BG TV Talk
29 March 2024 03:00:42
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

BG TV Talk | всякакви приказки

Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: BG TV Talk | всякакви приказки  (Read 117229 times)
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
cvetomir1997
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 378


« Reply #240 on: 23 April 2017 09:12:32 »

Това ми беше първата мисъл, когато видях за първи път плаката на "Бензин". Веднага в подсъзнанието ми се визуализира този на Fast & Furious. Аз лично не понасям филми, които се базират единствено на коли (или превозни средства като цяло), безсмислено много екшън и невъзможни каскади, затова макар и български няма да ходя да го гледам. Но ще ми е интересно някой да сподели впечатленивта си и съотвтно приликите и разликите с американската поредица.  Grin
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #241 on: 25 April 2017 18:37:54 »

Приликите още по трейлъра ми се видяха повече от разликите, пък не знам, вече като видях постера съм сигурен без да съм го гледал, че ще е просто един рип-оф...
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #242 on: 12 October 2017 00:45:41 »

Юхууу... На мястото на Антон Тодоров в парламента влиза поне един качествен човек - актьорът Евгени Будинов! Smiley Надявам се да бъде активен и да извърши поне едно добро дело за българското кино или театър! Cool
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #243 on: 05 December 2017 19:11:04 »

Walt Disney Company финализира сделка по придобиване на почти целия бизнес на 21st Century Fox (бившата News Corporation) с изключение на новинарските и спортните канали на Фокс, които ще бъдат прехвърлени към новата издателска компания на Мърдок, която пак се казва News Corp. На практика Дисни ще стане най голямото филмово студио, като ще придобие и всички международни канали на Фокс, включително и нашите. Официално ще бъде обявена следващата седмица.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #244 on: 05 December 2017 20:33:03 »

Walt Disney Company финализира сделка по придобиване на почти целия бизнес на 21st Century Fox (бившата News Corporation) с изключение на новинарските и спортните канали на Фокс, които ще бъдат прехвърлени към новата издателска компания на Мърдок, която пак се казва News Corp. На практика Дисни ще стане най голямото филмово студио, като ще придобие и всички международни канали на Фокс, включително и нашите. Официално ще бъде обявена следващата седмица.
От теб разбирам, че има компания 21st Century Fox. Grin Иначе аз не се радвам за тази сделка, понеже сега ще се почне пак с възраждане на култови саги, които ще бъдат осрани от Disney, както самите те направиха със Star Wars... Undecided
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #245 on: 06 December 2017 00:53:52 »

От теб разбирам, че има компания 21st Century Fox. Grin Иначе аз не се радвам за тази сделка, понеже сега ще се почне пак с възраждане на култови саги, които ще бъдат осрани от Disney, както самите те направиха със Star Wars... Undecided
През 2013 Мърдок раздели News Corporation на две компании - News Corp, управляваща само печатни издания, и 21st Century Fox, управляваща всичко останало. Реално и двете са негови, само с малко по-различно управление, беше направено само заради скандалите покрай вестника News of the World. Сега Дисни купуват цялата 21st Century Fox без някой американски телевизии, които минават към новата News Corp. Иначе не вярвам да има големи промени във филмовото студио отначало, единствено може би ще се появят нови версии на Х Мен и Фантастичната четворка, които до сега се правеха от Фокс без участието на Марвел, които пък са собственост на Дисни.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #246 on: 06 December 2017 13:04:55 »

През 2013 Мърдок раздели News Corporation на две компании - News Corp, управляваща само печатни издания, и 21st Century Fox, управляваща всичко останало. Реално и двете са негови, само с малко по-различно управление, беше направено само заради скандалите покрай вестника News of the World. Сега Дисни купуват цялата 21st Century Fox без някой американски телевизии, които минават към новата News Corp. Иначе не вярвам да има големи промени във филмовото студио отначало, единствено може би ще се появят нови версии на Х Мен и Фантастичната четворка, които до сега се правеха от Фокс без участието на Марвел, които пък са собственост на Дисни.

Основната причина Дисни да купи филмовите дивизии на Фокс са филмовото съдържание и сериалите на студиото. Дисни ще пуска своя отделна стрийминг услуга през 2019 и сериали като The Simpsons, Futurama, Family Guy, The X Files,  както и филмите на Fox ще са сериозен коз в техните ръце. Филмовите права за Четворката и Екс Мен също са причина. Останалото е пълнеж.

Телевизиите естествено няма да са включени в сделката. Местният орган за защитна на конкуренцията няма да го позволи, а и на Дисни не им трябват каналите на Фокс, защото техните собствени ги бият постоянно.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #247 on: 14 December 2017 16:21:49 »

Окончателно: Дисни придоби „21-ви вековия Фокс” за 52 милиарда долара. За повече инфо тук: https://www.21cf.com/news/21st-century-fox/2017/walt-disney-company-acquire-twenty-first-century-fox-inc-after-spinoff За България това означава, че Дисни поемат собствеността на FOX Networks Group/International Channels Bulgaria и че Disney Channel вече ще бъде под едно общо управление с тях след приключване на сливането.
Report Spam   Logged
secet
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 122


« Reply #248 on: 15 December 2017 10:58:05 »

Всички FOX канали ли влизат в сделката? Аз разбрах че Nat Geo влиза, но Fox News и Sport си остават за Мърдок. Не разбрах за Baby TV, 24 Kithen и другите FOX-ове. Дисни притежават американския канал ABC и предполагам, че не могат да купят и FOX, който му е най-големия конкурент.
Report Spam   Logged
BlooMac
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 143



WWW
« Reply #249 on: 15 December 2017 11:10:43 »

В сделката влиза FOX Networks Group, така че международните канали стават част от Дисни.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #250 on: 15 December 2017 21:34:54 »

Всички FOX канали ли влизат в сделката? Аз разбрах че Nat Geo влиза, но Fox News и Sport си остават за Мърдок. Не разбрах за Baby TV, 24 Kithen и другите FOX-ове. Дисни притежават американския канал ABC и предполагам, че не могат да купят и FOX, който му е най-големия конкурент.
По-горе TV Boy е обяснил, че в сделката не влизат новинарските и спортните канали на FOX. Всичко останало вече е собственост на Disney.
Report Spam   Logged

ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #251 on: 18 December 2017 11:06:12 »

Дисни оакаха Лукас, сега започхат и с Лисиците
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #252 on: 18 December 2017 12:01:21 »

Дисни оакаха Лукас, сега започхат и с Лисиците
И аз съм на това мнение... Grin
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #253 on: 19 December 2017 13:40:09 »

От една страна е хубаво, че ще успеят да обединят филмовите права на Марвел, защото за разлика от ДС Комикс те бяха пръснати из всички студия и по този начин филмите ще станат по-разнообразни. От друга обаче изчезването на „20 вековия Фокс” означава намаляне на броя на студията от 6 на 5 и това със сигурност е лоша новина за Холивуд и поставя под въпрос какво ще правят Дисни с „,не-семейно ориентираните” продукции, защото те не са им никак големи фенове, а Фокс са едни от най-добрите в R и екшън трилърите като жанрове.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #254 on: 19 December 2017 13:45:21 »

От една страна е хубаво, че ще успеят да обединят филмовите права на Марвел, защото за разлика от ДС Комикс те бяха пръснати из всички студия и по този начин филмите ще станат по-разнообразни. От друга обаче изчезването на „20 вековия Фокс” означава намаляне на броя на студията от 6 на 5 и това със сигурност е лоша новина за Холивуд и поставя под въпрос какво ще правят Дисни с „,не-семейно ориентираните” продукции, защото те не са им никак големи фенове, а Фокс са едни от най-добрите в R и екшън трилърите като жанрове.
Чакай малко... Нали уж "Дисни" бяха купили 21st Century Fox? Оказа се, че са взели 20th Century Fox ли?
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #255 on: 19 December 2017 14:31:25 »

Чакай малко... Нали уж "Дисни" бяха купили 21st Century Fox? Оказа се, че са взели 20th Century Fox ли?
21st Century Fox е името на компанията-майка на Мърдок, която е преименувана от News Corporation през 2013. Същата компания, която държеше БТВ. Те са собственик на филмовото студио 20th Century Fox. Отделно от 2013 има нова компания, която се казва News Corp, която пак е на Мърдок, нямаща пряка връзка с предишната и управляваща само печатни издания. Тия рокади бяха направени през 2013 след скандала с британския вестник News of the World, общи взето „за заблуда на противника”. Много голяма главоблъсканица е, знам. Grin Grin Grin
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #256 on: 19 December 2017 15:48:35 »

21st Century Fox е името на компанията-майка на Мърдок, която е преименувана от News Corporation през 2013. Същата компания, която държеше БТВ. Те са собственик на филмовото студио 20th Century Fox. Отделно от 2013 има нова компания, която се казва News Corp, която пак е на Мърдок, нямаща пряка връзка с предишната и управляваща само печатни издания. Тия рокади бяха направени през 2013 след скандала с британския вестник News of the World, общи взето „за заблуда на противника”. Много голяма главоблъсканица е, знам. Grin Grin Grin
А... ясно. Мислех, че 20th Century Fox е компанията-майка, а то било обратно. Ми, в такъв случай няма какво друго да кажа, освен - Ай, честито! Световното кино определено само губи от тази сделка... Undecided
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #257 on: 19 December 2017 17:01:07 »

Абе пичове, направете поне малко рисърч преди да започнете да ръсите неща, които очеизвадно не са Ви ясни. Това, че Дисни е купило Фокс не означава край на по - сериозните и не фемили френдли заглавия. Нали затова има под лейбъли? Touchstone Pictures, самата 20th и т.н. Нито Дедпул ще започне да си играе с барби, нито нищо. Дисни ги интересуват КИНТИТЕ, под каквато и да е форма.

Освен това, както споменах. Те закупиха всички тия неща главно, за да могат да имат content за стрийминг платрофмата си, която ще пуснат през 2019. Да не мислите, че на нея ще има само Мики Маус и Дисни Ченъл?

Филмите на 20th няма да намалеят, просто са под друга шапка. Сега Дисни ще прави още повече пари, т'ва е.

Супергеройските френчайзи са си само бонус. Някои хора забравят, че Аватар също е под шапката на Фокс.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #258 on: 19 December 2017 17:40:46 »

Опасенията са, че точно филмите на Фокс ще намалеят драстично след като се обединят под една шапка. Намаля се и конкуренцията при студията, та независимите продуцентски компании имащи договори с Фокс могат да имат проблеми при промяна на условията от страна на Дисни. За лейбълите - Miramax я продадоха, а Touchstone я пенсионираха миналата година след като DreamWorks мина към Universal, единствено филма Glass през 2019 ще излезе под този лейбъл защото е продължение на филм, излязъл под него 2000 година. Четох статия, при която ако бъде одобрена сделката, брандовете и двете студия ще бъдат препозиционирани, като под бранда на Disney ще излизат предимно фантастичните, семейни и анимационни филми, Аватар и Ледена епоха например ще минат под него, а 20th Century Fox ще остане за всичко останало, като екшъните, хорърите, трилърите, R филмите, Пришълецът, Хищникът, новият Терминатор и т.н. За стрийминг услугата - това  е една от големите причини, тъй като и Нетфликс и Амазон набират сила както при сериалите, така и при филмите и до 2020 ще са се превърнали в mini-major студия от ранга на Lionsgate в момента например.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #259 on: 19 December 2017 18:24:32 »

Ще видим какво ще стане, но аз просто се опасявам, че хорърите, екшъните, трилърите и т.н. ще намалеят драстично за сметка на "супергеройските" филми... Grin А и като цяло филмите на "Дисни" са ми прекалено детски. Дори продълженията на "Междузвездни войни" изобщо не ми харесват, но дано да греша и нещата да не се променят към лошо.
Report Spam   Logged

Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy