BG TV Talk
28 March 2024 15:13:40
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

BG TV Talk | всякакви приказки

Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Go Down
  Print  
Author Topic: BG TV Talk | всякакви приказки  (Read 117172 times)
0 Members and 12 Guests are viewing this topic.
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #420 on: 19 August 2021 20:48:27 »

От без спортни събития БТВ изведнъж се оказаха с много спортни събития и Ринг-а отесня. Или да направят още един канал, или да пуснат Войо канала при всички оператори, защото в момента освен на Виваком в IPTV мрежата не знам къде го има. А иначе БТВ и А1 са се съюзили и за всички права се оказа че наддават заедно в пакет и после си ги разделят, за да могат да парират Юнайтед Груп и Нова ТВ.
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Online Online

Posts: 1 183



WWW
« Reply #421 on: 20 August 2021 10:32:33 »

От без спортни събития БТВ изведнъж се оказаха с много спортни събития и Ринг-а отесня. Или да направят още един канал, или да пуснат Войо канала при всички оператори, защото в момента освен на Виваком в IPTV мрежата не знам къде го има. А иначе БТВ и А1 са се съюзили и за всички права се оказа че наддават заедно в пакет и после си ги разделят, за да могат да парират Юнайтед Груп и Нова ТВ.

Това не променя обаче факта, че най - интересните държавни първенства отново са в каналите на United Group. Нито Ла Лига е толкова интересна вече, особено сега, когато Меси се махна, нито Италия, където има вероятност и Роналдо да се махне.

Иначе ШЛ и Лига Европа са ясни. 
Report Spam   Logged

Hater by Design.
studentmercedes454
Потребител
*
Offline Offline

Posts: 89


« Reply #422 on: 21 August 2021 19:06:53 »

Лига Европа няма ли да се излъчва повече по БНТ?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #423 on: 21 August 2021 20:30:49 »

Лига Европа няма ли да се излъчва повече по БНТ?
Не. И трите турнира на УЕФА ("Шампионска лига", "Лига Европа" и "Лига на конференциите") ще са по "ьТВ" и "Макс спорт". Много интересно иначе, че "ьТВ" и А1 участват заедно в търговете и после си разделят спечелените права. Та нали "ьТВ" и "Теленор" са на един собственик и от тази гледна точка "Теленор" и А1 са конкуренти? Grin
Report Spam   Logged

BlooMac
Админ
Маниак
******
Online Online

Posts: 1 143



WWW
« Reply #424 on: 22 August 2021 01:19:07 »

А иначе БТВ и А1 са се съюзили и за всички права се оказа че наддават заедно в пакет и после си ги разделят, за да могат да парират Юнайтед Груп и Нова ТВ.
Това е доста иронично при положение, че Нова поддържат спорните канали на А1. Grin
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #425 on: 22 August 2021 15:24:42 »

Общо взето който плаща - той поръчва.  Grin Теленор и А1 са конкуренти, но пък Теленор нямат ТВ услуга, а скоро няма и да имат явно. Пък съюза идва и от скачването на Нова ТВ с Виваком, което ще рече че скоро Макс Спорт могат и да не се правят от Нова, а от БТВ.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #426 on: 01 September 2021 20:17:59 »

Преди време ви бях показал моята концепция за графика на 7/8TV. Сега дойде ред и на сутрешния блок на БНТ - "Денят започва". Използвал съм някои от елементите на сегашната опаковка на предаването, но съм вкарал и нови такива. Описание на проекта и пълна визуализация може да видите тук:
https://www.behance.net/gallery/126539875/Morning-Show-Broadcast-motion-graphics

А пък тук да видите как ще изглежда на екран:
Report Spam   Logged
alex_086
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 152


« Reply #427 on: 01 September 2021 22:08:50 »

Преди време ви бях показал моята концепция за графика на 7/8TV. Сега дойде ред и на сутрешния блок на БНТ - "Денят започва". Използвал съм някои от елементите на сегашната опаковка на предаването, но съм вкарал и нови такива. Описание на проекта и пълна визуализация може да видите тук:
https://www.behance.net/gallery/126539875/Morning-Show-Broadcast-motion-graphics

А пък тук да видите как ще изглежда на екран:

Еее, супер е! Много хубава и иновативна графика, с “Д”-то като преход е много яко! Заслужаваш да отговаряш за графиките на някоя от телевизиите! 😁 БРАВО!!!
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #428 on: 10 September 2021 09:57:56 »

Здравейте! Знам, че това, което ще питам, вероятно ще ме банне от форума, но да питам как и откъде мога да се свържа с програмния директор на БНТ Маргарита Александрова, защото искам да я питам дали тази есен ще има нов сезон на "Събота вечер с Митко Павлов", защото гледайки програмата на БНТ за тази и за другата събота, виждам, че ще го дават, само че ще е на повторения, та не бих се изненадал, ако утре, че даже и другата събота, ще повтарят стари епизоди от миналия сезон.

Да не говорим също така, че промо за нов сезон въобще няма, и силно ме съмнява това предаване да е вече перманенто спряно от телевизията и да не ни казват.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #429 on: 10 September 2021 12:14:54 »

Здравейте! Знам, че това, което ще питам, вероятно ще ме банне от форума, но да питам как и откъде мога да се свържа с програмния директор на БНТ Маргарита Александрова, защото искам да я питам дали тази есен ще има нов сезон на "Събота вечер с Митко Павлов", защото гледайки програмата на БНТ за тази и за другата събота, виждам, че ще го дават, само че ще е на повторения, та не бих се изненадал, ако утре, че даже и другата събота, ще повтарят стари епизоди от миналия сезон.

Да не говорим също така, че промо за нов сезон въобще няма, и силно ме съмнява това предаване да е вече перманенто спряно от телевизията и да не ни казват.
Този въпрос можеш да го зададеш и във фейсбука или инстаграма на Митко Павлов. Grin Иначе явно си пропуснал това съобщение в темата за БНТ: https://bnt.bg/news/dve-novi-razvlekatelni-predavaniya-i-sabotno-nedelen-blok-v-programata-na-bnt-ot-esenta-297975news.html

Според него предаването ще стартира на 2 октомври. Честно казано и аз нямам идея защо ще почне толкова по-късно от всички останали предавания, но се надявам причината да е добра - например нов декор или по-разчупена концепция.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #430 on: 10 September 2021 12:40:48 »

Този въпрос можеш да го зададеш и във фейсбука или инстаграма на Митко Павлов. Grin Иначе явно си пропуснал това съобщение в темата за БНТ: https://bnt.bg/news/dve-novi-razvlekatelni-predavaniya-i-sabotno-nedelen-blok-v-programata-na-bnt-ot-esenta-297975news.html

Според него предаването ще стартира на 2 октомври. Честно казано и аз нямам идея защо ще почне толкова по-късно от всички останали предавания, но се надявам причината да е добра - например нов декор или по-разчупена концепция.

Оф, забравих, че са писали за това. Мерси, че ми напомни!

Но дори и да пиша на Митко Павлов във Instagram или Messenger, той вероятно няма да ми отговори на това дали тази есен ще го видим на екран, поне така мисля. Ще видя дали все пак мога да го попитам относно шоуто му.
Report Spam   Logged
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #431 on: 17 September 2021 23:46:30 »

Преди време ви бях показал моята концепция за графика на 7/8TV. Сега дойде ред и на сутрешния блок на БНТ - "Денят започва". Използвал съм някои от елементите на сегашната опаковка на предаването, но съм вкарал и нови такива. Описание на проекта и пълна визуализация може да видите тук:
https://www.behance.net/gallery/126539875/Morning-Show-Broadcast-motion-graphics

А пък тук да видите как ще изглежда на екран:

Свежа концепция, и на мен ми харесва.

На 00:08  ]>  e точно на 90° завъртяно Д, но после на 00:13 е на ~85° завъртяно и ако се гледа кадър по кадър даже се виждат за момент две букви Д точно преди завъртането обратно към нормално Д, които не се припокриват особено точно. Така ли трябва да е?
На 00:41 логото f в горния ляв ъгъл ми се вижда леко размазано, предполагам е растерна графика. Квадратчето около f също не е особено симетрично, отляво белият цвят е около 5px широк, отдясно около 4px.
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 329



« Reply #432 on: 18 September 2021 01:26:48 »

Свежа концепция, и на мен ми харесва.

На 00:08  ]>  e точно на 90° завъртяно Д, но после на 00:13 е на ~85° завъртяно и ако се гледа кадър по кадър даже се виждат за момент две букви Д точно преди завъртането обратно към нормално Д, които не се припокриват особено точно. Така ли трябва да е?
На 00:41 логото f в горния ляв ъгъл ми се вижда леко размазано, предполагам е растерна графика. Квадратчето около f също не е особено симетрично, отляво белият цвят е около 5px широк, отдясно около 4px.
Благодаря за мнението. Критиката ти е много на място. Разминаването в ъгъла на буквите го забелязах след рендера, пък вече бях изтощен и го оставих за друг път, но в крайна сметка не го промених, а е работа за 1 мин.
Логото Facebook (заедно с rounded квадратчето) е растернo с оригинални размери 1000 × 1000, но в After Effects има едно много гадно downscale-ване след като намалиш размерите и го наложиш върху самата композиция. Вероятно от там идва и тази разлика в дебелината на контура на квадратчето.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #433 on: 20 September 2021 19:27:52 »

Нови подробности относно ситуацията със "Събота вечер с БНТ".

Въпреки, че БНТ са споменали, че предаването ще се завърне на 2-ри октомври, сега видях програмата на БНТ 1 за другата събота и за моя изненада на 02.10. ще дават документалната поредица "БНТ представя" на мястото на "Събота вечер с БНТ" в 21:00 часа.

Май това съботно предаване няма да го бъде през този есенен сезон, или по-лошо, може би вече е свалено от ефир, без никакво съобщение от обществената телевизия или външните продуценти на шоуто. Sad
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #434 on: 20 September 2021 22:08:19 »

Нови подробности относно ситуацията със "Събота вечер с БНТ".

Въпреки, че БНТ са споменали, че предаването ще се завърне на 2-ри октомври, сега видях програмата на БНТ 1 за другата събота и за моя изненада на 02.10. ще дават документалната поредица "БНТ представя" на мястото на "Събота вечер с БНТ" в 21:00 часа.

Май това съботно предаване няма да го бъде през този есенен сезон, или по-лошо, може би вече е свалено от ефир, без никакво съобщение от обществената телевизия или външните продуценти на шоуто. Sad
Ми, то така или иначе не беше кой знае какво. Митко Павлов има доста по-голям потенциал, но тук някакси все нещо куцаше. Не изключвам възможността той да се появи в ефира на TV1, които обявиха, че ще имат вечерно комедийно шоу.
Report Spam   Logged

Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #435 on: 20 September 2021 22:37:48 »

Ми, то така или иначе не беше кой знае какво. Митко Павлов има доста по-голям потенциал, но тук някакси все нещо куцаше. Не изключвам възможността той да се появи в ефира на TV1, които обявиха, че ще имат вечерно комедийно шоу.

Е, където и да отиде Митко Павлов, смятам, че ще е за добро. Сега след като БНТ вече нямат съботно вечерно шоу в тяхната програма (отново), слотът в 21:00 вероятно ще бъде запълнен с повторения, започвайки от другата събота. Малко е тъпо с тези повторения, ама какво да се прави.

Всъщност, единствената телевизия, която има съботно вечерно шоу в 21 часа, е "Евроком", ама и то май няма чак много зрители, отколкото при Митко Павлов по БНТ, но пак си е ОК алтернатива на същите филми, които националните телевизии дават до втръсване в съботния праймтайм.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #436 on: 20 October 2021 16:45:18 »

Какво са направили с логото на британската телевизия BBC? Cry



Това между другото е от днес, 20 октомври.
Report Spam   Logged
Roostersonair
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 649


« Reply #437 on: 22 October 2021 17:05:30 »

Днес излезе трейлър за предстоящите ремастерирани версии на Grand Theft Auto трилогията, състояща се от GTA III, GTA Vice City и GTA San Andreas, които ще излизат на 11 ноември тази година на всички игрови конзоли и Microsoft Windows. Ето и самият трейлър:



Като цяло много ми харесва как изглежда. Графиките са нови (ремастерираните версии са правени в Unreal Engine), но цялостната атмосфера, пейзажите и героите в трите игри са запазени.

Вие какво мислите? Струват ли си новите версии, или предпочитате оригиналните, неремастерирани версии?
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #438 on: 24 November 2021 00:08:23 »

Като обобщение да сумирам преди да сме писали по всички теми за това - БТВ са с черна лента в горния десен ъгъл, логото на Нова ТВ отново е черно (предишните няколко пъти след като минаха към 16:9 и те бяха с черна лента в горния ляв ъгъл, черното лого последно 2015-та са го ползвали някъде мисля), и БНТ са с лента “ден на траур” до логата на всички канали.

Съболезнования към близките на загиналите, нека почиват в мир!
Report Spam   Logged
Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 757


« Reply #439 on: 24 November 2021 00:32:49 »

Само ще те поправя, че Нова винаги са ползвали черното лого.

Дано такива трагедии да не се случват повече!

EDIT 2: 7/8 и Nova News са също с черни лога.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy