BG TV Talk
19 March 2024 10:29:18
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV & bTV Media Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 81   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV & bTV Media Group | новини и коментари  (Read 243819 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1200 on: 02 June 2019 21:20:29 »

Иначе студиото е двойно по-добро от това на NOVA. На NOVA пространството е по-малко, но все пак е добро.
bTV винаги откъм технологии са били доста по-професионални в сравнение с Нова.
Нова някак назадничави ми се струват.
Report Spam   Logged
sisi 2007
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 68


« Reply #1201 on: 02 June 2019 21:28:44 »

Хора, някой знае ли какво се случва с bTV? Защото на кабелната дават в момента Гласът на България, а на 2та стрийма (и на bTV, и на bTV HD) дават новините. Някой може ли да ми обясни защо?
Не мога да разбера какво имаш предвид под "... ,а на 2та стрийма...".
Report Spam   Logged

itsacringe#1877
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 658


« Reply #1202 on: 02 June 2019 21:45:42 »

А само аз ли не съм забелязал да имат шапка новините?
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1203 on: 02 June 2019 21:49:25 »

Не мога да разбера какво имаш предвид под "... ,а на 2та стрийма...".
Имам предвид, че тогава реших да направя сравнение между сигнала, който се излъчва на кабелната и този в Интернет. За да бъде сравнението пълно реших да го направя с двата варианта на канала - стандартния и HD. Случаят стана към 20:42 ч. и сравних и двата канала и на кабелната, и в Интернет. Имаше СТРАШНО разминаване в предаванията, защото на EPG-то пише Гласът на България, а на въпросните стриймове се излъчваха новините и то първите минути на емисията. Докато на кабелната си вървеше Гласът. Ще ти пратя ЛС със стриймовете, които ползвам. Държа да подчертая, че не са нито от bTV +, нито от Voyo.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1204 on: 02 June 2019 21:50:50 »

А само аз ли не съм забелязал да имат шапка новините?
Имат. Но лично на мен ми се струва непълна. А в края на емисията пък няма шапка. Не знам защо е така.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 756


« Reply #1205 on: 02 June 2019 23:50:26 »

Държа да подчертая, че не са нито от bTV +, нито от Voyo.
Тогава всичко, което си обяснил преди цитираното изречение е само с цел трупане на мнения, и би било хубаво да спреш, защото има хора, които са бананти от форума точно заради това. Smiley Щом не са официалните стриймове на бТВ проблемът е от стрийма, който ползваш и мястото за тази тема, не мисля че е тук.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1206 on: 03 June 2019 07:34:20 »

Тогава всичко, което си обяснил преди цитираното изречение е само с цел трупане на мнения, и би било хубаво да спреш, защото има хора, които са бананти от форума точно заради това. Smiley Щом не са официалните стриймове на бТВ проблемът е от стрийма, който ползваш и мястото за тази тема, не мисля че е тук.
ОК, спирам дотук с тоя въпрос, защото пък към 22:00 часа пак проверих - всичко вече си вървеше по програмата.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
trmkr
Потребител
*
Online Online

Posts: 24


« Reply #1207 on: 04 June 2019 13:15:02 »

Лично на мен новото студио не ми харесва - седи ми някак постно. Новата графика също е постна. Студиото на новините на Нова е далеч по-хубаво.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1208 on: 04 June 2019 15:24:28 »

Да, има някакво ретро усещане. Не изглежда модерно въпреки цялата шумотевица.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 978



« Reply #1209 on: 05 June 2019 18:26:52 »

В чешките медии се е появила информация, че се продава тамошната Nova TV. Тя също е част от СМЕ, както и ьТВ. Евентуалните купувачи са Петър Келнер, Discovery или Роналд Лаудер, който всъщност е основател и бивш собственик на СМЕ.

И най-интересното е, че евентуалните купувачи на чешката Nova TV проявяват интерес към закупуването на цялото СМЕ, което включва и ьТВ.

Малко в кръга на шегата, ама явно Келнер има някакъв сантимент към името Nova TV - първо се опита да купи нашата "Нова", но не успя и сега се е насочил към чешката телевизия с това име... Grin
Report Spam   Logged

mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 643


« Reply #1210 on: 06 June 2019 12:54:54 »

Наистина не знам какво толкова ви харесва това студио на БТВ?! Мене лично грам не ме грабва.Супер мрачно и скучно,като цяло самата визия е супер постна.Нито плочката за текст,нито шапката е както трябва.Е за 1 година правене,очаквах много повече.Студиото на Новините на Нова е къде по-хубаво и свежо,само е кофти,че не е HD.А и нали уж,преди обед,лице в лице и 120 минути щяха да са в новото студио ?!
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #1211 on: 06 June 2019 13:32:24 »

Стиви Уондър също е на мнение, че студиото на нова е по-хубаво.  Grin
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 643


« Reply #1212 on: 06 June 2019 14:00:43 »

Стиви Уондър също е на мнение, че студиото на нова е по-хубаво.  Grin
Нещо не ти разбрах шегичката Хейтъре
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #1213 on: 06 June 2019 14:36:35 »

Айде да ти го кажа по друг начин... няма как 4 телевизора наредени един до друг да са по-хубави от новото студио на босфорци... никакъв шанс по дяволите.. и вижте само качеството по време на сутрешния блок.. тия хора са готови за 4к сигнал дори и в момента.. разбирам, че всеки си има някоя любима телевизия, любима партия и любим кирил домусчиев.. ама да ми кажете, че студиото на домуса е по-хубаво.. тва вече е прекалено.  Shocked Huh?
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1214 on: 06 June 2019 21:48:31 »

Нека и аз да се изкажа пи въпроса, що се отнася до графична опаковка NOVA надминава в пъти bTV, а ако говорим за студио лично според мен това на NOVA е по-добро, но пространството е по-малко. Hater казваш, че има 4 наредени телевизора, ами защо не погледнеш и огромните видео стени? А тук идва и време за моят въпрос: Защо bTV са решили техните екрени да са толкова тесни т.е. като височина са малки според мен?
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 643


« Reply #1215 on: 06 June 2019 22:20:38 »

Нека и аз да се изкажа пи въпроса, що се отнася до графична опаковка NOVA надминава в пъти bTV, а ако говорим за студио лично според мен това на NOVA е по-добро, но пространството е по-малко. Hater казваш, че има 4 наредени телевизора, ами защо не погледнеш и огромните видео стени? А тук идва и време за моят въпрос: Защо bTV са решили техните екрени да са толкова тесни т.е. като височина са малки според мен?
Абсолютно точен коментар! 4те телевизори не са цялото студио,има осем видеоекрана.Явно скоро не си гледал емисия на Нова. И честно казано,хич не е малко студиото
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 915



WWW
« Reply #1216 on: 06 June 2019 23:41:20 »

Имам чувството, че гледате различни телевизии и нещо не е е много ок... Cheesy

Като площ - студиото на Нова е сигурно 2 пъти по-малко от пространството на bTV. Новото студио е на пространството, където преди бяха сутрешния блок, новините и Лице в лице, както и части от сета на Преди обед.
Трите ъгъла на пространството на Нова(защото в четвъртия е Националната лотария) като площ със сигурност са по-малко. Справка - на живо + ако беше по-голямо и имаше възможност, смятате ли че щяха да оставят "плавния преход" между паркета и черния под на снимката по-горе да се вижда по този начин на общия план на новините, а не да си и изглеждат отделни наистина. Голям проблем в техния случай е колоната в средата на помещението, която със сигурност им е пречила и са се чудили какво да я правят, защото тя убива широчината и дълбочината, която може да бъде постигната с по-широки обективи и добри камери и дизайн.

Не знам къде ги видяхте тези 8 видеоекрана на снимката на студиото на Нова. Истината е че там има 3 телевизора и 2 и половина големи видеостени(зад Новините и двата сета на Здравей, България!)(нали не броите лентите, които нямат никакво приложение освен да скрият малко от осветлението заради ниския таван и единственото нещо, което пускат на тях е логото на Новините/Времето? Cheesy ).
В новото студио на bTV има голяма видеостена(на сутрешния блок(по-голяма е от предишната, то това се вижда от общия план, при който Хекимян изглежда доста малък - това според мен е лек проблем, защото не е преценена явно добре пропорцията, но може и да е търсен ефект), няколко панорамни видеостени(подобни на тези на Нова, но с по-висока резолюция и това се вижда от близките планове на водещите) и тъч скрийн екран, както и обновена система за добавена реалност(единствена у нас, а това, което правят Нова ТВ в емисиите си от дъжд на вятър са просто 3D анимации, които се прожектират. Разликата е видима, защото при аугментираната реалност(добавената реалност) камерите "тракват" движението и има възможност(при добро изпълнение) да се "влиза" в различните обекти или да се движат около тях. При 3D анимациите камерата е статична е просто я показва. Без други опции.)

Отново за видеостените - ако гледаме официалните прессъобщения, които се предполага, че са с възможно най-надутите цифри за пиар - Нова ТВ през 2017-а са си представили студиото официално с 80 квадрата видеостени, bTV заявяват, че тяхното е с 350 квадрата. Дори и да не е толкова голяма разлика, със сигурност е видимо, че при bTV са повече.

Съвсем различен е въпросът кой как (ще) използва възможностите на студиото си. Нека да не забравяме, че в "интегрираното"(едно пространство за няколко продукции) студио на Нова проектирано да се излъчват само новини и сутрешен блок.(Плюс-минус е някакво надграждане и преправяне на оригиналния дизайн на студиото).
Замисълът на "интегрираното" студио на bTV е да се излъчват новини, сутрешен блок, магазинно предаване(Преди обед) и делнично коментарно предаване(Лице в лице). Така че комбинацията при bTV заради различните жанрове със сигурност е била по-трудна, вероятно затова са избрали и по-изчистения дизайн - и на студиото, и на новата графична опаковка. Дизайнът на студиото на bTV е изключително модерен и влиза напълно в новите тенденции на дизайна за подобен тип пространства - проверете в интернет световните нови примери.

И за да не се заядете отново защо само сутрешния блок и новините са в новото студио - обявиха официално, че това са продукциите, които ще бъдат първоначално в студиото. Предполагам, че им трябва още малко време и на есен и Преди обед и Лице в лице ще си се върнат в този студиен комплекс от сегашното студио.
Report Spam   Logged

break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #1217 on: 07 June 2019 10:49:54 »

В случая не става въпрос за размер. Ако разгледате сайта на фирмата, която е правила дизайна, ще видите, че всичките им проекти се въртят около една концепция, която са използвали и за студиото на бтв. С цялото ми уважение към високите технологии, какъв е смисъла от тях, след като това, което стига до зрителя не се различава много от това, което беше до сега. Разбирам, че концепцията е минимализъм, но все пак трябваше да потърсят нещо, което да хваща окото и да се отличава от другите им проекти. Графичния дизайн също е много скучен, биха могли да го разнообразят малко, без да го претрупват.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 915



WWW
« Reply #1218 on: 18 July 2019 21:06:32 »

От няколко минути всички канали на bTV с изключение на bTV Comedy са само със син екран и съответното лого. Явно имат някакъв технически проблем.
Report Spam   Logged

TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #1219 on: 18 July 2019 21:09:19 »

Какво пак стана с всички bTV канали/без Comedy/в момента? На син екран са и само логата на каналите им стоят на екрана. Който има IPTV доставчик, нека върне назад записите и сподели преди колко време общо са излъчвали син екран в ефира си.

Това може би се случва поне по 2 пъти годишно. Така и не си оправиха нещата, за да не се случва друг път.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 59 60 [61] 62 63 ... 81   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy