BG TV Talk
20 April 2024 09:38:21
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV - пролет/лято 2023 | новини и коментари

Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV - пролет/лято 2023 | новини и коментари  (Read 15504 times)
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 280


« on: 16 January 2023 16:48:36 »



Нови продукции:
• "Гората"
    събота, 13:30-14:00; старт: 15.04.2023
    продуцент: "Българските символи"

• БГ сериал: "София вкъщи" - премиера
    понеделник-вторник, 21:00-22:00; старт: 29.05.2023
    продуцент:

• "Стани богат - Въпрос на бъдеще" - премиера
    неделя, 20:00; старт: 04.06.2023
    продуцент: FX Camera

• БГ сериал: "Животът на Жоро" - spin-off на "Съни бийч" - премиера
    всеки делник, 23:00; старт: 22.05.2023/bTV Comedy
    продуцент: "Междинна станция"

Продукции с нови сезони:
• "Ергенът" - сезон 2.
    сряда и четвъртък, 21:00-23:00; старт: 21.02.2023
    продуцент: FX Camera

• "Survivor" - сезон 7.
    понеделник и вторник, 20:00-23:00; старт: 18.02.2023
    продуцент: Acun Medya

•  "Мен не ме мислете", БГ сериал - сезон 3.
    петък, 21:00-22:00; старт: 24.02.2023
    продуцент: "Междинна станция"

• "Шоуто на Николаос Цитиридис" - сезон 7.
    петък, 22:00-23:00 ; старт: 24.02.2023
    продуцент: bTV

• "Стани богат" - сезон 17. (сезон 3 в ефира на bTV)
    понеделник-петък, 18:00-19:00; старт: 13.02.2023
    продуцент: FX Camera

• "Богатствата на България" - сезон 7.
    събота, 13:30-14:00; старт: 21.01.2023
    продуцент: "Българските символи"

• "Вкусът на България" - сезон 2.
    събота, 11:30-12:00; старт: 18.03.2023
    продуцент:

• "Животът по действителен случай" - сезон 2.
    събота, 17:00-19:00; старт: 11.02.2023
    продуцент:

Продукции с продължаващи сезони:
• "Преди обед" – сезон 12.
• "Лице в лице" – сезон 11.
• "Тази събота и неделя" – сезон 12.
• "120 минути" – сезон 10.
• "Защо, господин министър?" – сезон 2.
• "COOLt" – сезон 11.
• "Светът на здравето" – сезон 1.
• "Търси се..." – сезон 19.
• "Без багаж" - сезон 16.

ОНЛАЙН(digital extensions/поредици/подкасти):
• btv.bg: "Ергенът" - премиера - digital extension на "Ергенът" - сряда и четвъртък
• btvnovinite.bg: "NEWSROOM" - нов сезон- подкаст - веднъж седмично
• LADYZONE: "Малки разговори" - нов сезон - подкаст - сряда
• businessnovinite.bg: "Бизнес видео подкаст" - нов сезон - подкаст - вторник
• btvsport.bg: "За спорта без клишета" - нов сезон - подкаст - четвъртък
• btvsport.bg: "Двама геймъри и половина" - нов сезон - подкаст/digital extension на "Геймър" - понеделник
• btvnovinite.bg: "Жените на България" - нов сезон - онлайн поредица - сряда

Продукции в подготовка/обявени за следващи сезони:
• "Фермата" - сезон 9. - за есен 2023
• "Гласът на България" - сезон 10. - за есен 2023
• "Masterchef" - сезон 8. - за есен 2023
• "Ергенът" - сезон 3. - за 2024
• БГ сериал: "Съни бийч"- сезон 3.
• "България търси талант" - сезон 9.
• VOYO: нови БГ сериали

Спрени/Прекъснати продукции:
• bTV Plus: "По-късното шоу на Николаос Цитиридис" - digital extension на "Шоуто на Николаос Цитиридис"


--------------------------

Тарифа за февруари 2023: https://bravo.btv.bg/docs/02%20Feb%20RateCard%20BG%201601.pdf

На 22 февруари стартира пролетният сезон на БТВ:

"Ергенът" - старт 22 февруари /21:00 - 23:00, сряда/; излъчване: сряда и четвъртък, 21:00 - 23:00

"Мен не ме мислете" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 21:00 - 22:00

"Шоуто на Николаос Цитиридис" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 22:00 - 23:00 (ще видим дали ще остане един път седмично от март месец)

"Сървайвър" - старт 26 февруари /20:00 - 22:30, неделя/; излъчване: неделя 20:00 - 22:30, понеделник и вторник, 20:00 - 22:00/23:00 (не знам "Скъпи наследници" колко епизода му остават, за да е "Сървайвър" в понеделник и вторник до 23:00 часа, възможно е и да е до 22:00 в тези дни)

Edit: Най-вероятно ще го прекъснат "Скъпи наследници", ако не успеят да излъчат оставащите епизоди дотогава)
Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 186



WWW
« Reply #1 on: 16 January 2023 17:54:45 »

Тарифа за февруари 2023: https://bravo.btv.bg/docs/02%20Feb%20RateCard%20BG%201601.pdf

На 22 февруари стартира пролетният сезон на БТВ:

"Ергенът" - старт 22 февруари /21:00 - 23:00, сряда/; излъчване: сряда и четвъртък, 21:00 - 23:00

"Мен не ме мислете" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 21:00 - 22:00

"Шоуто на Николаос Цитиридис" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 22:00 - 23:00 (ще видим дали ще остане един път седмично от март месец)

"Сървайвър" - старт 26 февруари /20:00 - 22:30, неделя/; излъчване: неделя 20:00 - 22:30, понеделник и вторник, 20:00 - 22:00/23:00 (не знам "Скъпи наследници" колко епизода му остават, за да е "Сървайвър" в понеделник и вторник до 23:00 часа, възможно е и да е до 22:00 в тези дни)

Edit: Най-вероятно ще го прекъснат "Скъпи наследници", ако не успеят да излъчат оставащите епизоди дотогава)

Форматите са по няколко месеца, няма как Цитиридис да го пускат веднъж седмично само за десетина дни. Къде да го сместят?
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 280


« Reply #2 on: 16 January 2023 18:00:07 »

Форматите са по няколко месеца, няма как Цитиридис да го пускат веднъж седмично само за десетина дни. Къде да го сместят?
Вероятно ще си остане по 1 час седмично в петък, защото всичко е заето.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #3 on: 16 January 2023 18:09:39 »

Тарифа за февруари 2023: https://bravo.btv.bg/docs/02%20Feb%20RateCard%20BG%201601.pdf

На 22 февруари стартира пролетният сезон на БТВ:

"Ергенът" - старт 22 февруари /21:00 - 23:00, сряда/; излъчване: сряда и четвъртък, 21:00 - 23:00

"Мен не ме мислете" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 21:00 - 22:00

"Шоуто на Николаос Цитиридис" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 22:00 - 23:00 (ще видим дали ще остане един път седмично от март месец)

"Сървайвър" - старт 26 февруари /20:00 - 22:30, неделя/; излъчване: неделя 20:00 - 22:30, понеделник и вторник, 20:00 - 22:00/23:00 (не знам "Скъпи наследници" колко епизода му остават, за да е "Сървайвър" в понеделник и вторник до 23:00 часа, възможно е и да е до 22:00 в тези дни)

Edit: Най-вероятно ще го прекъснат "Скъпи наследници", ако не успеят да излъчат оставащите епизоди дотогава)
бТВ като гледам ,изобщо не ги притеснява ,че пролетният сезон на Нова стартира 10 дена по-рано . Дали ще оставят нещата така? Нещо не ми се вярва . И мисля ,че това няма да е окончателната им програма . Все пак трябва да вмъкнат и Master chef .
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 280


« Reply #4 on: 16 January 2023 18:19:41 »

бТВ като гледам ,изобщо не ги притеснява ,че пролетният сезон на Нова стартира 10 дена по-рано . Дали ще оставят нещата така ? Нещо не ми се вярва . И мисля ,че това няма да е окончателната им програма . Все пак трябва да вмъкнат и Master chef .
Както писах на предната страница, "MasterChef" тепърва предстоят да стартират снимки в първото тримесечие на тази година, и ще го излъчват вероятно на по-късен етап във времето. https://www.btv.bg/reklama/tv/bfeed/akcenti/masterchef-se-zavrashta-s-dalgoochakvan-osmi-sezon-i-novi-predizvikatelstva.html
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #5 on: 16 January 2023 18:40:00 »

Както писах на предната страница, "MasterChef" тепърва предстоят да стартират снимки в първото тримесечие на тази година, и ще го излъчват вероятно на по-късен етап във времето. https://www.btv.bg/reklama/tv/bfeed/akcenti/masterchef-se-zavrashta-s-dalgoochakvan-osmi-sezon-i-novi-predizvikatelstva.html
Да аз това го видях ,но все си мисля ,че е възможно да започнат да го излъчват от Март месец примерно . Ако снимките са както пише през януари,февруари  и март , преспокойно  сезонът  може да стартира през март . 🤔
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 280


« Reply #6 on: 16 January 2023 18:48:22 »

Да аз това го видях ,но все си мисля ,че е възможно да започнат да го излъчват от Март месец примерно . Ако снимките са както пише през януари,февруари  и март , преспокойно  сезонът  може да стартира през март . 🤔
Според мен няма как да започне през март, защото няма как да са готови.

Иначе за "Ергенът" няма да се учудя да има голям стартов, пилотен епизод тип 3 часа, по-рано от датата 22 февруари, както беше миналата година. Може би на 18 февруари /събота/.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 186



WWW
« Reply #7 on: 16 January 2023 18:50:53 »

Да аз това го видях ,но все си мисля ,че е възможно да започнат да го излъчват от Март месец примерно . Ако снимките са както пише през януари,февруари  и март , преспокойно  сезонът  може да стартира през март . 🤔

Слотовете са заети, пич. Двата основни формата са по 3 месеца. Сериалът е минимум 12 епизода. Къде да го набутат Мастършеф? В събота ли, още познат като death slot - а в телевизията?

Има вероятност да направят както в САЩ и да го преквалифицират в летен формат. Ако ли не, остава за есента.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #8 on: 16 January 2023 19:01:20 »

Според мен няма как да започне през март, защото няма как да са готови.

Иначе за "Ергенът" няма да се учудя да има голям стартов, пилотен епизод тип 3 часа, по-рано от датата 22 февруари, както беше миналата година. Може би на 18 февруари /събота/.
За Ергенът съм  убеден,че ще го направят това със стартовия епизод ,но аз залагам на 19-ти / неделя / vs Като 2 капки вода 😁.
Слотовете са заети, пич. Двата основни формата са по 3 месеца. Сериалът е минимум 12 епизода. Къде да го набутат Мастършеф? В събота ли, още познат като death slot - а в телевизията?

Има вероятност да направят както в САЩ и да го преквалифицират в летен формат. Ако ли не, остава за есента.
Да определно предполагах ,че ще бъде уикенда / събота и неделя / 20:00 часа ,но след като в неделя ще бъде Сървайвъра ,по-скоро отива за есента наистина 😄
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #9 on: 16 January 2023 19:38:31 »

Хора, шокиран съм от безумията в тази дискусия... Цитиридис в петък щял да бъде само през февруари... сезоните на предаванията тепърва започват и едва ли ще има различни слотове от тези в тарифата, а и едва ли при евентуални промени "ще пълнят време" в праймтайма с провала Цитиридис... петъчно едночасово издание е последния опит да го задържат на екран явно.

Нещо повече - кой е казал, че MasterChef е за пролетния ТВ сезон?! Не разбирам защо си мислите, че ако голям праймтайм проект ще бъде част от програмата то компанията няма да го промотира пред рекламодателите в представянето на акцентите от сезона(както написах в друга тема няколко пъти, а дори ви изпратих и сайта, там думи за Masterchef няма - още тогава беше ясно кои ще са предаванията в праймтайма и това сега се потвърждава).

Сега разбирам цялата идея с преместването на "Като две капки вода" в петък - всъщност, bTV изцяло следват модела на Survivor в Румъния и PRO TV - там схемата на излъчване е подобна, отново в същите дни(неделя, понеделник и вторник с дълги епизоди). Така че това явно не е останало "в  тайна" само на bTV. Все пак очевидно няма да изместят по-рано сезона, както направиха от Нова - та предстои да видим как това ще се отрази на интереса.

Като цяло интересна пролет - леко раздвижване и при двете телевизии с добре познатото старо и леко ново...
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #10 on: 16 January 2023 19:56:00 »

Тарифа за февруари 2023: https://bravo.btv.bg/docs/02%20Feb%20RateCard%20BG%201601.pdf

На 22 февруари стартира пролетният сезон на БТВ:

"Ергенът" - старт 22 февруари /21:00 - 23:00, сряда/; излъчване: сряда и четвъртък, 21:00 - 23:00

"Мен не ме мислете" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 21:00 - 22:00

"Шоуто на Николаос Цитиридис" - старт 24 февруари /пет/; излъчване: всеки петък, 22:00 - 23:00 (ще видим дали ще остане един път седмично от март месец)

"Сървайвър" - старт 26 февруари /20:00 - 22:30, неделя/; излъчване: неделя 20:00 - 22:30, понеделник и вторник, 20:00 - 22:00/23:00 (не знам "Скъпи наследници" колко епизода му остават, за да е "Сървайвър" в понеделник и вторник до 23:00 часа, възможно е и да е до 22:00 в тези дни)

Edit: Най-вероятно ще го прекъснат "Скъпи наследници", ако не успеят да излъчат оставащите епизоди дотогава)
"Скъпи наследници" е 170 епизода, а те в момента са едва до 95-и, тъй че имат още бая да излъчват, ама някакси не ми се връзва в активния сезон да повтарят сериал от преди 3-4 години. По-скоро ще го оставят за лятото, пък Survivor ще си е до 23:00ч.

Като цяло слаб сезон се очертава, ама поне има и една положителна новина - това недоразумение Цитиридис вече ще е само веднъж седмично! Grin
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #11 on: 16 January 2023 19:57:43 »

"Скъпи наследници" е 170 епизода, а те в момента са едва до 95-и, тъй че имат още бая да излъчват, ама някакси не ми се връзва в активния сезон да повтарят сериал от преди 3-4 години. По-скоро ще го оставят за лятото, пък Survivor ще си е до 23:00ч.

Като цяло слаб сезон се очертава, ама поне има и една положителна новина - това недоразумение Цитиридис вече ще е само веднъж седмично! Grin

Не разбирам това чудене за "Скъпи наследници" - не за пръв път го повтарят, не за първи път ще го спрат посредата... нищо необичайно. И без това продукцията не е правила рейтинг - нито в оригиналното излъчване, нито в нито едно от повторенията й. Просто ще го спрат при началото на активния сезон. А Survivor ще е до 23:00 ч. И останалите продукции съответно също
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #12 on: 16 January 2023 20:05:43 »

Не разбирам това чудене за "Скъпи наследници" - не за пръв път го повтарят, не за първи път ще го спрат посредата... нищо необичайно. И без това продукцията не е правила рейтинг - нито в оригиналното излъчване, нито в нито едно от повторенията й. Просто ще го спрат при началото на активния сезон. А Survivor ще е до 23:00 ч. И останалите продукции съответно също
И на мен това ми беше мисълта. Иначе не разбирам защо е добавено "България търси талант" в "Продукции в подготовка". На сайта им не виждам да има обявен кастинг за следващ сезон: https://talant.btv.bg/

За сезон 3 на "Съни бийч" също няма нищо официално, колкото и да ми се иска да го има. Grin
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #13 on: 16 January 2023 20:09:06 »

И на мен това ми беше мисълта. Иначе не разбирам защо е добавено "България търси талант" в "Продукции в подготовка". На сайта им не виждам да има обявен кастинг за следващ сезон: https://talant.btv.bg/

За сезон 3 на "Съни бийч" също няма нищо официално, колкото и да ми се иска да го има. Grin

И за двете продукции в интервюта е споменавано, затова си стоят там. Вярно преди доста време и единично, но съм ги чел Smiley А и имат в подготовка и цял spin-off на "Съни бийч", така че...
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #14 on: 16 January 2023 21:18:18 »

Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #15 on: 16 January 2023 21:33:08 »

И за двете продукции в интервюта е споменавано, затова си стоят там. Вярно преди доста време и единично, но съм ги чел Smiley А и имат в подготовка и цял spin-off на "Съни бийч", така че...
Аз явно съм ги пропуснал тези интервюта или поне не помня да съм ги чел. Все пак се надявам час по-скоро да станем свидетели на сезон 3 на "Съни бийч". Виж за "България търси талант" ми е все едно дали ще го има. Grin

Иначе към грид-а бих препоръчал да добавиш и "Животът по действителен случай" в събота, че много празно там. Grin
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #16 on: 16 January 2023 21:43:24 »

Аз явно съм ги пропуснал тези интервюта или поне не помня да съм ги чел. Все пак се надявам час по-скоро да станем свидетели на сезон 3 на "Съни бийч". Виж за "България търси талант" ми е все едно дали ще го има. Grin

Иначе към грид-а бих препоръчал да добавиш и "Животът по действителен случай" в събота, че много празно там. Grin

Включвам само пряко конкурентните слотове и основните продукции във всеки сезон, ако тръгнем така може да го докараме за целия ден, а не това е целта Smiley Просто с времето "ранният праймтайм" в някои от дните се разшири изключително - като неделя и предаванията вече започват от ранния следобед(16-16:30 ч.)
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #17 on: 17 January 2023 01:05:06 »

Странно решение за сезон пролет/лято. Тази година ми е постно. Нова имат по-разнообразна програма. Събота пак остана без нищо. Да бяха готови и с мастър шеф, но уви... Надявам се, това да не е окончателната програма.
И нещо странично. Наталия Симеонова иска да се завърне на екран. Имала идея за предаване. Ако правилно разбрах, тя е водила някакви разговори в тази посока.
Report Spam   Logged
sisi 2007
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 68


« Reply #18 on: 18 January 2023 22:14:43 »

"Стани богат" започва на 13 февруари.
https://www.facebook.com/irina.kotorova
Report Spam   Logged

itsacringe#1877
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 660


« Reply #19 on: 20 January 2023 01:03:03 »

От понеделник „Опасно изкушение“ става до 21,30. След това до 22,30 ще дават „Кланът“. От 22,30 започват „Комиците и приятели“ и дано са нови епизоди. Няма да е ок, да повтарят два пъти в деня едно и също предаване.
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy