BG TV Talk
28 March 2024 20:42:20
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари

Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари  (Read 104304 times)
0 Members and 8 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #420 on: 27 June 2022 21:16:02 »

От съпорта на Disney+ днес ми отговориха следното:
 
Изглежда като прекалено кратък срок. Силно се надявам това да е така, но разбира се, вече си имам едно наум, че нищо чудно пак да се променят плановете им.  Grin

Ако е другият месец, ти гарантирам, че ще е частично и, че ще се запълва OVER TIME. Просто няма шанс толкова много от нелокализираното вече съдържание да е било преведено за толкова кратко време. Освен ако не са се изхитрили и не са използвали методите на Нетфликс с AI превод и субтитри, което ще е още по - голям disaster от това да няма въобще.

Отделно, какви Social Media pages, та те нямат локални такива в България, а по останалите никой няма да обяви "Хей, btw, от днес вече има български език, enjoy" lol

Но да видим  Smiley
Report Spam   Logged

Hater by Design.
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #421 on: 28 June 2022 16:07:41 »

Дано поне си добавят български език на тия неща, на които вече имат превод - сериалите от Дисни и филмите им и тези от другите канали, които вече са излъчвани.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #422 on: 28 June 2022 17:56:08 »

Ако е другият месец, ти гарантирам, че ще е частично и, че ще се запълва OVER TIME. Просто няма шанс толкова много от нелокализираното вече съдържание да е било преведено за толкова кратко време. Освен ако не са се изхитрили и не са използвали методите на Нетфликс с AI превод и субтитри, което ще е още по - голям disaster от това да няма въобще.

Отделно, какви Social Media pages, та те нямат локални такива в България, а по останалите никой няма да обяви "Хей, btw, от днес вече има български език, enjoy" lol

Но да видим  Smiley
Нали бяхте писали, че от месеци се работи по превода от студиата, все пак може и да го бъде другия месец, ще поживеем и ще видим.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #423 on: 28 June 2022 22:59:24 »

Нали бяхте писали, че от месеци се работи по превода от студиата, все пак може и да го бъде другия месец, ще поживеем и ще видим.

Да, работи се от месеци, но новото и неизлъчвано в България съдържание се равнява на няколко хиляди часа. Това не може да бъде наваксано току така.

Освен това, всяка седмица се добавят нови и нови неща.

Ще видим, явно ще е частично поне в началото. Ако пък ни изненадат, евала, но аз съм по - скоро реалист.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #424 on: 30 June 2022 03:40:16 »

Да, работи се от месеци, но новото и неизлъчвано в България съдържание се равнява на няколко хиляди часа. Това не може да бъде наваксано току така.

Освен това, всяка седмица се добавят нови и нови неща.

Ще видим, явно ще е частично поне в началото. Ако пък ни изненадат, евала, но аз съм по - скоро реалист.
Тогава може би ще добавят субтитри на сериалите и филмите, а на анимациите ще добавят вече тези дублажи, които са направили през годините, и новите които от месеци създават.Понеже някой беше писал, че Дисни не можели да си позволят войс овъри на тяхното ниво, а като си пуснах няколко дублажа на Полски, и се оказа, че на повечето дублажа им е едногласови войс овъри, което е доста смешно сравнявайки ги с нашите от студия правени за тв. Ще е доста яко, ако Дисни уредят правата на повечето сериали и филми с дублажи, тогава ще избият рибата повече от HBO Max.
Report Spam   Logged
maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #425 on: 08 July 2022 11:17:11 »

Дисни винаги са "стартирали" с преведено съдържание частично. Когато Jetix почна на български беше частично. Когато ребрандира в Disney Channel пак беше в началото частично. Така че да ако има превод тоя месец най-верояно ще е частично, но пък почне ли веднъж частичен превод със сигурност ще се върви към това всичко да преведат.
П.С. Аз също съм на мнение, че ще сложат превод на продукциите за които вече имат готовност, а за новите неща ще добавят в последствие.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #426 on: 13 July 2022 00:05:27 »

Освен изброените в предишни постове поредици с български дублаж по Disney Junior, вече епизоди на български език се излъчват по канала също и на Bluey и Gigantosaurus. Браво!
Report Spam   Logged
maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #427 on: 13 July 2022 20:39:07 »

Понеже някой беше писал, че Дисни не можели да си позволят войс овъри на тяхното ниво, а като си пуснах няколко дублажа на Полски, и се оказа, че на повечето дублажа им е едногласови войс овъри, което е доста смешно сравнявайки ги с нашите от студия правени за тв.
Сериозно ли в платформата има едногласови дублажи? Shocked
Иначе прочетох в фейсбук, че една от причините е, че старите дублажи са правени за телевизия и че трябва да се пренаправят в 5.1 surround sound, защото такъв се предлага в платформата. Но пък казвате, че има полски едногласови, което за мен е много странно.
Много лесно би било на всичко да пляснат войс оувър тип Нова ТВ и това да е всичко, но това е Дисни и за тях просто не е сериозно за такава услуга.
На мен лично ми харесват дублажите по Нова, лошото е, че ползват само едни и същи артисти. Но примерно дублажът на Виолета сезон 1 и 2 според мен е по-добър от този на 3 сезон на Дисни.
А и от миналата година съм забелязала, че те правят т.нар. тук полусинхронни дублажи, т.е. почти на 100% са премахнали оригиналния говор, но са запазили другите звуци/мелодии.
Освен изброените в предишни постове поредици с български дублаж по Disney Junior, вече епизоди на български език се излъчват по канала също и на Bluey и Gigantosaurus. Браво!
Да и аз вече забелязах, че излъчват сериали с дублаж, до сега не бях попадала.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #428 on: 14 July 2022 13:42:26 »

Междувременно вече и сериала Alices Wonderland Bakery също има излъчени епизоди на български език.
Report Spam   Logged
maxicoo
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 31



« Reply #429 on: 21 July 2022 15:04:16 »

К'о, да не би Дисни+ БГ да умря вече? След тази масивна реклама.
https://ibb.co/Zx87sJH
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #430 on: 21 July 2022 16:21:18 »

К'о, да не би Дисни+ БГ да умря вече? След тази масивна реклама.
https://ibb.co/Zx87sJH

Лошото е, че ако браузърът ти е настроен на български, сайтът те изхвърля директно към страница за грешка. Трябваше на ръка да сменя адреса от "bg-bg" на "en-bg" за да видя съобщението за цената.
Report Spam   Logged
goji7
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 327


« Reply #431 on: 22 July 2022 11:08:03 »

От съпорта на Disney+ днес ми отговориха следното:
 
Изглежда като прекалено кратък срок. Силно се надявам това да е така, но разбира се, вече си имам едно наум, че нищо чудно пак да се променят плановете им.  Grin
Има ли вече някакво преведено съдържание? Знам, че не е минал още месеца, но все мина по-голямата му част.
Report Spam   Logged
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #432 on: 22 July 2022 11:53:23 »

Има ли вече някакво преведено съдържание? Знам, че не е минал още месеца, но все мина по-голямата му част.

Няма все още, но честно казано съмнява ме и да добавят скоро.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #433 on: 22 July 2022 12:26:54 »

К'о, да не би Дисни+ БГ да умря вече? След тази масивна реклама.
https://ibb.co/Zx87sJH

Има си всичко, платформата си работи прекрасно и големи порции ново съдържание се добавя всяка седмица.

Както спомена колегата megara, това е бъг, който е докладван неколкократно, и не знам защо все още не е оправен.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #434 on: 29 July 2022 15:05:37 »

Нали от Дисни са отговорили за българска локализация за този месец уж. Накрая пак разочароваха българските зрители с липсата на български език в Disney +. Отново...
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #435 on: 29 July 2022 15:17:49 »

Нали от Дисни са отговорили за българска локализация за този месец уж. Накрая пак разочароваха българските зрители с липсата на български език в Disney +. Отново...
Явно са се обръкали за друга държава Cheesy
Последно гледах кореспонденция на потребител с тях, писали са, че работили усърдно за навлизането и в други държави, но нямали краен срок кога ще са готови.
Така както върви в най-добрия случай да тръгне на български догодина по някое време Cheesy
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #436 on: 29 July 2022 15:21:10 »

Нали от Дисни са отговорили за българска локализация за този месец уж. Накрая пак разочароваха българските зрители с липсата на български език в Disney +. Отново...

Това, че някой random customer support служител е казал нещо подобно, не означава нищо.

От компанията на високо ниво не са пускали други новини, различни от това, че по локализацията се работи.

Предупредих, че нещо подобно е почти невъзможно още когато това бе споделено в тази група преди време (да се пусне локализация толкова скоро след старта).

Компанията не се е ангажирала със срокове. Спрете да се разочаровате от очаквания, които създавате сами за себе си.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #437 on: 30 July 2022 22:40:24 »

Puppy dog pals също вече има дублирани на български език епизоди по Disney Junior.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #438 on: 09 August 2022 17:57:36 »

Вече след всеки епизод на сериали по Disney Junior на български език анонсират какво следва в програмата на Disney Junior. Браво на Дисни за локализацията!
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #439 on: 29 August 2022 12:06:31 »

От днес каналът 24Kitchen е с ново лого и опаковка.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy