BG TV Talk
29 March 2024 16:53:47
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Cartoon Network | новини и коментари

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 87   Go Down
  Print  
Author Topic: Cartoon Network | новини и коментари  (Read 311556 times)
0 Members and 10 Guests are viewing this topic.
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #60 on: 30 January 2014 00:11:41 »

Cartoon Network и The LEGO Group създават весели комбинации по целия свят чрез Микселите



В България премиерата на кратките анимации – „Микселите“ – ще се състои на 3 февруари по Cartoon Network. Приложението „Calling All Mixels“ ще бъде представено през първото тримесечие на 2014 г. Премиерата на играчките от строителните комплекти „LEGO Mixels“ ще се състои през март.

„Микселите“ е новаторски световен франчзайз, рожба на плодотворното сътрудничество между двама от най-продуктивните творители на забавленията за деца – Cartoon Network и The LEGO Group, като ще направи своя дебют през февруари по Cartoon Network. Една истинска мултиплатформна марка – „Микселите“, ще стартира с кратки анимационни форми и Mixels.com през февруари. Не след дълго, децата ще могат да създават „миксове, максове и мърпове“ със собствените си колекционни строителни комплекти „LEGO Mixels“, както и да изтеглят приложението „Calling All Mixels“. В България стартът на кратките анимационни форми – „Микселите“, е на 3 февруари от 18:00 по Cartoon Network.
Обединила още от самото начало усилията на световно признати аниматори, разработчици на игри и продуктови дизайнери и представена чрез различни платформи и формати, марката на Cartoon Network и The LEGO ще даде на децата едно напълно интегрирано и богато изживяване още със старта на този нов и вълнуващ франчайз.
„Микселите“ представя света на едни цветни същества, които могат да се миксират и комбинират помежду си, резултатът от което винаги е неочакван и смешен. Те са комични, непослушни и живеят на племена от по трима. Всяко племе е основано на един уникален природен елемент. Инфернитите са пламенни и бързо „се палят“, но са идеални помощници ако трябва да загрееш барбекюто. Крагстерите са племе, заето в минното дело, а Електроидите – група чудаци, притежаващи нервна система с енергия, достатъчна да освети целия свят. Никселите са дразнещи и разрушителни дребни същества, които всяват хаос в страната на Микселите в опитите си да разединят и отчуждят племената.
Mixels.com ще бъде мястото за среща на феновете с марката. Там те ще могат да изучават всяко от племената, да се запознават с Микселите, както и да комбинират различни Миксели, за да откриват нови и нови забавни комбинации. Когато правят успешни миксове, децата ще отключват специални мини-игри. С представянето на всяка следваща вълна от Миксели, на сайта ще бъдат добавяни и нови племена и мини-игри, за да може да бъде отразена тяхната необятна и постоянно разрастваща се Вселена.
Кратките анимации за Микселите се състоят от сегменти с продължителност 1-2 минути. Те ще бъдат представени за пръв път пред българската аудитория на 3 февруари, а след това ще се излъчват всяка седмица. Създадени за Cartoon Network от Джон Фанг („Генератор Рекс“, „Бен 10“) и Дейв Смит („Реактивните момичета“), „Микселите“ има за изпълнителни продуценти Дженифър Пелфри, Трем Уигзъл, Браян Милър и Роб Соркър, а сериите са продуцирани в Cartoon Network Studios.
„Calling All Mixels“ – цифровото приложение, което ще бъде стартирано през първото тримесечие на 2014 г., е пристрастяваща комбинация от разучаване, битки и стратегия и включва издирване на изгубени Миксели, откриване на нови земи и създаване на нови Миксели – всичко това представено чрез първокласна 3D графика. „Calling All Mixels“ е разработено от Hibernum Creations, публикувано от номинираните за награди Еми и Webby игри на Cartoon Network.
„LEGO Mixels“ е нова линия строителни играчки, с които се създават забавни герои, подходящи за колекциониране. Те ще бъдат пускани през годината на пазара по племена – например Фростикони, Инфернити, Флексери, Крагстери, Електроиди и Зъбатото племе. Децата ще могат да миксират и комбинират The LEGO Mixels с помощта на мистериозните Кубити, за да създават нови комични герои и да се потопят в атмосферата на богатия свят на Микселите.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #61 on: 30 January 2014 21:30:38 »

В рекламите за новите епизоди на „Дракони: Защитниците на Бърк“ и новия сериал „Микселите“ CN РЮЕ използват CHECK it 3.0 визията. Това е по-новата CHECK it визия, ако някой го интересува BlooMac по-добре може да обясни каква е разликата (с прости примери вижте и CHECK it 3.0 реклама). Изпратих запитване до CN дали мислят да преминат изцяло към по-новата визия, но отговориха, че към момента нямат такива планове. А тук, тук, тук и тук може да видите няколко примера с акцентите от февруари във фен Facebook страницата на Cartoon Network България.
П.С.: Ако срещате проблеми с аудиото на канала (най-често руско вместо българско), не се колебайте да ми пишете.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #62 on: 04 February 2014 18:15:10 »

Докато ние вече имаме 24-часов Cartoon Network, от 31 март Cartoon Network САЩ губи още един час и Adult Swim ще се излъчва от 20 до 6 ч. Според мен това хич не е добре. Вярно, това се отнася за САЩ, какво ни интересува това? Ами досега не съм чувал да спрат сериал на CN в САЩ и да си продължи в другите страни с още сезони. Тоест е важно как ще се справи един сериал в САЩ, рейтингите у нас мисля, че нямат значение.

Cartoon Network САЩ сега ще остане само с 1 час от праймтайма и ще се наложи да размести част от премиерните си сериали, или в друг ден, или по-рано. А местенето на сериал в друг слот понякога вреди на рейтингите. Да не говорим, че децата не си лягат в 8 часа и това ще ги мотивира да си пуснат някой конкурентен канал като Disney Channel. Просто не виждам смисъл да излъчват повторения на анимациите от FOX, вместо нови и премиерни анимации.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #63 on: 08 February 2014 21:15:37 »

Акцентите за март можете да видите тук.

„Teen Titans Go!“ явно няма да се казва „Малките титани: Напред!“ (както беше написано в акцентите за февруари), а „Малки титани: В готовност!“. Мразя, когато CN решат да променят заглавието в последната минута и то с по-лошо. Например, „Regular Show“ щеше да бъде „Обикновено шоу“, а „The Looney Tunes Show“ - „Шоуто на Шантавите рисунки“, поне така бяха написани в сайта им преди да започнат.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #64 on: 08 February 2014 21:40:50 »

На мен ми писна да слагат такива безсмислени имена за заглавия. Толкова ли не са креативни от БГ отдела та не могат да измислят смислени и подходящи заглавия. П.С. тази която си я написал в акцентите да не е същата румънка, която озвучава шапките? Просто ми стана любопитно.  Grin
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #65 on: 09 February 2014 00:57:23 »

На мен ми писна да слагат такива безсмислени имена за заглавия. Толкова ли не са креативни от БГ отдела та не могат да измислят смислени и подходящи заглавия. П.С. тази която си я написал в акцентите да не е същата румънка, която озвучава шапките? Просто ми стана любопитно.  Grin
И на мен не веднъж ми е хрумвало това. Но аз преди контактувах с още една друга от румънския офис, трудно ще разберем коя е.
За Титаните писах на нея, но пък не ми отговори. Сега да се чуди човек какво да прави.
Report Spam   Logged
replay92
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #66 on: 06 March 2014 14:45:38 »

Като дългогодишен фен на Пълна Драма бих искал да попитам нещо.
1. Някой знае ли нещо за шести сезон на сериала?
2. Има ли някой информация кога ще се излъчи по CN на български?
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #67 on: 06 March 2014 16:24:16 »

Като дългогодишен фен на Пълна Драма бих искал да попитам нещо.
1. Някой знае ли нещо за шести сезон на сериала?
2. Има ли някой информация кога ще се излъчи по CN на български?
Шести сезон ще бъде със заглавието „Pahkitew Island“. В него ще има чисто нови участници и ще бъде на нов остров. Епизодите отново ще са 13. Обявено е, че ще се излъчва това лято в САЩ, а за нас още не е ясно, защото ние още не сме излъчили пети сезон, който се очаква тази година да започне.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #68 on: 07 March 2014 06:41:46 »

Президентът на Cartoon Network САЩ подава оставка

Президентът на американския Cartoon Network Стюарт Снайдър напуска. След като рекламна кампания на филма на „Aqua Teen Hunger Force“ се обърква и довежда до „бомбена паника“ сред жителите в Бостън през 2007 г., тогавашният президент на канала Джим Сампълс си падава оставката и на негово място идва Стюарт Снайдър.

Stu Snyder, president and chief operating officer of Time Warner's Turner Animation unit, is exiting.

Snyder, who has overseen Turner's animation efforts, including the Cartoon Network, for six years, told his staff that he is resigning at the end of the month.

"It is with mixed emotions that I share with you the news that I will be leaving the company at the end of the month," Snyder said in an email. "I have had the privilege of working and partnering with some of the most creative, talented and fun people in the business, who I will miss working with every day."

Да се надяваме, че новият президент ще бъде по-добър и няма да прави жалки опити за неанимационни програми.
Report Spam   Logged
replay92
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #69 on: 09 March 2014 18:59:04 »

Шести сезон ще бъде със заглавието „Pahkitew Island“. В него ще има чисто нови участници и ще бъде на нов остров. Епизодите отново ще са 13. Обявено е, че ще се излъчва това лято в САЩ, а за нас още не е ясно, защото ние още не сме излъчили пети сезон, който се очаква тази година да започне.
Благодаря за информацията Smiley Аз попринцип си харесвам най-много старите участници и бях разтревожен за четвърти сезон дали ще е интересен и се оказа интересен... доволен съм и се надявам шести сезон пак да е супер. Благодаря за информацията.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #70 on: 10 March 2014 22:23:36 »

Днес Cartoon Network САЩ обявиха новите си неща за 2014 и началото на 2015 г.

Нови сериали:
- Over The Garden Wall
- Clarence
- We Bare Bears
- The Tom and Jerry Show
- Be Cool Scooby-Doo!
- Wabbit - A Looney Tunes Production
- LEGO® NINJAGO: Masters of Spinjitzu
- Sonic Boom
- Total Drama: Pahkitew Island
- Numb Chucks
- Beyraiderz

Сериали с нови епизоди:
- Adventure Time
- The Amazing World of Gumball
- Ben 10 Omniverse
- Grojband
- Johnny Test
- Legends of Chima
- Mixels
- Pokemon the Series: XY
- Regular Show
- Steven Universe
- Teen Titans GO!
- Tenkai Knights
- Uncle Grandpa

Повече информация можете да видите тук.

Нека да уточня, че това се отнася за САЩ, тъй че неща като „Покемон“, „Beyraiderz“ и „Tenkai Knights“ няма да се излъчват у нас, а за другите сериали, които не са започнали (с изключение на „Steven Universe“, „Uncle Grandpa“ и „Clarence“) няма потвърждение, че ще се излъчват у нас, но се съмнявам, че продукциите на CN и WB ще ни подминат, освен ако са неуспешни.

За жалост, освен „Бен 10“ и Лего анимациите, няма нови екшън анимации, но пък за щастие няма и нови live-action/неанимационни продукции. Явно най-сетне се усетиха и се насочиха само към анимациите.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #71 on: 11 March 2014 00:43:46 »

Sonic Boom е екшън анимация.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #72 on: 11 March 2014 14:57:10 »

Бен 10: Омнивърс ще свърши някъде до края на годината декември, а от есента на 2015 евентуално може да има и нова поредица за Бен 10.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #73 on: 11 March 2014 16:16:37 »

Sonic Boom е екшън анимация.
Да, но доколкото разбрах, ще е по-комична. Имах в предвид по-сериозни екшън анимации като „Младежка лига“, „Симбионичен титан“ и „Гръмотевичните котки“, но явно такъв вид анимации не грабват децата в момента.

Забравих да добавя и кои сериали няма да продължат:
- MAD
- Скуби-Ду! Мистерия ООД
- The Looney Tunes Show
- Младежка лига
- Зеленият фенер
- Beware the Batman
- Annoying Orange
- Игра на ниво [игрален]
- Incredible Crew [игрален]

Бен 10: Омнивърс ще свърши някъде до края на годината декември, а от есента на 2015 евентуално може да има и нова поредица за Бен 10.
Да, и аз мисля, че ще има нова поредица на „Бен 10“, просто ще е голяма грешка да го спрат, щом като играчките и игрите продължават да се продават.
Report Spam   Logged
replay92
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #74 on: 11 March 2014 18:47:57 »

Много добре, че няма да има нови неанимационни филми вече! Като цяло всичко е върха, но защо спират Шоуто на Шантавите рисунки??  То е много забавно Sad Сега поне ще има Шоуто на Том и Джери. Със сигурност ще е много яко. Иначе всички други анимации са си за спиране... Зеленият фенер например изобщо не грабва децата... Това MAD така и не го излъчиха по Българския CN. Добре е, че има нова версия на Скуби Ду! Това Wabbit какво ли ще е? Ако някой може да ми намери поне промото му, защото не го намирам Smiley Радвам се, че ще има продължения поне на Време за Приключение, Парк шоу (Обикновено шоу), Джони Тест и Невероятния свят на Гъмбол! И да не забравяме най-добрата анимация: Total Drama: Pahkitew Island! Докато го дават по CN САЩ, нека тука пуснат Total Drama: All Stars... Гледах го в YouTube, но пак си ме кефи... Сега ще е пак с нови участници и ще бъде много вълнуващо... Просто невероятна анимация!
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #75 on: 11 March 2014 18:59:03 »

Това Wabbit какво ли ще е? Ако някой може да ми намери поне промото му, защото не го намирам Smiley

Това изглежда е някаква нова поредица за Бъгс Бъни, но с преосмислени образи спрямо The Looney Tunes Show.

Парк шоу (Обикновено шоу)

Може би „Банално шоу“?  Grin
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #76 on: 12 March 2014 19:14:18 »

„Uncle Grandpa“ е планирано да бъде пуснато през май у нас. Това казаха от руския екип на CN.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #77 on: 14 March 2014 16:31:01 »

Само аз ли забелязвам един бъг при CN последно време, който започна да се случва все по-често. След края на вътрешните реклами картината не се сменя на оригиналния фийд, а застава на стоп кадър с логото, докато аудиото на сериала си продължава. Така някъде 10 минути по-късно чак се появи картина. Случвало се е при превключването към оригиналния фийд от рекламите пак да се бъгне и вместо да се махне логото на стоп кадър другата картина на сериала тръгва и се смесват и започва да трепти целия екран. Някой друг забелязвал ли ги е тези бъгове?
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #78 on: 14 March 2014 16:50:49 »

Само аз ли забелязвам един бъг при CN последно време, който започна да се случва все по-често. След края на вътрешните реклами картината не се сменя на оригиналния фийд, а застава на стоп кадър с логото, докато аудиото на сериала си продължава. Така някъде 10 минути по-късно чак се появи картина. Случвало се е при превключването към оригиналния фийд от рекламите пак да се бъгне и вместо да се махне логото на стоп кадър другата картина на сериала тръгва и се смесват и започва да трепти целия екран. Някой друг забелязвал ли ги е тези бъгове?
Отдавна е. Писах им. Става само когато превключва от българския канал към основния, като зацепва на последния кадър от българския канал (стои плътен или трепти), а аудиото си върви. Автоматично се оправя само когато отново се премине на българския канал. Веднъж бяха в апаратната и го оправиха веднага. Анимацията започна, картината зацепи и 10 секунди по-късно превключиха отново на българския канал. По него пуснаха една шапка, превключиха на основния и се оправи. Не знам защо се получава това.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #79 on: 14 March 2014 18:20:01 »

Report Spam   Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 87   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy