BG TV Talk
28 March 2024 13:37:40
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV - пролет/лято 2023 | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV - пролет/лято 2023 | новини и коментари  (Read 15443 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #80 on: 15 March 2023 16:39:38 »

Следващата крачка е епизодите в понеделник и вторник да бъдат по-къси, ама това сигурно ще стане след 1-2 седмици. 😁
Report Spam   Logged

alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #81 on: 15 March 2023 16:40:59 »

Има още с какво да се разпишат бТВ в тази графа, но те със сигурност са по-малки продукции(и като бюджет, и като важност предвид идеята им за планиране за излъчване от гледна точка на слотове) - "Скъпи наследници", "Татковци" и "Къде е Маги?"(на последния му сменяха неколкократно също деня и часа на излъчване и накрая го забутаха в неделя от 22:30 ч.)

EDIT:
Сменена е и тарифата за март - официално, Сървайвър остава само понеделник и вторник, а през уикенда - филми.
bTV ще правят и праймтайм предизборен дебат на 25. март

Към провалите добавям и „Африка: Звездите сигурно са полудели“, което също беше скъп праймтайм проект.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #82 on: 15 March 2023 16:46:19 »

Към провалите добавям и „Африка: Звездите сигурно са полудели“, което също беше скъп праймтайм проект.
Aз бих добавил и повечето сериали на "ьТВ". Само "Съни бийч" и донякъде "Столичани в повече" бяха сполучливи проекти.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #83 on: 15 March 2023 18:01:17 »

Относно сериалите на бТВ нека не преекспонираме и да не се изхвърляме - "Тя и Той", "Стъклен дом", "Седем часа разлика", "Революция Z", "Домашен арест" и "Столичани в повече" бяха наистина големи хитове. Дори "Връзки" беше що - годе успешен.

Да, след столичаните нещата тръгнаха стремглаво надолу, но бТВ имаха поредица от хитови български сериали, които започнаха да прецакват, след като им хрумна гениалната идея да работят главно по форматни продукции, вместо оригинални идеи на български автори.

В последните години само "Съни Бийч" беше успешен проект за тях в този аспект.

Предишния ми коментар бе насочен главно към предаванията им. Вярно, бях забравил "уникалното" риалити "Африка: Звездите сигурно са полудели". Как не ме е срам...  Grin
Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #84 on: 16 March 2023 16:04:05 »

Тарифата за април: https://bravo.btv.bg/docs/04%20Apr%20RateCard%20BG%201603.pdf

Промените са само около изборите и Великден, но все пак очаквам епизодите на Survivor скоро да бъдат скъсени. 😁
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #85 on: 21 March 2023 16:38:00 »

"ьТВ" ще излъчи филма "Навални" този петък (24 март) от 20:00 до 22:00ч. https://btvnovinite.bg/bulgaria/btv-shte-izlachi-otlichenija-s-oskar-film-navalni.html

Не знам защо не го сложиха от 21:00 до 23:00ч., та да си спстят два от провалите - "Мен не ме мислете" и Николаос. 😁
Report Spam   Logged

Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #86 on: 24 March 2023 00:21:06 »

Ще има и сезон 3 на "Ергенът" през 2024! Тази вечер пуснаха промо за кастинг записвания по време на рекламите към 11-ти епизод на предаването. Smiley -- https://www.btv.bg/shows/the-bachelor/casting/
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #87 on: 24 March 2023 00:35:24 »

Аз се чудя дали ще се осмелят да направят по някое време The Bachelorette? Как би се превело това - “Момата”? Grin Вярно може и да си мислят че няма да е толкова скандално и криндж мъже да се състезават за жена, но може и да грешат.  Cheesy
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #88 on: 24 March 2023 00:46:29 »

Аз се чудя дали ще се осмелят да направят по някое време The Bachelorette? Как би се превело това - “Момата”? Grin Вярно може и да си мислят че няма да е толкова скандално и криндж мъже да се състезават за жена, но може и да грешат.  Cheesy
То имаше преди известно време няколко статии в интернет, че се подготвяло "Момата". Даже Блага от сезон 1 на "Ергенът" в един подкаст на comedyclub, който беше свален преди няколко седмици беше споменала, че знаела от продукцията, че се подготвяло даже. "Момата" щяла да бъде участничка от сезон 1. Пак това си остават жълтини и спекулации. Иначе ако тръгне нещо подобно очаквано ще има голям сеир и скандали. Според мен проучват нещата и след някоя друг сезон на "Ергенът" е много възможно да тръгне в ефир и "Момата" или там както ще го наименуват. Grin
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #89 on: 25 March 2023 20:09:54 »

"ьТВ" ще излъчи филма "Навални" този петък (24 март) от 20:00 до 22:00ч. https://btvnovinite.bg/bulgaria/btv-shte-izlachi-otlichenija-s-oskar-film-navalni.html

Не знам защо не го сложиха от 21:00 до 23:00ч., та да си спстят два от провалите - "Мен не ме мислете" и Николаос. 😁


Не обърнах внимание на тази новина за "Навални" и снощи останах неприятно изненадан, като пуснах БТВ с мисълта да си гледам "Опасно изкушение".   Undecided

Решили са май цялата вечер да е посветена на "Оскарите", понеже после при Цитиридис пък е била Мария Бакалова...

Явно БТВ си мислят, че в България има някакъв огромен интерес към "Оскарите" и като излъчат два от наградените филми в комбинация с някой звезден гост, едва ли не ще блеснат пред зрителите. Бих казал, че са големи оптимисти.  Grin
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #90 on: 25 March 2023 20:57:05 »

Според дейли рейтингите, които видях по - рано днес, филмът е постигнал страхотен резултат.

В България има огромен интерес към хубавото кино.

Не всеки живее, за да виси и да гледа турските бози или еднотипните любовни филми на Холмарк и Лайфтайм ежедневно.

Някои хора изпитват себеуважение и мислят с главата си.



Report Spam   Logged

Hater by Design.
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #91 on: 25 March 2023 23:13:13 »

Рейтинги ще коментирам, когато видя официалните. Всеки може да пише всякакви данни по форумите, но това не ги прави официални, нито пък верни. Не бих желал да влизам в излишни дискусии, само ще си позволя няколко уточнения.

Не съм писал да не се излъчват кино продукции. Но БТВ си имат подходящите слотове за тях в събота и неделя. Подобна промяна в делничната програма (и премахване на най-гледаната продукция в праймтайма) би била основателна само ако има нещо друго, което да генерира огромен интерес. В случая не изглежда това да е така.

Не отричам, че излъченият снощи по БТВ филм "Навални" има качества, но също така е донякъде надценен заради актуалната ситуация. Да не навлизам в политически теми.

Холмарк и Лайфтайм не излъчват само любовни филми. Нормално е човек, който не е чак толкова запознат с американската телевизия, да остане с подобни впечатления. Но всъщност едните си имат канал специално за драми и мистерии, а другите залагат доста на трилърите.

"Опасно изкушение" е сериал, излъчван с огромен успех в цял свят, а турската телевизионна индустрия сериозно расте и се развива през последните години. Има продукции от всякакви жанрове. Подобна обща квалификация "турски бози" също я отдавам по-скоро на незнание.

Аз ще се въздържа от коментар по отношение на това колко стимулира мисленето на зрителя филм като този, който обра "Оскарите" тази година и беше излъчен по БТВ Синема миналата седмица. Предпочитам да запазя добрия и възпитан тон във форума, макар че за някои хора очевидно той не е особено важен.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #92 on: 03 April 2023 14:08:20 »

Следващата събота (15 април) от 20:00ч. ще се излъчи българският филм "Завръщане 2". Той вече неколкократно е излъчван по НВО, но това ще е премиера на филма в национален ефир.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #93 on: 13 April 2023 18:57:11 »

Тарифата за май: https://bravo.btv.bg/docs/05%20May%20RateCard%20BG%201304.pdf

На 19 май приключва сезонът на "Стани богат", като от 22 май в 18:00ч. ще вървят повторения на предаването.

Учудващо форматите на "ьТВ" също приключват в седмицата 15-21 май, както на "Нова", въпреки че реално почнаха с 1 седмица по-късно от "Нова". По-конкретно - Survivor, "Ергенът" и Николаос свършват съответно на 16, 18 и 19 май, а "Мен не ме мислете" - на 26 май.

В седмицата 22-26 май праймтаймът ще изглежда така:

Понеделник (22 май)
20:00 "Опасно изкушение" (2 епизода)
22:00 Новини
22:30 Сериал

Вторник-четвъртък (23-25 май)
20:00 "Опасно изкушение"
21:00 "Аферата "Стани богат" - мини-сериал
22:00 Новини
22:30 Сериал

Петък (26 май)
20:00 "Опасно изкушение"
21:00 "Мен не ме мислете" - финал
22:00 Новини
22:30 Сериал

От 29 май в 21:00ч. ще има "София вкъщи" (понеделник и вторник), а от 31 май - повторение на "Съни бийч". Не е уточнено какво е това "София вкъщи" и дали ще е само на 29 и 30 май или ще е всеки понеделник и вторник. Не е уточнено и в кои дни точно ще е повторението на "Съни бийч", но не вярвам да е само в сряда, а по-скоро - от сряда до петък. Просто се пада да почне в последния ден на месеца и явно за да не издават юнската програма, не са уточнили в кои дни ще е.

На 6 май от 12:30ч. ще има специално студио за коронацията на крал Чарлз III.

"Животът по действителен случай" приключва на 13 май, а от 20 май на негово място ще има филми.
Report Spam   Logged

Nikola
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 177



« Reply #94 on: 14 April 2023 14:38:19 »

Епизодите на Ергена вече по 2 часа и 30 мин ли ще са ?
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #95 on: 14 April 2023 15:56:53 »

Епизодите на Ергена вече по 2 часа и 30 мин ли ще са ?
И къде пък го видя това сега? Стандартно ще си е както досега по 2 часа .
Report Spam   Logged
Nikola
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 177



« Reply #96 on: 14 April 2023 18:48:59 »

И къде пък го видя това сега? Стандартно ще си е както досега по 2 часа .
  питам понеже вече 2 вечери е до 23 30  нищо повече
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #97 on: 16 April 2023 15:30:20 »

Нов български сериал с името "Алфа" по bTV с актьорът Петър Антонов. Продуцентът е Любо Нейков, а режисьора е Димитър Митовски. Вижда ми се от заглавието криминален сериал, според мен вероятно сигурно ще го пуснат от есента. -- https://fakti.bg/life/773464-lubo-neikov-startira-nov-serial-po-btv

Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #98 on: 17 April 2023 10:22:08 »

Нов български сериал с името "Алфа" по bTV с актьорът Петър Антонов. Продуцентът е Любо Нейков, а режисьора е Димитър Митовски. Вижда ми се от заглавието криминален сериал, според мен вероятно сигурно ще го пуснат от есента. -- https://fakti.bg/life/773464-lubo-neikov-startira-nov-serial-po-btv
Хм... Да не би да става въпрос за туй мистериозно нещо в тарифата "София вкъщи"? "Дъ Шоуто", което също беше на Любо Нейков и Димитър Митовски, беше пуснато миналата пролет пак в края на сезона. То впрочем беше изключително тъпа продукция, пък и като гледам колко са успешни сериалите на "ьТВ" в последните години, съм доста скептично настроен. Undecided
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #99 on: 25 April 2023 21:25:56 »

Тарифата за май: https://bravo.btv.bg/docs/05%20May%20RateCard%20BG%201304.pdf

На 19 май приключва сезонът на "Стани богат", като от 22 май в 18:00ч. ще вървят повторения на предаването.

Учудващо форматите на "ьТВ" също приключват в седмицата 15-21 май, както на "Нова", въпреки че реално почнаха с 1 седмица по-късно от "Нова". По-конкретно - Survivor, "Ергенът" и Николаос свършват съответно на 16, 18 и 19 май, а "Мен не ме мислете" - на 26 май.

В седмицата 22-26 май праймтаймът ще изглежда така:

Понеделник (22 май)
20:00 "Опасно изкушение" (2 епизода)
22:00 Новини
22:30 Сериал

Вторник-четвъртък (23-25 май)
20:00 "Опасно изкушение"
21:00 "Аферата "Стани богат" - мини-сериал
22:00 Новини
22:30 Сериал

Петък (26 май)
20:00 "Опасно изкушение"
21:00 "Мен не ме мислете" - финал
22:00 Новини
22:30 Сериал

От 29 май в 21:00ч. ще има "София вкъщи" (понеделник и вторник), а от 31 май - повторение на "Съни бийч". Не е уточнено какво е това "София вкъщи" и дали ще е само на 29 и 30 май или ще е всеки понеделник и вторник. Не е уточнено и в кои дни точно ще е повторението на "Съни бийч", но не вярвам да е само в сряда, а по-скоро - от сряда до петък. Просто се пада да почне в последния ден на месеца и явно за да не издават юнската програма, не са уточнили в кои дни ще е.

На 6 май от 12:30ч. ще има специално студио за коронацията на крал Чарлз III.

"Животът по действителен случай" приключва на 13 май, а от 20 май на негово място ще има филми.

Оказва се, че бТВ подготвят нещо като "летен сезон" с нови продукции:

"София вкъщи" е нов български сериал. Започва от 29-и май и ще бъде понеделник и вторник от 21:00 ч. Продукцията е авторска и разказва за компания за недвижими имоти, която е изправена пред криза след като основателят й умира, а наследниците му изпадат в поредица от сложни казуси. Сред актьорите ще са предимно нови лица.

"Съни бийч" ще бъде повторения - всяка сряда, четвъртък и петък от 21:00 ч. Ще повтарят и двата сезона на сериала, което означава, че при старт на 31-и май финалът се очаква да бъде на 27-и юли.

От първия уикенд на юни в събота от 20:00 ч. ще излъчват БГ филми от каталога на bTV Studios - "Голата истина за група "Жигули"", "Революция X", "Завръщане", "Живи легенди", "Мисия Лондон", премиери на "Доза щастие" и "Като за последно" и други. Започват на 3-и юни.

Повторението на мини-сериалът "Аферата "Стани богат" в праймтайм(след като веднъж вече беше излъчван в 22:30 ч.) - от 23-и до 25-и май - ще бъде като "подгряване" за специален благотворителен сезон на "Стани богат". Той ще е под мотото "Въпрос на бъдеще" и ще има специални гост-водещи във всеки епизод. Епизодите ще са в неделя от 20:00 ч. Започват на 4-и юни.

При 9 седмици излъчване на "Съни бийч" допускам, че вероятно толкова ще са епизодите и на "Стани богат - Въпрос на бъдеще", както и тези на сериала "София вкъщи"(18 общо, по 2 на седмица).
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy