BG TV Talk
28 March 2024 23:45:37
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA - есен/зима 2022/2023 | новини и коментари

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA - есен/зима 2022/2023 | новини и коментари  (Read 21481 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #60 on: 11 September 2022 04:39:57 »

Тоест всяка седмица един от резервите ще отиде в основните племена, а друг от резервите ще бъде елиминиран? По тази логика племето на резервите ще изчезне след 3 седмици, понеже в момента са 6 човека.

Доколкото си спомням, миналия сезон Симеон беше отшелник някъде към 1 месец или месец и малко.

Така че, още 3 седмици ще е точно в този времеви диапазон.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #61 on: 12 September 2022 10:33:15 »

Доколкото си спомням, миналия сезон Симеон беше отшелник някъде към 1 месец или месец и малко.

Така че, още 3 седмици ще е точно в този времеви диапазон.
До сливането на племената имаше отшелник, тоест точно 8 седмици.
Report Spam   Logged

alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #62 on: 12 September 2022 10:41:20 »

Много ми хареса снощи стартът на „Звездите в нас“. Форматът се отличава от характерните черти на „Като две капки вода“, но на мен лично дори ми е по-интересен. Не съм много доволен от решенията на журито, което избута напред по-слаби отбори, за сметка на силни такива. Може би некомпетентността от тяхна страна да изиграе лоша шега на рейтингите.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #63 on: 16 September 2022 12:13:10 »

Вчера взех, че погледнах от любопитство "Голямото преследване". Е, няма толкова скучно предаване. Декорът не е лош, но това е единственото положително нещо. Цялата обстановка е изключително дървена и стерилна, все едно гледаш игра от преди 30 години. Участниците не знам откъде са ги намерили, ама толкова тъпи хора отдавна не бях виждал. Трима участници успяха да дадат само по един верен отговор в първоначалния спринт за натрупване на пари. Четвъртият поне отсрами малко положението, като даде цели 3 верни отговора. Иначе всичките въпроси не бяха кой знае колко сложни.

С две думи - според мен "Голямото преследване" се очертава да е големият провал за сезона на "Нова". Undecided

Впрочем преди 15-ина години по "Нова" имаше едно предаване "Големият въпрос", което лично на мен ми беше доста интересно. Ако не се лъжа, Никол Станкулова именно от там стана известна. Като декор и концепция предаването наподобяваше "Последният печели", та би било интересно, ако "Нова" решат да го възродят след като се убедят в провала на "Голямото преследване". Cool


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Тарифата за октомври: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2016/11/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_OCTOBER-2022.pdf

Единствените промени са в деня на изборите, като тогава естествено няма да има "Звездите в нас". Епизодът не е преместен в някой друг слот.

Не знам дали е грешка, но в събота и неделя от 12:30ч. вече няма да повтарят епизодите от седмицата на "С река на сърцето", а ще има филми.

Иначе ми направи впечатление, че в петък от 17:00ч. няма "Семейни войни", както беше написано в тарифата за този месец. Епизод на предаването е имало само на 9 септември. Явно само той им е бил останал неизлъчен.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #64 on: 27 September 2022 12:02:36 »

От следващата събота (8 октомври) "Карай направо" се връща в ефир в обичайния си слот - от 19:20ч. Не знам какво ще се случи с "Челюсти", но вероятно Диана Найденова ще води и двете предавания или пък "Карай направо" ще си продължи с други водещи.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #65 on: 29 September 2022 18:25:47 »

Брей... върви едва четвърта седмица на "Игри на волята", а вече са обявили кастинг за следващ сезон. То се очакваше предвид високите рейтинги, но все пак преди май обявяваха кастинга някъде към средата на сезона.

Иначе племето на резервите вече е само спомен и от тази седмица участниците наистина ще почнат да намаляват. Тайничко се надявах да запазят последната резерва и тя да се превърне в отшелник, но уви... Undecided В интерес на истината се зачудих дали с това запълване на отпадналите участници няма да удължат сезона с 3 седмици и вместо в началото на декември той да приключи непосредствено преди Коледа.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #66 on: 30 September 2022 00:29:17 »

Брей... върви едва четвърта седмица на "Игри на волята", а вече са обявили кастинг за следващ сезон. То се очакваше предвид високите рейтинги, но все пак преди май обявяваха кастинга някъде към средата на сезона.

Иначе племето на резервите вече е само спомен и от тази седмица участниците наистина ще почнат да намаляват. Тайничко се надявах да запазят последната резерва и тя да се превърне в отшелник, но уви... Undecided В интерес на истината се зачудих дали с това запълване на отпадналите участници няма да удължат сезона с 3 седмици и вместо в началото на декември той да приключи непосредствено преди Коледа.
Налиии и на мен ми направи впечатление,че тече плочка за записвания на нов сезон 😳😂. Този път прекалено рано почнаха с кастинга ,преди поне до към края на октомври се появяваше надпис . Не знам дали рейтингите наистина са чак толкова големи ,но бих отбелязал ,че около мен всички говорят за Игри на волята , в социалните мрежи също гърми формата,така че определено доста се гледа 💯. Колкото до продължителността на сезона ,силно се надявам най-сетне да е по-дълъг и поне финалът да бъде към средата на декември. Зависи и как ще ги гонят във финалната седмица ,тъй като тогава винаги пада голяма чистка . И другото много интересно ,когато стартира световното по Нова телевизия . Как ще бъде съчетано с Игри на волята и като цяло с есенният сезон ? И дали въобще мачовете ще се излъчват по Нова ,защото има вероятност да са само по  Диема ? Някой знае ли как ще процедират 🤔
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #67 on: 30 September 2022 12:50:54 »

Налиии и на мен ми направи впечатление,че тече плочка за записвания на нов сезон 😳😂. Този път прекалено рано почнаха с кастинга ,преди поне до към края на октомври се появяваше надпис . Не знам дали рейтингите наистина са чак толкова големи ,но бих отбелязал ,че около мен всички говорят за Игри на волята , в социалните мрежи също гърми формата,така че определено доста се гледа 💯. Колкото до продължителността на сезона ,силно се надявам най-сетне да е по-дълъг и поне финалът да бъде към средата на декември. Зависи и как ще ги гонят във финалната седмица ,тъй като тогава винаги пада голяма чистка . И другото много интересно ,когато стартира световното по Нова телевизия . Как ще бъде съчетано с Игри на волята и като цяло с есенният сезон ? И дали въобще мачовете ще се излъчват по Нова ,защото има вероятност да са само по  Диема ? Някой знае ли как ще процедират 🤔
Като видях новината за нов сезон на "Сървайвър", ми стана ясно защо "Игри на волята" са обявили толкова рано нов кастинг. Grin

Иначе мачовете от световното нямам идея как ще ги излъчват, но едва ли ще сложат нещо в праймтайма на "Нова". Основно може би ще са по "Диема" и евентуално "Нова Спорт", пък по "Нова" могат да си запълват следобедите, както правеха и с европейското миналата година, ако не се лъжа. В груповата фаза мачовете ще са от 12:00, 15:00, 18:00 и 21:00ч., но да не забравяме, че и БНТ ще излъчват част от тях.
Report Spam   Logged

edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #68 on: 30 September 2022 12:55:33 »

Друг вариант, е да пуснат свобоно Диема Екстра, за световното и там да излъчват мачовете.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #69 on: 30 September 2022 13:00:48 »

Друг вариант, е да пуснат свобоно Диема Екстра, за световното и там да излъчват мачовете.
Съмнявам се... схемата с "Диема" си е добре отработена от европейското миналата година, та вероятно ще я приложат пак нея. Пък и БНТ май имат право на първи избор при мачовете, та нищо чудно да си лапнат почти всичките двубои в праймтайма. И без туй рейтингите им куцат и нямат скъпи продукции. Grin

За да изкярат някой лев допълнително от "Диема Спорт", може би ще пуснат само тях в 4К и мачовете ще вървят паралелно по "Диема" и "Диема Спорт", та който иска да гледа в 4К или поне HD, да си плати допълнително, понеже "Диема" няма дори HD версия все още.
Report Spam   Logged

Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #70 on: 30 September 2022 18:47:48 »

Това, което ще се случва си го пише в план, където съм обяснил подробно, в темата за Нова Броадкастинг Груп, но ще го обясня накратко ще се местят в новата сграда и за световното ще пуснат нова 4к, който първоначално ще има сигнал от bix и от там за виваком и после ще го пуснат другите оператори или ще само при техните оператори (United Group) тоест при ваваком иптв и сателит и изкупените им 3 кабелни мрежи и другите 2 (които не са закупени все още) и накрая може, да пуснат диема в хд и после и диема фемили в хд и да се рабранидират и така натътък, ще го видим в бъдеще извинявам се за дългия пост!
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #71 on: 30 September 2022 20:23:55 »

Това, което ще се случва си го пише в план, където съм обяснил подробно, в темата за Нова Броадкастинг Груп, но ще го обясня накратко ще се местят в новата сграда и за световното ще пуснат нова 4к, който първоначално ще има сигнал от bix и от там за виваком и после ще го пуснат другите оператори или ще само при техните оператори (United Group) тоест при ваваком иптв и сателит и изкупените им 3 кабелни мрежи и другите 2 (които не са закупени все още) и накрая може, да пуснат диема в хд и после и диема фемили в хд и да се рабранидират и така натътък, ще го видим в бъдеще извинявам се за дългия пост!
За този план сега разбирам. Явно съм пропуснал мнението ти в другата тема. Аз лично очаквах всичко да стане наведнъж, но явно ще е поетапно. Иначе кои 2 оператора, които още не са закупени, визираш?

Впрочем имат ли някаква яснота какво ще се случи и с Vivacom Arena? При предстоящия ребранд ще бъде ли официално добавен към медийната група на Nova или пък просто ще го закрият и филмите му ще идат в Diema и Kino Nova?
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зрител
***
Online Online

Posts: 329



« Reply #72 on: 01 October 2022 22:51:24 »

Изглежда, че в момента се снима втория сезон на "Дяволското гърло". Локацията е ясна - Велико Търново. Това се разбира от публикации във фейсбука на Теодора Духовникова.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Pi6d5K3DjHfM6JED8YGqVGvmnoFTFfUBLSSUi8yojVe3iFkMFQkUb56UkeXouM5kl&id=100000706872647
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #73 on: 02 October 2022 12:01:03 »

Изглежда, че в момента се снима втория сезон на "Дяволското гърло". Локацията е ясна - Велико Търново. Това се разбира от публикации във фейсбука на Теодора Духовникова.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02Pi6d5K3DjHfM6JED8YGqVGvmnoFTFfUBLSSUi8yojVe3iFkMFQkUb56UkeXouM5kl&id=100000706872647
Това беше обявено още преди половин месец в интервю на Красимира Хаджийска: 

Интервю с Красимира Хаджийска, главен оперативен директор на "Нова": https://www.24chasa.bg/mneniya/article/12528237

До края на годината медийната група трябва да се премести в новата сграда.

В момента се снима сезон 2 на "Дяволското гърло", като вероятно ще бъде излъчен през идната пролет. Разглеждат се и над 3 нови филмови проекта.

За момента завръщане на Big Brother не е на дневен ред.
Иначе дано с този сезон не се бавят пак 2 години, колкото беше забавянето на първия.
Report Spam   Logged

Cartoonblast
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 56


« Reply #74 on: 02 October 2022 14:01:19 »

За този план сега разбирам. Явно съм пропуснал мнението ти в другата тема. Аз лично очаквах всичко да стане наведнъж, но явно ще е поетапно. Иначе кои 2 оператора, които още не са закупени, визираш?

Впрочем имат ли някаква яснота какво ще се случи и с Vivacom Arena? При предстоящия ребранд ще бъде ли официално добавен към медийната група на Nova или пък просто ще го закрият и филмите му ще идат в Diema и Kino Nova?
Другите два оператора са: Телнет- Велико Търново и нетуоркс Русе и цялата мрежа в другите градове. Виваком арена може да я оставят, но има и шанс да я спрат по кабелните мрежи които бтк закупи, както и по иптв и сателит от техните им пакети
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #75 on: 02 October 2022 16:26:31 »

Другите два оператора са: Телнет- Велико Търново и нетуоркс Русе и цялата мрежа в другите градове. Виваком арена може да я оставят, но има и шанс да я спрат по кабелните мрежи които бтк закупи, както и по иптв и сателит от техните им пакети
Е то ако Vivacom Arena не присъства в пакетите на Vivacom,  практически означава да закрият канала. То не, че има някакво значение и българската медийна среда би пострадала от липсата на този канал, просто ме дразни, че все още не е приобщен към медийната група на Nova, та да си обединят всичките медии.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #76 on: 15 October 2022 16:30:31 »

Вече са ясни някои от актьорите в сезон 2 на "Дяволското гърло": https://nova.bg/accents/view/2022/10/15/386569/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%87%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D1%89%D0%B0%D0%B4%D0%BA%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BD-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D1%8F%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B3%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%BE-%D0%B5%D1%81%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B0/

Ето иначе и тарифата за ноември: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2016/11/Nova-and-Diema-channels-Program_schedule_and_program_rates_valid_as_of_NOVEMBER-1.pdf

В тази таблица обаче промените са отбелязани по-разбираемо: https://www.piero97.com/wp-content/uploads/2016/11/Nova-Broadcasting-Group_Guaranteed_ratings-Valid-as-of-NOVEMBER-2022.pdf

Някои неща доста ме изненадаха:
От 7 ноември понеделнишкият епизод на "Игри на волята" си се скъсява и ще е от 21:00ч., тъй че явно на 31 октомври ще е сливането на племената. Сезонът тази година обаче ще приключи изненадващо рано - на 29 ноември, което се пада вторник. Досега финалът винаги беше в петък. На 28 ноември (понеделник) предаването няма да го има, като не е уточнено какво ще се излъчва тогава. Най-вероятно ще е някой мач от световното.

Пак от 7 ноември "С река на сърцето" ще е всеки делник от 20:00 до 21:00ч., като сезонът изненадващо приключва на 18 ноември. По този начин излиза, че сериалът ще е 42 епизода, а уж беше обявено, че ще е 52.

От 21 ноември от 20:00 до 21:00ч. ще има нов сезон на "Черешката на тортата" (от понеделник до четвъртък) и повторения на "Кошмари в кухнята" (в петък).

"Братя" и "Дяволското гърло" също приключват рано - на 24 и 25 ноември, като сезонът на "Братя" излиза 48 епизода, а "Дяволското гърло" ще го повторят до епизод 10, тоест последните два явно няма да бъдат излъчени.

Единствените праймтайм проекти, чиито сезони продължават, са "С Рачков всичко е възможно" и "Звездите в нас". Тях няма да ги има само на 26 и 27 ноември, като тогава сигурно пак ще има мачове от световното.

Все още не е ясно разпределението на мачовете между БНТ и Nova, но на 26, 27 и 28 ноември от 21:00ч. има доста интересни сблъсъци, които очевидно ще бъдат излъчени по Nova. Аз поне така го разбирам, след като в тарифата не е уточнено какво ще се излъчва във въпросните дни. Мачовете иначе са Аржентина - Мексико, Испания - Германия и Португалия - Уругвай.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #77 on: 21 October 2022 10:52:56 »

Вече текат реклами за кастинг за нов сезон на Hell's Kitchen. "Като две капки вода" предполагам, че също е сигурна продукция, та остава да видим с какво друго ще запълнят програмата през пролетта. Сериалите е ясно, че трябва да са нови или поне на мястото на "Братя" трябва да има нова продукция.
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #78 on: 21 October 2022 12:58:17 »

Вече текат реклами за кастинг за нов сезон на Hell's Kitchen. "Като две капки вода" предполагам, че също е сигурна продукция, та остава да видим с какво друго ще запълнят програмата през пролетта. Сериалите е ясно, че трябва да са нови или поне на мястото на "Братя" трябва да има нова продукция.
Да , Hells kitchen с нов сезон през пролетта , Като 2 капки вода най-вероятно също ще бъдат сигурни и Дяволското гърло - сезон 2 . След изключително промотирания сериал на Макариев " С река на сърцето " и вече над месец излъчване , бих казал ,че е тотален провал . Очаквах някаква интересна история ,а то е абсолютна боза . До колкото разбрах обаче са били предвидени 2 сезона на сериала ,  не знам как му  е рейтингът ,но силно се надявам въобще да не правят повече сезони . Със сигурност ще има нова продукция тип сериал в часовия пояс на Братя ,но да видим на каква тематика ще бъде този път . Дали отново ще бъде криминален или ще заложат на друг жанр ,като комедия например?
Също така си мисля ,че и Един за друг ще има нов сезон ,защото още през миналия такъв ,течеше кастинг за нови двойки . Но преди това да видим на какво ще заложат през зимния сезон . Силно се надявам да разнообразят програмата си тогава ,защото последните години са тотал щета ...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #79 on: 21 October 2022 16:43:23 »

Да , Hells kitchen с нов сезон през пролетта , Като 2 капки вода най-вероятно също ще бъдат сигурни и Дяволското гърло - сезон 2 . След изключително промотирания сериал на Макариев " С река на сърцето " и вече над месец излъчване , бих казал ,че е тотален провал . Очаквах някаква интересна история ,а то е абсолютна боза . До колкото разбрах обаче са били предвидени 2 сезона на сериала ,  не знам как му  е рейтингът ,но силно се надявам въобще да не правят повече сезони . Със сигурност ще има нова продукция тип сериал в часовия пояс на Братя ,но да видим на каква тематика ще бъде този път . Дали отново ще бъде криминален или ще заложат на друг жанр ,като комедия например?
Също така си мисля ,че и Един за друг ще има нов сезон ,защото още през миналия такъв ,течеше кастинг за нови двойки . Но преди това да видим на какво ще заложат през зимния сезон . Силно се надявам да разнообразят програмата си тогава ,защото последните години са тотал щета ...
Е, зимата си е ясна - "Черешката на тортата" и повторение на някой сериал. През лятото не повториха последния сезон на All Inclusive, при последното повторение на "Под прикритие" май също им останаха 1-2 неизлъчени сезона, тъй че има какво да въртят. 😁

А за пролетта дано наистина да пробват някой ситком в слота на "Братя". Българските опити в този жанр бяха тотален провал, но пък без опити няма как да се стигне до нещо успешно. Надявам се и да довършат All Inclusive, че сега като свърши "Братя" и без туй екипът на Hidalgo се освобождава.

"С река на сърцето" не съм и почвал да го гледам, но и аз чувам предимно негативни коментари за него. След като скъсяват и сезона от 52 на 42 епизода, явно са го отсвирили за втори сезон.
Report Spam   Logged

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy