BG TV Talk
28 March 2024 23:40:45
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

A1 | новини и коментари

Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 36   Go Down
  Print  
Author Topic: A1 | новини и коментари  (Read 98104 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #380 on: 13 October 2016 19:12:03 »

Те само adb са засегнати от подредбата.Взимаш си CA модул и си готов.
Аз имам CA модул, но съм със смарт ТВ на Самсунг, от моделите с "шашавия" начин на сканиране, и при всеки ъпдейт ми връща автоматично позициите както са ги направили Близу, за това се изморих да ги подреждам ръчно всеки път, просто съм си направил отделен "фейвъритс" лист.

Питам ги в чата дали ще пуснат нещо на мястото на тв 7 каналите,и те ми казват,че нищо няма да пуснат защото вината не била тяхна.Смешници.
При мен на мястото на ТВ7 се преподредиха така:
http://help.blizoo.bg/help_news.html?single_news=289%23n289
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #381 on: 14 October 2016 00:53:00 »

Аз имам CA модул, но съм със смарт ТВ на Самсунг, от моделите с "шашавия" начин на сканиране, и при всеки ъпдейт ми връща автоматично позициите както са ги направили Близу, за това се изморих да ги подреждам ръчно всеки път, просто съм си направил отделен "фейвъритс" лист.
При мен на мястото на ТВ7 се преподредиха така:
http://help.blizoo.bg/help_news.html?single_news=289%23n289
Като спомена "шашав" начин на сканиране - леля ми също е с телевизор Samsung (не знам точно какъв модел) и при сканиране винаги подрежда каналите по азбучен ред, а не по нормалния автоматичен начин. Някой има ли представа как може да се махне това азбучно подреждане, понеже аз се борих няколко часа и нищо не успях да направя...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #382 on: 14 October 2016 19:40:51 »

Като спомена "шашав" начин на сканиране - леля ми също е с телевизор Samsung (не знам точно какъв модел) и при сканиране винаги подрежда каналите по азбучен ред, а не по нормалния автоматичен начин. Някой има ли представа как може да се махне това азбучно подреждане, понеже аз се борих няколко часа и нищо не успях да направя...
Има едно чудо наречено "parsechannel", или нещо от сорта беше името, то е нещо като софтуер по DTV мрежата, което "учи" смарт ТВ-тата с САМ модули да подреждат програмите в мрежата както ги е подредил оператора. При Близу това 2014 го въведоха, след като абонатите се оплакваха именно че смарт ТВ-тата им подреждали каналите по азбучен ред. За съжаление ако твоя оператор не го предлага там ще трябва ръчно да ги ръчкаш. Друг е въпроса, че Самсунгите произведени 2007-2013 имат бъг за мрежите от Централна и Източна Европа - не "запълват" автоматично всички програми от мрежите при автоскан, а трябва да ги въвеждаш ръчно...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #383 on: 15 October 2016 09:02:40 »

Има едно чудо наречено "parsechannel", или нещо от сорта беше името, то е нещо като софтуер по DTV мрежата, което "учи" смарт ТВ-тата с САМ модули да подреждат програмите в мрежата както ги е подредил оператора. При Близу това 2014 го въведоха, след като абонатите се оплакваха именно че смарт ТВ-тата им подреждали каналите по азбучен ред. За съжаление ако твоя оператор не го предлага там ще трябва ръчно да ги ръчкаш. Друг е въпроса, че Самсунгите произведени 2007-2013 имат бъг за мрежите от Централна и Източна Европа - не "запълват" автоматично всички програми от мрежите при автоскан, а трябва да ги въвеждаш ръчно...
Ами, то има няколко режима на търсене. За да ти намери всички канали, трябва да му дадеш "пълно търсене", понеже при другите режими все не ги намира всичките канали. Иначе това "parsechannel" за съжаление моят оператор не го предлага...
Report Spam   Logged

break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #384 on: 01 November 2016 11:08:50 »

Уважаеми клиенти,

От 01.11.2016г. вторник ще се случат следните промени в програмната схема:

1. Fiesta TV спира да съществува като канал от 01.11.2016.
Причината за липсата на канал Фиеста ТВ е преустановяване на излъчването на канала по инициатива на доставчика.

На 214 позиция, на мястото на Fiesta ТV, стартираме излъчването на VIP TV – музикален канал за почитателите на сръбска музика.

2. Каналът Evil Angel заменя Satisfaction.
Причината за замяна на канал Satisfaction с Evil Angel е жаланието ни да продължаваме да предлагаме по- стойностно съдържание на нашите клиенти.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #385 on: 01 November 2016 17:08:58 »

А някой няма ли да се сети да смени 7-ците?
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #386 on: 01 November 2016 21:18:46 »

В цифровата празните просто ми се изместиха по-назад, но в аналога още са празни... Явно не, Мтел все още не са решили какво аджеба да пуснат на абонатите на Близу, и изобщо ще им пуснат ли нещо или ще ги оставят да им свършат договорите, за да преподпишат с Мобителтел... Май второто по-скоро...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #387 on: 01 November 2016 22:10:47 »

Седмиците и аз ги имам още, като и в момента TV7 и Super7 си излъчват черен екран с лого, а на News7 ми е син екран без лого.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #388 on: 25 November 2016 21:04:06 »

Оф, от Мтел започнаха да ме тормозят да си преподписвам договора с тях 3 месеца преди да ми е изтекъл този с Близу. Ще взема да изчакам много, към последния ден от тормоза преди да ти изтече договора обикновенно идват най-добрите и притеснени оферти.  Grin  Wink
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #389 on: 26 November 2016 10:16:44 »

По-добри от сегашните едва ли ще има скоро. Но, ако решиш да го правиш се въоръжи с мноооооооооого търпение.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #390 on: 29 December 2016 20:05:06 »

ОПА, ОПА!!!!



Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #391 on: 29 December 2016 20:23:02 »

Да видим какво са взели, че да пускат даже два спортни канала... Някой може ли да направи справка за големите футболни първенства от коя телевизия са купени и съответно до кога?
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #392 on: 29 December 2016 20:42:49 »

Имам голямо предчувствие че Диемките са намесени по някакъв начин в това. Няма как просто да е иначе. А иначе в патентнтното има цяла канонада от завки от Мобилтел ЕАД, първата е била на 9 декември с 12 заявки за различни разновидности на изписване на каналите на кирилица и латиница ("M-Sport 1", "Мтел Спорт 2", "Mtel Sport 1", "М-Спорт 2", т.н.), а на 23 декември са заявили и двете лога, които са по-горе под найменования "M-Sport 1" и "M-Sport 2", т.е. това са реално същите имена които дискутирахме няколко страници назад в темата когато излезе слуха за ВЛ април месец.
Report Spam   Logged
Scar.Tissue
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 51


« Reply #393 on: 29 December 2016 20:45:24 »

Първенства:
Висша лига, Чемпиъншип, Лига 1 и 2; Англия - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, NOVA SPORT, DIEMA - до 2018/2019 вкл.
Лига 1; Франция - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, NOVA SPORT, Gong Play - до 2017/18 г. вкл.
Първа и Втора лига; България - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, DIEMA, Gong Play - Първа лига-до 2020/2021, Втора лига-до 2016/2017 вкл.
Серия А; Италия - bTV Action, RING, Voyo - до 2017/18 г. вкл.
Първа и Втора Бундеслига; Германия - Eurosport 2 - до 2020/2021 вкл.
МЛС; САЩ - Eurosport 1, Eurosport 2 - до 2018 вкл.
Ла Лига; Испания - Спорт+, ТВ+, Ф+ Булсатком - до 2017/18 г. вкл.
Серия А; Бразилия - Спорт+, ТВ+, Ф+ Булсатком - [НЯМА ДАННИ]
Ередивиси; Холандия - [НИКОЙ]
Примейра Лига; Португалия - [НИКОЙ]
Премиер лига; Русия - [НИКОЙ]

Купи:
Шампионска лига - bTV Action, RING, Voyo - до 2017/18 г. вкл.
Лига Европа - БНТ 1, БНТ HD, bTV Action, RING, Voyo - до 2017/18 г. вкл.
Купа на Краля; Испания - bTV Action, RING, Voyo - до 2016/17 г. вкл.
ФА Къп, Англия - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, NOVA SPORT, DIEMA - [НЯМА ДАННИ]
Купа на лигата; Англия - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, NOVA SPORT, DIEMA - [НЯМА ДАННИ]
Купа на лигата; Франция - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, NOVA SPORT, DIEMA - до 2017/18 г. вкл.
Купа на България - DIEMA SPORT, DIEMA SPORT 2, DIEMA, Gong Play - до 2020/2021 вкл.
Световно клубно първенство - БНТ HD [НЯМА ДАННИ]
Суперкупа на Европа - bTV Action, Voyo - до 2017/18 г. вкл.
Суперкупа на Испания - Спорт+ - до 2017/18 г. вкл.
Суперкупа на Англия, ФА Къмюнити шилд -  DIEMA SPORT - [НЯМА ДАННИ]
Купа на Холандия - [НИКОЙ]

Може и да изпускам някое или да съм добавил друго Cheesy

Админа е допълнил тук, там. Wink

Отново лееко преподреждане от админ Smiley)
Report Spam   Logged
Milen84
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 144


« Reply #394 on: 29 December 2016 22:27:17 »

Булсата не предава нищо освен Испанското
свободни са Руското ,Холандското и Португалското
ама по средата на сезона да почнат да излъчват е идиотско
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #395 on: 29 December 2016 23:12:06 »

Булсата не предава нищо освен Испанското
свободни са Руското ,Холандското и Португалското
ама по средата на сезона да почнат да излъчват е идиотско
В Русия не се пада средата на сезона. Там първенството започва пролетта и свършва есента.

Първенства:
Ла Лига, Испания - Спорт+, ТВ+, Ф+ Булсатком до 2017/18 г. включително
Висша Лига, Чемпиъншип, Лига 1, Лига 2 (Англия) - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Нова Спорт, Диема до 2018/2019 включително
Първа и Втора лига, България - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Диема, ГОНГ Първа лига до 2020/2021 ,Втора лига до 2016/2017 включително
Първа и Втора Бундеслига, Германия - Евроспорт 2 до 2020/2021 включително
МЛС, САЩ - Евроспорт 1, Евроспорт 2 до 2018 включително
Серия А, Италия - БТВ Екшън, РИНГ до 2017/18 г. включително
Лига 1, Франция - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Нова Спорт, ГОНГ до 2017/18 г. включително
Серия А, Бразилия - Спорт+, ТВ+, Ф+ Булсатком Huh?
Ередивиси, Холандия - [НИКОЙ]
Примейра Лига, Португалия - [НИКОЙ]
Премиер лига, Русия - [НИКОЙ]

Купи:
Шампионска лига - БТВ Екшън, РИНГ до 2017/18 г. включително
Лига Европа - БНТ 1, БНТ HD, БТВ Екшън, РИНГ до 2017/18 г. включително
Купа на Краля, Испания - БТВ Екшън, РИНГ до 2016/17 г. включително
Купа на България - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Диема, ГОНГ  до 2020/2021 включително
ФА Къп, Англия - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Нова Спорт, Диема  Huh?
Купа на лигата, Англия - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Нова Спорт, Диема  Huh?
Купа на лигата, Франция - Диема Спорт, Диема Спорт 2, Нова Спорт, Диема до 2017/18 г. включително
Купа на Холандия - [НИКОЙ]
Световно клубно първенство - БНТ HD Huh?
Суперкупа на Европа - БТВ Екшън до 2017/18 г. включително
Суперкупа на Испания - Спорт+ до 2017/18 г. включително
Суперкупа на Англия, ФА Къмюнити шилд -  Диема Спорт Huh?

Може и да изпускам някое или да съм добавил друго Cheesy

Админа е допълнил тук, там. Wink
Мерси за извадката, ама мисълта ми беше всяка телевизия до коя година държи правата за съответното първенство.
Report Spam   Logged

Scar.Tissue
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 51


« Reply #396 on: 29 December 2016 23:42:11 »

В Русия не се пада средата на сезона. Там първенството започва пролетта и свършва есента.

От 2011г е на принципа есен-пролет. Започва средата на лятото първият полусезон, а вторият - началото на март.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #397 on: 30 December 2016 11:37:51 »

От 2011г е на принципа есен-пролет. Започва средата на лятото първият полусезон, а вторият - началото на март.
Ъ.. че то така почивката между двата полусезона излиза половин година... Grin

Мерси, че си написал и годините в поста по-горе. Като гледам, нищо чудно MSport да са отмъкнали "Купата на Краля", а защо не и да са си уредили сублицензиране на някое първенство... Grin Ако направят така, не знам защо си мисля, че ще е съвместно с "ьТВ", понеже на тях им липсва платения канал като част от групата. Да - имат Voyo, ама след като "Нова" ще си пускат еквивалент на Voyo, що пък "ьТВ" да не пуснат еквивалент на Diema Sport... Grin
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #398 on: 30 December 2016 12:52:38 »

Купата на Краля е по bTV Action и  RING
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #399 on: 30 December 2016 13:49:29 »

Купата на Краля е по bTV Action и  RING
Да, но до този сезон, както е написано по-горе. Мисълта ми е, че може да са купили правата за следващите няколко сезона.

Бразилското май е купено само за 1 сезон. "Евроком" поне така го купуваха - само за по сезон.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 36   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy