BG TV Talk
28 March 2024 12:05:07
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

ТВ рейтинги | новини и коментари

Pages: 1 ... 13 14 [15] 16   Go Down
  Print  
Author Topic: ТВ рейтинги | новини и коментари  (Read 45940 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #280 on: 12 April 2023 20:44:05 »

Много е интересно дали най - сетне успяват да бият btv и сред цялата тв аудитория(все ми е тая дали е важно за рекламодателите, мен ме интересува), доколкото въобще може да се вярва на ГАРБ, де.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #281 on: 12 April 2023 21:57:40 »

Много е интересно дали най - сетне успяват да бият btv и сред цялата тв аудитория(все ми е тая дали е важно за рекламодателите, мен ме интересува), доколкото въобще може да се вярва на ГАРБ, де.
Ами, те я бият. Grin "Като две капки вода" е лидер във всички възрастови категории. Вярно, че при всички възрасти преднината на "Нова" не е толкова осезаема, но все пак са си лидер. Тази пролет е абсолютен провал за "ьТВ" - единствените им проекти с поносими рейтиги са само турският сериал, централните новини, "Стани богат" и донякъде "Ергенът".

Впрочем през есента "Нова" също бая мачкаха "ьТВ". Да не забравяме какви космически резултати постигаше "Игри на волята".

Иначе самата механика на измерване на рейтингите и на мен не ми е много понятна. Преди години се говореше, че ставало чрез някакви специални устройства, които били разпределени при около 1000 човека, уж представителна извадка на обществото и на базата на тези 1000 души се изчислявала цялата гледаемост на предаванията. От днешна гледна точка тази схема е доста стара и неефективна, понеже повечето млади хора, включително и аз, почти не пускаме телевизора, да не говорим и че много хора даже вече нямат телевизори. Аз, както и много други хора, гледаме всичко в интернет и нямам представа дали ГАРБ по някакъв начин измерва гледаемостта в интернет. Относно телевизорите - съвременните технологии позволяват на ТВ операторите да виждат кой канал колко се гледа и съответно по този начин да обогатяват пакетите си. Нямам идея дали ГАРБ използват и тези данни, за да бъде по-обективно измерването на рейтинги.
Report Spam   Logged

maria_s
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 86


« Reply #282 on: 12 April 2023 22:38:51 »

И аз съм чела, че измерват по този начин, със устройства, не по друг, което съм си мислила, че не е най-точния начин, но явно не ползват друг.
Понеже тези 1000 души, може да гледат едни неща, но примерно 30 000 да гледат нещо, което никой от тези 1000 не гледа.
Report Spam   Logged
Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #283 on: 12 April 2023 23:28:35 »

Не е толкова и в това въпроса, а по - скоро дали ще представят реалните резултати от собствения си панел, а и самия панел дали е структуриран така, както е официално посочено. Защото тая внезапна промяна в рейтингите на Нова(от май 2019 - та) точно след закупуването им от Домусчиеви, без кой знае каква убедителна причина за това, както и някои по - отдавнашни аномалии правят картинката още по - мъглява. Междувременно страницата и сайта на Нилсен се изпариха яко дим и сега нямаме и с кого да сверяваме. Иначе, преди време можеше да следи пазарният дял на няколкото първи канала в реално време(но на база включени телевизори, без да се отчита колко хора са зад тях и дали въобще гледат), а и извадката май включваше само абонатите на кабелна телевизия в София, Софийска област и градове над 50 хиляди души и там Нова си водеше с по 15% и в новини, и в сутрешен блок, а Капките още 2015 - та имаха над 50%дял. Сори за оффтопика. Та, надявам се скоро ГАРБ да се сетят да пуснат таблици с пазарните дялове на телевизиите(както правеха Нилсен) за съответния месец в 18-49 и All4+ та да си имаме черно на бяло кой е лидера и с колко.
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #284 on: 14 April 2023 16:19:41 »

През март "Нова" е постигнала най-високите рейтинги в историята си или поне от 2005г. насам, понеже преди това не е имало агенция за измерване на рейтинги: https://nova.bg/accents/view/2023/04/12/408095/nova-%D1%81-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%80%D0%B5%D0%B7%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D1%81%D0%B2%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/
Нова трябва да са благодарни на бТВ ,че техният сезон се оказа наистина тотален провал и благодарение на това имат рекордния рейтинг за март месец и като цяло за сезона. След като зретелят няма друга алтернатива,нормално да избере Нова.Иначе като качество и съдържание не мисля ,че им е най-силният сезон досега . Да видим какво са ни приготвили за есента . Единственото сигурно нещо засега е Игри на волята . За Звездите в нас ,макар и да изписваше през сезона  ,че ще има записвания за нов сезон , не мисля че той ще се осъществи след слабите резултати през първия такъв . А ако случайно има,определено ще трябва да го пипнат доста. Ще видим и какви ще са им плановете с българките сериали и дали ще имат праймтаймов през новия сезон .
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #285 on: 18 April 2023 18:41:29 »

Рейтингите за седмицата 3-9 април: https://redlink.bg/novini/sedmica-14-%E2%80%93-zastudyavane-1385news.html

Много хубаво, че тук са представени данните и за всички възрасти, и за 18-49г. Както се вижда, във втората група "Нова" е абсолютен лидер. Продължавам да се изумявам от рейтингите на "Кошмари в кухнята"... Въртят повторения на стари епизоди, а са с по-висок рейтинг от "Ергенът" и "Един за друг" и то с разлика от над 1%, което си е доста сериозно постижение.
Report Spam   Logged

Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #286 on: 19 May 2023 18:25:49 »

Малко ме съмнява да бие " Ергенът ". Колкото и да стискам палци на Нова, това шоу е един от ударите на bTV последните години и ако не се получи бързо пренасищане, може да докара сезоните на " Биг " и " Вип Брадър ", в чиято сеирджийска стилистика е. Иначе, нЕма такава трагедия като тазгодишния " Сървайвър ", буквално почти всяко предаване на Нова е по - търсено в Гугъл от него(все е показател за нещо, въпреки, че има все още една голяма част от традиционната аудитория на бтв, която не ползва често Интернет). Никога не съм си помислял, че световно утвърдени формат като този ще се нареди в компанията на " Африка ", " Дъ шоуто ", " Голата истина ", " Къде е Маги? " и останалите " рейтингови мастодонти " на бтв.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #287 on: 19 May 2023 20:05:56 »

Малко ме съмнява да бие " Ергенът ". Колкото и да стискам палци на Нова, това шоу е един от ударите на bTV последните години и ако не се получи бързо пренасищане, може да докара сезоните на " Биг " и " Вип Брадър ", в чиято сеирджийска стилистика е. Иначе, нЕма такава трагедия като тазгодишния " Сървайвър ", буквално почти всяко предаване на Нова е по - търсено в Гугъл от него(все е показател за нещо, въпреки, че има все още една голяма част от традиционната аудитория на бтв, която не ползва често Интернет). Никога не съм си помислял, че световно утвърдени формат като този ще се нареди в компанията на " Африка ", " Дъ шоуто ", " Голата истина ", " Къде е Маги? " и останалите " рейтингови мастодонти " на бтв.
Е, то "Ергенът" и "Стани богат" им спасиха сезона на "ьТВ", и турския сериал, разбира се. "Сървайвър" все си мисля, че можеше да е по-успешен, ако го излъчваха всеки ден по 1 час, а не 2 пъти седмично по 3 часа или както се канеха в началото - 3 пъти седмично по 3 часа. Grin Впрочем не знам откъде им хрумна на телевизиите тази "гениална" идея да правят такива дълги епизоди на реалититата си. Аз от всичките шоута си следя само "Като две капки вода", а останалите готварски и романтични реалитита не успяха да ме спечелят като зрител с епизоди по час - час и половина, пък камо ли с по 2-3 часа. Grin
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #288 on: 20 May 2023 00:13:39 »

А бТВ са споделили информация за рейтинга на Ергена през сезона, обаче в таргет групата А 18+ ? Досега не ми е правело впечатление за точно такава група . Някой има ли информация какво точно означава ? Да не е новата форма на тази за всички зрители и просто  вече да започват от  18+ ? 🤔🤣 .

 И все пак през този сезон рейтингът не е чак толкова задоволителен . Ако не се лъжа миналата година беше доста по-успешен откъм резултати . Само 5 пункта са пред Нова и Един за друг ,което е доста малка разлика .
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #289 on: 20 May 2023 12:35:59 »

Дори не знаех, че има такава група в рейтингите. Досега бях срещал извадки само за групите 4+, 18-49 и 18-59г. Тази извадка може би е направена специално за "ьТВ", за да могат да се изфукат и те с някакво лидерство. Grin
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #290 on: 20 May 2023 12:54:46 »

Тази извадка може би е направена специално за "ьТВ", за да могат да се изфукат и те с някакво лидерство. Grin

Бинго  Wink

On another note:

https://redlink.bg/novini/sedmica-18-%E2%80%93-svarshva-hubavoto-vreme-1426news.html
Report Spam   Logged

Hater by Design.
Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #291 on: 20 May 2023 14:48:02 »

Ироничното в тези по - ниски резултати е, че " Ергенът " най - вероятно е по - гледан от миналата година(поне доста повече се шумя сега, макар и предимно покрай онази Габи), но bTV нека си сърбат попарата на любимата си агенция ГАРБ. Ще измислят още 10 възрастови групи, за да се похвалят и те с рейтинг. Ама така е, като се биеш в гърдите 20 години колко си велик и недостижим, и изведнъж от най - неочакваното място ти извъртят номер 🙂
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #292 on: 20 May 2023 20:26:17 »

Ироничното в тези по - ниски резултати е, че " Ергенът " най - вероятно е по - гледан от миналата година(поне доста повече се шумя сега, макар и предимно покрай онази Габи), но bTV нека си сърбат попарата на любимата си агенция ГАРБ. Ще измислят още 10 възрастови групи, за да се похвалят и те с рейтинг. Ама така е, като се биеш в гърдите 20 години колко си велик и недостижим, и изведнъж от най - неочакваното място ти извъртят номер 🙂
Е, ако изкарат някакви рейтинги за 55+, сигурно само "ьТВ" ще присъства, барабар с долнопробните кабеларки като "Евроком" и "Скат". Grin
Report Spam   Logged

Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #293 on: 22 May 2023 23:28:42 »

https://drive.google.com/file/d/1uQ2ccvu9CdvlW1shoea7WuIbh1NKRYcu/view

Тия " Капки " пребиха ефира. Май от времето на " Листопад " не е имало такъв дял..
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #294 on: 23 May 2023 01:13:06 »

https://drive.google.com/file/d/1uQ2ccvu9CdvlW1shoea7WuIbh1NKRYcu/view

Тия " Капки " пребиха ефира. Май от времето на " Листопад " не е имало такъв дял..
Точно влизах и аз да напиша за рейтинга на Капките 😳🤣. Четири часов лайв да задържи такъв рейтинг от близо 20.0 и с дял от 56.3 % си е направо рекорд . Наистина май от времето на Листопад не е имало такъв дял . Еми Поздравления за наистина добрия резултат! 👏🏼
Report Spam   Logged
Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #295 on: 08 June 2023 14:20:16 »

Според ГАРБ Нова е подобрила рекордния си дял от март през май. 31,3 % срещу 21,2 % сред активното население. Колкото и да има разлика в предпочитанията на по - възрастното и по - младото население, едва ли е толкова голяма, че Нова да не надделява, като теглиш чертата.
Есента няма да е точно така, дано не се отпуснат, добре е и за пазара да има конкуренция. Щото както могат да са лидери, така могат и да се върнат в 2010 - 11 година, когато си изглеждаха като кабеларка. Дано намалят повторенията .
https://nova.bg/accents/view/2023/06/08/414675/nova-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4/
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #296 on: 08 June 2023 19:08:38 »

Според ГАРБ Нова е подобрила рекордния си дял от март през май. 31,3 % срещу 21,2 % сред активното население. Колкото и да има разлика в предпочитанията на по - възрастното и по - младото население, едва ли е толкова голяма, че Нова да не надделява, като теглиш чертата.
Есента няма да е точно така, дано не се отпуснат, добре е и за пазара да има конкуренция. Щото както могат да са лидери, така могат и да се върнат в 2010 - 11 година, когато си изглеждаха като кабеларка. Дано намалят повторенията .
https://nova.bg/accents/view/2023/06/08/414675/nova-%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%81%D0%B8-%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B4/
Аз почвам да подозирам някакви задкулисни игри между "Нова" и "Гарб". Не разбирам как повторения на предавания от преди 3-4 години имат по-високи рейтинги от премиерни...
Report Spam   Logged

Atlantis
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 23


« Reply #297 on: 08 June 2023 20:25:43 »

Аз почвам да подозирам някакви задкулисни игри между "Нова" и "Гарб". Не разбирам как повторения на предавания от преди 3-4 години имат по-високи рейтинги от премиерни...

Има го и това, вече съм споменавал за резкия скок на рейтингите на Нова при ГАРБ през 2019 - та, без видима причина. Има два варианта - или изкуствено завишиха рейтингите, или решиха под натиск да покажат реалните рейтинги на Нова. В допълнение, и Нилсен изчезнаха, като нямат голям играч да им ползва данните и нямаме с кого да сравняваме.
Възможно е и вече да се е формирал навик на зрителите да гледат Нова, подобно на онзи, който държеше bTV непоклатими дълго време, каквото и да пуснат. А и със сигурност Нова вече не е толкова " градска " и " млада " откъм аудитория телевизия, нито bTV толкова " селска " и " бабешка "(с извинение).
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #298 on: 23 September 2023 15:46:59 »

Redlink най-накрая са пуснали някакви рейтинги, но доста постни и с доста голямо закъснение: https://redlink.bg/novini/esenen-sezon-2023-%E2%80%93-otlichno-nachalo-1603news.html

Има ли друг сайт, в който да се пускат по-актуални резултати?
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 648


« Reply #299 on: 23 September 2023 16:11:27 »

Redlink най-накрая са пуснали някакви рейтинги, но доста постни и с доста голямо закъснение: https://redlink.bg/novini/esenen-sezon-2023-%E2%80%93-otlichno-nachalo-1603news.html

Има ли друг сайт, в който да се пускат по-актуални резултати?
https://redlink.bg/novini/sedmica-36-%E2%80%93-obeshtavashto-nachalo-1602news.html?fbclid=IwAR10YpVSj7iLN_3-yqnHhfROqkMh5vs3Ayc_yunJPYiqABcBzR5rpwZaiQM
Ето тук има малко повече подробности,където попринцип качват най-гледаните предавания за седмицата. Игри на волята и гласът на България са лидери, а Мастър шеф и Рачков са провалите на този етап.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy