BG TV Talk
28 March 2024 19:00:39
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

A1 | новини и коментари

Pages: [1] 2 3 ... 36   Go Down
  Print  
Author Topic: A1 | новини и коментари  (Read 98086 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« on: 18 October 2013 23:42:39 »

Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1 on: 13 December 2013 17:00:46 »

BG Music Channel и Агро ТВ вече в мрежата на Blizoo

Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #2 on: 15 January 2014 16:43:55 »

The TV Boy,случайно да знаеш нещо повече за турският пакет който Близу смятат да пуснат.Мерси предварително за отговора.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #3 on: 15 January 2014 16:48:44 »

The TV Boy,случайно да знаеш нещо повече за турският пакет който Близу смятат да пуснат.Мерси предварително за отговора.
За него разбрах от форума на Близу, три пъти съм ресканирал ка-модула през последните дни и го нямам, в София съм. Никаква идея какво е това и какво творят, не съм ги питал за него, но ще ги питам. До колкото разбрах не е локален за Шумен и Разград, всмисъл има го почти навсякъде другаде, но в София май го няма... Предполагам че някакви тестове правят, ама за какво е въпроса. Ще ги питам и ще пиша какво са ми отговорили.  Smiley
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #4 on: 15 January 2014 18:02:55 »

The TV Boy,случайно да знаеш нещо повече за турският пакет който Близу смятат да пуснат.Мерси предварително за отговора.
За него разбрах от форума на Близу, три пъти съм ресканирал ка-модула през последните дни и го нямам, в София съм. Никаква идея какво е това и какво творят, не съм ги питал за него, но ще ги питам. До колкото разбрах не е локален за Шумен и Разград, всмисъл има го почти навсякъде другаде, но в София май го няма... Предполагам че някакви тестове правят, ама за какво е въпроса. Ще ги питам и ще пиша какво са ми отговорили.  Smiley
Няма да ти кажат за съществуването му, защото се излъчва само в по-малките градове и излъчва пиратски каналите. По тях дават тенис, футбол и формулата.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #5 on: 17 January 2014 14:02:47 »

Има ли отговор за Турският пакет.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #6 on: 17 January 2014 15:17:46 »

От коллцентъра нямат информация.  Grin
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #7 on: 22 January 2014 18:11:41 »

От днес Nova Sport HD в blizoo

От днес, 22 януари, всички мачове от света на английския футбол оживяват в HD формат в мрежата на blizoo. Нова Спорт HD се излъчва на 167 позиция в програмната схема на blizoo. Всички любители на футбола и спорта ще могат да усетят удоволствието от най-вълнуващите футболни двубои и най-динамичните спортни надпревари. Каналът предава най-популярните двубои от английската Висша Лига във висока резолюция. Освен най-вълнуващото от футбола, каналът ще предложи и най-доброто от други спортове като лека атлетика, баскетбол, професионален бокс, голф, спийдуей, които, както винаги, ще бъдат представяни от най-професионалните водещи и коментатори.

В момента Nova Sport HD се предоставя на всички клиенти на цифрова телевизия. След 1 февруари 2013 г. каналът ще бъде достъпен в пакет HD Select.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #8 on: 22 January 2014 18:15:17 »

Потвърждавам, има го, но мача в момента не е HD.  Grin Важното е, че най-сетне го пуснаха... П.С. логото по в дясно не можаха ли да го набутат...
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #9 on: 24 January 2014 18:06:45 »

Не знам ама аз по-голяма мазния от това нещо не съм виждал... Гледах го днеска в продължение на час и половина... Това не е ужас, това си е направо  Lips Sealed! Нова Premier League HD може и да беше на английски, но беше 1000 пъти по-добре от това животно! Нова ТВ първо да минат към 16:9 и после да ми пускат каквото и да било HD, и чак тогава да бяха спрели Нова Premier League, иначе не се трае просто...
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #10 on: 28 January 2014 09:53:00 »

Вече пуснаха Турските канали в София от 170 и има 4 Coming Soon
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #11 on: 28 January 2014 16:10:05 »

Излъчват и Yaban освен TRT и какво искаш да кажеш за Гръцката тв че не разбрах.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #12 on: 29 January 2014 13:50:18 »

За гръцката имах впредвид че след като ЕРТ я закриха не са пуснали друг гръцки канал на нейно място, а пълнят схемата с турски.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #13 on: 24 March 2014 19:07:04 »

От днес информационният канал на България – News7 е достъпен и във Full HD качество и за абонатите на Blizoo. Гвоздеите в програмата на новинарският лидер са социалните теми, политиката, културата, здравеопазването, съдебната система, много разследваща журналистика. News7 вече една година подкрепя българският спорт, като излъчва ексклузивно във Full HD качество българската А група, Купата на България по футбол, баскетбол от Националната баскетболна лига, волейбол от Световната купа и други.

News7 HD ще бъде достъпен на позиция 169 в мрежата на оператора преди турския пакет и след БНТ HD. За момента каналът е наличен само в градовете София, Пловдив и Стара Загора, а до края на месец Април той ще бъде наличен и за всички останали градове, съобщиха от оператора. News7 HD ще бъде достъпен свободно за всички абонати на Blizoo независимо от абонаментният им план. В стандартната програмна схема News7 SD и Канал 3 разменят местата си – съответно News7 SD ще бъде наличен на позиция 17, а Канал 3 – на позиция 77.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #14 on: 24 April 2014 13:10:07 »

Някой да знае защо пуснаха толкова много празни канали.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #15 on: 08 May 2014 15:10:12 »

Някой да знае защо пуснаха толкова много празни канали.
Днес се появиха и в София. Вече на телевизора си би трябвало да имам общо 220 канала.  Grin Тези канали ще са таймшифт канали на вече съществуващи телевизии, като ще се таймшифтват не от телевизията, от самия оператор. Който е на IPTV на Виваком ще знае за какво иде реч - те правят в момента същото нещо. Само на мултиплекса каналите Лейдито и Ринга се таймшифтват от самата ТВ. Още не се знае кои ще са каналите - по информация на Близу ще тръгнат до края на месеца.  Smiley
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #16 on: 08 May 2014 17:25:32 »

Днес се появиха и в София. Вече на телевизора си би трябвало да имам общо 220 канала.  Grin Тези канали ще са таймшифт канали на вече съществуващи телевизии, като ще се таймшифтват не от телевизията, от самия оператор. Който е на IPTV на Виваком ще знае за какво иде реч - те правят в момента същото нещо. Само на мултиплекса каналите Лейдито и Ринга се таймшифтват от самата ТВ. Още не се знае кои ще са каналите - по информация на Близу ще тръгнат до края на месеца.  Smiley

Т.е таймшифта няма да е от усб-флашка или ХДД, а на сървърите на близу?
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #17 on: 08 May 2014 17:46:42 »

На мултиплекса 3-те "+1" версии на ТВ каналите не се правят от телевизиите, а от НУРТС.
Не, от телевизиите си е, каналите ги има качени на сателит и НУРТС просто вземат директно сигнала от там. Иначе нямаше все още да пише "ТЕСТ"  долу в ляво само на Диема Фемили, този надпис са си го лепнали от Нова ТВ.

Т.е таймшифта няма да е от усб-флашка или ХДД, а на сървърите на близу?
Таймшифта с флашка си остава като потребителска функция, и то за отделно предаване, на тези отделните позиции Близу ще таймшифтват направо целите канали.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #18 on: 08 May 2014 18:23:22 »

Не, от телевизиите си е, каналите ги има качени на сателит и НУРТС просто вземат директно сигнала от там. Иначе нямаше все още да пише "ТЕСТ"  долу в ляво само на Диема Фемили, този надпис са си го лепнали от Нова ТВ.

Не съм напълно убеден в това. Този транспондер на спътника Intelsat 12 се излъчва от НУРТС чрез сателитната станция в Плана. А колкото до забавянето - забелязал съм, че по време на рекламата надписа „+1“ си стои и не мърда, което според мен поне значи, че го слагат от НУРТС. Няма обаче как да съм сигурен. Надписът „ТЕСТ“ на ДФ мисля, че стои там единствено поради мързел  Tongue . Досега трябваше все някой да го е видял - минаха вече 7 месеца.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #19 on: 08 May 2014 18:43:49 »

Не съм напълно убеден в това. Този транспондер на спътника Intelsat 12 се излъчва от НУРТС чрез сателитната станция в Плана. А колкото до забавянето - забелязал съм, че по време на рекламата надписа „+1“ си стои и не мърда, което според мен поне значи, че го слагат от НУРТС. Надписът „ТЕСТ“ на ДФ мисля, че стои там единствено поради мързел  Tongue . Досега трябваше все някой да го е видял - минаха вече 7 месеца.
Offtopic: Аз така съм чувал че ги правят от телевизиите, а и съдя че ги правят БТВ и от там, че и дори в прессъобщенията на компанията СМЕ изписват отдолу "CME broadcasts 35 television channels in Bulgaria (bTV, bTV Cinema, bTV Comedy, bTV Action, bTV Lady, bTV Lady+1, Ring.bg and Ring.bg+1)". Също така бях видял на едно място преди време, че по договор между ТВ и мултиплексите телевизиите трябва да предоставят сигнал за съответния канал на оператора, за който имат лиценз. Това обяснява и защо не са ги спрели до сега въпреки че БТВ ще съдят СЕМ - могат да ги спрат чак когато им отнемат лиценза. +1 е нормално да не се мърда през цялото време за да не се бъркат зрителите, а това ТЕСТ според мен си е гаф на Нова ТВ, ако бяха НУРТС би трябвало до сега да са го оправили.
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 36   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy