BG TV Talk
29 March 2024 01:40:46
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

Bulsatcom | новини и коментари

Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Go Down
  Print  
Author Topic: Bulsatcom | новини и коментари  (Read 71724 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
tv-fen
Guest
« Reply #60 on: 20 March 2016 23:00:13 »

Какво значи че не е „истински“? Че е в 720 реда ли?
Че по принцип Булсатком казват, че е HD, а то е като SD . Получих такава информация.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #61 on: 21 March 2016 18:31:12 »

Общо взето са като студиото на Nova/Diema, колкото те са HD, толкова и bulsatcom.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #62 on: 21 March 2016 21:35:20 »

Както каза megara, имате предвид, че излъчват HD Ready, а не Full HD (where available), така ли?
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #63 on: 22 March 2016 15:57:33 »

Аз така и не разбрах разликата в горните понятия в българските ширини. Наястно съм какво е HD Ready, но при телевизиите е малко по-различно, нормалното е 576i мисля и вече се почва масовото HD е 1080i, което е различно от 1080p, но има и някои 720p канали (Nat Geo, ако не се лъжа). Та за случая с Nova студиото дори не е близко до каквото и да е HD. За bulsat доколкото съм запознат HD-тата им си ги качват с не-hd резолюции, заради ресурса на сателита. Моля, да бъда поправен, където съм сгрешил. Това са моите наблюдения.
Report Spam   Logged
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #64 on: 22 March 2016 16:53:59 »

Аз така и не разбрах разликата в горните понятия в българските ширини. Наястно съм какво е HD Ready, но при телевизиите е малко по-различно, нормалното е 576i мисля и вече се почва масовото HD е 1080i, което е различно от 1080p, но има и някои 720p канали (Nat Geo, ако не се лъжа). Та за случая с Nova студиото дори не е близко до каквото и да е HD. За bulsat доколкото съм запознат HD-тата им си ги качват с не-hd резолюции, заради ресурса на сателита. Моля, да бъда поправен, където съм сгрешил. Това са моите наблюдения.
Такива главоблъсканици ми изпиват енергията за секунди. Grin
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #65 on: 09 April 2016 09:14:05 »

Това е интервю на Максим Заяков, акционер и изпълнителен директор на "Булсатком" пред "Капитал". Няма как да публикувам целия чаршаф от 5 страници.

От януари ще излъчваме от новия ни сателит за 200 млн. евро
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #66 on: 21 April 2016 08:11:17 »

Доволен съм от интернета им. Телевизията е добра, защото интернета е бърз и се свалят бързо торенти  и след това се стриймват на смарт тв.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #67 on: 18 May 2016 17:22:14 »

Доволен съм от интернета им. Телевизията е добра, защото интернета е бърз и се свалят бързо торенти  и след това се стриймват на смарт тв.

Скоростта на интернета като цяло е доста добра, обаче всеки път като спре тока спира и интернета. И даже и след като тока дойде, няма интернет доста време. И след дълго чакане на телефонния им номер ти казват „Колегите работят по отстраняването на проблема“. Имат пари да изстрелят сателит, ама нямат пари за една батерия или генератор да сложат в централата...
Но все пак засега според мен те си остават най-добрите в България по съотношение цена/качество.
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #68 on: 19 May 2016 10:04:46 »

къде видяхте качество в Булсатком.......
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #69 on: 20 May 2016 21:47:57 »

къде видяхте качество в Булсатком.......

Аз говоря специфично за скоростта на оптичния интернет. Телевизия от тях не ползвам, нямам и намерение. От телефонната услуга се отказах, защото домашния телефон доста често не можеше да бъде избран поради „технически проблем“. За 4G интернета още не съм чувал някакви специфични отзиви.



А това е speedtest от преди малко. Скоростта много рядко пада под 90Mbps, а е само 17 лева на месец. Мисля, че си заслужава, въпреки липсата на качествено обслужване.
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #70 on: 09 August 2016 17:41:15 »

А, дано!

Първият български комуникационен сателит е пред изстрелване
BulgariaSat-1 е достатъчно устойчив, за да издържи суровото пътуване към космоса


Две години след като Булсатком стартира производството на първия български геостационарен комуникационен сателит, компанията е само на 1 тест разстояние от пълната технологична готовност на съоръжението за изстрелване в космоса.

Производителят на сателита - водещата в сектора компания - Space Systems/Loral (SSL) официално потвърди, че BulgariaSat-1 е преминал успешно вибрационните тестове – една от важните фази в комплексния тестови процес. Геостационарните сателити орбитират на 36 000 км. над земята, което налага преминаването през интензивни тестове преди изстрелването им в космоса.

Целта на вибрационния тест е да симулира екстремалните условия и среда, които сателитът трябва да издържи при изстрелването. Преди вибрационния тест, BulgariaSat-1 успешно премина през акустична проверка, която помага за допълнителна симулация на условията при изстрелването, подлагайки сателита на звукови честоти, надхвърлящи 140 децибела.

До пълната техническа готовност на сателита за изстрелването му в космоса, остава само фазата по тестване на антените, в съоръжение, наричано Compact Antenna Test Range (CATR). След като бе финализиран вибрационният тест, BulgariaSat-1 бе изцяло проверен, за да бъде сигурно, че е продължавал да функционира нормално и компонентите му остават напълно невредими.

Тестът бе успешен и увери инженерите, че сателитът е достатъчно устойчив, за да издържи суровото пътуване към космоса. С цел да симулира възможно най-прецизно вибрацията, която сателитът ще изпита при изстрелването, вибрационната система разтърсва спътника по осите Х, Y и Z с различни честоти.

Когато бъде изстрелян, BulgariaSat-1 ще бъде първият български геостационарен комуникационен сателит в историята на България и ще бъде позициониран на българската позиция на геостационарната орбита, осигурявайки директно до домовете телевизионни и комуникационни услуги на Балканите и в други европейски региони.

Производството на сателита бе възложено на водещата в тази област компания - Space Systems/Loral (SSL), базирана в Силиконовата долина в САЩ. BulgariaSat-1 е планирано да бъде изстрелян до края на 2016 г., чрез ракетата-носител Falcon 9 на фирмата SpaceX. Изстрелването на българският сателит ще бъде осъществено от НАСА и ще бъде предавано на живо от Кейп Канаверал, Флорида, САЩ.
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #71 on: 09 August 2016 17:47:43 »

Вчера се чудих какво стана със сателита. Благодаря! Smiley А дали някоя българска телевизия ще предава изстрелването?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #72 on: 09 August 2016 18:21:25 »

Вчера се чудих какво стана със сателита. Благодаря! Smiley А дали някоя българска телевизия ще предава изстрелването?
TV+? Grin
Report Spam   Logged

Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #73 on: 09 August 2016 18:56:12 »

Да замислих се за нея, но тя се излъчва само при Булсатком, Виваком (пакет) и малки оператори. За други не знам. Но аз имах предвид някоя национална телевизия, но да, сигурно ще е TV+.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #74 on: 09 August 2016 19:03:25 »

Да замислих се за нея, но тя се излъчва само при Булсатком, Виваком (пакет) и малки оператори. За други не знам. Но аз имах предвид някоя национална телевизия, но да, сигурно ще е TV+.
Може би БНТ. Все пак това си е историческо събитие...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #75 on: 09 August 2016 19:18:26 »

Айде айде го пускат вече! Надявам се че тоя сателит ще оправи хаоса с ъплинк излъчването на българските телевизии, а БТВ нали бяха казали, че него чакат за още нови канали...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #76 on: 09 August 2016 21:23:35 »

Айде айде го пускат вече! Надявам се че тоя сателит ще оправи хаоса с ъплинк излъчването на българските телевизии, а БТВ нали бяха казали, че него чакат за още нови канали...
Че с какво ще ги пълнят тия нови канали? Пак до болка познатите повторения?
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #77 on: 17 February 2017 11:21:42 »

Вчера тръгнах да си гледам мачовете (на НЕТ1), а пък жената искаше да гледа "Черешката на тортата" и и викам дай ще ти пусна телефона (имам булсаткомското приложение) и какво да видя.....няма нито един от каналите на Нова. Да не се сдърпали и те с Нова, както Скат?
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 291



« Reply #78 on: 17 February 2017 11:53:17 »

Вчера тръгнах да си гледам мачовете (на НЕТ1), а пък жената искаше да гледа "Черешката на тортата" и и викам дай ще ти пусна телефона (имам булсаткомското приложение) и какво да видя.....няма нито един от каналите на Нова. Да не се сдърпали и те с Нова, както Скат?
В чужбина и през мобилните данни на телефона, каналите на Нова са блокирани в приложението.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #79 on: 20 February 2017 15:49:27 »

В чужбина и през мобилните данни на телефона, каналите на Нова са блокирани в приложението.
За мобилните данни е ужасна тъпня, защото така се губи почти целия смисъл от упражнението на приложението...
Report Spam   Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy