BG TV Talk
28 March 2024 22:58:42
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Cartoon Network | новини и коментари

Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 87   Go Down
  Print  
Author Topic: Cartoon Network | новини и коментари  (Read 311468 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #180 on: 22 July 2014 16:41:58 »

Днеска сутринта CN пак беше забил при превключването между основния и БГ канала. Имам чувството, че отговорниците в Лондон за това нещо или са адски разсеяни, или нещо в техниката е проблема...
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #181 on: 22 July 2014 17:24:39 »

Днеска сутринта CN пак беше забил при превключването между основния и БГ канала. Имам чувството, че отговорниците в Лондон за това нещо или са адски разсеяни, или нещо в техниката е проблема...

В техниката по-скоро...
то и през  нощта бе така  , но след две минути дадоха една от шапките за реклама и го повториха отначало.

Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #182 on: 22 July 2014 18:56:37 »

Тези реклами не се ли добавят у нас?
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #183 on: 22 July 2014 20:56:45 »

Тези реклами не се ли добавят у нас?

Кои?
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #184 on: 22 July 2014 20:58:43 »

Българските реклами.
Report Spam   Logged
Tonko3
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #185 on: 22 July 2014 21:24:54 »

Официалния фийд май, че се намира на тази честота. http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=579
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #186 on: 22 July 2014 21:57:07 »

Българските реклами.

У нас мисля.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #187 on: 22 July 2014 22:53:31 »

Помня как в началото през 2009 г. превключването между българския и основния канал беше добре изчислено и нямаше такива проблеми. Не знам от какво става това – техника, невнимателни или неумели служители, но мисля, че е крайно време някой да направи нещо, защото е недопустимо да се допускат такива грешки за такъв голям канал. Още повече така си губят зрителите.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #188 on: 22 July 2014 22:59:25 »

Помня как в началото през 2009 г. превключването между българския и основния канал беше добре изчислено и нямаше такива проблеми. Не знам от какво става това – техника, невнимателни или неумели служители, но мисля, че е крайно време някой да направи нещо, защото е недопустимо да се допускат такива грешки за такъв голям канал. Още повече така си губят зрителите.

Всъщност това започна към средата на миналата година.Имаше такива случаи и през 2012 , но бяха единични.Но от миналото лято  започна и плейлиста на рекламите с грешно екранно съотношение.Странното е че през нощта те са с нормално екранно съотношение.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #189 on: 22 July 2014 23:51:12 »

Днеска сутринта CN пак беше забил при превключването между основния и БГ канала. Имам чувството, че отговорниците в Лондон за това нещо или са адски разсеяни, или нещо в техниката е проблема...
В техниката по-скоро...
то и през  нощта бе така  , но след две минути дадоха една от шапките за реклама и го повториха отначало.
Уверявам Ви, че в Лондон знаят за проблема:
  • Quote from: Технически отдел
    Our technical people are looking into it.
В неделя ще пиша отново на технически отдел за три нови дати с тази случка.
Иначе се оправя като превключат пак на българския канал (за една шапка например) и пак включат основния. Ако може и двамата да ми дадете точен час и дата на случките.



Тези реклами не се ли добавят у нас?
У нас мисля.
Не, в Лондон. Иначе нямаше да пращат наградите поотделно от там, би имало бг адрес. А и:
  • Quote from: Технически отдел
    We send our signal to the country, and then cable network operators “pick it up” and then send it on to the viewers.



Всъщност това започна към средата на миналата година.Имаше такива случаи и през 2012 , но бяха единични.Но от миналото лято  започна и плейлиста на рекламите с грешно екранно съотношение.Странното е че през нощта те са с нормално екранно съотношение.
Може би знаеш, нашия канал се излъчва в още доста държави. Сещаш се, няма как българските реклами да се виждат и в другите държави. Точно затова, когато дойде време за реклами, се превключва на специален български канал, който се вижда само в България. При повторното превключване от българския към основния канал се получава тази грешка. И когато няма никой да следи български канал няма кой да го оправи.



В заключение, пак приканвам всеки като срещне този бъг в бъдеще (и всякакви други нередности) да сигнализира тук с точен час и дата.
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #190 on: 23 July 2014 00:21:32 »

Не знам откъде идва сигналът, но се забелязва, че тези „вмъкнати“ реклами идват от друга техника, различна от тази, с която се излъчва основния канал. Пропорциите на картината са некоректни (всичко е свито в 16:9, даже записите в 4:3) и използват стари заставки, които не се сменят дълго време. Преди години помня една голяма повреда в Англия, когато всички канали въртяха циклично видео и по CN България вървяха само нашите реклами, защото явно идваха от другаде и бяха предварително програмирани. http://vbox7.com/play:28688deb

За разлика от това „Дисни“ излъчват и двата канала централно (май с чешки лиценз), като и двата са на същия транспондер и рекламите се сменят в централата.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #191 on: 23 July 2014 08:52:46 »

megara има впредвид , че след като свърши сериала , пускат няколко автореклами за нови епизоди/маратони и след това пускат нещо като плейлист(тоест едни и същи реклами) и всички те са в грешно съотношение( 4:3 в 16:9 ).
Странното е че през нощта са в нормално екранно съотношение.

Уверявам Ви, че в Лондон знаят за проблема:
В неделя ще пиша отново на технически отдел за три нови дати с тази случка.
Иначе се оправя като превключат пак на българския канал (за една шапка например) и пак включат основния. Ако може и двамата да ми дадете точен час и дата на случките.
20 юли 01:05 вечерта

Шоу - Невероятният свят на гъмбол

Серия- The Limit
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #192 on: 23 July 2014 12:40:05 »

megara има впредвид , че след като свърши сериала , пускат няколко автореклами за нови епизоди/маратони и след това пускат нещо като плейлист(тоест едни и същи реклами) и всички те са в грешно съотношение( 4:3 в 16:9 ).
Странното е че през нощта са в нормално екранно съотношение.
Да, този плейлист е бг канала. През нощта не превключват на него, затова е ок екранното съотношение на шапките. Преди малко нямаше нито една реклама по бг канала, чудя се изобщо защо изобщо превключват в тези случаи.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #193 on: 23 July 2014 14:40:43 »

Днес, след 20 допълнителни имейла в обяснения, най-накрая ме разбраха, че стои по времето на целия анимационен епизод или поне до превключване на бг канала. Lips Sealed В 13-те ми предишни имейл оплаквания към тях многократно споменавах, че стои около 20 минути и изнервя хората. Те си са мислели, че е за има-няма 10-15 секунди (и явно за това са игнорирали проблема)... Та то нямаше да разберат изобщо от технически отдел, ако не се бях обърнал към шефката им. Абе просто...
Quote
Done. =)

Will let you know



Иначе питах откъде излъчват и „почивките“ (българския канал):
Quote
bg breaks come from London, too
Но вече се заехме с бъга и не питах защо го излъчват в 16:9.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #194 on: 23 July 2014 21:43:06 »

Днес, след 20 допълнителни имейла в обяснения, най-накрая ме разбраха, че стои по времето на целия анимационен епизод или поне до превключване на бг канала. Lips Sealed В 13-те ми предишни имейл оплаквания към тях многократно споменавах, че стои около 20 минути и изнервя хората. Те си са мислели, че е за има-няма 10-15 секунди (и явно за това са игнорирали проблема)... Та то нямаше да разберат изобщо от технически отдел, ако не се бях обърнал към шефката им. Абе просто...


Иначе питах откъде излъчват и „почивките“ (българския канал):Но вече се заехме с бъга и не питах защо го излъчват в 16:9.

В момента дават време за приключения и логото е върху екрана (вижда се само логото и се чува само аудиото)
Дадоха и гормитите по същият начин.
Както и скуби-ду.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #195 on: 24 July 2014 00:06:02 »

В момента дават време за приключения и логото е върху екрана (вижда се само логото и се чува само аудиото)
Дадоха и гормитите по същият начин.
Както и скуби-ду.
Най-вероятно е нарочно, може би вече го оправят. Сега ще питам.
Report Spam   Logged
flaboyblast
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 197



« Reply #196 on: 24 July 2014 09:33:28 »

Най-вероятно е нарочно, може би вече го оправят. Сега ще питам.

Всъщност те не дадоха никакви автореклами (само една шапка между гормити и скуби ду).Оправи се чак след 2 автореклами.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #197 on: 24 July 2014 13:09:51 »

Русия официално прие и подписа закон, който забранява излъчването на платени реклами по кабелните и сателитни телевизии, с цел ефирните им канали да не се ощетяват и да печелят повече пари. Той ще влезе в сила от началото на следващата година. Предполагам, че няма да има отцепване при нашия CN засега, просто Русия вече ще гледат само автореклами, докато ние пак ще си излъчваме платените реклами. Лошото е, че каналът сега ще има по-малко печалба. От Русия ще идват пари само от такси на операторите, които може да се увеличат, заради липсата на реклами, но пък това може да накара някои да се откажат от CN и да намалеят зрителите. Явно сега CN ще разчита на България главно за парите.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #198 on: 24 July 2014 14:51:28 »

Според мен нас не трябваше изобщо да ни "вързват" за руснаците още когато пускаха канала през 2009-та. Какво им пречеше да направят примерно една обща версия за балканите и отделна за балтийските държави и Русия?  От това нещо само ние сме на минус, най-малкото защото между Русия и България има една много голяма разлика и никак не е редно да се поставят на "един кантар" в това отношение.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #199 on: 24 July 2014 15:12:49 »

Всъщност те не дадоха никакви автореклами (само една шапка между гормити и скуби ду).Оправи се чак след 2 автореклами.
Не те разбирам. Доколкото помня, между последната анимация от вечерния пояс и първата от нощния няма реклами и не превключват на българския канал. В нощния пояс пък въобще не превключват на българския. Може би искаш да кажеш, че е станала при преминаването от българския към основния в 21:42 и е продължало до около 22:50, когато са забелязали грешката и са направили превключване за две шапки към българския (ама и моите изказвания са едни Shocked Grin).
Ти иначе схвана ли на кое викаме български канал и на кое – основен, че иначе няма как да се разбираме какво имаме в предвид?
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 87   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy