нова ще е същото като това на хърватската и сръбската, явно политиката им е да унифицират брандовете си във всички страни където оперират, като явно налагат именно това лого за каналите си със името Нова, поне логата в различните държави са с различни цветове, логично е българското да е синьо, евентуално със надпис "bg" както е на сръбското. А може и да наложат нашето лого на другите си канали, или да измислят някакви напълно нови лога, кой знае. Но унификация почти сигурно ще има, логично е да се случи това. По същата причина и вероятно Диема Спортовете ще станат Спорт Клуб, а Нова Нюз по някое време ще стане N1.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #83 on: 04 January 2021 22:42:40 »

Ако някой е гледал Патарински и Денят на живо нека каже от кои студиа ги излъчват. Тази вечер видях Юлия Манолова да води новините в 17, а вероятно и тя е останала до края. Програмата малко не отговаряше на това, което го пише в сайта, но дали ще се повтори темата на Нова или Карай направо все тая.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #84 on: 04 January 2021 23:04:39 »

Според други форуми, каналът продължава да се излъчва свободно и също ефирно за София.
Потвърждавам, излъчва се ефирно в София на мястото на Канал 3.
Забелязвам, че повтарят схемата с News7. Там пак така ребрандираха bbt, който също се излъчваше ефирно в София, след това News7 продължи да се излъчва ефирно в София. Не си спомням вече News7 дали взе от водещите на bbt, или беше с изцяло нова програма.



И аз ще се включа в темата за писмеността  Cheesy

Проблемът е, че официален език в България е българският и държавна азбука е кирилицата, а мнозинство от българските телевизиите имената им са написани на латиница (bTV, NOVA, TV Evropa, Sport+), а други дори изцяло са написани на английски (HIT Mix Channel, The Voice, Magic TV, BG Music Channel), а използващите български и кирилица са малцинство (БНТ1, БНТ2, БНТ3, Евроком, БСТВ и няколко други).
Напълно съм съгласен с колегата.

Направо изби рибата. Като ти чета коментарите май най-доволен щеше да си ако я бяха кръстили направо Путин ТВ
И това може би е най-тъжното, че ако някой изкаже мнение „да пишем на български, не на английски“, започват да валят някакви неадекватни коментари свързани с Путин.
Азбуката си е българска, разпространява се и в Русия, в последствие приема и по-неутралното име „кирилица“.
Инфантилно е да слагате етикет „русофил“ на всеки, който просто прави сравнение за това, че в Русия си пишат на азбуката, а тук нерядко предпочитаме английски/латиница.

Защото няма смисъл в една държава има официална азбука, а всичко от тв канали, радиа, компании и подобни да са написани на коренно различна азбука (освен ако не си в Сърбия). Колкото до Индия, там английският език е съ-официален, а и е била британска колония.
То и при нас английският е неофициално съ-официален  Grin

Хайде да си пропагандираш крайният патриотизъм някъде другаде, става ли? Нито ти, нито който и да било друг има право да определя как ЧАСТНИ компании да биват кръщавани или как да изписват имената си. Не знам в какъв свят живееш, но тук не е Северна Корея. Освен това, този форум не е място за политическа пропаганда и краен национализъм. Съобразявай се, ако обичаш.
Наистина жалко, че има хора с такова мнение. Не знам как безобиден коментар относно изписването на имената на телевизиите/радиата на български може да бъде приет като „краен патриотизъм“, „краен национализъм“ или „политическа пропаганда“. Колеги, добре ли сте? Няма нищо лошо всеки да си има някакви предпочитания. Човекът просто изказва мнение, че според него е по-нормално имената да са написани на официалния за държавата език. И аз съм на такова мнение, какво лошо има в това?


Между другото да припомня, че и БНТ са го подкарали с английски: https://bntnews.bg/
И много смешно го четяха адреса в рекламите – нещо от сорта на „бенетенюз дот биджи“ или „биентинюз дот биджи“. Ако я има някой тази реклама може да пусне и тук да ѝ се порадваме  Grin

Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #85 on: 04 January 2021 23:09:34 »

Ако някой е гледал Патарински и Денят на живо нека каже от кои студиа ги излъчват. Тази вечер видях Юлия Манолова да води новините в 17, а вероятно и тя е останала до края. Програмата малко не отговаряше на това, което го пише в сайта, но дали ще се повтори темата на Нова или Карай направо все тая.
Патарински LIVE не беше предаване на живо от студиото, а интервюта от парламента на запис. Денят на живо с Неделина Анева беше в новопостроеното студио на NOVA със стария декор на Канал 3, т.е. нищо ново като визия, освен плочката за текст (lower third) и това, че вече пускат картинки с надписи на видеостените.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #86 on: 04 January 2021 23:42:15 »

Много разочароващ старт на новия канал. Основно поради SD излъчването. Канал3 беше с невероятна истинска HD картина денонощно, а Нова Нюз с това SD е гадно.
По Нова ТВ от време на време пускат дори рекламни анонси за предавания в нещо от сорта на 360p дори и по HD версията.
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #87 on: 05 January 2021 00:03:24 »

И аз ще се включа в темата за писмеността  Cheesy
Напълно съм съгласен с колегата.
И това може би е най-тъжното, че ако някой изкаже мнение „да пишем на български, не на английски“, започват да валят някакви неадекватни коментари свързани с Путин.
Азбуката си е българска, разпространява се и в Русия, в последствие приема и по-неутралното име „кирилица“.
Инфантилно е да слагате етикет „русофил“ на всеки, който просто прави сравнение за това, че в Русия си пишат на азбуката, а тук нерядко предпочитаме английски/латиница.
То и при нас английският е неофициално съ-официален  Grin
Наистина жалко, че има хора с такова мнение. Не знам как безобиден коментар относно изписването на имената на телевизиите/радиата на български може да бъде приет като „краен патриотизъм“, „краен национализъм“ или „политическа пропаганда“. Колеги, добре ли сте? Няма нищо лошо всеки да си има някакви предпочитания. Човекът просто изказва мнение, че според него е по-нормално имената да са написани на официалния за държава език. И аз съм на такова мнение, какво лошо има в това?
"Неадекватнен" и "инфантилен" ще кажеш на този, който те гледа от огледалото сутрин като се бръснеш. Едно е да има мнение, друго е да си пльосне  патриотарско- съветските умозаключения във форум за телевизия и да държи после сметка на тези които му опонират.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #88 on: 05 January 2021 15:01:58 »

Новините се оказа, че използват музиката за извънредните новини на Нова. Емисиите, които вчера и днес видях започват 2 минути по-рано от обявеното по програма.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #89 on: 07 January 2021 00:11:59 »

Размирици в САЩ, Nova News излъчва повторения. Глупаци.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #90 on: 07 January 2021 00:30:47 »

Размирици в САЩ, Nova News излъчва повторения. Глупаци.
Абсолютно ! Точно това влизах да напиша ,язък ти за новинарския канал ?! Излъчваш  отново емисията която е от преди 30 минути ,просто абсурдно ?! бТВ отделиха близо 25 минути за ситуацията ,Нова спи ?! При положение,че имаш пространство за изява  Shocked Angry
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #91 on: 07 January 2021 01:28:30 »

Пуснали са уж нещо:
https://www.vbox7.com/play:b6c995b918
https://nova.bg/news/view/2021/01/06/310641/на-живо-привърженици-на-тръмп-щурмуваха-капитолия-жена-е-простреляна-видеоснимки/
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #92 on: 07 January 2021 01:46:44 »

Това е от късната емисия, която Mariokrushkin спомена, само това бяха съобщили и нещо накрая на емисията. Същата беше повторена в 0ч. и предполагам преди малко в 1ч. Нищо друго. Доста несериозно, при положение че това е новинарски канал, и неведнъж са имали извънредни новини през нощта по основния им канал т.е. имат подготовка и практика, които би трябвало да са по-добри след като имат Nova News, така че нищо не ги оправдава.

Макар и също само в късната емисия, bTV имаха кореспондент пред сградата на конгреса и анализатор в студиото (или беше репортер, не помня), също включиха по телефона някакъв експерт.
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #93 on: 07 January 2021 11:24:44 »

Нз дали четат тук. Но в момента имат емисия. И излъчваха от Сащ. Даже пуснаха разговор с българи от там.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Online Online

Posts: 659


« Reply #94 on: 09 January 2021 21:16:18 »

Явно при сформирането на екипа не са направили точна бройка водещи на новините, защото репортера Даниела Пехливанова днес е била водеща на новините.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #95 on: 09 January 2021 22:29:31 »

Явно при сформирането на екипа не са направили точна бройка водещи на новините, защото репортера Даниела Пехливанова днес е била водеща на новините.
Ами, може и нея да са я зачислили като водещ на новини. Докато беше в Bulgaria ON AIR, също имаше период, в който беше хем репортер, хем водеща.
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #96 on: 09 January 2021 22:40:36 »

Явно при сформирането на екипа не са направили точна бройка водещи на новините, защото репортера Даниела Пехливанова днес е била водеща на новините.
Възможно е да има и недостиг. Все пак през делничните дни са 3 водещи за целия ден. Тоест поне 6-7 водещи трябва да имат, за да въртят графика.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #97 on: 11 January 2021 18:06:21 »

Последно време, гледам, че репортерите на NOVA и NOVA NEWS са появяват в ефир с брандирани якета на NOVA.
BiT също имаха брандирани якета, но за тях беше нормално, все пак в началото бяха по американски модел.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #98 on: 11 January 2021 21:39:32 »

Последно време, гледам, че репортерите на NOVA и NOVA NEWS са появяват в ефир с брандирани якета на NOVA.
BiT също имаха брандирани якета, но за тях беше нормално, все пак в началото бяха по американски модел.
И аз го забелязах това и доста се учудих. Явно искат да впечатлят United Group колко богата телевизия са. Grin Иначе преди години беше доста модерно да се брандират чадъри, но сега от доста време не съм виждал някой репортер да се появи с брандиран чадър.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #99 on: 13 January 2021 13:45:52 »

Трябваше малко да уголемят думата "повторение" под логото на Нова Нюз, защото почти трудно се чете на екрана, особено за късогледи хора.

Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy