BG TV Talk
29 March 2024 07:47:01
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

ТВ рейтинги | новини и коментари

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Go Down
  Print  
Author Topic: ТВ рейтинги | новини и коментари  (Read 45987 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #80 on: 18 September 2014 20:14:14 »

Крайно време беше някой да сложи ьтв на място. От години се наблюдават странни аномалии с рейтингите, което говори за нещо сбъркано в модела. Ако приемем, че общо зрителите в активна възраст са около 5 млн. теоретически е невъзможно в един момент 1,5-2 млн. да гледат турска сапунка. Да не говорим за случаи, в които е отчетен рекорден рейтинг по време на техническо прекъсване или профилактика на предавателите.
И да, не съм фен на ьтв, защото смятам, че с малки изключения са телевизия на лошия вкус, но в случая това е без значение.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #81 on: 18 September 2014 21:18:10 »

Крайно време беше някой да сложи ьтв на място. От години се наблюдават странни аномалии с рейтингите, което говори за нещо сбъркано в модела. Ако приемем, че общо зрителите в активна възраст са около 5 млн. теоретически е невъзможно в един момент 1,5-2 млн. да гледат турска сапунка. Да не говорим за случаи, в които е отчетен рекорден рейтинг по време на техническо прекъсване или профилактика на предавателите.
И да, не съм фен на ьтв, защото смятам, че с малки изключения са телевизия на лошия вкус, но в случая това е без значение.
+1

+1. Хейт и плюене към bTV (и ГАРБ) ежедневно.
Сори, ама какво точно да гледам по "ьТВ"? Половината им програма е само сапунки, които лично за мен са тоталното падение на телевизионната индустрия. И пари да ми дават, пак не бих си причинил мъчението да ги гледам. По "ьТВ" следях единствено сериалите, които произвеждаха, ама те и тях съсипаха... Преди няколко години "ьТВ" сами избраха да се превърнат в пенсионерска телевизия, като напълниха програмата си предимно със сапунки. С това свое решение какво друго могат да очакват от младите освен хейт? Дори когато "ьТВ" пускат рейтинги, те винаги са в категория всички възрасти, защото разчитат именно на пенсионерите, а "Нова" винаги пускат рейтинги в групата 18-49 години, която е и най-важна за рекламодателите.
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #82 on: 19 September 2014 17:47:19 »

Само една вметка....

Ако bTV бяха закупили правата за А Група и я бяха забили по bTV Action, щеше да се вдигне олелия до небесата (нищо че щеше да е в ХД). Сега като се излъчва по Диема (СД), няма почти никакво роптаене.

Двете телевизии са с еднакво покритие.

Само за пример - мачовете на Лудогорец в ШЛ предизвикаха огромен хейт отстрана на НОВА-торите

Мачовете на националният отбор по волейбол също минаха по кабеларката Диема (с малки изключения)


По-предубедени юзъри не съм срещал, никаква обективност......
Report Spam   Logged
megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #83 on: 19 September 2014 18:08:36 »

Аз в случая не съм доволен и от двете телевизии.
  • И двете отказват да излъчат дори един мач по основния си канал, макар че имат предостатъчно права за повече от едно първенство.
  • И двете се опитаха да тарикатстват с канали „+1“ (а Диема Фемили с тези телефонни предавания с час закъснение направо преля чашата), макар че всъщност ефирното излъчване им излизаше по-скъпо и би трябвало да целят максимална гледаемост. По-добре да не бяха ги пускали въобще.
  • Бият подобни предавания с подобни, вместо да се опитват да заинтригуват зрителите си с нещо по-разнообразно.

Единственото нещо, което отличава сериозно Нова от БТВ е липсата на сапунки в прайм-тайма, въпреки че и те изместиха Милен Цветков в полунощ заради такъв сериал. Изборът им на филми също невинаги е лош.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #84 on: 19 September 2014 18:28:06 »

Само една вметка....

Ако bTV бяха закупили правата за А Група и я бяха забили по bTV Action, щеше да се вдигне олелия до небесата (нищо че щеше да е в ХД). Сега като се излъчва по Диема (СД), няма почти никакво роптаене.

Двете телевизии са с еднакво покритие.

Само за пример - мачовете на Лудогорец в ШЛ предизвикаха огромен хейт отстрана на НОВА-торите

Мачовете на националният отбор по волейбол също минаха по кабеларката Диема (с малки изключения)


По-предубедени юзъри не съм срещал, никаква обективност......

Оо аз бих роптал на момента, но вече сме склъцаха заради мрънкане на 16:9 в друга тема и сега не ми се мрънкаше за ХД, още сме в несвяст и вяра, че НоваТв премина в 16:9, и най-важното благодарни сме, че въобще е възможно да се гледа първенството. Ако може да се нарече така. На друга страна мисля, че прекалявам с офтопика, затва да ме прощавате, моля.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #85 on: 19 September 2014 21:28:57 »

Само една вметка....

Ако bTV бяха закупили правата за А Група и я бяха забили по bTV Action, щеше да се вдигне олелия до небесата (нищо че щеше да е в ХД). Сега като се излъчва по Диема (СД), няма почти никакво роптаене.

Двете телевизии са с еднакво покритие.

Само за пример - мачовете на Лудогорец в ШЛ предизвикаха огромен хейт отстрана на НОВА-торите

Мачовете на националният отбор по волейбол също минаха по кабеларката Диема (с малки изключения)


По-предубедени юзъри не съм срещал, никаква обективност......
Аз А група много рядко я гледам, тъй че ми е все едно по кой канал е. Но все пак - преди няколко години "ьТВ" взеха правата за 3 сезона и след като мина първия само се чудеха как да се отърват от мачовете...

Мачовете на "Лудогорец" миналата година бяха по основния канал и съвсем логично сега очаквахме същото. На мен ми е все едно по кой канал са, но не всички хора могат да си позволят кабелна/цифрова телевизия, така че за тях има значение.

За да не се оплаквате пак, ето една хвалба за "ьТВ" - харесва ми, че си напълниха праймтаймовата програма през уикенда със собствени продукции. Явно разчитат поне тогава да бият "Нова", след като стана ясно, че VIP Brother и X Factor мачкат всичко.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #86 on: 19 September 2014 23:01:14 »

Сори, ама какво точно да гледам по "ьТВ"? Половината им програма е само сапунки, които лично за мен са тоталното падение на телевизионната индустрия. И пари да ми дават, пак не бих си причинил мъчението да ги гледам. По "ьТВ" следях единствено сериалите, които произвеждаха, ама те и тях съсипаха... Преди няколко години "ьТВ" сами избраха да се превърнат в пенсионерска телевизия, като напълниха програмата си предимно със сапунки. С това свое решение какво друго могат да очакват от младите освен хейт? Дори когато "ьТВ" пускат рейтинги, те винаги са в категория всички възрасти, защото разчитат именно на пенсионерите, а "Нова" винаги пускат рейтинги в групата 18-49 години, която е и най-важна за рекламодателите.
По bTV тази есен гледам bTV Новините, „Survivor: Камбоджа“ и „Гласът на България“ всеки делник. Това не е ли достатъчно за „младите хора“ или по цял ден висят пред телевизора? Ако не е достатъчно, за тази работа са направили bTV Cinema (с интересни кинопремиери почти всяка седмица), bTV Comedy (към момента най-известен с американските ситкоми и „Новите съседи“) и спортните канали. Премиерите в нишовите канали на bTV са многократно повече и по-интересни от тези на Нова, ама явно в този форум кой да го отчете. Afro
Факт е, че Nielsen е може би една от най-добрите пийпълметрични агенции в света, но не и у нас. България НЕ е три града...
Относно All4+ – пак говориш неподготвен. Къде видя рейтинги от bTV, където не са предоставени данни и от двете целеви групи (18-49 и All4+)?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #87 on: 20 September 2014 00:11:28 »

По bTV тази есен гледам bTV Новините, „Survivor: Камбоджа“ и „Гласът на България“ всеки делник. Това не е ли достатъчно за „младите хора“ или по цял ден висят пред телевизора? Ако не е достатъчно, за тази работа са направили bTV Cinema (с интересни кинопремиери почти всяка седмица), bTV Comedy (към момента най-известен с американските ситкоми и „Новите съседи“) и спортните канали. Премиерите в нишовите канали на bTV са многократно повече и по-интересни от тези на Нова, ама явно в този форум кой да го отчете. Afro
Факт е, че Nielsen е може би една от най-добрите пийпълметрични агенции в света, но не и у нас. България НЕ е три града...
Относно All4+ – пак говориш неподготвен. Къде видя рейтинги от bTV, където не са предоставени данни и от двете целеви групи (18-49 и All4+)?
Кой е казал, че България е три града? Лично аз много повече вярвам на Nielsen отколкото на някаква измислена агенция със съмнителна репутация. На всички, които работим в ТВ средите, ни е напълно ясно, че кръгът "ьТВ" - ГАРБ е създаден с цел да манипулира наивните зрители и рекламодателите. Пък и ако рейтингите на Nielsen не са верни, защо от "ьТВ" не контрират с техните "рейтинги"?

Относно "Гласът на България" - имах нещастието (според някои е чест) да работя по проекта и се отвратих още повече и от "ьТВ", и от "7/8". Кандидатите за предаването бяха почти 3 пъти по-малко отколкото за X Factor. Зрителите още не са наясно, но някои от участниците в "Гласът на България" са утвърдени певци, като например Невена Цонева (победителка от Music Idol 1), Siso и още един, на който не му се сещам името. Имаше и някакъв циганин чалга певец, който също бил легенда в стила си, но на мен изобщо не ми беше познат, понеже нямам никакви допирни точки с чалгата. Именно и този стил ме издразни изключително много - кажи-речи половината участници пяха чалга песни, докато в X Factor от 300 човека само 5-6 се явиха с чалга песни.

За новините - мерси, но предпочитам да се информирам от интернет, отколкото телевизиите да ми промиват мозъка с някакви цензурирани емисии.

Нишовите канали отдавна не ги гледам с техните измислени премиери на филми от преди 2-3 или повече години. Пак интернет го ползвам, за да си гледам нови филми.

Survivor и аз го гледам, защото е по-различно предаване от останалите, пък и участват няколко мои приятели.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #88 on: 20 September 2014 13:20:42 »

Кой е казал, че България е три града? Лично аз много повече вярвам на Nielsen отколкото на някаква измислена агенция със съмнителна репутация. На всички, които работим в ТВ средите, ни е напълно ясно, че кръгът "ьТВ" - ГАРБ е създаден с цел да манипулира наивните зрители и рекламодателите. Пък и ако рейтингите на Nielsen не са верни, защо от "ьТВ" не контрират с техните "рейтинги"?

Относно "Гласът на България" - имах нещастието (според някои е чест) да работя по проекта и се отвратих още повече и от "ьТВ", и от "7/8". Кандидатите за предаването бяха почти 3 пъти по-малко отколкото за X Factor. Зрителите още не са наясно, но някои от участниците в "Гласът на България" са утвърдени певци, като например Невена Цонева (победителка от Music Idol 1), Siso и още един, на който не му се сещам името. Имаше и някакъв циганин чалга певец, който също бил легенда в стила си, но на мен изобщо не ми беше познат, понеже нямам никакви допирни точки с чалгата. Именно и този стил ме издразни изключително много - кажи-речи половината участници пяха чалга песни, докато в X Factor от 300 човека само 5-6 се явиха с чалга песни.

За новините - мерси, но предпочитам да се информирам от интернет, отколкото телевизиите да ми промиват мозъка с някакви цензурирани емисии.

Нишовите канали отдавна не ги гледам с техните измислени премиери на филми от преди 2-3 или повече години. Пак интернет го ползвам, за да си гледам нови филми.

Survivor и аз го гледам, защото е по-различно предаване от останалите, пък и участват няколко мои приятели.
Имах в предвид, че към момента панела на Медирисърч е развит само в трите най-големи града у нас. Затова нито зрители, нито рекламодатели не би трябвало да работят с тези данни. Ако покрият обаче цяла България става друг въпрос.
Относно Гласът – не съм запознат с нещата отвътре, но за миналия сезон на „X-Factor“ ми казаха познати, че са си търсили талантите с допълнителни кастинги, тъй като е нямало желаещи да участват. Под „работя за проекта“ имаш в предвид, че си бил в публиката или нещо друго? Няма как от София да сравниш броя на участниците и желаещите за двете предавания. Също така форматът е за всеки, специално аз не съм чувал за споменатите от теб.
Това за нишовите канали ти е грешката, ако ме питаш. Не мисля, че у нас могат да се пускат филми една седмица след премиерата им – излиза се на загуба според мен, особено ако повечето зрители са на твоето мнение. Откакто bTV Studios взеха да разпространяват разни филми (повечето известни), премиерната програма се обогати и то доста.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #89 on: 20 September 2014 14:29:57 »

По bTV тази есен гледам bTV Новините, „Survivor: Камбоджа“ и „Гласът на България“ всеки делник. Това не е ли достатъчно за „младите хора“ или по цял ден висят пред телевизора? Ако не е достатъчно, за тази работа са направили bTV Cinema (с интересни кинопремиери почти всяка седмица), bTV Comedy (към момента най-известен с американските ситкоми и „Новите съседи“) и спортните канали. Премиерите в нишовите канали на bTV са многократно повече и по-интересни от тези на Нова, ама явно в този форум кой да го отчете. Afro
Факт е, че Nielsen е може би една от най-добрите пийпълметрични агенции в света, но не и у нас. България НЕ е три града...
Относно All4+ – пак говориш неподготвен. Къде видя рейтинги от bTV, където не са предоставени данни и от двете целеви групи (18-49 и All4+)?

От каналите подкрепям HBO. Той е най-добрият. Не го гледам, но първият епизод от четвърти сезон на GOT го стриймвах от сайта им HBOGO понеже на този сайт първият епизод  може да се стриймва без да си абонат а останалите ги теглих. Качеството беше перфектно и говориха на английски език.
Първо от няколко години негледам българска телевизия. Много зле е и почти всичко е узвочено или от преди много години. В Сащ всеки канал прави сериали докато тука малко канали правят сериали. Бг тв слогуват на властта. Точно и заради това съществуват. Да не говорим да Сащ че си имат и много платформи за смарт стрийминг на видео съдължание. Каквото е да правим няма да стигнем Сащ.
Вярно е, че България не е от 3 града, но ако са градове като София, Варна, Пловдив. Тези три града правят общ сбор на хора. Но могат в следващите години от Nielsen да разширят мрежата от градове.
В Сащ правят по около 16 епизада на сезон на Survivor а ние в България разтягаме локуми в 60 епизода на сезон. Няма никакво качество в Survivor: Камбоджа. Survivor: Камбоджа e продукт предназначен само за реклама а не да е интересно на зрителите. Поразгледах и в сайта на тези  bTV Cinema да видя какво пак толкова го хвалиш. Оказа се че филм от 2000 година ще дават в програмата си тази вечер. В каталога им с филми имаше савсем малко филми от 2009 всичко друго беше по-старо и от 90-те някъде.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #90 on: 20 September 2014 14:37:03 »

Крайно време беше някой да сложи ьтв на място. От години се наблюдават странни аномалии с рейтингите, което говори за нещо сбъркано в модела. Ако приемем, че общо зрителите в активна възраст са около 5 млн. теоретически е невъзможно в един момент 1,5-2 млн. да гледат турска сапунка. Да не говорим за случаи, в които е отчетен рекорден рейтинг по време на техническо прекъсване или профилактика на предавателите.
И да, не съм фен на ьтв, защото смятам, че с малки изключения са телевизия на лошия вкус, но в случая това е без значение.

Тези данни и да си ги говорят ми е все едно. Зная че това е невъзможно. Няма как 2 милиона да гледат едно и също нещо по едно и също време при положение че сме 7 милиона.По гадното е че заради тaкива медии некъдърни пожарникарчета стават премиери и завземат властта.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #91 on: 20 September 2014 14:37:28 »

Имах в предвид, че към момента панела на Медирисърч е развит само в трите най-големи града у нас. Затова нито зрители, нито рекламодатели не би трябвало да работят с тези данни. Ако покрият обаче цяла България става друг въпрос.
Относно Гласът – не съм запознат с нещата отвътре, но за миналия сезон на „X-Factor“ ми казаха познати, че са си търсили талантите с допълнителни кастинги, тъй като е нямало желаещи да участват. Под „работя за проекта“ имаш в предвид, че си бил в публиката или нещо друго? Няма как от София да сравниш броя на участниците и желаещите за двете предавания. Също така форматът е за всеки, специално аз не съм чувал за споменатите от теб.
Това за нишовите канали ти е грешката, ако ме питаш. Не мисля, че у нас могат да се пускат филми една седмица след премиерата им – излиза се на загуба според мен, особено ако повечето зрители са на твоето мнение. Откакто bTV Studios взеха да разпространяват разни филми (повечето известни), премиерната програма се обогати и то доста.
Дори "Медиярисърч" да си обогатят панела, нещата няма да се променят коренно. В малките градове почти няма млади хора, а за рекламодателите именно младите са важни, понеже пенсионерите не могат да си позволят по-скъпи неща с пенсиите, които получават.

Работя като публика и като оператор. Относно броя на желаещите - кастингите на X Factor бяха 7 дни, като имаше по около 40 човека на ден, а кастингите на "Гласът на България" бяха 4 дни, като имаше по около 30 човека на ден. Простите сметки показват, че в X Factor са се явили около 280 човека, а в "Гласът на България" - около 120. Сам виждаш към кое предаване има по-голям интерес. Също в "Гласът на България" имаше технически проблеми колкото поискаш. Бяха наели техника от TV1, а тя вече е доста амортизирана и често дава проблеми. Най-големият куриоз беше когато режисьорката накара един от певците да си изпълни за втори път песента, понеже тя забравила да натисне бутонът за запис...  Grin Извинявай, ама такъв непрофесионализъм никъде няма...  Grin С камерите и видеостената също доста често имаше проблеми, докато в X Factor нямаше нито едно прекъсване поради технически проблем...

Миналата година наистина имаше допълнителни кастинги в X Factor, но защото имаше прекалено много желаещи, а не защото е нямало. Тогава се бяха явили около 230 човека, а в "Гласът на България" бяха около 150. Виждаш, че вместо да се стопява разликата между двете предавания, тя се увеличава още повече в полза на X Factor. И за двете години казвам участниците от втория етап на кастингите, когато се провеждат в София. В първия етап, когато се обикаля по градовете, голяма част от желаещите са фрийкове и съответно не се допускат в следващите етапи.
Report Spam   Logged

break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #92 on: 20 September 2014 19:05:06 »

По-предубедени юзъри не съм срещал, никаква обективност......
Бъркаш личното мнение с предубеждение. Никой не е казал,че по ьтв няма нищо за гледане (не че се сещам за нещо, което ми е направило впечатление). Става въпрос, че заиграването с вкуса на простолюдието в един момент ще им излезе през носа.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #93 on: 20 September 2014 23:24:40 »

Дори "Медиярисърч" да си обогатят панела, нещата няма да се променят коренно. В малките градове почти няма млади хора, а за рекламодателите именно младите са важни, понеже пенсионерите не могат да си позволят по-скъпи неща с пенсиите, които получават.

Работя като публика и като оператор. Относно броя на желаещите - кастингите на X Factor бяха 7 дни, като имаше по около 40 човека на ден, а кастингите на "Гласът на България" бяха 4 дни, като имаше по около 30 човека на ден. Простите сметки показват, че в X Factor са се явили около 280 човека, а в "Гласът на България" - около 120. Сам виждаш към кое предаване има по-голям интерес. Също в "Гласът на България" имаше технически проблеми колкото поискаш. Бяха наели техника от TV1, а тя вече е доста амортизирана и често дава проблеми. Най-големият куриоз беше когато режисьорката накара един от певците да си изпълни за втори път песента, понеже тя забравила да натисне бутонът за запис...  Grin Извинявай, ама такъв непрофесионализъм никъде няма...  Grin С камерите и видеостената също доста често имаше проблеми, докато в X Factor нямаше нито едно прекъсване поради технически проблем...

Миналата година наистина имаше допълнителни кастинги в X Factor, но защото имаше прекалено много желаещи, а не защото е нямало. Тогава се бяха явили около 230 човека, а в "Гласът на България" бяха около 150. Виждаш, че вместо да се стопява разликата между двете предавания, тя се увеличава още повече в полза на X Factor. И за двете години казвам участниците от втория етап на кастингите, когато се провеждат в София. В първия етап, когато се обикаля по градовете, голяма част от желаещите са фрийкове и съответно не се допускат в следващите етапи.
72.5% от населението ни живее в градове. Далеко съм от мисълта, че 99% от „младите хора“ в България живеят само в трите ни най-големи града. Grin
За техниката не знам, всичко си излиза перфектно на екрана. Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #94 on: 21 September 2014 11:55:09 »

72.5% от населението ни живее в градове. Далеко съм от мисълта, че 99% от „младите хора“ в България живеят само в трите ни най-големи града. Grin
За техниката не знам, всичко си излиза перфектно на екрана. Grin
Не казвам, че 99% от младите живеят в трите най-големи града, но хората в по-малките градове получават доста по-ниски заплати и съответно биха могли да си купуват по-малко неща. Родом съм от Видин и като се прибирам там, младите са все по-малко. В няколкото останали училища едвам сформират класове, защото почти няма ученици. Останалите пък само дебнат като има промоции в някой магазин, понеже иначе не могат да си позволят даденото нещо. Младите и почти няма какво да работят, защото няма никакви големи компании с по-престижна работа. Да не говорим и че повечето работодатели не плащат здравни осигуровки на подчинените си и ги взимат без да се подписват каквито и да било договори. Та... не вярвам в останалите градове разликата да е голяма.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #95 on: 23 September 2014 12:17:11 »

Стартът на есенния тв сезон със смазваща преднина за Нова

След старта на всички основни предавания от есенния тв сезон равносметката е ясна: програмата на Нова в най-гледаното време (20.00-24.00 ч.) е значително по-гледана от тази на bTV. Според данните на независимата международна пийпълметрична агенция Nielsen Mediaresearch, във всеки от изминалите осем дни Нова е събирала повече зрители сред активното население (18-49 години) спрямо конкурента.

Още през изминалата седмица Нова регистрира изключително силно начало за VIP Brother 2014 и третия сезон на X Factor. „Господари на ефира”, стартирали седмица по-рано, също отчитат огромен ръст в зрителската си аудитория. През изминалите дни късните новини на Нова са абсолютен лидер в ефира с почти два пъти по-голяма аудитория от излъчваните по същото време новини на втората телевизия в класацията. Зрителите предпочетоха тези предавания през цялата седмица за сметка на конкурентните програми по bTV.

Вчера, 22 септември, Нова отново затвърди лидерската си позиция в българския ефир, привличайки почти два пъти повече зрители в най-гледаното време спрямо bTV. Резултатите са още по-впечатляващи сред младата тв аудитория (18-34 години), където в интервала 20.00-24.00 ч. Нова води с почти три пъти по-голяма аудитория спрямо втория в класацията.

„Вече повече от година Нова Броудкастинг Груп е водещата медийна група в България. Резултатите от изминалата седмица показват, че Нова се e превърнала в най-гледания телевизионен канал в страната. Вярваме, че това е благодарение на качествените и разнообразни шоупрограми и обективни и независими новини и актуални предавания, които предлагаме на зрителите”, каза Дидие Щосел, Главен изпълнителен директор на Нова Броудкастинг Груп.
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #96 on: 23 September 2014 12:33:58 »

Накратко - умряха циганките дето хвалиха рейтингите на телевизиите и сега сами трябва да се хвалят.

Независимата компания Медия Рисърч - независима в света, но с "правилно" построеният си панел в БГ е повече от зависима....

Това с хваленето го има само в България.....
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #97 on: 23 September 2014 12:47:24 »

Накратко - умряха циганките дето хвалиха рейтингите на телевизиите и сега сами трябва да се хвалят.

Независимата компания Медия Рисърч - независима в света, но с "правилно" построеният си панел в БГ е повече от зависима....

Това с хваленето го има само в България.....
Хваленето е патент на Политова. И преди, и сега съм против това, ама странното е, че от "ьТВ" не пускат контра-рейтинги от тяхната агенция, което явно означава, че "Нова" наистина са лидер...
Report Spam   Logged

megara
Паток
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 808



WWW
« Reply #98 on: 23 September 2014 13:55:58 »

Щом Mediaresearch са вече от групата „Нилсен“ могат да направят нещо подобно: http://www.nielsen.com/us/en/top10s.html

Преди ГАРБ да купят „ТНС ТВ план“ имаха седмичен топ 50 на ТВ каналите, но не и на предаванията. Много лошо впечатление ми направиха, когато свалиха всичко и изтриха сайта си. Каква е тази потайност? Даже ЦРУ има по-подробен сайт.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #99 on: 16 December 2014 14:45:38 »

Рекордни резултати за сезона на Big Brother All Stars 2014

Грандиозният финал на Big Brother All Stars през изминалата вечер събра 31.3 % от зрителите в активна възраст (18-49 г.) пред малкия екран. По данни на независимата международна пийпълметрична агенция Nielsen (Mediaresearch), Нова е най-гледаният телевизионен канал в слота на предаването, като в същото време втората телевизия в класацията отчита дял от 26,5%.

Тази година форматът Big Brother празнува 10 години в българския телевизионен ефир. За тези десет години в ефира на Нова бяха излъчени пет сезона на Big Brother, един от които семеен, шест сезона на VIP Brother и три сезона All Stars. Третият сезон на Big Brother All Stars, чийто финал беше вчера, отчита рекордно висок дял от зрителската аудитория – средно 30% за целия сезон, което е чувствително повече от предходните две издания.

Освен рекордната стойност за третото издание на Big Brother All Stars, ВИП Brother „Образцов дом”  е най-гледаният VIP сезон за последните три години. Излъчените от 20.00 ч. епизоди тази година привличат средно 31% от телевизионната аудитория (18-49 г.). Второто по зрителски интерес риалити за тази есен – Survivor, отчита значително по-нисък дял от зрителската аудитория – средно 23%, спрямо двата поредни сезона на Big Brother излъчени през есенния телевизионен сезон.

Нова телевизия и продуцентите на риалити формата благодарят на верните фенове на предаването и на всички зрители, които за пореден път доказаха, че Big Brother винаги е бил и си остава истински телевизионен феномен в родния ефир.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy