BG TV Talk
28 March 2024 17:30:21
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари

Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари  (Read 104284 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #340 on: 26 January 2022 16:33:00 »

Ето и потвърждение с малко по - надежден източник: https://variety.com/2022/tv/global/disney-plus-42-country-launch-europe-africa-west-asia-1235163724/#article-comments

В официалната страница на FOX България във Фейсбук също публикуваха пост и казаха, че услугата ще е налична "скоро", което е мега общо понятие, имайки предвид, че лятото не е чак толкова близо lol
Report Spam   Logged

Hater by Design.
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #341 on: 18 February 2022 19:58:35 »

В сайта на Александра аудио има информация, че издават сметки за voice over дублажи на филми на 20th Century fox, може би е свързано с началото на Disney plus, защото повечето от тези филми са излъчвани по телевизиите с дублажи и не вярвам сега да им правят нови за някое телевизионно излъчване. Явно не могат да купят дублажите, които вече са правени, след като дори на Сам вкъщи правят дублаж.
http://alaudio.bg/page.php?pageId=28
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #342 on: 18 February 2022 20:06:00 »

В сайта на Александра аудио има информация, че издават сметки за voice over дублажи на филми на 20th Century fox, може би е свързано с началото на Disney plus, защото повечето от тези филми са излъчвани по телевизиите с дублажи и не вярвам сега да им правят нови за някое телевизионно излъчване. Явно не могат да купят дублажите, които вече са правени, след като дори на Сам вкъщи правят дублаж.
http://alaudio.bg/page.php?pageId=28

Купуването на определени дублажи опира и до това другата страна да иска да им го продаде. Ако цената на дадения дублаж е по - скъпа от това да направят нов, защо да се охарчват допълнително, при положение, че ако дадения дублаж е толкова познат, те просто могат да наемат същите актьори?

Report Spam   Logged

Hater by Design.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #343 on: 27 February 2022 14:41:55 »

Тази година FoxCrime ще излъчи новия сезон на британския сериал „Убийства в рая“ по-бързо от обичайното (досега обикновено са ги излъчвали през април-май). Първият нов епизод ще бъде специалното 90-минутно коледно издание от този декември, което ще бъде предадено този четвъртък от 22 часа.
Report Spam   Logged
dcicne
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #344 on: 06 March 2022 16:04:16 »

Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 197



« Reply #345 on: 06 March 2022 16:47:20 »

"Локализираното съдържание" трябва да рече филми и сериали, снимани в България, нали? А не такива с дублаж, нали? Ще е странно точно най-насочената към семейства платформа да започне без никакви дублажи.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #346 on: 06 March 2022 17:18:26 »

"Локализираното съдържание" трябва да рече филми и сериали, снимани в България, нали? А не такива с дублаж, нали? Ще е странно точно най-насочената към семейства платформа да започне без никакви дублажи.

Съпорта на D+ е доста калпав, но да, означава точно това, което казваш ти. Гарантирам, че услугата няма да стартира без субтитри и дублажи. Най - малкото, кино филмите и всичко от DC вече е готово и налично така или иначе, а в момента се работи и по много други.

Аз ползвам услугата и вече са започнали да се появяват локализации (субтитри и дублажи) от Източна Европа на не малко от сериалите и филмите.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #347 on: 06 March 2022 20:46:11 »

Аз ползвам услугата и вече са започнали да се появяват локализации (субтитри и дублажи) от Източна Европа на не малко от сериалите и филмите.
И български ли има добавени субтитри/дублаж?
Report Spam   Logged
dcicne
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #348 on: 06 March 2022 20:49:31 »

Попитах ги това:

Quote
Hello,

are you planning to offer Disney Plus with Bulgarian dubbing and/or subtitles at the launch of your service in Bulgaria later in the year?

Thank you. Regards

защото намерих тази обява за работа, където не се споменава български
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #349 on: 06 March 2022 21:58:45 »

И български ли има добавени субтитри/дублаж?

Все още не съм открил, но съдържанието на платформата е страшно много и не мога да проверя навсякъде. Мога да потвърдя, че на много от съдържанието, което съм проверил, вече има полски, турски, гръцки и румънски, например.
Попитах ги това:

защото намерих тази обява за работа, където не се споменава български


Позицията се отнася за използването на съответния език и неговата специфика при маркетинга на услугата, спрямо всяка държава и нейните лингвистични изисквания, както и най - вероятно ще общува с компаниите отговарящи за дублажите и субтитрирането на заглавията.

Офисът на The Walt Disney Company за целия Балкански Полуостров е в София, нали не мислите, че ще стартират услугата в собствената си територия без локализация? Няма как да стане. Smiley Wink

P.S. - досега D+ нямат теротирия, в която да са стартирали и да са нямали локализирано съдържание. Локално създаденото съдържание е вече съвсем друга работа.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #350 on: 04 April 2022 03:31:33 »

Този уикенд забелязах, че филмите излъчвани по FOX каналите бяха само с вградени субтитри в картината въпреки, че на FOX има допълнителна пътечка за субтитри, да няма да се отказват от дублажите вече? Cheesy
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 197



« Reply #351 on: 04 April 2022 08:29:39 »

Този уикенд забелязах, че филмите излъчвани по FOX каналите бяха само с вградени субтитри в картината въпреки, че на FOX има допълнителна пътечка за субтитри, да няма да се отказват от дублажите вече? Cheesy
Това не са филми, притежавани от Дисни и вероятно им излиза по-евтино за няколко излъчвания да е със субтитри, особено ако закриват каналите скоро (под "скоро" имам предвид в рамките на година).
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #352 on: 04 April 2022 12:00:33 »

Това не са филми, притежавани от Дисни и вероятно им излиза по-евтино за няколко излъчвания да е със субтитри, особено ако закриват каналите скоро (под "скоро" имам предвид в рамките на година).

Единственият канал, чието излъчване се планира бъде преустановено е Disney Channel. Останалите три канала имат завиден пазарен дял и аудитория, и се справят много добре откъм гледаемост.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #353 on: 04 April 2022 12:33:28 »

Нали преди време имаше статия, че на част от продукциите по някои Fox канали ще има субтитри, поради интеграция на зрители с увреждания? Явно сте забравили за тази новина преди няколко месеца.
За Fox и Fox Life е сравнително полезно въвеждането на субтитри, защото по този начин вече се излъчва по-голямо разнообразие от игрални филми, които досега никога не са излъчвали. Но за другите им канали е глупаво, защото най-добре е с български дублаж да се излъчва всичко. За не филмовите им канали се отнася.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #354 on: 04 April 2022 14:57:16 »

Нали преди време имаше статия, че на част от продукциите по някои Fox канали ще има субтитри, поради интеграция на зрители с увреждания? Явно сте забравили за тази новина преди няколко месеца.
За Fox и Fox Life е сравнително полезно въвеждането на субтитри, защото по този начин вече се излъчва по-голямо разнообразие от игрални филми, които досега никога не са излъчвали. Но за другите им канали е глупаво, защото най-добре е с български дублаж да се излъчва всичко. За не филмовите им канали се отнася.
Тук говорим за субтитри единствено и то вградени в картината и с оригинално аудио, без дублаж. Суб пътечката не е ли за тази цел (хора с увреден слух), тоест да върви едновременно и дублаж и субтитри, а не само второто?
А това със суб пътечката мисля, че не са слагали нови субтитри от години или поне аз не съм виждал субтитри на нов сериал да добавят и оригинално аудио, това беше само когато въведоха това и след това сякаш спряха поддръжката и пак всичко си беше само на дублаж.
Ето скрийншотове от филмите, шрифта на субтитрите е като при рекламите на HBO Cheesy
https://ibb.co/1GfLxhS
https://ibb.co/0Zy3RSv
https://ibb.co/9yj0ZKM
https://ibb.co/Rcm40kz
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #355 on: 13 May 2022 13:05:56 »

Рекламната кампания за Disney+ в България вече започна. Снимката е направена вчера в Мол Парадайз, София.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
Milen84
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 144


« Reply #356 on: 13 May 2022 15:19:57 »

Да видим какво ще предложат и най вече как ще се плаща,очаквам доста повече от пародията HBO Max.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #357 on: 14 May 2022 22:29:59 »

Те хубаво го рекламират, но вече е крайно време да си обновят и сайтовете, където все още пише „Очаквайте скоро“ и „Дръжте ме в течение“.
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #358 on: 14 May 2022 23:53:59 »

Те хубаво го рекламират, но вече е крайно време да си обновят и сайтовете, където все още пише „Очаквайте скоро“ и „Дръжте ме в течение“.

За сравнение, чешкият и турският сайт са обновени и даже позволяват да направиш предварителна регистрация на промоционална цена. Не знам защо тук толкова се бавят.

Същото важи и за преводите. На другите езици вече има добавени дублажи и субтитри на почти всичко, само на български нищо не е добавено. На сайта на Александра Аудио също много съмнително няма споменато нищо за нови продукции на Дисни в раздела за хонорари.

Силно се надявам поне този път да не останем на заден план, както се случи с другите стрийминг услуги налични до момента в България.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #359 on: 15 May 2022 11:02:47 »

За сравнение, чешкият и турският сайт са обновени и даже позволяват да направиш предварителна регистрация на промоционална цена. Не знам защо тук толкова се бавят.

Същото важи и за преводите. На другите езици вече има добавени дублажи и субтитри на почти всичко, само на български нищо не е добавено. На сайта на Александра Аудио също много съмнително няма споменато нищо за нови продукции на Дисни в раздела за хонорари.

Силно се надявам поне този път да не останем на заден план, както се случи с другите стрийминг услуги налични до момента в България.

Не сме единствената държава, чиято локализация още не е качена на сървърите. Има явен ред, в който се качват съответните субтитри и дублажи.

Обновлението на сайтовете предстои да се случи идната седмица, доколкото знам.

Относно Александра Аудио - не знам защо си мислиш, че те са единственото студио в България, занимаващо се с локализация на Disney+.  Smiley
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy