BG TV Talk
28 March 2024 21:41:06
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари

Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари  (Read 104309 times)
0 Members and 8 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #280 on: 01 February 2020 17:49:49 »

Дали вече ще има българска версия на Disney Channel и Disney Junior, излъчвана от София.

Едва ли. Доколкото знам, промените в компанията са само и единствено имиджови (име, лого и т.н.). Всичко останало ще продължи да си оперира както досега.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #281 on: 01 February 2020 22:16:13 »

В предвид как почнаха да очистват Disney XD в доста страни, не виждам да си развиват мрежата от детски канали повече. Спирането на Disney канали ще продължи през идните години и нищо чудно много да останат само с основния Disney Channel и най-много Disney Junior като някоя споделена версия.

За Baby TV, който беше част от групата на FOX, съвсем не виждам бъдеще при наличието на Disney Junior, дори единият канал да е насочен към още по-малка аудитория.
Report Spam   Logged
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #282 on: 01 February 2020 22:42:31 »

Според най - новата информация около Disney+, услугата би трябвало да бъде пусната поетапно е Източна Европа, в рамките на 1 година, стартирайки през Октомври тази година. Имайки предвид, че кажи речи, централният офис за Балканите се намира в България, очаквам нашата държава да е сред първите държави от Източна Европа получили достъп до новата услуга.

Повече може да прочетете тук: https://www.cnet.com/news/disney-plus-streaming-service-everything-to-know-europe-uk-launch/


Силно се надявам да сме сред първите. Но това дали означава че услугата ще пристигне с всички нови заглавия на D+ налични на български език, било то субтитри или дублаж? Или ще чакаме допълнително за тях.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #283 on: 02 February 2020 08:19:29 »

Силно се надявам да сме сред първите. Но това дали означава че услугата ще пристигне с всички нови заглавия на D+ налични на български език, било то субтитри или дублаж? Или ще чакаме допълнително за тях.

Дисни като компания имат стриктна политика относно локализацията на съдържанието си.

Предвид факта, че те са собственик на всички свои кино и телевизионни локализации (изключая филмите от Дисни Ченъл, които излъчват каналите на Нова примерно, част от които те си предублираха), не виждам начин услугата да пристигне без адекватна локализация.

Предполагам, че процесът в момента тече или ще започне скоро, за да може когато стартира услугата догодина всичко да е налично със субтитри или дублаж.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #284 on: 22 March 2020 19:54:58 »

Quote from:
Поради обявеното на 13 март 2020 г. извънредно положение се налага преорганизиране на работата във връзка с локализацията на съдържанието, излъчвано по FOX Crime. По този повод от 22 март 2020 г. дублажната дейност на артист-изпълнителите по FOX Crime ще бъде временно преустановена и заместена от субтитри на български език.

Приложен е списък на сериалите, които ще бъдат засегнати:

30 март 2020 - Военни престъпления: Ню Орлиънс
31 март 2020 - Елементарно, Уотсън
31 март 2020 - Военни престъпления: Ню Орлиънс

Извиняваме се за причиненото неудобство.

Quote from:
Поради обявеното на 13 март 2020 г. извънредно положение се налага преорганизиране на работата във връзка с локализацията на съдържанието, излъчвано по FOX. По този повод от 22 март 2020 г. дублажната дейност на артист-изпълнителите по FOX ще бъде временно преустановена и заместена от субтитри на български език.

Приложен е списък с всички сериали, които ще бъдат засегнати:

25 март 2020 - Стъмптаун
23 март 2020 – Живите мъртви
30 март 2020 - Живите мъртви
31 март 2020 - 9-1-1: Тексас

Извиняваме се за причиненото неудобство.

Quote from:
Поради обявеното на 13 март 2020 г. извънредно положение се налага преорганизиране на работата във връзка с локализацията на съдържанието, излъчвано по FOX Life. По този повод от 22 март 2020 г. дублажната дейност на артист-изпълнителите по FOX Life ще бъде временно преустановена и заместена от субтитри на български език.

Сериалът, който ще бъде засегнат, е:

26 март 2020 – Станция 19

Извиняваме се за причиненото неудобство.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #285 on: 01 June 2020 14:56:28 »

Фокс Лайф няма ли да разкарат най-накрая тези безкрайни лекарски драми от праймтайма си?! Или ще са "Лекарите от Чикаго", или ще е "Анатомията на Грей" (която вече е заприличала на "Дързост и красота"). Като цяло програмата на канала ми изглежда много зле - почти всичко е повторения, а малкото нови заглавия, които стартират, не са особено привлекателни. Не се учудвам, че гледаемостта им пада непрекъснато в последно време...
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #286 on: 19 July 2020 23:10:04 »

В предната страница е коментирано малко, но ми неясно. В Турция каналът FOX, който казвате, че е политематичен канал свързан ли с FOX(Fox life, Fox crime) каналите, които са вече собственост на Disney или е просто турски канал с името FOX. Понеже по него излъчват само турски сериали и каналът им прилича на другите канали, където излъчват сериали Kanal D, Show Tv, Star Tv? И въобще там имат ли канал като нашия Fox, който излъчва американските сериали?
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #287 on: 20 July 2020 07:03:50 »

Каналът си е собственост на Disney, просто е ефирен и затова е насочен към собствена продукция. FX е кабелният им канал за американски сериали.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #288 on: 20 July 2020 19:32:54 »

В предната страница е коментирано малко, но ми неясно. В Турция каналът FOX, който казвате, че е политематичен канал свързан ли с FOX(Fox life, Fox crime) каналите, които са вече собственост на Disney или е просто турски канал с името FOX. Понеже по него излъчват само турски сериали и каналът им прилича на другите канали, където излъчват сериали Kanal D, Show Tv, Star Tv? И въобще там имат ли канал като нашия Fox, който излъчва американските сериали?


Да, собственост на Дисни е. Първоначално каналът е бил собственост на турска корпорация и се е казвал TGRT. След това е закупен от Мърдок и преименуван на FOX, а впоследствие преминава и под шапката на Дисни.

Понастоящем каналът продължава да се развива много добре и да произвежда успешни оригинални турски сериали. За щастие имат кадърно местно ръководство, което не може да се каже в момента за каналите на Дисни в редица други страни.

Премиерният турски сериал "Навсякъде ти", който върви всяка делнична вечер от 22:00 часа по bTV Lady, е  точно на FOX. Много приятен комедиен сериал с модерна и дори бих казал почти западна атмосфера.  Afro

 
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #289 on: 06 August 2020 18:58:39 »

По последни информации каналите с брандове FOX и FX ще бъдат ребрандирани под бранда STAR. Този бранд идва от индийската медийна група, която беше собственост на Мърдок и е предпочетен пред ABC защото е по-international friendly. Същото ще бъде и името на нова стрийминг услуга, която ще излъчва не толкова фемили френдли нещата на Фокс които няма как да отидат в Дисни+. Чудно ми е какво ще стане с турската медийна група, която няма да може да ползва STAR бранда защото в Турция една от другите медийни групи се казва със същото име.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #290 on: 27 December 2020 17:08:40 »

Ето и новите лога на FOX каналите, ребранда се очаква около март 2021. FOX - STAR Channel, FOX Life - STAR Life, FOX Crime - STAR Action. В Турция най вероятно каналите ще носят бранда ABC тъй като там вече има друг канал с името STAR.





Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #291 on: 27 December 2020 18:43:12 »

Ето и новите лога на FOX каналите, ребранда се очаква около март 2021. FOX - STAR Channel, FOX Life - STAR Life, FOX Crime - STAR Action. В Турция най вероятно каналите ще носят бранда ABC тъй като там вече има друг канал с името STAR.

Не съм фен на името Star именно защото го асоциирам с Турция и Индия, но дано все пак това да означава, че тогава ще навлезе и Disney+ в Източна Европа.  Grin
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #292 on: 27 December 2020 21:35:26 »

Ето и новите лога на FOX каналите, ребранда се очаква около март 2021. FOX - STAR Channel, FOX Life - STAR Life, FOX Crime - STAR Action. В Турция най вероятно каналите ще носят бранда ABC тъй като там вече има друг канал с името STAR.



Това име STAR Action изобщо не ми се връзва, при положение, че най-гледаните неща по FOX Crime са "Убийства в Мидсъмър" и австралийските криминални сериали, които като цяло залагат на по-спокойна атмосфера, бавно и методично развитие на сюжета. Надявам се Дисни да не съсипят единствения си БГ канал, който става за гледане и има някакви по-прилични рейтинги...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #293 on: 27 December 2020 21:36:22 »

На мен ми харесват новите лога, обаче явно нещо съм изпуснал или забравил. Защо се ребрандират каналите FOX, след като самата марка вече е собственост на Disney? Просто искат да заличат тази марка ли?
Report Spam   Logged

mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #294 on: 27 December 2020 22:10:55 »

На мен ми харесват новите лога, обаче явно нещо съм изпуснал или забравил. Защо се ребрандират каналите FOX, след като самата марка вече е собственост на Disney? Просто искат да заличат тази марка ли?

Марката FOX си е на Мърдок и продължава да си оперира в САЩ. Disney сменят имената на всички придобити от тях активи именно заради това.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #295 on: 27 December 2020 22:59:26 »


Това име STAR Action изобщо не ми се връзва, при положение, че най-гледаните неща по FOX Crime са "Убийства в Мидсъмър" и австралийските криминални сериали, които като цяло залагат на по-спокойна атмосфера, бавно и методично развитие на сюжета. Надявам се Дисни да не съсипят единствения си БГ канал, който става за гледане и има някакви по-прилични рейтинги...

Прав си. Трябваше FOX Crime да се казва STAR Crime и да продължат със излъчването на криминалните сериали. Ако му сменят името на STAR Action и с него променят жанровото му съдържание, това може да означава спиране на излъчването на този тип сериали, което по вероятност ще доведе до намаляване на рейтингите му (поне това са мойте наблюдения, дано не се сбъднат).

Аз също се надявам FOX Crime да не го развалят след предстоящия ребранд през март догодина
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #296 on: 27 December 2020 23:28:20 »

Вероятно ще пускат просто и екшън драми с елементи на загадки от сорта на "Бягство от затвора", който въртяха преди 10 години.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #297 on: 28 December 2020 11:14:49 »

Марката FOX си е на Мърдок и продължава да си оперира в САЩ. Disney сменят имената на всички придобити от тях активи именно заради това.
Ааа... ясно. Аз мислех, че са придобили цялата империя FOX и сега й заличават името. Grin

Относно Star Action - някакси имам предчувствието, че ще се превърне в копие на "ьТВ Екшън". Чисто криминален канал май ще остане само Epic Drama, като дори и той не е изцяло криминален.
Report Spam   Logged

maxx
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 66


« Reply #298 on: 27 March 2021 12:26:52 »

Някой има ли представа кога ще стане ребрандирането на каналите от групата FOX?
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #299 on: 27 March 2021 12:43:05 »

Някой има ли представа кога ще стане ребрандирането на каналите от групата FOX?

Говорих с хора от компанията и ребранд засега не се планира.

Промяна няма и да има преди пускането на стрийминг услугата в България, така че по - рано от есента едва ли ще има каквото и да е в тази посока, че даже и до догодина.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy