BG TV Talk
28 March 2024 13:46:00
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари

Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари  (Read 104272 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #320 on: 07 August 2021 10:06:13 »

Бранда Star се налага в световен мащаб вместо този на Hulu които са в САЩ най вече защото така Дисни заобикалят Comcast които все още имат дял от Hulu. А иначе лично аз се надявам да не избързват с ликвидирането на стандартните канали. Към момента в източна Европа (не само в България) има някой пазари където не са свикнали на подобен вид онлайн абонаменти и по скоро ще изпиратстват, но няма да се абонират за подобна услуга. Фокс каналите за момента се справят прилично и имат потенциал.

Това, което казваш относно Hulu е точно така. Използвайки друг бранд извън САЩ, Дисни ще намали драстично цената, която трябва да заплати на Comcast при изкупуването на 33 - те процента.

Както казах, стандартните канали не се планира да се закриват. Единственият канал, който със сигурност ще бъде закрит е Disney Channel. Финансово нерентабилно е да се поддържа телевизионен канал с нищожна аудитория при наличието на стрийминг услуга, която ще има стократно повече съдържание, при това в HD.

Много хора подценяват аудиторията на стрийминг платформите на балканите. Истината е, че и Netflix, и HBO Go имат доста големи аудитории в България. А Netflix дори няма локализация, което е абсолютна тъпотия от тяхна страна, но така са решили.

Когато евентуално пуснат Д+ тук, някой има ли предположения как ще процедират с хитовите заглавия (Mandalorian, шоутата на Марвел и т.н.) - дали ще рекламират всичките сезони наведнъж, или ще пускат епизод по епизод?

Макар последното да ми се струва най-малко вероятно, но все пак не знам как другите държави, при които по-късно излезе Д+, са правили.

Последните пъти при стартирането на услугата, що се отнася до оригиналните сериали, беше пускан актуалният сезон в пълен размер, като следващите нови, които предстоят, са по веднъж на седмица.

От Дисни са избрали да пускат оригиналните си продукции по един епизод на седмица, което според мен е ОК, защото иначе се получава едно безкрайно чакане за следващите сезони. Така се предизвиква и постоянна дискусия. Освен това, по този начин задържаш и абонатите си по - дълго, съответно и приходите ти са по - големи.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #321 on: 09 August 2021 21:07:02 »

Като стана дума за изпиратстване, смятам за доста слаб ход, че не пуснаха поне по-хитовите Disney+ сериали по Fox в държавите, които още нямат услугата. Разбирам, че искат да са ексклузивни и едва ли не да рекламират услугата, но като не се предлага за момента в тези държави, просто насърчаваш хората да гледат нелегално и да не печелиш нищо от това. Никой няма да чака две години, за да гледа „The Mandalorian“, затова е хубаво да има някакъв компромисен временен вариант, поне част от този нелегален поток да бъде ограничен.

В този случай WarnerMedia се справят по-добре, като поне част от HBO Max оригиналките се предлагат за момента в HBO GO, Cartoon Network и Boomerang, въпреки че при последните две се бавят изключително много (например „Looney Tunes Cartoons“ го пуснаха цяла година след САЩ).

Тук съм наистина съгласен, дори и със закъснение The Mandalorian и Марвел сериалите можеха да ги пуснат по главния FOX или поне да ги сублицензират на някоя от другите стрийминг платофрми до като тръгне Дисни+. В този ред на мисли не знам защо спряха и FOX Play приложението преди да е тръгнал Дисни+ официално, сега можеше да се ползва за тази цел. Като излезнаха тези сериали пиратите дори започнаха да се старят с качеството на преводи и рипване защото знаят че адски много хора ще ги търсят.
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #322 on: 09 August 2021 22:04:43 »

Аз, ако трябва да съм честен, засега все още изчаквам и гледам да не пиратствам нищо, което би могло да е налично на Disney+, но с едно изключение - продукциите на Marvel. Във всички американски медийни сайтове хвърчат спойлери и не мога да си позволя да чакам 1 година, за да ги гледам легално.

Същото важи и за Star Wars, но там не съм фен, така че не се вълнувам особено.  Grin
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #323 on: 10 August 2021 18:52:58 »

А Netflix дори няма локализация, което е абсолютна тъпотия от тяхна страна, но така са решили.
Е, има някаква минимална локализация.

Като стана дума за изпиратстване, смятам за доста слаб ход, че не пуснаха поне по-хитовите Disney+ сериали по Fox в държавите, които още нямат услугата. Разбирам, че искат да са ексклузивни и едва ли не да рекламират услугата, но като не се предлага за момента в тези държави, просто насърчаваш хората да гледат нелегално и да не печелиш нищо от това.
Единствено с дублаж ще могат да предложат „ексклузивност“ за тези сериали, защото субтитрираните версии вероятно който е искал ги е гледал.

Любопитно: Някой си е поиграл да разгледа различните езици на Disney+ preview сайта, според този източник ето какво имат предвид Дисни под „Източна Европа“: Bulgaria, Czechia, Greece, Israel, Hungary, Poland, Romania, Turkey, Liechtenstein, Andorra.
Тези държави половината не са в Източна Европа, но хайде Cheesy

В Русия, където имат ефирен Канал Disney, явно ще почакат за 2022 или след това за пускането на Disney+.
Report Spam   Logged
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #324 on: 11 August 2021 02:23:57 »

Все още се чудя как огромна държава като Русия няма още Д+, даже изглежда ще ги изпреварим
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #325 on: 11 August 2021 09:56:25 »

Все още се чудя как огромна държава като Русия няма още Д+, даже изглежда ще ги изпреварим

Русия нямаха официален достъп до Spotify до миналата година, така че там нещата с този тип услуги се случва малко бавно. Освен това, те са изключително анти LGBTQ настроени, което до някаква степен влиза в разрез с ценностите на family friendly компания като Дисни, която се старае да има максимално голям инклузивитет в съдържанието си последните години. Не казвам, че няма да я има там, но по принцип ако мислите, че в България се пиратства, в Русия пиратлъка е на още по - голяма почит. Така че, може би, тези 2 причини допринасят за това те да не влизат в приоритетите за 2021.

Е, има някаква минимална локализация.

Това дори не го броя на фона на факта, че платформата има десетки хиляди часове съдържание. Истината е, че не им пука. Добре, че при Дисни и HBO не е така.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
lucellent
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 157


« Reply #326 on: 12 August 2021 23:39:59 »

Току-що по време на Disney Q3 FY21 Earnings Call, казаха че премиерната дата на D+ за източна Европа се измества от края на 2021 до лятото на 2022...  Huh?

Явно още ще чакаме
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #327 on: 12 August 2021 23:41:51 »

Току-що по време на Disney Q3 FY21 Earnings Call, казаха че премиерната дата на D+ за източна Европа се измества от края на 2021 до лятото на 2022...  Huh?

Явно още ще чакаме

Тъкмо и аз това тръгнах да пиша. Много разочароващо, че както винаги сме сред последните държави на опашката.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #328 on: 13 August 2021 01:50:41 »

За съжаление това решение явно е било взето последните дни, защото инфото, което ми спуснаха беше, че ще е или Октомври или Ноември тази година, заради договорът с HBO, който за нашите региони изтича на 1 Октомври. Няма да се учудя ако българският офис е узнал доста пост - фактум.

За мен абсолютно необяснимо, особено имайки предвид оправданието им, че искат да го групират със старта в Middle East и Africa - региони, с които нямаме ама абсолютно нищо общо.

Изключително разочароващо, защото подготвяхме доста интересни неща свързани със старта на услугата тук, които сега ще трябва да замразим за още почти година.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #329 on: 14 August 2021 15:21:18 »

Идването на Disney+ в Източна Европа се отлага за лятото на 2022
https://mobilebulgaria.com/news/idvaneto-na-disney-v-tsentralna-i-iztochna-evropa-se-otlaga-za-lyatoto-na-2022?fbclid=IwAR2kES3ci-YCVLuMgZCh23y5geepbO4AMtMbR8f4-3MDknIxnJSNE1jrkoI
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #330 on: 14 August 2021 15:29:15 »


Човече, наистина ли като пускаш нещо не гледаш какво е съобщено или пускано преди теб? 3 поста подред обсъждаха точно това, какъв е смисъла от този твой пост?
Report Spam   Logged

Hater by Design.
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #331 on: 20 August 2021 11:51:22 »

Има слухове, че Дисни обмислят да закупят филмовия отдел на Сони или дори цялата компания, за да се сдобият с правата за Спайдърмен.

На мен лично второто ми звучи невъзможно, защото Сони са просто огромни и имат най-различни бизнеси, които не се връзват с тези на Дисни, но за филмовите им студия въобще не бих се очудил до няколко години да стане реалност.

Източник: https://insidethemagic.net/2021/08/disney-buy-out-sony-al1/
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #332 on: 22 August 2021 15:26:44 »

Има слухове, че Дисни обмислят да закупят филмовия отдел на Сони или дори цялата компания, за да се сдобият с правата за Спайдърмен.

На мен лично второто ми звучи невъзможно, защото Сони са просто огромни и имат най-различни бизнеси, които не се връзват с тези на Дисни, но за филмовите им студия въобще не бих се очудил до няколко години да стане реалност.

Източник: https://insidethemagic.net/2021/08/disney-buy-out-sony-al1/


2019 се бъзикаха че ако Дисни иска да си върне всички Марвел права просто да купи всички които ги притежават, а сега се оказва че и сериозно го обмислят така че не е толкова далече от реалността да купят Сони, ако не цялата компания поне филмовото подразделение.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #333 on: 22 August 2021 23:34:37 »

Не мисля, че имат възможността да купят филмовото студио на Сони. Първо, от финансова гледна точка, защото колкото и големи да са, нямат безброй пари за харчене. Сделката с Fox им костваше доста. Второ, регулаторите няма да разрешат такава сделка.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #334 on: 23 August 2021 11:18:02 »

Не мисля, че имат възможността да купят филмовото студио на Сони. Първо, от финансова гледна точка, защото колкото и големи да са, нямат безброй пари за харчене. Сделката с Fox им костваше доста. Второ, регулаторите няма да разрешат такава сделка.

Това не е точно така.

От финансова гледна точка могат да си позволят каквото си поискат, дори и да е използван кредит, както правят Нетфликс с ре - финансирането на оригиналните си продукции всяка година. Много хора си мислеха, че регулаторите няма да позволят и сделката с Фокс, но тя мина доста безпроблемно. Отделно мисля, че забравяш, че стрийминг услугата им има близо 120 милиона абоната (да не го ворим за Hulu, която има още 40+ милиона, а ESPN+ има над 12 милиона) и продължава да нараства, а те имат и сума ти други revenue streams като паркове, merch, licensing deals и какво ли още не.

Въпросът тук е не дали могат да си го позволят, а дали искат това да се случи Smiley)
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #335 on: 03 October 2021 13:15:41 »

Онзи ден (1 октомври 2021 г.) Disney Channel и Disney Junior перманентно спряха излъчване в Югоизточна Азия, заедно с FOX каналите, които Дисни притежаваше в този регион (с изключение на National Geographic каналите). Тайванската версия също се очаква да спре в първия ден на 2022 година.

За съжаление, същият край я очаква и нашата версия на канала, и без друго има ниска гледаемост в момента. Обаче за FOX-овете у нас не знам колко още ще продължат да се излъчват в тази си форма. Най-много от догодина да се преобразят във STAR, както вече е направено в Латинска Америка като ново име на тамошния FOX (от 2018 до 2021 г. FOX Channel).
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #336 on: 03 October 2021 21:34:02 »

Нашият канал, така или иначе, е на финалната права. Просто е под всякаква критика и ако оригиналния план за пускането на D+ тук до края на тази година беше изпълнен, той щеше да бъде закрит най - късно другото лято. Сега просто си спечелиха още малко време.

Ситуацията може би щеше да е друга, ако нашата централа тук имаше пълен контрол над канала и можеше да го програмира така, както прави и с FOX - овете, които се радват на завидна популярност бидейки пълни с постоянни премиери и интересни рекламни кампании.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #337 on: 14 November 2021 11:29:38 »

Знае ли някой дали сериалите "Виолета" и "Сой Луна" са качени в Disney+? Мисля, че са качени поне в Латинска Америка, въпреки, че в интернет видях, че Виолета я има в германската версия на Disney+, но не е целият сериал, а първи и втори сезон.
Интересно ми е най-вече за САЩ, Англия, понеже Виолета беше преведен на английски, даже и с песните, но Луна не беше излъчен на английски и сугрно няма и да бъде в Disney+, понеже отдавна свърши.
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #338 on: 14 November 2021 11:36:15 »

Знае ли някой дали сериалите "Виолета" и "Сой Луна" са качени в Disney+? Мисля, че са качени поне в Латинска Америка, въпреки, че в интернет видях, че Виолета я има в германската версия на Disney+, но не е целият сериал, а първи и втори сезон.
Интересно ми е най-вече за САЩ, Англия, понеже Виолета беше преведен на английски, даже и с песните, но Луна не беше излъчен на английски и сугрно няма и да бъде в Disney+, понеже отдавна свърши.

Според сайта JustWatch и двата сериала ги има изцяло в Disney+ (проверих за САЩ и Великобритания).
Report Spam   Logged
CoozON
Потребител
*
Online Online

Posts: 11


« Reply #339 on: 26 January 2022 15:45:23 »

Днес попаднах на тази статия в webcafe - Disney+ стартира в България през лятото.
Александра Аудио са направили нови войс-оувър дублажи на няколко филма на Дисни/Фокс (вж. alaudio.bg/хонорари) - предполагам, във връзка със старта на Дисни+.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy