BG TV Talk
29 March 2024 01:19:43
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV & bTV Media Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 81   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV & bTV Media Group | новини и коментари  (Read 247187 times)
0 Members and 13 Guests are viewing this topic.
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #1340 on: 31 May 2020 21:23:23 »

Каква е разликата между тези два клипа, а и какво е във въпросния репортаж.

Гледах го, не виждам къде е проблемът  Grin
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1341 on: 31 May 2020 21:57:01 »

Каква е разликата между тези два клипа, а и какво е във въпросния репортаж.

Гледах го, не виждам къде е проблемът  Grin
Картината на записа, качен в моя канал, насича много по-малко от по-горния от TV Box. Това е основната разлика. Ако го бях експортнал в 25 fps, картината щеше да си се движи гладко. Но в случая го качих в 30 fps, понеже тогава не съобразих, че човекът, направил записа (който го взех от "Хъшове на прощаване"), е записвал с рекордер в PAL стандарт с 25 fps. А аз го експортнах в NTSC стандарт с 30 fps. Иначе казано, тогава вдигнах фреймрейта без да знам, защото съм експортвал клипчето с настройки по подразбиране...

При записът, качен от TV Box (явно от едно и също място сме го взели, защото го е качил преди мен), фреймрейта е смачкан, затова и насича повече. И именно същият запис бе излъчен във въпросния репортаж.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1342 on: 31 May 2020 22:15:07 »

При записът, качен от TV Box (явно от едно и също място сме го взели, защото го е качил преди мен), фреймрейта е смачкан, затова и насича повече. И именно същият запис бе излъчен във въпросния репортаж.
До колкото могат, през годините всички качествени записи ги докладват за нарушаване на авторски права и агресивно трият. И после като дойде време да правят филмче/репортаж за годишнината, са останали само най-лошите записи. А техен архив си нямат, или не знаят как да търсят в него. И в репортажа слагат някакви 240р спасени от vbox7 с дефектен framerate, прекачени в ютуб.
Така са и bTV, и Nova.
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1343 on: 31 May 2020 22:51:52 »

До колкото могат, през годините всички качествени записи ги докладват за нарушаване на авторски права и агресивно трият. И после като дойде време да правят филмче/репортаж за годишнината, са останали само най-лошите записи. А техен архив си нямат, или не знаят как да търсят в него. И в репортажа слагат някакви 240р спасени от vbox7 с дефектен framerate, прекачени в ютуб.
Така са и bTV, и Nova.
Имаше случай, един потребител беше качил негов личен запис от първия епизод на Шоуто на Слави от 27.11.2000 г. Месеци по-късно записа изчезна заради авторски права от страна не на кой да е, а на БТВ! И преди 2-3 месеца същия този запис цъфна в YouTube канала на БТВ със заглавието: "Шоуто на Слави: Първото предаване от 27.11.2000 г. (Част 1)". Не да качат запис от ТЕХНИТЕ архиви, а взимат на тоз и на оня записите и хоп - вече е в канала на телевизията! И пишат тука Част 1. Да, де, ама откъде аджаба и джанъм ще намерите Част 2?!?! Абе нещо тука нещо.....(както вика Тодор Азов)

Имам една идея. Малко е офтопик, но все пак... Нека направим един специален онлайн портал за стари записи от телевизиите по подобие на руската https://staroetv.su/ и там да се качват всичко що е архивни кадри от телевизиите в България. Шапки, кашове, предавания и т.н. да бъдат на едно място.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #1344 on: 01 June 2020 01:13:05 »

Предполагам, че телевизиите имат сумати записи, но изисква дълго ровене и прехвърляне (особено ако са на касети), за което явно не им се занимава толкова, когато могат да гепят нещо наготово от нета. Нищо, че както казахте, самите те си трият материалите, които биха им услужили в такива случаи.

За български портал със стари ТВ записи би било готино, но ми се струва, че би коствало излишни ресурси и няма да има такава посещаемост, колкото ако материалите просто бяха качени в Тубата. Да не говорим, че телевизиите веднага биха се издървили, че им е „откраднато“ съдържанието. Явно не разбират, че могат просто да си claim-нат видеата в YouTube за авторски права и да печелят от реклами, без да се налага да се трие нищо и потребителите да го отнасят.
Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1345 on: 01 June 2020 06:55:34 »

От днес има кратка заставка по случай 20 години БТВ. Логото за сега е нормално.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1346 on: 01 June 2020 08:48:18 »

Предполагам, че телевизиите имат сумати записи, но изисква дълго ровене и прехвърляне (особено ако са на касети), за което явно не им се занимава толкова, когато могат да гепят нещо наготово от нета. Нищо, че както казахте, самите те си трият материалите, които биха им услужили в такива случаи.

За български портал със стари ТВ записи би било готино, но ми се струва, че би коствало излишни ресурси и няма да има такава посещаемост, колкото ако материалите просто бяха качени в Тубата. Да не говорим, че телевизиите веднага биха се издървили, че им е „откраднато“ съдържанието. Явно не разбират, че могат просто да си claim-нат видеата в YouTube за авторски права и да печелят от реклами, без да се налага да се трие нищо и потребителите да го отнасят.
Доста странно, ако не са си дигитализирали по-стария архив. Дори БНТ се дигитализираха още преди 10-ина години. Във филма "15 години ьТВ" иначе си имаше качествени архивни записи, та може би просто на редакторите на новините не им се е занимавало да ровят в архива и са решили да вземат запис от интернет.
Report Spam   Logged

evgata
Говорител
****
Online Online

Posts: 542


« Reply #1347 on: 01 June 2020 10:39:57 »

Report Spam   Logged
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1348 on: 01 June 2020 10:58:06 »

Тази вечер предаването ще е на запис. Първи потвърден гост ще е Мигена Ангелова от Искрено и Лично. Телевизията има и специално създанен сайт за юбилея https://20godini.btv.bg/?page=2#video_wrap
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #1349 on: 01 June 2020 11:35:35 »

Флориан Скала   с интервю за юбилея пред "24 часа":

- казва, че Шоуто на Николаос Цитиридис е привлякло младата аудитория и било "успешен ход" смяната на Слави
- имали няколко сценария за 2021-а година спрямо хода на сделката за продажба. Подготвяли обаче нови БГ сериали и риалита
- bTV ще работи за това ГАРБ да мерят гледаемостта на всички платформи, а не само в реално време по телевизията в конкретния таймслот
- отрича твърденията на Божков за Куршевел

Иначе има и обръщение, което ми попадна в YouTube: 


А основният сайт за 20-годишнината всъщност е https://20godini.btv.bg/ (защото горният линк, който си дал, отвежда към някаква вътрешна страница май)

EDIT:
В ефир вече има и ново лого - до логото на телевизията има и голяма 20-ка
Report Spam   Logged

evgata
Говорител
****
Online Online

Posts: 542


« Reply #1350 on: 01 June 2020 12:15:14 »


Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1351 on: 01 June 2020 12:30:33 »

Това лого ми изглежда толкова stock (както и цялата опаковка), като част от графичен пакет купен от Envato, че не е истина  Grin Толкова ли не можаха да платят за custom визия? Честити им 20, дано скоро подобрят програмната си схема и да намалят драстично сапунките.

Явно е, че качествените български сериали носят на Нова значителни успехи. Дано съберат такива с интересни сюжети и без разтягане на локуми тип Скъпи Наследници.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1352 on: 01 June 2020 12:59:50 »

Ще кажеш че са регионална кабеларка. Толкова ли нямат акъл да вземат примера им от шапката по случай юбилея където на екрана да стои 20 и в нулата да пише БТВ...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1353 on: 01 June 2020 14:21:34 »

Ще кажеш че са регионална кабеларка. Толкова ли нямат акъл да вземат примера им от шапката по случай юбилея където на екрана да стои 20 и в нулата да пише БТВ...
Или пък да бяха избрали някой шрифт с квадратна нула и да го вплетат по някакъв начин с логото на телевизия... Grin
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1354 on: 01 June 2020 14:59:53 »

Или пък да бяха избрали някой шрифт с квадратна нула и да го вплетат по някакъв начин с логото на телевизия... Grin

Аз един път бях сътворил едно лого по този повод. Представляваше същото квадратче от сегашното лого на бТВ, само че огледално обърнато и на две места изрязано, за да заприлича на числото 2. И трябваше да седи тая 2-ка до сегашното лого, за да се получи 20 и съответно изписах "години" под тази композиция така да я наречем. Пазех го известно време, но имах проблеми с хардуера на лаптопа ми и файла изчезна...
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Nikola
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 177



« Reply #1355 on: 01 June 2020 20:00:36 »

при Цитиридис логото 20 години е Златно или поне на такова ми излиза
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #1356 on: 01 June 2020 20:49:01 »

Някой помни ли какво точно излъчваха на 1 Юни 2000г.? Аз помня, че започнаха с анимация за Астерикс и след това може би Алф. Къци твърди, че пък в 19:00 е имало Риск Печели, а обикновено след това даваха игрален филм.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #1357 on: 01 June 2020 23:04:06 »

Не беше лошо предаването, но ми направи впечатление че почти нищо не казаха за Шоуто на Слави. Вярно че им е конкурент сега, пък и е в политиката вече, но все пак е едно от най-емблематичните, ако не и най-емблематичното предаване за телевизията, можеше да кажат 2-3 думи. Grin
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #1358 on: 01 June 2020 23:34:04 »

Някой помни ли какво точно излъчваха на 1 Юни 2000г.? Аз помня, че започнаха с анимация за Астерикс и след това може би Алф. Къци твърди, че пък в 19:00 е имало Риск Печели, а обикновено след това даваха игрален филм.
Вероятно след Къци са давали филма „Безумецът“ (Frantic), с който е приключила и програмата за деня.
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #1359 on: 01 June 2020 23:36:36 »

Не беше лошо предаването, но ми направи впечатление че почти нищо не казаха за Шоуто на Слави. Вярно че им е конкурент сега, пък и е в политиката вече, но все пак е едно от най-емблематичните, ако не и най-емблематичното предаване за телевизията, можеше да кажат 2-3 думи. Grin
Напротив имаше кадри от Шоуто на Слави. БТВ даже са го били поканили Слави да участва в предаването просто той е отказал.  Smiley
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 66 67 [68] 69 70 ... 81   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy