BG TV Talk
29 March 2024 01:24:04
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV - есен/зима 2022/2023 | новини и коментари

Pages: 1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV - есен/зима 2022/2023 | новини и коментари  (Read 12605 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #60 on: 16 December 2022 19:59:37 »

Бляк... Lips Sealed https://www.btv.bg/za-btv/spetsialno/valnuvashti-sreshti-zvezdni-gosti-muzika-smjah-i-iznenadi-prevzemat-efira-na-btv-s-nastapvaneto-na-koleda-i-nova-godina.html

В новогодишната нощ от 20:30ч. ще има специално издание на "Шоуто на Николаос", а от 22:30ч. - концерта на площад Батенберг, на който пак Николаос ще е водещ. Не мога да разбера какво е това агресивно налагане на човек, който очевидно не става за водещ. Undecided

Единствената добра новина за мен е, че ще има цели два премиерни български филма: https://www.btv.bg/za-btv/spetsialno/praznichno-nastroenie-s-filmovata-programa-na-kanalite-na-btv-media-group.html

Това са "Чичо Коледа", който ще се излъчи на 26 декември (понеделник) от 20:00ч. и "Като за последно" - на 1 януари (неделя) пак от 20:00ч.
Като изключим Цитиридис ,за мен това е най-силната и разнообразна коледно-новогодишна програма,която е имало досега по българска телевизия . Изключително много концерти ,за първи път премиерни филми по бТВ ,които попринцип ги пускат първо по Синема , както и премиерни български филми . Поздравления за Бтв !
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #61 on: 19 December 2022 20:58:55 »

Като изключим Цитиридис ,за мен това е най-силната и разнообразна коледно-новогодишна програма,която е имало досега по българска телевизия . Изключително много концерти ,за първи път премиерни филми по бТВ ,които попринцип ги пускат първо по Синема , както и премиерни български филми . Поздравления за Бтв !
Причината поради която концерта е по БТВ е че Кошлуков е отказал на Столична Община с аргумента че целия му бюджет е отишъл при правенето на Световното. Горе-долу с подобен аргумент и с това че ще организират Българската Коледа тази година са отказали и от Нова ТВ.

За БТВ това е добре дошло от гледна точка да лансират лицата си, пример с изпълнителите от Гласът. Цитиридис е ясно защо го лансират - целта е да стане “новия шоумен на България”, а.к.а “новия Слави Трифонов”. Подобно е положението с Натали Трифонова - в БТВ срещу интърнал ПР шийт профила и пише “красивото и атрактивно лице на медията”. Това не си го измислям, това са техни си точки по които кастват кой какво да води и как при тях.  Grin
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #62 on: 20 December 2022 23:18:16 »

От 2. януари "Опасно изкушение" ще бъде с двойни епизоди - от понеделник до петък от 20:00 ч. до 22:00 ч.

Епизодите на "Скъпи наследници" минават всеки делник от 22:00 ч. до 23:00 ч. Няма "Шоуто на Николаос Цитиридис".
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #63 on: 21 December 2022 23:06:44 »

От 2. януари "Опасно изкушение" ще бъде с двойни епизоди - от понеделник до петък от 20:00 ч. до 22:00 ч.

Епизодите на "Скъпи наследници" минават всеки делник от 22:00 ч. до 23:00 ч. Няма "Шоуто на Николаос Цитиридис".
Това го бях написал още като излезе януарската тарифа. Grin

Тарифата за януари: https://bravo.btv.bg/docs/01%20Jan%20RateCard%20BG%200812.pdf

И тук обичайно на 1 и 2 януари програмата ще е съставена предимно от филми и концерти.

Доста странно, но в 18:00ч. ще вървят повторения на "Стани богат". Явно ще третират предаването като сезонен, а не като целогодишен формат.

В делничните дни от 20:00ч. напълно обичайно си продължава турският сериал "Опасно изкушение", като от 2 до 6 януари ще има по 2 епизода на сериала - до 22:00ч.

От 9 януари в 21:00ч. почва новият румънски сериал "Кланът". Съвсем очаквано той е продукция на PRO TV.

В 22:00ч. ще върви повторение на "Скъпи наследници".


"Животът по действителен случай" явно също ще е сезонно предаване, тъй като от 14 януари в 16:30 и 17:30ч. ще има повторения съответно на "Изгубени в България" и "Бригада нов дом". Честно казано въобще не помня какво е това предаване "Изгубени в България", но след кратка справка в интернет видях, че е от 2011г. и става въпрос за двама американци, които се запознават с българските традиции.
Report Spam   Logged

david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #64 on: 30 December 2022 12:16:46 »

Поздравявам БТВ за чудесната празнична програма, която са направили! Филмът "Last Christmas" с Емилия Кларк и Хенри Голдинг беше приятната изненада за мен - по-различен от обичайните коледни филми, но много смислен и добре направен. "Чичо Коледа" с Филип Аврамов също ставаше - не е нещо особено, разбира се, но все пак е сред малкото БГ филми, които успях да изтърпя до края.  Grin  А акустичният концерт на Графа си беше истинска наслада за ценителите на качествената музика!  Afro

Като гледам програмите на водещите телевизии, и в новогодишната вечер най-вероятно ще съм на БТВ. Цитиридис за мен си е доста добър водещ, друг въпрос е, че сценарият на шоуто му малко куца. Но когато има интересни гости, определено си заслужава гледането. Отлични интервюта прави - нищо общо с тези на Слави, който се държеше арогантно и почти не оставяше гостите си да говорят.

Радвам се и че тази година БТВ ще излъчва "Сцената под звездите". Доста умел ход за промотиране на младите таланти от "Гласът на България", както и на формата като цяло. Ще бъде много готино, ако направят дуети между тях и популярните изпълнители, които ще са част от концерта.  Afro 

Не мога да повярвам, че Нова по същото време ще излъчват Софи Маринова - моите уважения към Софи, но не смятам, че концертът й е чак за новогодишната вечер. Можеха на обед да го излъчат или пък някоя друга вечер, а за посрещането на новата година да измислят нещо по-креативно.  Undecided

   
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #65 on: 30 December 2022 13:06:14 »

Поздравявам БТВ за чудесната празнична програма, която са направили! Филмът "Last Christmas" с Емилия Кларк и Хенри Голдинг беше приятната изненада за мен - по-различен от обичайните коледни филми, но много смислен и добре направен. "Чичо Коледа" с Филип Аврамов също ставаше - не е нещо особено, разбира се, но все пак е сред малкото БГ филми, които успях да изтърпя до края.  Grin  А акустичният концерт на Графа си беше истинска наслада за ценителите на качествената музика!  Afro

Като гледам програмите на водещите телевизии, и в новогодишната вечер най-вероятно ще съм на БТВ. Цитиридис за мен си е доста добър водещ, друг въпрос е, че сценарият на шоуто му малко куца. Но когато има интересни гости, определено си заслужава гледането. Отлични интервюта прави - нищо общо с тези на Слави, който се държеше арогантно и почти не оставяше гостите си да говорят.

Радвам се и че тази година БТВ ще излъчва "Сцената под звездите". Доста умел ход за промотиране на младите таланти от "Гласът на България", както и на формата като цяло. Ще бъде много готино, ако направят дуети между тях и популярните изпълнители, които ще са част от концерта.  Afro 

Не мога да повярвам, че Нова по същото време ще излъчват Софи Маринова - моите уважения към Софи, но не смятам, че концертът й е чак за новогодишната вечер. Можеха на обед да го излъчат или пък някоя друга вечер, а за посрещането на новата година да измислят нещо по-креативно.  Undecided
И аз съм на същото мнение за концерта на Софи Маринова, но все пак това е що годе адекватно програмно решение. Да не забравяме, че през повечето години "Нова" излъчваха филм в новогодишната вечер и то в повечето случаи такъв, който е въртян милион пъти и сюжетът му няма нищо общо с празника... Undecided
Report Spam   Logged

secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #66 on: 30 December 2022 23:53:33 »

Аз се изненадах донякъде че тази година не излъчиха "Сам вкъщи" по основния канал, а само по БТВ Комеди. Сега сигурно ще си кажете - то остана и пак да го пуснат, давали са го 1000 пъти. Така е, но това не е само в България, а в цяла Европа го пускат всяка година, в най-гледаното време по някой от основните канали, и колкото и странно да звучи, продължава да прави страхотни рейтинги. В Германия примерно тази година беше второто най-гледано предаване на Коледа, само след новините по държавната им телевизия ARD. В Румъния беше излъчен на Бъдни вечер от PRO TV и беше категорично на първо място и отвя конкуренцията от всякъде. В България явно вече не е толкова на почит. Grin
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #67 on: 31 December 2022 09:16:01 »

Аз се изненадах донякъде че тази година не излъчиха "Сам вкъщи" по основния канал, а само по БТВ Комеди. Сега сигурно ще си кажете - то остана и пак да го пуснат, давали са го 1000 пъти. Така е, но това не е само в България, а в цяла Европа го пускат всяка година, в най-гледаното време по някой от основните канали, и колкото и странно да звучи, продължава да прави страхотни рейтинги. В Германия примерно тази година беше второто най-гледано предаване на Коледа, само след новините по държавната им телевизия ARD. В Румъния беше излъчен на Бъдни вечер от PRO TV и беше категорично на първо място и отвя конкуренцията от всякъде. В България явно вече не е толкова на почит. Grin

И друг път са го пускали по бТВ Комеди вместо по бТВ. А що се отнася до рейтингите - помня, че даже преди няколко години при излъчването се бяха похвалили с много висок рейтинг, така че не му е минала популярността Smiley
Report Spam   Logged

Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #68 on: 09 January 2023 18:55:18 »

Снимките на сезон 8 на "MasterChef" стартират в началото на пролетта на 2023 г. Затова не присъстваще в пролетните акценти за излъчване на bTV. И сигурно ще го запазят и излъчват на по-късен етап, може би през есента заедно с "Фермата" и "Гласът на България". Само не знам как ще ги съчетаят и трите, защото "Фермата" върви 6 дни в седмицата, но все още твърде далече да мислим за есенния сезон. Абсурдно е, и да го пуснат това лято, или друг вариант е да го запазят за догодина. https://www.btv.bg/reklama/tv/bfeed/akcenti/masterchef-se-zavrashta-s-dalgoochakvan-osmi-sezon-i-novi-predizvikatelstva.html

Иначе за февруари, очаквам за "Survivor" предвид новият формат с мащабни игри и участието на зрителите, и силното скъсено отстояние между периода на заснемане и излъчване на епизодите, да има повече седмични епизоди (поне 5). И също очаквам за "Ергенът" минимум поне 2 епизода седмично, както беше миналата година. И така да се запълни цялата седмица между "Survivor" и "Ергенът". "Съни бийч" също не присъстваше в пролетното съдържание, така че вероятно са се отказали от сериала, ако не се чуе нещо за снимки тази пролет на сезон 3.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #69 on: 09 January 2023 19:35:04 »

Снимките на сезон 8 на "MasterChef" стартират в началото на пролетта на 2023 г. Затова не присъстваще в пролетните акценти за излъчване на bTV. И сигурно ще го запазят и излъчват на по-късен етап, може би през есента заедно с "Фермата" и "Гласът на България". Само не знам как ще ги съчетаят и трите, защото "Фермата" върви 6 дни в седмицата, но все още твърде далече да мислим за есенния сезон. Абсурдно е, и да го пуснат това лято, или друг вариант е да го запазят за догодина. https://www.btv.bg/reklama/tv/bfeed/akcenti/masterchef-se-zavrashta-s-dalgoochakvan-osmi-sezon-i-novi-predizvikatelstva.html

Иначе за февруари, очаквам за "Survivor" предвид новият формат с мащабни игри и участието на зрителите, и силното скъсено отстояние между периода на заснемане и излъчване на епизодите, да има повече седмични епизоди (поне 5). И също очаквам за "Ергенът" минимум поне 2 епизода седмично, както беше миналата година. И така да се запълни цялата седмица между "Survivor" и "Ергенът". "Съни бийч" също не присъстваше в пролетното съдържание, така че вероятно са се отказали от сериала, ако не се чуе нещо за снимки тази пролет на сезон 3.
MasterChef според мен ще си върви през пролетта, защото есента наистина няма как да се съчетае с "Фермата" и "Гласът на България", освен ако не се лишат от турския сериал за няколко дни, но това е доста малко вероятно.

Survivor според мен пак ще е 3 дни седмично, но просто ще си върви през целия сезон, а не само 2 месеца като миналата година. Все пак за толкова кратко време от началото на снимките и излъчването, няма как да заснемат епизоди за 5 дни в седмицата. За сравнение - "Фермата" почва да се снима поне 1 месец преди старта на излъчването, с изключение на последния сезон, който беше заснет в периода май-юли.

По мои сметки се пада "Кланът" да приключи на 17 февруари и съответно тогава да почнат пролетните формати, но все пак не знам колко ще е дълъг сериалът, като му накълцат епизодите. Тази или другата седмица би трябвало да излезе февруарската тарифа, та ще видим какво са измислили в крайна сметка.

Иначе силно се надявам "ьТВ" да не са се отказали от "Съни бийч". Както писах в друга тема, Иван и Андрей се местят в нов, по-голям офис и във видео в Инстаграм споменаха, че ще имат нужда от цял кино отдел, тъй че явно няма да правят само ситкома за БНТ. "Мен не ме мислете" го смятам за приключен проект, след като предстои да се излъчат последните 13 епизода и предвид плачевните рейтинги, за щастие няма изглед да се снимат нови епизоди.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #70 on: 12 January 2023 19:08:43 »

bTV ще излъчи скандалното интервю на принц Хари пред ITV. Ще има и специално студио - тази събота от 16:15 до 19:00 ч. с водещи Петя Дикова и Васил Христов.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #71 on: 13 January 2023 19:46:23 »

Какво в името на Inkscape е това грозно нещо, приличащо на ново лого на "Тази събота и неделя" от утре, 14.01.2023г.?



Вие сериозно мислите ли си, че ще си затворя очите пред това? Който е одобрил това недоразумение, трябва да бъде уволнен от bTV! Angry

Предишното лого е по-добро от другото грозно лого, което прилича сякаш сегашното лого на Pringles има дете, което е наследило грозотията му.

Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #72 on: 13 January 2023 19:55:04 »

Quote
Вие сериозно мислите ли си, че ще си затворя очите пред това егати ужасното лого?

Нещо не схващам защо е важно дали точно ти ще си затвориш очите пред каквото и да било, пич? Изпускам ли нещо? Властимащ в бТВ ли си, или може би бъдещият нов собственик на телевизията?
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #73 on: 13 January 2023 20:10:06 »

Нещо не схващам защо е важно дали точно ти ще си затвориш очите пред каквото и да било, пич? Изпускам ли нещо? Властимащ в бТВ ли си, или може би бъдещият нов собственик на телевизията?

То може и да не съм властимащ или директор в телевизията, но ако бях един от двете и някои работещи в тази телевизия ми казват, че този дизайн над предишното лого е много подходящ избор за това предаване, бих отхвърлил тази грозотия, с аргумента, че логото няма нужда от такава промяна и то да си остане такова, каквото е, или може би бих приел нов дизайн, който не е такава подобна грозотия, но уви, не съм собственик на bTV, така че щем не щем, ще трябва да свикнем с някои промени в предаванията им откъм дизайни, колкото и да са не чак толкова добри.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #74 on: 13 January 2023 21:36:31 »

Дори това да не е официално, аз лично не бих имал против и уикендният еквивалент на "Тази сутрин" да използват жълто и синьо. Сегашната визия ми напомня повече за старата опаковка на делничния сутрешен блок. Иначе не изглежда зле според мен, дори да удря на малко копие на "Твоят ден" логото от NOVA.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #75 on: 13 January 2023 23:43:04 »

Това ще е новата шапка. Уж и ново студио ще има, но ще видим. Криси Газиева, вече ще е част от предаването. Рубриката и от 120 минути отива в тази събота.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #76 on: 13 January 2023 23:43:22 »

Официално е логото и новата визия, пуснали са и пресрелийз - от утре е в ефир.
Нещо още - към екипа на "Тази събота" към Жени Марчева и Диана Любенова се присъединява и Кристина Газиева с рубриката си "Спасените", която досега беше в "120 минути".
Report Spam   Logged

Pages: 1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy