BG TV Talk
28 March 2024 16:30:19
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари

Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Go Down
  Print  
Author Topic: The Walt Disney Company Bulgaria | нoвини и коментари  (Read 104282 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
evgata
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 542


« Reply #440 on: 29 August 2022 20:47:22 »

Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #441 on: 30 August 2022 00:19:49 »

От днес каналът 24Kitchen е с ново лого и опаковка.
Уголемен и сменен шрифт, доста грозно изглежда...
Време е за ребрандиране на FOX каналите в STAR, стоят така сякаш са изостанали в миналото с визията си.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #442 on: 30 August 2022 08:59:38 »

Малко постен ми изглежда този шрифт, като фабричния в word  Grin . Иначе като се разписахте помислих, че е дошло времето за превод на Д+, ама нанайсе. Междувпрочем колкото повече се бавят, с това темпо дето бълват сериали в момента и ново съдържание, така наречния контент на български не знам дали някога ще смогнат да си оправят превода....за озвучаване да говорим, доли трябва само за тях да работи.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #443 on: 30 August 2022 12:54:47 »

Малко постен ми изглежда този шрифт, като фабричния в word  Grin . Иначе като се разписахте помислих, че е дошло времето за превод на Д+, ама нанайсе. Междувпрочем колкото повече се бавят, с това темпо дето бълват сериали в момента и ново съдържание, така наречния контент на български не знам дали някога ще смогнат да си оправят превода....за озвучаване да говорим, доли трябва само за тях да работи.
За превода доста дълго ще си почакаме с това изречение "Работи се усърдно, не можем да дадем точна дата", звучи като "Ще ти свърша една услуга ама незнам кога" Cheesy
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #444 on: 30 August 2022 17:30:59 »

Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #445 on: 31 August 2022 09:50:01 »

За превода доста дълго ще си почакаме с това изречение "Работи се усърдно, не можем да дадем точна дата", звучи като "Ще ти свърша една услуга ама незнам кога" Cheesy

Аз се чудя две неща - какво по - точно очаквате да Ви се каже, след като работата по превода върви, но от логистична гледна точка не са готови да обявят кога ще се появи? И второ, защо си мислите, че имате право на вътрешна информация, която, засега, е достъпна само за екипите на компанията?

Докато спамите излишно, останалите си гледаме и се наслаждаваме на услугата с кеф. She - Hulk е супер, Thor: Love & Thunder излиза другата седмица и така нататък.

Ако мислите, че сте особено продуктивни и оригинални с тези си съждения, грешите  Smiley


Report Spam   Logged

Hater by Design.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #446 on: 31 August 2022 12:14:58 »

Колко пара ти броиха да го изръсиш тука това?! Съждения били…това са мнения, това че не съвпадат с твоите не ги прави автоматично неверни или грешни. И не е въпрос за вътрешна информация, мен хич не ме еня даже, аз английския си го знам перфектно, но това не им дава право да ни третират тука като 6-то качество хора. Първо за мен си беше трагично и смешно едновременно самото “пускане”., homepage-а им още дори не редиректва към нищо, дава 404. Великите 5 билборда в София с транспарант с един шрифт на Paint Удлуга на английски, сигурно даже препечатена втори път. Второ, че са се омазали до ушите-омазали са се, но това не пречеше да излезнат чисти в случая и да си признаят още на конференцията, а пардон то няма нищо такова за България, разбрахме от някой на някой казал нещо. И за финал не пречи да дадат таргет и да си го спазят, не е нужно да е вътрешна информация, но пък от друга страна те собствения си срок за пускане местиха няколко пъти, аз срок ще искам. По мое лично мнение, вече знам, че ще е грешно, щото не съвпада с твоето си се изложиха и продължават да го правят. Теб ако те успокоява факта, че може си гледаш She-hulk и да ти е супер, мен не ме и не мисля, че заслужават и лев от изкараните МИ пари, докато (или по-скоро) АКО въобще не ни отразят както е редно. Дори от HBO и с техния не-безпроблемен старт се стараят и чистят грешки до ден днешен, ама те не плеснаха един ред “Услуга на английски”, нали?

Темата е дъвкана, дъвкана и преджвакана вече от дъвкане, така че малко смях на никой не вреди, даже е полезен. Теб ако ти се засягат интереси, вече публично ти се извинявам.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #447 on: 31 August 2022 12:31:17 »

Колко пара ти броиха да го изръсиш тука това?! Съждения били…това са мнения, това че не съвпадат с твоите не ги прави автоматично неверни или грешни. И не е въпрос за вътрешна информация, мен хич не ме еня даже, аз английския си го знам перфектно, но това не им дава право да ни третират тука като 6-то качество хора. Първо за мен си беше трагично и смешно едновременно самото “пускане”., homepage-а им още дори не редиректва към нищо, дава 404. Великите 5 билборда в София с транспарант с един шрифт на Paint Удлуга на английски, сигурно даже препечатена втори път. Второ, че са се омазали до ушите-омазали са се, но това не пречеше да излезнат чисти в случая и да си признаят още на конференцията, а пардон то няма нищо такова за България, разбрахме от някой на някой казал нещо. И за финал не пречи да дадат таргет и да си го спазят, не е нужно да е вътрешна информация, но пък от друга страна те собствения си срок за пускане местиха няколко пъти, аз срок ще искам. По мое лично мнение, вече знам, че ще е грешно, щото не съвпада с твоето си се изложиха и продължават да го правят. Теб ако те успокоява факта, че може си гледаш She-hulk и да ти е супер, мен не ме и не мисля, че заслужават и лев от изкараните МИ пари, докато (или по-скоро) АКО въобще не ни отразят както е редно. Дори от HBO и с техния не-безпроблемен старт се стараят и чистят грешки до ден днешен, ама те не плеснаха един ред “Услуга на английски”, нали?

Темата е дъвкана, дъвкана и преджвакана вече от дъвкане, така че малко смях на никой не вреди, даже е полезен. Теб ако ти се засягат интереси, вече публично ти се извинявам.

Така, след като изчетох тази откровена диария от некадърно написан и конструиран текст, мога съвсем спокойно да изляза в обедна почивка.

Имаше press event за цяла централна и източна Европа, на който присъстваха редица журналисти, както от България, така и от чужбина. Той бе отразен от доста медии в България, но явно ти четеш избирателно.

Понякога просто започва да ми се иска наистина да няма локализация, за да може веднъж и завинаги диарийните словиизлияния от този тип, които ти изповръща по - горе, да приключат, и да ни оставят на мира, за да може останалите да си се наслаждаваме на услугата нормално.

P.S. - точно заради подобно отношение като ТВОЕТО, не заслужавате абсолютно никаква информация. Защото си мислите, че с такива пасивно - агресивни мнения някой ще Ви обърне внимание. Грешите. Просто ставате за смях отстрани. И по - полека я карай, да не вземеш да вдигнеш кръвното.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #448 on: 31 August 2022 12:41:43 »

Дори от HBO и с техния не-безпроблемен старт се стараят и чистят грешки до ден днешен, ама те не плеснаха един ред “Услуга на английски”, нали?
OFF: В предвид обстоятелствата от последните два месеца, грешките в HBO само ще нарастват. Grin
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #449 on: 08 September 2022 12:23:04 »

Disney+ са пуснали промоция, абонамент за 1.99 евро на месец, която важи до 19-ти семптември Smiley
https://i.postimg.cc/xCMPBP1h/dplus-promo.png
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #450 on: 08 September 2022 12:29:04 »

Disney+ са пуснали промоция, абонамент за 1.99 евро на месец, която важи до 19-ти семптември Smiley
https://i.postimg.cc/xCMPBP1h/dplus-promo.png

Леко уточнение - тази цена важи само за първия месец от ползването на услугата. След това тя отново става 7.99 евро.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #451 on: 08 September 2022 12:34:53 »

Леко уточнение - тази цена важи само за първия месец от ползването на услугата. След това тя отново става 7.99 евро.
Тоест плащаш си абонамент, но само първия ти месец е за 1.99, от следващия започва да те таксува по 7.99 евро? Прибързал съм явно Cheesy
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #452 on: 08 September 2022 12:48:35 »

Тоест плащаш си абонамент, но само първия ти месец е за 1.99, от следващия започва да те таксува по 7.99 евро? Прибързал съм явно Cheesy

Вижда се и от картинаката, която си споделил. Пише 1.99 Euro for 1 Month. Renews at 7.99 Euro/month. Но пък това мисля, че е страхотна оферта за хора, които биха искали да пробват услугата и да проверят дали ще им хареса достатъчно, за да продължат да я използват Cheesy
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #453 on: 08 September 2022 16:37:50 »

Промоцията ми излезе като реклама във Фейсбук и за момент си помислих, че е фалшива реклама, преди да видя, че е от официалната страница. Grin Веднага се абонирах, 75% е голяма отстъпка, вероятно по-нататък ще си кажа мнението.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #454 on: 22 September 2022 13:00:16 »

Тази вечер по FOX Crime стартира минисериалът на Britbox "Magpie Murders", създаден по бестселъра на Хоровиц. Ще се излъчва всеки четвъртък от 22:00 часа.

Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #455 on: 26 September 2022 00:33:11 »

Промоцията ми излезе като реклама във Фейсбук и за момент си помислих, че е фалшива реклама, преди да видя, че е от официалната страница. Grin Веднага се абонирах, 75% е голяма отстъпка, вероятно по-нататък ще си кажа мнението.
Значи от маркетинг екипа добре си вършат работата. Офертата на Netflix, където дават 1 month free trial (което си е 100% отстъпка), не изглежда толкова атрактивно като –75% офертата на Disney  Grin

Първо, за мен си беше едновременно трагично и смешно самото „пускане“, homepage-а им още дори не редиректва към нищо, дава 404.
https://www.disneyplus.com/bg-bg
И все още си стои „The page you were looking for cannot be found“. Чудя се дали са изгубили някакви абонати от това. На доста хора браузърите са им на английски, тоест им се отваря работещата версия на английски:
https://www.disneyplus.com/en-bg

Имаше press event за цяла централна и източна Европа, на който присъстваха редица журналисти, както от България, така и от чужбина. Той бе отразен от доста медии в България
Някой сети ли се да пита защо началната страница дава 404?  Grin
От всичките статии, които четох покрай пускането, никъде не беше споменато това.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #456 on: 26 September 2022 11:18:16 »

Значи от маркетинг екипа добре си вършат работата. Офертата на Netflix, където дават 1 month free trial (което си е 100% отстъпка), не изглежда толкова атрактивно като –75% офертата на Disney  Grin
https://www.disneyplus.com/bg-bg
И все още си стои „The page you were looking for cannot be found“. Чудя се дали са изгубили някакви абонати от това. На доста хора браузърите са им на английски, тоест им се отваря работещата версия на английски:
https://www.disneyplus.com/en-bg
Някой сети ли се да пита защо началната страница дава 404?  Grin
От всичките статии, които четох покрай пускането, никъде не беше споменато това.

1. Нетфликс не предлага безплатен 30 дневен период от доста време. За да бъда по - точен, от Октомври 2020г. Освен това, не разбирам защо е толкова странно, че хората биха искали да пробват услугата. Тя предлага огромно количество качествено съдържание. За 4 лева пробния период си струва. След което всеки може да реши сам за себе си.

2. Проблемът съм го докладвал аз лично на съпорта неколкократно. Не знам защо още седи индексирана тази версия на страницата. Съмнявам се да са изгубили много абонати от това, тъй като процентът на хора ползващи Windows и Chrome на български език е нищожен. Но се изложиха доста с това, прав си. Ама то до преди няколко седмици на Disney.bg седеше и "Disney +, очаквайте скоро" банера, така че не се изненадвам.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #457 on: 26 September 2022 13:10:35 »

Нетфликс не предлага безплатен 30 дневен период от доста време. За да бъда по-точен, от Октомври 2020 г.
Shocked Проспал съм го явно това и се изказвам неподготвен...
За HBO си спомням, че спряха free trial-a някъде тогава също. Засега значи безплатен пробен период у нас имат:

Проблемът съм го докладвал аз лично на съпорта неколкократно. Не знам защо още седи индексирана тази версия на страницата.
Хмм, предполагам щом са запознати с проблема, може би технически нямат възможност да го оправят или не знаят как. Или не им се занимава Cheesy

Съмнявам се да са изгубили много абонати от това, тъй като процентът на хора ползващи Windows и Chrome на български език е нищожен.
Проблемът не е свързан конкретно с Windows или конкретно с Chrome, а като цяло със зададения по подразбиране език в браузъра. Ако браузърът ти е на български и се намираш в България, те препраща към неработещата bg-bg страница. Процентът съвсем не е нищожен, над 50% от браузърите у нас са с български език по подразбиране.
По-скоро може би няма кой знае каква загуба на абонати, тъй като хората вероятно търсят приложението в съответните магазини за приложения, където предполагам го няма този проблем.

Любопитно от Google Play Store:
Netflix 4,1 / 5 (13,6 млн. отзива)
Disney+ 3,5 / 5 (2,15 млн. отзива)
Voyo 2,2 / 5 (2,85 хил. отзива)

Докато при Voyo отзивите са, че приложението не работи и/или забива, при Disney+ отзивите (на български) са че няма превод:

Quote
Към днешна дата субтитри няма. Всичко е гледано по един или друг начин. Но кажете ми как да платя 159,99 лв (за година)за да дублирам на сина и дъщерята?Като в комунизма и ,,некерманите,,.Дано да ме разберете. Към днешна дата субтитри няма.
Quote
Много кофти нямат бг субтитри, ако знаех нямаше да се абонирате, дано в бъдеще оправят нещата.
Quote
Не го препоръчвам! Освен че няма БГ субтитри и аудио, най лошото е че не мога да се откажа от тях вече 2 месеца, няколко пъти се отказвам и пак продължават да се опитват да ми взимат пари от картата! Не се абонирайте че няма отказване от тия!!!!!
Quote
I will not pay even a cent until You add Bulgarian subtitles and/or translation.And it's not just me although the app is working good and have huge catalog.
Quote
Плащаш , но дори не е преведен на български ! Много тъпо!
Quote
Никъде не те предупреждават , че филмите са без превод.
Quote
За съжаление взимат парите , но не си правят труда да преведат на български. Определено бях с по-добри очаквания от предложеното. Освен това зарежда доста бавно и често прекъсва (определено не е от скоростта на интернет). Абе американска му работа.
Quote
Направих абонамент ,а се оказа че няма БГ аудио или субтитри.Не е честно! 😔

Явно доста хора са се подвели по рекламите, които бяха на български, и с дребен шрифт пишеше, че услугата е на английски.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #458 on: 26 September 2022 14:02:02 »

Зададеният език по подразбиране и реалните проценти на това какъв език на браузъра ползват потребителите в България е доста различен. Новите iPhone модели в България също доста често вече са с език по подразбиране - Български (поради факта, че iOS най - после има и български език), но това не означава, че над 90 процента от хората не си го сменят веднага на Английски или някой друг език, както и default language - а, в случай, че се наложи някакъв reset.

Нормално е апликацията на D+ да има много по - малко ревюта и отзиви, тя е налична едва от има - няма 3 години. Аз ползвам Нетфликс от 2010 - та, например.

Негативните коментари относно локализацията в Google Play Store - а са напълно оправдани, но по моя информация броя на абонатите на услугата в България е доста задоволителен към този момент, дори и без превода. Просто доволните клиенти много рядко се занимават да оставят ревюта.

За Нетфликс, например, последните ми потвърдени цифри за България бяха над 100К.  Smiley
Report Spam   Logged

Hater by Design.
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #459 on: 14 October 2022 22:44:01 »

Днес Fox Crime трябваше да предават последния епизод на „Монталбано“ от 22:00, а вместо това пуснаха филма „Играта“ от 1997, но пак с надпис „ПРЕМИЕРА“ под емблемата. Предполагам са имали някакъв проблем, но не е ясно какъв.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy