BG TV Talk
18 April 2024 13:01:37
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

A1 | новини и коментари

Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Go Down
  Print  
Author Topic: A1 | новини и коментари  (Read 98375 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #320 on: 02 June 2016 10:13:10 »

Зависи колко го пуснат, ако по мтелски вземат прецакат собствените си клиенти, сега и тези на blizoo.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #321 on: 02 June 2016 13:32:37 »

Сигурно каналът за Английското ще струва 6 лв като гледам цените на платените пакети.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #322 on: 02 June 2016 15:08:03 »

6 лв за един канал и едно първенство? Това по-скъпо и от булшитския Спорт Плюс бре!  Grin До под кривата круша ще го докарат, ако си мислят че така ще спечелят нещо. С тея пакети и бруталния начин, по който са на път да се изгаврят с абонатите на Близу (тези на Мегалан вече изгоряха), направо не ми се мисли... А за английското нещо мълчат като риби последните седмици, и от Диема Екстра спряха тотално да отговарят на въпроси по тази тема, де да ги знам какво чакат още...
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #323 on: 02 June 2016 15:30:39 »

Тия са алчни така че не се знае.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #324 on: 02 June 2016 22:31:08 »

Махна ли са брошурата с новите пакети, защо ли.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #325 on: 02 June 2016 22:40:17 »

Това сигурно ли е, че брошурата е махната, не говоря за сайта, а в реалния, физически живот? Да не бързам да се радвам.  Grin Ако е само от сайта, защото не искат да ги подхващаме на нож още преди да са го обявили официално, което е след 3 дена.  Grin според старата брошура де.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #326 on: 04 June 2016 13:50:12 »

Накрая да не се окаже партенка че са взели Висшата лига.
Report Spam   Logged
Milen84
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 144


« Reply #327 on: 04 June 2016 16:23:05 »

Последната год при тях всичко е партенка така че нищо чудно,с тая цена май няма да предават мачовете!
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #328 on: 06 June 2016 01:03:27 »

Айде новата секция е активирана: http://www.mtel.bg/mtel-TV  Grin http://www.blizoo.bg/ си стои, но само за спорта - всички линкове препращат към mtel.bg. Цените на новите пакети са горе-долу тези на Близу, пълния им пакет са го видгнали на 50 лв. Обаче тука идва въпрос с повишена трудност - къде е пълния списък с каналите? Допълнителните пакети са ги именували "екстри" по подобие на "екстрите" на мобилния им интернет, и те към момента най-много съкват от цялата работа. Разкарали са 18 месечните договори на Близу и са ги направили с по 1 или 2 години... Съответно не става ясно къде са абонатите на Близу в цялата система с новите пакети - тези с половин годишни договори ако искат да активират нов екстра пакет, колко ще плащат, защото има инфо само за абонати на "безсрочни" договори и за абонати на двугодишни договори - едната цена е 6 лв., а другата е 3 лв. Имам домашен телефон от Близу с IP свързаност, гледам че плановете са им сляти с тези с тези за Мтел, ако вбъдеще решат че искат да ми дадат от прословутата им бричка - т.нар. "рутер" със сим карта за домашния ми телефон - жестоко са се излъгали... П.С. за Висшата лига мълчат, ами и Диемките мълчат и накрая да не се окаже, че никой няма да го излъчва.  Grin Не е невъзможно все пак...
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #329 on: 06 June 2016 08:33:48 »

Усещам как ерата на CA модулите (blizoo) свършва при Mtel.
Quote
Клиентът може да се абонира за до 3 допълнителни ТВ приемници за ползване на 2-ри, 3-ти и 4-ти телевизор, без обвързване срещу допълнителна месечна такса 5,99 лв. за всеки допълнителен ТВ приемник Клиент може да се абонира за допълнителен ТВ приемник срещу месечна такса 2,99 лв. за 2-годишен срок на ползване при следните условия: (а) срокът на ползване на ТВ приемник следва да съвпада със срока на ползване на основния ТВ пакет, към който се активира; и (б) ако абонатът вече има 2-годишен абонамент за Телевизия, абонатът може да активира ТВ приемник за нов 2-годишен срок на ползване , който ще се прилага и за основния ТВ пакет
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #330 on: 06 June 2016 13:18:29 »

Ка модулите са истината, ако решат че искат да ги махат и да сменят с "интерактивните" им приемници ще е голяма стъпка назад. Аз моя Ка модул няма да го махна за нищо на света - той си е лично мой, купил съм го отделно от Близу и черния им приемник си го пазя в една кутия. Точно за това и не минавах на ТВ от Мтел - едно заради липса на Ка модули, и второ заради телефонната бричка. Все пак не вярвам да почнат да сменят приемници на поразия - най вероятно ще дават от новите при преподписване, или при оптимизация на мрежата, защото в някои блокове има по три четири различни мрежи, останали от бившите слети оператори.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #331 on: 06 June 2016 15:32:50 »

В този ред на мисли по GPON-а на мтел е само IPTV, а Blizoo уж сме имали до блока, а нагоре било коаксиал, възможно ли е DVB-C по оптика? Иначе и аз съм огоромен фен на на CA-модулите, вкъщи имам 3 и трите са си на близу, ако ме карат пак некви кутийки и кабелченца не са познали.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #332 on: 06 June 2016 15:58:37 »

В този ред на мисли по GPON-а на мтел е само IPTV, а Blizoo уж сме имали до блока, а нагоре било коаксиал, възможно ли е DVB-C по оптика? Иначе и аз съм огоромен фен на на CA-модулите, вкъщи имам 3 и трите са си на близу, ако ме карат пак некви кутийки и кабелченца не са познали.
Възможно е. При мен е така от години - до 2010г. бях абонат на "Евроком кабел" и като се преместих на Optic-com, те си ми оставиха старите кабели и уточнявам, че при "Евроком" имах аналогова телевизия, а при Optic-com имам цифрова. Иначе при мен на Optic-com няма CA модули, а директно си гледам всички канали (включително Diema Xtra, TV+, F+, Sport+, HBO, Cinemax и куп други канали). Скоро ми пуснаха и някакви канали FilmBox, които са ми пак безплатни. Да не говорим, че от всичките почти 400 канала има поне 60-70 HD, че дори и 2 канала, които са 4К, ама телевизорите ми не поддържат 4К за съжаление. Та всичките тия канали включително и с интернет ги получавам за 30 лева на месец, като имам 2 телевизора и за всеки допълнителен телевизор се доплаща само по 2,50 лева, пък вие си стойте на "Мтел" и им плащайте по 50 лева на месец, че и по 6 лева за допълнителен телевизор... Grin
Report Spam   Logged

naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #333 on: 07 June 2016 12:03:58 »

При предподписване на новите договори основния приемник може да е CA модул и допълнителните ще са срещу 1,99 на месец, както си е сега при близуто, но трябва да е по мрежата на близу (по обясними причини, по iptv няма как Cheesy). Новото е, че сега няма да взимат по 20 лева за "такса ползване" еднократно при взимане на ка модули.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #334 on: 09 June 2016 00:53:43 »

Само да не почнат да спират каналите, които са ги препакетирали в новите пакети на тези, които имат договор за пълен пакет към Близу, защото тогава "of course you realize this means war". Абонатите на Мегалан точно такива трикове им направиха, когато заличиха компанията. Иначе колегата е дал пример с Оптикком, един мой познат е на друг подобен - Мултимедия БГ и цифровата им е същата работа, и след това не бе, няма полулегални кабеларки.  Grin Във всеки един квартал в София има поне по една такава, в моя - също, Супер Макс се казва, ама не съм се засилил да минавам към тях нещо, за сега поне това да ми е "легално".  Cheesy
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #335 on: 09 June 2016 09:34:57 »

Само да не почнат да спират каналите, които са ги препакетирали в новите пакети на тези, които имат договор за пълен пакет към Близу, защото тогава "of course you realize this means war". Абонатите на Мегалан точно такива трикове им направиха, когато заличиха компанията. Иначе колегата е дал пример с Оптикком, един мой познат е на друг подобен - Мултимедия БГ и цифровата им е същата работа, и след това не бе, няма полулегални кабеларки.  Grin Във всеки един квартал в София има поне по една такава, в моя - също, Супер Макс се казва, ама не съм се засилил да минавам към тях нещо, за сега поне това да ми е "легално".  Cheesy
Ми, дори да е нелегално (което е очевадно), нали не си ти виновен, ако стане проблем... Grin Въпросните кабелни оператори сами са си решили по какъв начин да предлагат телевизия, а ние просто сме техни абонати. Скоро в пощата ми бяха пуснали флаер на още един такъв оператор - Gigabit, който всъщност е преименувания "Кузелнет". Ето ги техните пакети: http://gigabit.bg/
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #336 on: 20 June 2016 20:47:31 »

Всъщност оказа се, че абонатите на Близу с нескорошно изтичащи договори могат все още да се абонират за старите HD пакети, даже са ги върнали да са активни в сайта им. На тези със скорошно изтичащи договори обаче ще им се набутват новите оферти, като вече договора ще се подписва с Мобилтел ЕАД, а не с Близу Медия енд Броудбенд ЕАД. Не са почнали обаче все още да вливат старите фирми в Мобилтел ЕАД, но както казах преди време - този процес е много тегав...
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #337 on: 20 June 2016 23:01:13 »

Бе мани тая работа таман се навих на село да пусна (Близу) най-евтиния им двоен пакет и днеска ми изръстват, че не пускали безплатна аналогова вече. Сега излиза за 4 телевизора трябва да плащам повече от колкото пакета?!? Утре ще ходя до техен магазин да ми потвърдят, ако е така са си луди.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 474


« Reply #338 on: 20 June 2016 23:10:01 »

Ще махат аналоговата и за втори телевизор още 3 лв за приемник.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #339 on: 21 June 2016 11:44:20 »

Така, както и предположих, където още има коаксиал (включително оптика-коаксиал) си имаш аналогова, където е оптика (нормално) няма за каква аналогова да говорим. Спечелиха ме мен (освен в София) и на "село" сега този уикенд съм се оговорил ще видя какви ще ги сътворят. Иначе по темата, да ясно е, че започват лека по-лека да премахват аналоговата, и да за съжаление ще падне това 3-4 безплатни телевизори, но бъдещето е в оптиката. Поне за тази година няма да махнат аналоговата. Иначе договорът е с мтел вече, както ТВБОЙ е написал.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 36   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy