BG TV Talk
19 April 2024 23:37:22
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

ТВ рейтинги | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Go Down
  Print  
Author Topic: ТВ рейтинги | новини и коментари  (Read 46174 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #80 on: 20 September 2014 14:37:28 »

Имах в предвид, че към момента панела на Медирисърч е развит само в трите най-големи града у нас. Затова нито зрители, нито рекламодатели не би трябвало да работят с тези данни. Ако покрият обаче цяла България става друг въпрос.
Относно Гласът – не съм запознат с нещата отвътре, но за миналия сезон на „X-Factor“ ми казаха познати, че са си търсили талантите с допълнителни кастинги, тъй като е нямало желаещи да участват. Под „работя за проекта“ имаш в предвид, че си бил в публиката или нещо друго? Няма как от София да сравниш броя на участниците и желаещите за двете предавания. Също така форматът е за всеки, специално аз не съм чувал за споменатите от теб.
Това за нишовите канали ти е грешката, ако ме питаш. Не мисля, че у нас могат да се пускат филми една седмица след премиерата им – излиза се на загуба според мен, особено ако повечето зрители са на твоето мнение. Откакто bTV Studios взеха да разпространяват разни филми (повечето известни), премиерната програма се обогати и то доста.
Дори "Медиярисърч" да си обогатят панела, нещата няма да се променят коренно. В малките градове почти няма млади хора, а за рекламодателите именно младите са важни, понеже пенсионерите не могат да си позволят по-скъпи неща с пенсиите, които получават.

Работя като публика и като оператор. Относно броя на желаещите - кастингите на X Factor бяха 7 дни, като имаше по около 40 човека на ден, а кастингите на "Гласът на България" бяха 4 дни, като имаше по около 30 човека на ден. Простите сметки показват, че в X Factor са се явили около 280 човека, а в "Гласът на България" - около 120. Сам виждаш към кое предаване има по-голям интерес. Също в "Гласът на България" имаше технически проблеми колкото поискаш. Бяха наели техника от TV1, а тя вече е доста амортизирана и често дава проблеми. Най-големият куриоз беше когато режисьорката накара един от певците да си изпълни за втори път песента, понеже тя забравила да натисне бутонът за запис...  Grin Извинявай, ама такъв непрофесионализъм никъде няма...  Grin С камерите и видеостената също доста често имаше проблеми, докато в X Factor нямаше нито едно прекъсване поради технически проблем...

Миналата година наистина имаше допълнителни кастинги в X Factor, но защото имаше прекалено много желаещи, а не защото е нямало. Тогава се бяха явили около 230 човека, а в "Гласът на България" бяха около 150. Виждаш, че вместо да се стопява разликата между двете предавания, тя се увеличава още повече в полза на X Factor. И за двете години казвам участниците от втория етап на кастингите, когато се провеждат в София. В първия етап, когато се обикаля по градовете, голяма част от желаещите са фрийкове и съответно не се допускат в следващите етапи.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy