BG TV Talk
29 March 2024 12:29:03
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA - есен/зима 2021/2022 | новини и коментари

Pages: 1 [2] 3 4 ... 7   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA - есен/зима 2021/2022 | новини и коментари  (Read 34612 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #20 on: 31 August 2021 11:22:13 »

Много ми харесва, определено свежа промяна - беше време новините да се по-разчупят. И аз много харесвам непринудените разговори между водещите, Нова задава нова посока в представянето на Новините, очаквам и още промени от есенния Тв сезон.
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #21 on: 31 August 2021 12:58:58 »

Много ми харесва, определено свежа промяна - беше време новините да се по-разчупят. И аз много харесвам непринудените разговори между водещите, Нова задава нова посока в представянето на Новините, очаквам и още промени от есенния Тв сезон.
Да бяха и в HD. И то 1080i, но явно им е много скъпо. Сякаш са малка кабелна телевизия.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #22 on: 31 August 2021 16:27:19 »

Да бяха и в HD. И то 1080i, но явно им е много скъпо. Сякаш са малка кабелна телевизия.
Имайте търпение до края на годината се очаква да се финализира новата сграда на Нова телевизия и най-късно септември месец ще я видим в целия си блясък 🥳 Дотогава ще се излъчва с тази мазна картина за съжаление .
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #23 on: 31 August 2021 17:08:07 »

Имайте търпение до края на годината се очаква да се финализира новата сграда на Нова телевизия и най-късно септември месец ще я видим в целия си блясък 🥳 Дотогава ще се излъчва с тази мазна картина за съжаление .
Домусчиеви казаха, че сградата не е била част от сделката с United Group, а и доколкото знам в момента се водят дела между Домусчиеви и държавата. Така, че дори United Group да имат намерения да я купуват, ще трябва да изчакат да се реши спора.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #24 on: 31 August 2021 21:35:58 »

Домусчиеви казаха, че сградата не е била част от сделката с United Group, а и доколкото знам в момента се водят дела между Домусчиеви и държавата. Така, че дори United Group да имат намерения да я купуват, ще трябва да изчакат да се реши спора.
Ами имам познати които работят в момента на нея и казват ,че е за Нова телевизия и почти е готова . Процесът върви и не е спрял  , така че не знам какви дела се водят . Може би вече са спечелени .
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #25 on: 31 August 2021 22:57:05 »

Имайте търпение до края на годината се очаква да се финализира новата сграда на Нова телевизия и най-късно септември месец ще я видим в целия си блясък 🥳 Дотогава ще се излъчва с тази мазна картина за съжаление .
Е, то утре вече е септември, пък досега не са се похвалили за предстоящата промяна. Grin
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #26 on: 31 August 2021 23:29:47 »

Е, то утре вече е септември, пък досега не са се похвалили за предстоящата промяна. Grin
  Може би трябваше да конкретизирам точно кога . Имах предвид догодина септември 2022 , тъй като сградата още е в строеж 😁
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #27 on: 31 August 2021 23:45:52 »

  Може би трябваше да конкретизирам точно кога . Имах предвид догодина септември 2022 , тъй като сградата още е в строеж 😁
Голяма сграда ще да е, щом строежът продължава 2 години, че и повече май.
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #28 on: 31 August 2021 23:49:28 »

Някак звучи несериозно чакането за нанасяне в новата им сграда да е обвързано с пълна подмяна до 4К и HD на цялата техника за истинско денонощно HD на всички канали собственост на Нова. Не е ясно какво толкова пречи да си сменят старата скапана техника най-после още другия месец.
Report Spam   Logged
TV Novinite
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 28


« Reply #29 on: 01 September 2021 00:16:49 »

Някак звучи несериозно чакането за нанасяне в новата им сграда да е обвързано с пълна подмяна до 4К и HD на цялата техника за истинско денонощно HD на всички канали собственост на Нова. Не е ясно какво толкова пречи да си сменят старата скапана техника най-после още другия месец.
Аз също не мога да си го обясня. Техниката не струва повече от милион. А компания като NOVA тези пари ги изкрава за 2 дни, само от реклами... не включвам приходите от разпространение. Явно нямат желанието.  Huh?
Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #30 on: 01 September 2021 10:48:38 »

Нова започнаха голям проект за цялостно технологично обновление на системите им за излъчване още през март 2021 г. Той ще бъде завършен през 2022 г. Не става за един месец с един щрак, както казвате … 🤦‍♂️
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #31 on: 01 September 2021 14:33:18 »

Нова започнаха голям проект за цялостно технологично обновление на системите им за излъчване още през март 2021 г. Той ще бъде завършен през 2022 г. Не става за един месец с един щрак, както казвате … 🤦‍♂️
За два-три месеца може може да проключат. Бил съм свидетел на подобни проекти. Да не говорим, че не е нещо чаааак толкова голямо. Всички нови сървъри са супер лесни за монтаж и окабеляване, една апаратна се обновява максимум за седмица, кемерите се подменят за часове... не разбрах кое е трудното.
Един от регионалните канали на FOX в САЩ, започнаха обновлението юни 2017 и го завършиха началото на септември същата година, за да са готови за fall season-а. Тоест има ли желание има и начин.
Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #32 on: 01 September 2021 16:12:30 »

За два-три месеца може може да проключат. Бил съм свидетел на подобни проекти. Да не говорим, че не е нещо чаааак толкова голямо. Всички нови сървъри са супер лесни за монтаж и окабеляване, една апаратна се обновява максимум за седмица, кемерите се подменят за часове... не разбрах кое е трудното.
Един от регионалните канали на FOX в САЩ, започнаха обновлението юни 2017 и го завършиха началото на септември същата година, за да са готови за fall season-а. Тоест има ли желание има и начин.
Е да, и аз съм съгласен, че става за няколко месеца, можеше примерно сега лятото, но явно чакат нещо, може би да се преместят в новата сграда и там да се оборудват, ако са спечелени делата.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #33 on: 01 September 2021 22:59:46 »

Аз също не мога да си го обясня. Техниката не струва повече от милион. А компания като NOVA тези пари ги изкрава за 2 дни, само от реклами... не включвам приходите от разпространение. Явно нямат желанието.  Huh?
Отговорът е много прост - няма смисъл да изтърбушват цялата сграда, за да си сменят техниката, след като догодина ще се местят в нова сграда. Иначе интересно дали новата сграда ще приюти и радиата и музикалните канали, та да си бъде цялата медийна група на едно място.
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #34 on: 01 September 2021 23:06:35 »

А дано всичко да е на едно място и от една апаратна, защото качеството на радиостанциите и музикалните им телевизии е потресаващо. То не беше гъгнене, изкривени ниски, високи, средни. Премодулиран звук. Отврат.
Сити и цялата им група са еталон за качество за разлика от радиостанциите и музикалните телевизии от групата на Нова.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #35 on: 01 September 2021 23:17:10 »

А дано всичко да е на едно място и от една апаратна, защото качеството на радиостанциите и музикалните им телевизии е потресаващо. То не беше гъгнене, изкривени ниски, високи, средни. Премодулиран звук. Отврат.
Сити и цялата им група са еталон за качество за разлика от радиостанциите и музикалните телевизии от групата на Нова.
За качеството съм съгласен.
Но няма как всички телевизии и радиостанции да се излъчват от една апаратна. На филмовите и музикалните канали не им е нужна апартана, а само ефирна. Апартна трябва на NOVA и NOVA NEWS, защото излъчват продукция на живо.
И аз се надявам всичко да е на едно място, заедно с вестниците дори.
В момента от къде се излъчват Magic TV и THE VOICE не знам?!
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #36 on: 01 September 2021 23:22:32 »

NOVA NEWS е такава пародия, че си плаче за закриване. Иначе скоро ги хванах да има пресконференция по NOVA NEWS. Всичко си беше в HD и явно имат такива камери за репортажи.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #37 on: 02 September 2021 23:03:33 »

NOVA NEWS е такава пародия, че си плаче за закриване. Иначе скоро ги хванах да има пресконференция по NOVA NEWS. Всичко си беше в HD и явно имат такива камери за репортажи.
Камерите им отдавна са HD. Проблемът беше в старите пултове. Иначе може би си засякъл нещо, снимано с техниката на "Канал 3". Доколкото помня, те също имаха HD версия, а и като цяло май техниката им беше доста по-нова от тази на "Нова".

За качеството съм съгласен.
Но няма как всички телевизии и радиостанции да се излъчват от една апаратна. На филмовите и музикалните канали не им е нужна апартана, а само ефирна. Апартна трябва на NOVA и NOVA NEWS, защото излъчват продукция на живо.
И аз се надявам всичко да е на едно място, заедно с вестниците дори.
В момента от къде се излъчват Magic TV и THE VOICE не знам?!
Всичките радиа и музикални телевизии от групата (Magic, The Voice, "Витоша" и "Веселина") се излъчват от сграда близо до мол Paradise. Вестниците в момента са до The Mall, където впрочем е и централата на Vivacom. А и в интерес на истината точно до сградите на вестниците и Vivacom има още един строеж, който няма да се учудя да е точно бъдещата сграда на "Нова", та да си бъде цялата група на едно място. Grin
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #38 on: 02 September 2021 23:54:30 »

Камерите им отдавна са HD. Проблемът беше в старите пултове. Иначе може би си засякъл нещо, снимано с техниката на "Канал 3". Доколкото помня, те също имаха HD версия, а и като цяло май техниката им беше доста по-нова от тази на "Нова".
Всичките радиа и музикални телевизии от групата (Magic, The Voice, "Витоша" и "Веселина") се излъчват от сграда близо до мол Paradise. Вестниците в момента са до The Mall, където впрочем е и централата на Vivacom. А и в интерес на истината точно до сградите на вестниците и Vivacom има още един строеж, който няма да се учудя да е точно бъдещата сграда на "Нова", та да си бъде цялата група на едно място. Grin
Стадата на Нова е на Искърско шосе ,на километър от старата ,супер близко до метростанцията . Буквално се вижда от нашия блок и е наистина грамаданска  Grin
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #39 on: 03 September 2021 10:18:04 »

Камерите им отдавна са HD. Проблемът беше в старите пултове. Иначе може би си засякъл нещо, снимано с техниката на "Канал 3". Доколкото помня, те също имаха HD версия, а и като цяло май техниката им беше доста по-нова от тази на "Нова".
Студийните камери на NOVA не са HD. Гледах клипове "зад кадър" отпреди 10-ина години и визуално камерите са си същите както сега. А иначе има някои репортажни камери, които са по-нови и са HD.
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy