BG TV Talk
28 March 2024 20:08:19
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

A1 | новини и коментари

Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Go Down
  Print  
Author Topic: A1 | новини и коментари  (Read 98090 times)
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #580 on: 20 October 2018 17:42:25 »

Max Sport 3 стартира на 23-ти октомври!  Grin
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
evgata
Говорител
****
Online Online

Posts: 542


« Reply #581 on: 25 October 2018 20:48:35 »

На 23 октомври пуснахме нашия трети спортен канал – MAX Sport 3. Той излъчва най-интересните срещи от UEFA Шампионска лига (във вторник) и мачовете от италианската Серия А. А1 ще даде възможност на всички свои ТВ клиенти да гледат канала безплатно до 6 ноември. От 7 ноември каналът ще бъде достъпен само за абонатите, които са закупили пакет MAX Sport Plus. Наслаждавайте се на първокласен футбол с А1,
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #582 on: 30 October 2018 10:39:32 »

Ще има и четвърти спортен канал през първото тримесечие догодина с още повече спортно съдържание , ще инвестират и в собствени филмови продукции и стрийминг платформа на достъпни цени.Това е от интервю с изпълнителния директор на А1 пред Инвеститор.бг.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #583 on: 30 October 2018 12:07:29 »

Ще има и четвърти спортен канал през първото тримесечие догодина с още повече спортно съдържание , ще инвестират и в собствени филмови продукции и стрийминг платформа на достъпни цени.Това е от интервю с изпълнителния директор на А1 пред Инвеститор.бг.
Ето я и цялата статия:
A1 обмисля създаването на видео стрийминг услуга

Компанията има амбиции да продуцира български сериали и друго ексклузивно съдържание

 Телекомът A1 планира пускането на още един спортен канал през следващата година и обмисля създаването на собствена видео стрийминг услуга в България. Това разкри главният изпълнителен директор на А1 България Александър Димитров в интервю за The Infight Magazine.

“Планираме още канали. Току-що стартирахме Max Sport 3… Като голяма компания имаме възможност да направим достатъчно сериозни първоначални инвестиции, за да можем да си позволим това съдържание. В рамките на първото тримесечие на следващата година ще пуснем четвърти канал с още повече спортно съдържание”, коментира той.

По думите му А1 вече води преговори с потенциални партньори в сферата.

Димитров разкри, че спортът остава “един от фокусите” на компанията, но тя разглежда възможностите да навлезе и в останалата част от съдържанието, включително да започне да продуцира сериали с български актьори и риалити предавания.

Въпреки тези амбиции операторът има колебания заради големия дял на пиратското съдържание в България.

“Това, което ни спира, е неясната обстановка с пиратството в България. Много трудно един кино или телевизионен проект може да се монетизира у нас заради огромния процент пиратство. Независимо от това ние вярваме, че това е правилният начин и работим в тази посока. Много скоро ще изненадаме нашите клиенти”, уточни Александър Димитров.

Според него единственият начин за развитие на видеото в бъдещ аспект са стрийминг услугите, а това изглежда като особено апетитна хапка за А1.

“Според нас това е единственият възможен начин за развитие на видео. Подготвяме се, работим. Много е важно какво ще стриймваме”, коментира главният изпълнителен директор на компанията. Той твърди, че едно от ключовите предизвикателства пред оператора в този случай е да намери подходящо съдържание, което да е атрактивно за клиентите, но същевременно да е много достъпно, за да се бори с онлайн пиратството.

 “За нас е много сериозно предизвикателство да се конкурираме с големите световни платформи. В същото време фактът, че сме местни и познаваме навиците и вкусовете на нашите клиенти, както и възможността да локализираме съдържание, също ни помагат”, обясни Александър Димитров.

Припомняме, че стриймингът като услуга не е нещо непознато за компанията. Наскоро тя стартира музикалната стрийминг платформа A1 Xplore Music, която предлага богат каталог с “цялата българска музика”, но и голямо портфолио от чуждестранни произведения, тъй като компанията има договори с всички големи звукозаписни компании.

Във връзка с бизнеса на A1 с продажби на нейни собствени смартфони Димитров разкри, че операторът е особено доволен от резултатите, които показва.

“Искаме до края на тази година да продадем над 25 хил. бройки” от телефоните на А1, уточни изпълнителният директор.

Цялото интервю четете в следващия брой на The Inflight Magazine
Радвам се, че са решили да инвестират също в български филми и сериали. Явно ще си направят платформа подобна на Vbox7, но все пак се надявам бъдещите им сериали да са на нивото на телевизионните, а не на уеб продукциите. Smiley
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #584 on: 30 October 2018 13:52:18 »

Тези некадърници ще напълнят кабеларките и сателитните оператори с 200 свои спортни канала за повторения, които ще "изядат" капацитета вместо някои хубави HD канали. Това с Max Sport 4 HD е пълна глупост. И по всички канали предават предимно футбол сякаш други спортове не съществуват.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #585 on: 30 October 2018 14:34:50 »

Тези некадърници ще напълнят кабеларките и сателитните оператори с 200 свои спортни канала за повторения, които ще "изядат" капацитета вместо някои хубави HD канали. Това с Max Sport 4 HD е пълна глупост. И по всички канали предават предимно футбол сякаш други спортове не съществуват.
И сигурно ще пуснат нов пакет, който ще се казва Макс Спорт Ултра, където ще преместят всичко останало, и за да го гледаш Макс Спорт 4 - още един двугодишен договор. Демек, всички, които са на старите Макс Спорт пакети ще си гледат... моторите. В момента Макс Спорт 1 вече е канал тип „фрее кошче”, защо ли?  Grin Ей няма такива мижитурки - повече от наглост, повече от далавера! И малко дете ще се сети за какво иде реч.
Report Spam   Logged
ivander
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 74


« Reply #586 on: 30 October 2018 16:29:32 »

Аз съм "за" добавяне на 4-ти Max Sport, а защо не и 5-ти и 6-ти за в бъдеще. В цял свят е така, дори при съседите ни. Сърбите и макетата си имат Арена 1-5 и СпорКлуб 1-6, румънците Диги Спорт 1-4 и Телеком Спорт 1-6, гърците Оте Спорт 1-8, на турците Беин-овете са им безброй.  Че те и албанците и косоварите имат Суперспорт 1-7! Да не говорим за останалите страни по на запад. Ние сме на опашката пак. Да не мислите, че по техните канали не въртят безброй повторения? Относно цената - не знам какво е това недоволство за тези 4 лв. месечно, при положение, че много от вас доброволно дават повече за цигари примерно. Спортът е най-скъпият продукт навсякъде и се плаща за да се гледа, и то в пъти повече. В крайна сметка всеки си прави сам преценката къде да си даде парите. На някои приоритет им е да гледат спорт и ще платят 11 лв месечно за Диема Екстра и Макс Спорт, друг предпочита да отиде да изпие едно кафе в мола, трети да тръкне 2 билетчета.
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #587 on: 31 October 2018 13:38:34 »

Лошото е че с тая концентрация на спортни права в две фирми, отиваме на картел и изкуствено вдигане на цените
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #588 on: 31 October 2018 20:03:33 »

Лошото е че това влияние се концентрира в А1, които винаги ще си останат добрите стари тарикати от Мтел - прецакай абоната, завърти го, изМенти го! Не може КЗК да се намесва в техни „кампании” през 3 месеца и да ги глобава шумно защото злоупотребяват, то не беше автоматичното включване към Мтел Спорт и начислението на такси, тормоза към абонатите на Близу да преподпишат 2 годишни договори, или остават без свестни канали, тотално препакетиране на канали по какви ли не начини през 6 месеца, интернет скорост, мобилни планове тип „малкия шрифт”, сега и препакетирането на Макс Спорт 1 година по късно - тези на двугодишен договор подписали заради Макс Спорт миналата година в момента или гледат мотори, или са принудени да преподпишат нов на по висока цена със всичките му подробности около това, защото целия свестен спорт беше махнат от Макс Спорт 1 и закаран в 3, който е в чисто нов пакет който другите хора нямат.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #589 on: 31 October 2018 20:31:02 »

Аз преди няколко месеца преподписах договора за 2 години.. пълен спортен пакет макс спорт 1 и 2, едж и диема спорт 1 и 2... сега пуснаха макс спорт 3, и аз го нямам... трябва да преподпиша понеже не влизало в пакета ми...  Grin Grin ебахти джендърите
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #590 on: 31 October 2018 21:19:32 »

Ми, аз все ви се чудя как след толкова много години все още не сте се махнали от Mtel/blizoo/A1. както неведнъж съм казвал, истината е в малките полулегални оператори. Само за сведение - вчера реших да прецъкам каналите, за да видя дали случайно имам MAX Sport 3 и познайте какво - имам го, естествено. Grin Пуснали са ми го на мястото на EDGE, който и без това не гледах. Cool
Report Spam   Logged

hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #591 on: 01 November 2018 08:45:26 »

Малки полулегални оператори няма в гр. София Smiley

Знам само една фирма в кв. Павлово.. особено при нас в Надежда няма никаква надежда   Afro
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #592 on: 01 November 2018 10:49:51 »

Мен сега ми изтича договора с тях, страшно съм доволен, изглежда съм си само аз като гледам, още от Евроком съм с тях, само дето вече плановете за нищо ги нямат. 50 левовия на който съм в момента, вече е 60 при а1 с допълнителните модули, нарочно не правят среден план между най-скъпия и по-евтиния та и аз вече се чудя.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #593 on: 02 November 2018 02:06:52 »

Малки полулегални оператори няма в гр. София Smiley

Знам само една фирма в кв. Павлово.. особено при нас в Надежда няма никаква надежда   Afro
Има и то немалко. Grin За Надежда точно не знам кои са, но във всеки квартал си има. Wink
Report Spam   Logged

edinicata
Зрител
***
Online Online

Posts: 473


« Reply #594 on: 11 November 2018 11:54:34 »

Честито на печелившите.
Считано от 01.01.2019 г. такса за допълнителен пакет MAX Sport Plus се
увеличават, както следва: с 2-год. абонамент - 4,99 лв., с безсрочен абонамент – 8,99 лв., а считано от 1.08.2019 г.: с 2-год.
абонамент - 5,99 лв., с безсрочен абонамент – 9,99 лв.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #595 on: 11 November 2018 12:02:11 »

Честито на печелившите.
Считано от 01.01.2019 г. такса за допълнителен пакет MAX Sport Plus се
увеличават, както следва: с 2-год. абонамент - 4,99 лв., с безсрочен абонамент – 8,99 лв., а считано от 1.08.2019 г.: с 2-год.
абонамент - 5,99 лв., с безсрочен абонамент – 9,99 лв.
Нормално... Нали ще пускат и четвърти канал догодина... Grin Казаха и че ще купят още спортни права, въпреки че то почти няма нещо, което да не се излъчва тук...
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #596 on: 11 November 2018 14:16:49 »

В българският ефир има голям недостиг на достатъчно волейбол, баскетбол, бейзбол, кърлинг, лека атлетика, фигурно пързаляне, хокей на лед, хокей на трева, хандбал, крикет, голф, конни състезания, състезания по плуване. По спортните ни канали се излъчват главно футболни мачове, моторни спортове, MMA и бокс.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #597 on: 11 November 2018 15:16:04 »

В българският ефир има голям недостиг на достатъчно волейбол, баскетбол, бейзбол, кърлинг, лека атлетика, фигурно пързаляне, хокей на лед, хокей на трева, хандбал, крикет, голф, конни състезания, състезания по плуване. По спортните ни канали се излъчват главно футболни мачове, моторни спортове, MMA и бокс.
Ами, повечето от спортовете, които си изброил, просто нямат достатъчно зрители в България и явно затова не се излъчват. По Eurosport има по-голямо разнообразие от спортове, като там дори и аз, дето въобще не се интересувам от спорт, се бях загледал в състезание по катерене на стена.
Report Spam   Logged

hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #598 on: 11 November 2018 23:32:51 »

Колко хора биха гледали хокей на трева или крикет?
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #599 on: 18 November 2018 15:37:39 »

На позиция 113 в кабелната телевизия са пуснали Movie Star.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 36   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy