BG TV Talk
29 March 2024 18:10:18
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Bulsatcom | новини и коментари

Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Bulsatcom | новини и коментари  (Read 71781 times)
0 Members and 10 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #220 on: 31 July 2021 15:09:08 »

В мемента каналите на Розенфелд и Ко АД са тези:
TV+,  Sport+,  F+,  Cinema+,  Action+, Comedy+
И каналите разпространявани само в мрежата на Bulsat са:
Хоби ТВ,  Хоби ТВ HD (пиша ги рязлично, защото са с различна програма, Хоби Лов и Отблизо ТВ.
Дестинация БГ,  Мотоспорт  и  BG TOP Music спряха излъчване, доколкото знам.

А иначе TV+ спира след 1 август. А в периода 1 август - 1 септември на неговата позиция в приемника ще е TV1.
А.. да, забравих, че "Хоби" и "Хоби HD" са с различна програма. Мерси иначе за инфото. В сайта на СЕМ обаче няма лиценз за "Отблизо ТВ", но пък си стои лиценза на "Дестинация БГ", който беше закрит преди месеци. Лицензът на "БГ Топ Мюзик" явно е заличен или поне не ми излиза в търсачката. "Мотоспорт" пък май като цяло си е вървял без лиценз.

В крайна сметка излиза, че "Отблизо ТВ" върви без лиценз, а същевременно имат лицензи за канали, които вече са закрити. Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #221 on: 31 July 2021 15:38:25 »

Новинарския канал ще се казва News.box. За каналите на Розенфелд единственото им спасение ще е да отидат или при А1, или при Неосат, в противен случай изчезват. Булсатком се опитват в момента да привлекат в News.box по голямата част от персонала на ТВ+, включително Дерменджиев, Валя Ахчиева, Краси Минев и новинарите, но ще видим колко ще отидат. Каналите на Хоби ТВ се правят от друга фирма - БГ ТОП Мюзик ЕООД, те за сега остават. Отблизо ТВ мисля че се прави от Розенфелд, но стана ясно че ако ги има само на IPTV без сателит може и да нямат лиценз защото СЕМ не задължава там.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #222 on: 31 July 2021 15:57:19 »

Новинарския канал ще се казва News.box. За каналите на Розенфелд единственото им спасение ще е да отидат или при А1, или при Неосат, в противен случай изчезват. Булсатком се опитват в момента да привлекат в News.box по голямата част от персонала на ТВ+, включително Дерменджиев, Валя Ахчиева, Краси Минев и новинарите, но ще видим колко ще отидат. Каналите на Хоби ТВ се правят от друга фирма - БГ ТОП Мюзик ЕООД, те за сега остават. Отблизо ТВ мисля че се прави от Розенфелд, но стана ясно че ако ги има само на IPTV без сателит може и да нямат лиценз защото СЕМ не задължава там.
Ахаааа.... явно аз грешно съм разбрал. Мислех, че самата фирма "Розенфелд и Ко" си е собственост на "Булсатком" и просто преименуват каналите. Искаш да кажеш, че цялата група канали на TV+ продължава да съществува, но няма при кой оператор да се излъчват, така ли?
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #223 on: 31 July 2021 16:08:18 »

Ахаааа.... явно аз грешно съм разбрал. Мислех, че самата фирма "Розенфелд и Ко" си е собственост на "Булсатком" и просто преименуват каналите. Искаш да кажеш, че цялата група канали на TV+ продължава да съществува, но няма при кой оператор да се излъчват, така ли?
Собственика и на БСК и на Розенфелд реално беше Пламен Генчев до момента до който не беше изтласкан от управлението на Булсатком. След това договора между двете фирми остана до като не изтече и сега новите управители просто бият шута на Розенфелд защото Генчев използваше ТВ+ като лост да ги бламира в БСК. Иначе те имат обявени неща за излъчване, еключително тенис за следващата седмица така че предполагам че са предвидили да продължат излъчване, но ако не намерят голям оператор който да ги спонсорира, разбирайте А1 или Неосат (Виваком си имат вече телевизия де факто в лицето на Нова) са обречени.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #224 on: 31 July 2021 21:01:18 »

Ето запис от HD версията на CN
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #225 on: 31 July 2021 21:27:25 »

спортни магазини
Какво означава „спортни магазини“? Прилича ми на превод на „sports magazines“ Cheesy

TV+ и F+ ги имаше и при Виваком преди 21.12.2018, но сега някак ме съмнява успешно да успеят да сключат договор за излъчване с голям оператор. Може би евентуално ако имат някакви познанства в Neosat.
Report Spam   Logged
sisobe
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 167


« Reply #226 on: 01 August 2021 01:35:58 »

Ребрандирането на Comedy+, Cinema+ и Action+ с нови имена и лога вече е факт



TV+, Sport+, F+ вече са спрени при Fusion IPTV
Hobby TV HD, Hobby TV  и Hobby Lov остават.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #227 on: 01 August 2021 02:50:09 »

Малко спонтанна ми се вижда цялата работа, защото TV+ още се излъчва на сайта им http://www.tvplus.bg/.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #228 on: 01 August 2021 05:03:34 »

Малко спонтанна ми се вижда цялата работа, защото TV+ още се излъчва на сайта им http://www.tvplus.bg/.
Досега ТВ+ никога не са имали излъчване на сайта си. Явно там ще продължат докато тотално БСК не им придърпат водещите, продуценти, репортери и техничари. Предполагам, че когато стартира news-box тотално ще изчезнат.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #229 on: 01 August 2021 10:17:59 »

http://www.tvplus.bg/index.php?p=program
И програма продължава да има за всички канали.

https://www.moviesplus.bg/index.php?p=premiere&channel=actionplus
За месец август обаче няма предвидени никакви премиери.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #230 on: 01 August 2021 12:50:36 »

Ребрандирането на Comedy+, Cinema+ и Action+ с нови имена и лога вече е факт



TV+, Sport+, F+ вече са спрени при Fusion IPTV
Hobby TV HD, Hobby TV  и Hobby Lov остават.
Както вече се разбра, това не е ребрандиране, а нови канали, които са си директна собственост на "Булсатком". Групата на TV+ явно продължава излъчване, но въпросът е къде могат да се гледат.

Малко спонтанна ми се вижда цялата работа, защото TV+ още се излъчва на сайта им http://www.tvplus.bg/.
Ами, то май само на сайта им може да се гледа телевизията. "Булсатком" вече не ги разпространява, а нямам информация някой друг по-голям оператор да ги разпространява. В това число не включвам малките пиратски фирмички, които крадат сигнал от големите оператори. То впрочем и при тях трябва да е изчезнал пакета на TV+, защото вероятно са крадяли сигнала от "Булсатком". Аз съм абонат точно на такъв малък оператор и при мен на местата на Cinema+, Comedy+ и TV+ има съответно Cine-box, Comedy-box и TV1. На местата на F+ и Sport+ стои черен екран с надпис "Очаквайте скоро". Моят оператор не разпространяваше Action+, но при другите подобни пиратски фирмички предполагам, че и той е заменен с Action-box. Впрочем след като това е новата група канали на "Булсатком", дали да не очакваме към тях да се присъедини и музикалният канал BOX? Grin

Иначе новите филмови канали имат ли сайт, където да им се вижда програмата, че поне аз нищо не намирам?
Report Spam   Logged

fe na tv
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 9


« Reply #231 on: 03 August 2021 23:59:44 »

Здравейте! Пиша този пост защото се учудих (до колкото виждам), че абсолютно никой не се сети за теорията, че Пламен Генчев (и новия POLARIS MEDIA) могат да вземат TV+ и компания при тях. Това мислят и хора, коментирали под поста на Булсатком (https://www.facebook.com/bulsatcom.official/photos/a.978922565476175/4343664102335321/?type=3&theater) за новите канали. Друг е въпросът, че в пакетите на новия оператор Поларис (https://polarismedia.bg/television) няма нито един канал на bTV и NOVA, но има много други като 3-те Хоби-та, ОтБлизо и Хайде в кухнята, Мотоспорт и БГ История, Дестинация.БГ и др.
offtopic: В регистъра на Патентното ведомство има регистрирани имена на програми Super bTV, bTV Kids, bTV Lime, bTV America и bTV Gold (Novella). Някои имали инфо, макар и чст от тях да са от около 2017. Също в регистъра от 2008 има и други варианти за новите лога на БНТ тогава, но по същото време са патентовани и лога за БНТ 2 но в тъмно синьо.

Благодаря и се извинявам , за досегашните ми излишни постове!!! Вече ще внимавам какво, колко и как пиша!
Report Spam   Logged
TV Novinite
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 28


« Reply #232 on: 04 August 2021 01:55:26 »

offtopic: В регистъра на Патентното ведомство има регистрирани имена на програми Super bTV, bTV Kids, bTV Lime, bTV America и bTV Gold (Novella). Някои имали инфо, макар и част от тях да са от около 2017. Също в регистъра от 2008 има и други варианти за новите лога на БНТ тогава, но по същото време са патентовани и лога за БНТ 2 но в тъмно синьо.
Това, че телевизиите регистрират различни марки и логотипи в патентното ведомство, въобще не е странно. Прави се с цел застраховане. Да не би някой друг да регистрира марка/име и те после да трябва да му го купуват, което в случая може де е солидна сума пари. И тага се стига до момента, когато на някой от телевизията му хрумне дадено име (за може би бъдещ проект) го регистрира. Същата работа е и с БНТ 2.
Report Spam   Logged
david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #233 on: 04 August 2021 11:21:04 »

Голяма простотия с тези спорове между настоящите и бившите собственици на Булсатком! Най-ощетени са зрителите, които са гледали спортовете, излъчващи се по F+ и Sport+. Испанското футболно първенство може да се гледа и на Макс Спорт, но с дамските тенис турнири не знам какво ще стане - там Розенфелд държат самостоятелно правата.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #234 on: 05 August 2021 18:21:58 »

Вярно, че ще има и Булсатком 3 (Поларис Медия), съвсем го забравихме Cheesy

но има много други като 3-те Хоби-та, ОтБлизо и Хайде в кухнята, Мотоспорт и БГ История, Дестинация.БГ и др.
Също така най-отдолу на списъка с канали има и „Пакет Cinema“, в който са включени Cinema+, Comedy+ и Action+.
Иначе доста странни пакети с оглед на цена. Ако става на въпрос за IPTV, то може да погледнем пакета на TiVi.bg, в който има включени каналите на bTV и Nova и като цяло почти* всички български програми и чуждестранни канали, предлагани на български. И като го сравним с текущия пакет на Поларис, който е със сходна цена, някак пакетът на Поларис не изглежда като добра оферта.

*в сайта си TiVi.bg са написали „Всички български програми“, но не са всички, има някои липси.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #235 on: 05 August 2021 18:49:50 »

Канала който преговарят да му ползват лиценза и инфраструктурата за News.box е ТВ1. Идеятата е както стана с Б1Б - те да инвестират в него а някой друг да го създава. А иначе дори и Поларис да тръгне като оператор това няма да спаси ТВ+ без да тръгнат в някой друг голям оператор.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #236 on: 06 August 2021 17:40:29 »

Спас Русев купува Булсатком за около 120 млн. евро, другия кандидат е бил PPF. https://www.capital.bg/biznes/telekomi/2021/08/06/4240404_spas_rusev_kupuva_bulsatkom/
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Online Online

Posts: 757


« Reply #237 on: 06 August 2021 17:50:17 »

Явно PPF са искали да имат и ТВ доставчик, според мен са искали да го слеят в Telenor.
Това се спекулираше от поне година и половина.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #238 on: 06 August 2021 21:19:18 »

Спас Русев купува Булсатком за около 120 млн. евро, другия кандидат е бил PPF. https://www.capital.bg/biznes/telekomi/2021/08/06/4240404_spas_rusev_kupuva_bulsatkom/
Това което означава е че реално Юнайтед Груп купува Булсатком. Спас Русев просто най вероятно ще го раздели така че да бъде погълнат от Виваком “на хапки” за да се заобиколи потенциален блокаж от страна на КЗК.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #239 on: 06 August 2021 22:12:28 »

Това което означава е че реално Юнайтед Груп купува Булсатком. Спас Русев просто най вероятно ще го раздели така че да бъде погълнат от Виваком “на хапки” за да се заобиколи потенциален блокаж от страна на КЗК.
Може телевизия да я раздели – сателитната да е за А1, а IPTV да е за Виваком. Не знам кое има повече абонати, но евентуално така „всички“ ще са доволни (без да се взима предвид крайния потребител разбира се).

Интернетът може да бъде разделен на хапки по градове. Мрежата в София примерно да я продадат с нежелание на Поларис Медия, в останалите градове да я вземе Виваком.

4G-то май така и не успя да събере абонати, може да го дадат на ТиКом (двата оператора в момента така или иначе имат взаимен роуминг). Но пък ако са им важни лицензите на честотите, може и Виваком да искат да го вземат.

VoIP-то вероятно ще стане като при MaxTelecom – ще изчезне  Cheesy
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy