BG TV Talk
28 March 2024 15:05:42
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV & bTV Media Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 81   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV & bTV Media Group | новини и коментари  (Read 247061 times)
0 Members and 15 Guests are viewing this topic.
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #1400 on: 08 October 2020 17:33:29 »

Дали пък ще обмислят старт на bTV Kids, каквито планове така и не реализираха.
За първи път чувам за bTV Kids, че са имали планове. Възможно е да пуснат някой нов канал към портфолиото си след време.

Предстой да видим как ще си взаимодействат Теленор и БТВ за напред. БТВ ще създава ТВ съдържание, а Теленор ще го разпространява. Плюс това повечето пари от рекламата на Теленор ще са в БТВ. Да не забравяме, че възможно и да сменят и името на Теленор.

Гледам при, "24 часа" пишат, че от вторник май ще има ново ръководство. Което е логично със смяна на собствеността на телевизията. Флориан Скала ще бъде освободен, вероятно ще има още освободени от мениджърския екип, предстой да стане ясно другата седмица.
https://www.24chasa.bg/novini/article/9094120
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #1401 on: 08 October 2020 21:46:52 »

TV 81 повдигна въпроса, свързан с bTV Kids, защото от 2015 г. bTV имат регистрирана такава марка в Патентното ведомство, но дано в крайна сметка разширят мултиканалната си платформа.

Предполагам, че Теленор ще предлага съдържание на bTV чрез Voyo.bg или чрез новата VOD платформа на медията, но ще видим. А ако ще сменят името на оператора, нека върнат старото име - Глобул. Онова Laa не знам какво доверие ще вдъхне в абонатите...

Не знам какво ще е новото ръководство на телевизията (дано да е по-добро и да предложи още по-качествена продукция), но преди доста време споделих една мисъл, вдъхновена от Сталинското "Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем". И тя гласи: "Има ли Гергов, има bTV. Няма ли Гергов, няма bTV". Тоест, каквото и да се случва с ръководството на bTV, Красимир Петров Гергов няма да мръдне от Надзорния съвет на медията, ако иска още да съществува.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #1402 on: 08 October 2020 22:52:54 »

Гергов е акционер и няма как да го махнат за момента освен ако не реши да си продаде дяла от 6%, които има в компанията. Дано да го разкарат с някакво предложение и да си придобият 100% от БТВ. Ако не става с пари, става с много пари, а PPF Group не е като да ги нямат.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 917



WWW
« Reply #1403 on: 13 October 2020 14:20:48 »

Днес е срокът на финалната транзакция по сделката за CME.

Иначе - според информация на "Капитал":

Дидие Щосел ще управлява всички медийни групи на CME, придобити от PPF Group в Румъния, Словакия, Словения и Чехия.
Българската bTV Media Group ще се управлява от чехът Лубош Йетмар - бил част от HBO и Prima, втората по гледаемост чешка телевизия след TV Nova(собственост на CME, сега PPF)

Очаква се всичко това да бъде обявено официално до края на деня или утре.

ЕDIT:
Вече е официално. Любош Йетмар ще управлява CME Bulgaria като представлява компанията, Флориан Скала остава CEO на bTV Media Group. В прессъобщенията натървтат как "ще запазят позициите на обективни и независими новини и досегашните ценности на компаниите".

Щосел е CEO на CME за останалите пазари. На същото ниво като Йетмар. Тоест, само българската компания е с различно управление.
Report Spam   Logged

Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #1404 on: 13 October 2020 16:29:08 »

Вече е официално и в статия на bTV Новините -- https://btvnovinite.bg/bulgaria/ppf-group-zavarshi-pridobivaneto-na-sobstvenika-na-btv.html
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1405 on: 13 October 2020 19:50:22 »

Заради това че единствено за България ще отговаря друг човек а не Щосел който е за всички останали пазари ми светна червената лампичка. Не ми се иска слуховете на Капитал че БТВ може да бъде веднага препродадена на Юнайтед Груп които купиха Виваком и хърватската “Нова ТВ” да се окажат верни. Няма и как и Теленор също да бъде продадена на тях защото не може да има сливане с Виваком, имаше слухове че PPF искат и тях да продават, но ще видим.
Report Spam   Logged
naskox
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 556



« Reply #1406 on: 13 October 2020 23:19:45 »

Аз това на няколко пъти ми идва да ви напиша, понеже виждам някакъв ентусиазъм. PPF е инвестиционна група, не знам защо гледате позитивно на придобвки от такъв тип компании. Ако ги сравняваме с купуването на нова тв от местни играчи, тогава да по-добре е от това, но като цяло картинката въобще не е добра. Това, което имам предвид е, че една инвестиционна група гледа да си развие по най-бързия начин покупката и да я продаде на възможно по-висока цена, от която я е закупила. Такава компания въобще не я е грижа, какво мислят крайните потребители, ще звучи ли добре тралала като име на оператор и т.н. Не знам какъв е тоя захлас, като чух че ще им продават теленор ми беше ясно, че ще тръгваме пак надолу. Единственият начин за някаква прозрачност е чужденец да участва, има ли предимно българска собственост е ясна работата. Има изключения от заключението ми, но в допълнение към него съмнявам се да се застои дълго CME или в този ред на мисли Теленор в ръцете на PPF, просто не им е изгодно, защото рискуват да приключат на загуба придобивката си.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1407 on: 27 October 2020 18:14:46 »

"ьТВ" са почнали да снимат нов сериал, който се казва "Белези": https://www.btv.bg/gallery/za-btv/spetsialno/zapochnaha-snimkite-na-novija-balgarski-serial-na-btv-belezi.html

Интересно обаче кога смятат да го излъчат, защото още не са си излъчили и целия първи сезон на "Съни бийч", а уж Иван и Андрей имат зелена светлина да снимат сезон 2 на сериала. Също някой знае ли каква е тази продуцентска компания Midwest? Аз лично я чувам за първи път...
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1408 on: 27 October 2020 18:41:11 »

Продуцент е Габриел Георгиев - преди беше един от продуцентите на Откраднат живот в Dream Team Films, това явно му е отделната продуцентска къща без Евтим Милошев.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1409 on: 27 October 2020 18:49:14 »

Продуцент е Габриел Георгиев - преди беше един от продуцентите на Откраднат живот в Dream Team Films, това явно му е отделната продуцентска къща без Евтим Милошев.
А.. тъкмо се чудех къде се е изгубил този човек. Още в предишния сезон на "Откраднат живот" ми направи впечатление, че името му вече не фигурира като продуцент, а той явно си е направил самостоятелна компания. Дано в крайна сметка този сериал "Белези" е глътка свеж въздух, че в последните години нещо взеха да ми омръзват тези безкрайни семейни драми ("Откраднат живот", "Пътят на честта", "Ягодова луна", "Скъпи наследници" и т.н.). Хубаво е иначе, че са заложили на по-непопулярни или леко позабравени актьори - Анастасия Лютова, Иво Аръков, Валентин Ганев. От доста време ми се ще да видя и Велизар Бинев в някой български сериал, защото ми е малко странно да участва в почти всеки американски филм, който се снима у нас, пък да не го виждаме в сериалите. Досега е участвал единствено в "Четвърта власт", ако не се лъжа.
Report Spam   Logged

david92
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 364


« Reply #1410 on: 28 October 2020 13:17:10 »

"ьТВ" са почнали да снимат нов сериал, който се казва "Белези": https://www.btv.bg/gallery/za-btv/spetsialno/zapochnaha-snimkite-na-novija-balgarski-serial-na-btv-belezi.html

Интересно обаче кога смятат да го излъчат, защото още не са си излъчили и целия първи сезон на "Съни бийч", а уж Иван и Андрей имат зелена светлина да снимат сезон 2 на сериала. Също някой знае ли каква е тази продуцентска компания Midwest? Аз лично я чувам за първи път...


Да не са решили да правят копие на турския сериал "Завинаги", който вече почти година им генерира страхотни рейтинги в праймтайма?  Grin На първо четене ми се струва подобна история, но дано не се хвърлят да снимат прекалено много епизоди преди пускането в ефир...

Иначе интересно кой турски сериал ще пуснат след "Завинаги" - в момента се излъчва последен сезон. За да задържат рейтингите, пак трябва да е семейна драма с добре познати за БГ зрителите актьори.
Report Spam   Logged
Webber
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 278


« Reply #1411 on: 28 October 2020 14:51:41 »

Определено се очертава по традиция да е най-интересна тарифата за декември. Тъй като ще даде отговори на няколко въпроса. Нямам търпение да излезе, а има доста време.  Grin

Какво ли ще пуснат от 20:00 ч. на място на Завинаги?
Ще се завърне ли Съни бийч на екран?
Финалите на Фермата и MasterChef?
Коледни и новогодишни програми по празниците?
Report Spam   Logged
mariokrushkin
Говорител
****
Online Online

Posts: 648


« Reply #1412 on: 28 October 2020 21:04:11 »

Определено се очертава по традиция да е най-интересна тарифата за декември. Тъй като ще даде отговори на няколко въпроса. Нямам търпение да излезе, а има доста време.  Grin

Какво ли ще пуснат от 20:00 ч. на място на Завинаги?
Ще се завърне ли Съни бийч на екран?
Финалите на Фермата и MasterChef?
Коледни и новогодишни програми по празниците?
Какво пък ти е толкова интересно за декември месец.То се знае още отсега отговорът на въпросите ти. След Завинаги  ще започне поредният турски сериал,какво се вълнувате не знам?
Съни бийч ще се завърне напролет, Финалът на Мастър шеф се пада на 6.12 ,а на Фермата 12.12
По празниците ще има филми ,а на нова година сигурно ще рискуват с гръка Цитиридис.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #1413 on: 10 November 2020 11:19:46 »

Дано в крайна сметка този сериал "Белези" е глътка свеж въздух, че в последните години нещо взеха да ми омръзват тези безкрайни семейни драми ("Откраднат живот", "Пътят на честта", "Ягодова луна", "Скъпи наследници" и т.н.).
Grin Grin Grin
И как по-точно очакваш сериал със заглавие „Белези“ да е глътка свеж въздух?  Grin
„Белези“ ще пренесе зрителите в многопластовия свят на едно българско семейство, белязан от любов, омраза, трудни решения и видимо непосилни за приемане последици. Сериалът ще повдигне завесата за сложността на вътрешно-семейните отношения и ще застъпи вечни лични и житейски теми - кога трябва да защитаваш любовта си, кога трябва да направиш компромис, какъв е личният ти житейски избор за това какъв човек си и искаш да бъдеш.
Това ако не е безкрайна семейна драма, какво да е?
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #1414 on: 14 December 2020 14:07:44 »

Не знам колко е вярно това, но...
https://www.24chasa.bg/novini/article/9316777

Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #1415 on: 14 December 2020 15:08:16 »

Не знам колко е вярно това, но...
https://www.24chasa.bg/novini/article/9316777


Абе вярно си е  Grin : https://btvnovinite.bg/bulgaria/btv-media-group-naznachava-martin-shvehlak-za-glaven-izpalnitelen-direktor.html

Общо взето Петър Келнер си взема лека полека нещата в свои ръце.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1416 on: 14 December 2020 22:25:35 »

Абе вярно си е  Grin : https://btvnovinite.bg/bulgaria/btv-media-group-naznachava-martin-shvehlak-za-glaven-izpalnitelen-direktor.html

Общо взето Петър Келнер си взема лека полека нещата в свои ръце.
Очаквам и по някакъв по-явен начин да си личи, че "ьТВ" и "Теленор" са на един собственик, като например в плановете на "Теленор" да е включен абонамент за "Войо", а и най-накрая "Теленор" да почнат да предлагат ТВ услуга, защото в тази сфера доста изостават от "А1" и "Виваком". Впрочем, както писах в друга тема, очаквам "Теленор" да купят "Булсатком" точно за да компенсират това изоставане.

Иначе дано смяната на директорите е в положителна посока, че като цяло в последните години "ьТВ" рядко успяват да ми привлекат вниманието с някое шоу/сериал.
Report Spam   Logged

pesho
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 659


« Reply #1417 on: 20 December 2020 15:56:01 »

Ако се вярва на сайтовете Виктория Петрова е бременна. От утре с Юксел ще води Марина Цекова от Нова.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #1418 on: 21 December 2020 15:49:39 »

Прессъобщение 1:
Quote
Маргарита Александрова и Венелин Петков вече не заемат постовете си на директор „Програма“ и директор „Новини, актуални предавания и спорт“. Чрез вътрешна промоция те са заменени от Христо Хаджитанев, който e новият директор „Програма“ и Антон Хекимян, който заема поста директор „Новини, актуални предавания и спорт“ на bTV Media Group. Решението е на главния изпълнителен директор на bTV Мартин Швехлак, който се присъедини към компанията с ясна визия и план как да привлече повече зрители и потребители на всички bTV канали.
Интересно ми е кой ще води сутрешния им блок "Тази сутрин", след като Хекимян става директор на Новини, актуални предавания и спорт.

Прессъобщение 2:
Quote
Едно от най-разпознаваемите лица в българската ТВ журналистика Марина Цекова се присъединява към екипа на bTV Новините от днес. Зрителите ще я видят като водеща на емисията в 17:00 на 22 декември, вторник.
Явно няма да я видим тази вечер с Юксел.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #1419 on: 21 December 2020 17:07:57 »

Този Христо Хаджитанев ми е напълно непознат като име. Иначе в прессъобщението той казва, че щяло да има много нови шоупрограми и локални продукции в праймтайма: https://btvnovinite.bg/bulgaria/btv-media-group-naznachava-novi-direktori-za-osnovnite-napravlenija-na-sadarzhanieto.html

Не знам точно какво има предвид, след като стана ясно, че в пролетната програма няма нищо ново, освен сериала "Белези".
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 69 70 [71] 72 73 ... 81   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy