BG TV Talk
19 March 2024 06:03:25
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Bulsatcom | новини и коментари

Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Bulsatcom | новини и коментари  (Read 71249 times)
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 141



WWW
« on: 01 November 2013 11:47:14 »

Report Spam   Logged

Share on Facebook Share on Twitter

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #1 on: 27 November 2013 15:32:41 »

“!Коментарът” – Булсатком се сгромолясва, има ли кой да го хване?

Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #2 on: 17 December 2013 15:34:57 »

“!Коментарът” – Булсатком остава без лиценз за GSM?

Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 473


« Reply #3 on: 02 February 2014 21:17:49 »

Ако искам да си пусна IPTV само с интернет ли върви тази услуга.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #4 on: 06 February 2014 17:04:24 »

Ако искам да си пусна IPTV само с интернет ли върви тази услуга.
Ами щом е с IP нормално да е само с интернет.
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 473


« Reply #5 on: 12 February 2014 14:07:22 »

Някой знае ли до кога са купени правата за Испанското първенство по футбол от Булсат ком
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 473


« Reply #6 on: 06 March 2014 10:44:10 »

Гледам на сайта на ТВ+ вече ще излъчват и Руското първенство,нали Бтв го излъчваха,някой знае ли нещо по въпросът.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #7 on: 06 March 2014 11:01:41 »

Гледам на сайта на ТВ+ вече ще излъчват и Руското първенство,нали Бтв го излъчваха,някой знае ли нещо по въпросът.
ьТВ явно са се отказали от него. Те и за френското държат отдавна правата, ама преди Бербатов да отиде в Монако, май не излъчваха толкова често мачове от това първенство...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #8 on: 12 March 2014 15:27:46 »

Canal+ били придобили Булсатком и БГ САТ. Уж. Питах познати от БСК, те казват че имало преговори за сделка още от миналата година и евентуално до два месеца ще обявят официално ако е финализирана, но нямало нищо официално... П.С. стана ми смешно - Canal+ придобиват TV+, много плюсове, много нещо!  Grin
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #9 on: 12 March 2014 15:32:59 »

Canal+ били придобили Булсатком и БГ САТ. Уж. Питах познати от БСК, те казват че имало преговори за сделка още от миналата година и евентуално до два месеца ще обявят официално ако е финализирана, но нямало нищо официално... П.С. стана ми смешно - Canal+ придобиват TV+, много плюсове, много нещо!  Grin

Този ли канал+ ? https://en.wikipedia.org/wiki/Canal%2B_Group
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #10 on: 12 March 2014 15:54:00 »

Да, френската група, не испанската. Френския Canal+ е собственост на Vivendi Company, а испанския Canal+ е на PRISA. Французите имат още подразделения в Холандия и Полша. Ако е вярно, тогава това ще е може би най-добрият шанс за БСК, които в момента не са особено в добра форма.
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #11 on: 12 March 2014 16:57:02 »

Дано, ТВ+ има потенциал да бъде сред топ каналите в България. Ако това стане, то и другите оператори ще я разпространяват.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #12 on: 04 June 2014 17:56:58 »

Казаха ми, че БНТ HD бил цъфнал при Булсатком, айде честито! След това и това някой който е на БСК заслужава да почерпи!  Grin
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 375


Администратор


« Reply #13 on: 06 June 2014 15:17:10 »

Докато се наканят и те, в сряда изглежда са го тествали на отделна честота и го спряха бързо, като видяха че с това гъчкане на транспондера няма да стане и решиха да разкарат NG Wild HD. А иначе линковете към двете статии на колегите ги постнах, защото и много забавно ми станa по едно време с цялата тази истерия аджеба ще има ли БНТ HD при БСК или няма да има.  Grin
Report Spam   Logged
edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 473


« Reply #14 on: 21 August 2014 11:19:05 »

Quote from: http://****-***.***/novina/3064/bulsatcom/bitkata-mejdu-malkite-tv-dostavchici-i-bulsatkom-prodaljava
Битката между малките тв доставчици и Булсатком продължава

Битката между малките телевизионни доставчици и "Булсатком" продължава, след като Върховният административен съд (ВАС) не уважи жалбите на сателитния оператор за разкриване на счетоводна информация. В резултат антимонополният регулатор ще продължи проверката има ли нелоялна конкуренция и подбиване на пазара с "хищнически" ниски цени.

В края на миналата година в Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) беше образувано производство, за да се установи дали "Булсатком" привлича клиенти, предлагайки услуги под себестойността им. Регулаторът е възложил на независим експерт да изготви счeтоводно-икономическа експертиза за доказване на тази теза.

"Булсатком" обаче обжалва в съда постановлението да разкрие информацията на всички страни по казуса. ВАС не е одобрил жалбата на компанията както на първа инстанция, така и на втора.

Така КЗК е възобновила производството срещу сателитния оператор. Казусът е важен, защото може да пренареди цените на пазара на разпространение на телевизия. За най-големия сателитен оператор пък има риск, ако се докаже твърдението, да получи глоба до 10% от годишния му оборот.
 
Телевизионен дъмпинг
 
Жалбата в КЗК е подадена от Националното сдружение на малките и средните кабелни оператори (НСМСКО) "Тв клуб 2000". То обединява малки регионални оператори като "Вирджиния - Ер Ен" - Бургас, "Делта тв" - Русе, "Елитком" - Пловдив, "Кабелнет" - Русе, "Интерсат" - Мездра, "Мултимедиа БГ" - София, "Пан телеком" - Ихтиман, и др.

Според тях "Булсатком" продава услуги под себестойността им в пакетите "Икономичен" и "Стандартен". Тоест парите, които компанията взима от абонатите, не могат да покрият напълно преките или непреките разходи по предоставянето на услугата. Тогава пакетът "Икономичен" е бил на цена 6.80 лв. на месец (сега е 7.80) за 31 тв канала плюс още 10 радиопрограми и четири свободни телевизионни канала.

За "Стандартен" потребителите плащат по 12.80 на месец за 61 телевизионни канала. За сравнение, основният му конкурент "Близу" продава 80 програми за 14.99 лв. на месец, а един от доставчиците от сдружението "Тв клуб 2000" -  "Делта ТВ" от Русе, за 15 лв. предоставя достъп до над 50 канала.

Проверката на КЗК обваща периода 2011-2012 г., a "Булсатком" трябва да предостави пълната счетоводна или друга информация на назначения външен експерт и за два месеца да бъде изготвен доклад дали има нарушение или не.
 
Наситен пазар
 
Малките доставчици се надяват, ако КЗК установи нарушение, да бъдат спрени евтините пакети на "Булсатком", както и дружеството да бъде глобено. Чрез подобни жалби малките оператори се опитват да запазят своите позиции.

Според годишния доклад на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) през 2013 г. в страната има 326 доставчика на телевизионен сигнал. Делът на кабелните оператори е значителен, като общо 293 дружества предлагат подобна услуга, като през изминалата година този сегмент отчита спад от 6.5% на приходите спрямо предходната.

За сметка на това целият пазар за разпространение на радио и телевизия бележи ръст от 9.5%, като най-голямо е увеличението при интернет телевизията (IPTV) - 85%.

В статията е използва информация от http://www.capital.bg
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #15 on: 21 August 2014 11:34:33 »

Тез пък с егати цените ми се състезават...  Grin Я да ме видят мен - за колосалните 2,50 лева на месец имам 190 канала, сред които около 30 са HD и да не пропускаме, че в тази цена влизат също "ТВ+" и "Ф+".  Cool
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #16 on: 21 August 2014 11:45:29 »

Значи си башпират Smiley
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #17 on: 21 August 2014 11:58:31 »

Значи си башпират Smiley
Не знам, а и не ме интересува... Не мога да се оплача от оператора си, защото за тази цена качеството е перфектно. Картината и звукът са без компромис, интернетът също, понеже и той ми е към същата компания. За сравнение - на село интернетът ми е на "Виваком" просто защото там няма други оператори. Качеството им е обаче е под всякаква критика... Всеки ден интернетът прекъсва поне по 3-4 пъти, а цената е почти 3 пъти по-висока от това, което плащам в София... Тези дни се изказах и за "Мегалан" - като станаха част от "Мтел", качеството главоломно е тръгнало надолу, а за цените честно казано не знам, но най-вероятно са се повишили... Та... Винаги съм казвал, че истината е в малките оператори - предлагат много по-качествени услуги на много по-ниски цени.
Report Spam   Logged

edinicata
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 473


« Reply #18 on: 21 August 2014 14:30:47 »

Докато има мачове по bTV avton HD, NovaSport HD, Ring HD,Булсатком няма да ги има тези канали.Те са за кабеларките.Това го казва Вито представител на оператора.Честито на губещите.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #19 on: 22 August 2014 12:35:36 »

Та... Винаги съм казвал, че истината е в малките оператори - предлагат много по-качествени услуги на много по-ниски цени.
+1
Report Spam   Logged
Pages: [1] 2 3 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy