BG TV Talk
20 April 2024 15:09:11
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари

Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 37   Go Down
  Print  
Author Topic: 7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари  (Read 112252 times)
0 Members and 9 Guests are viewing this topic.
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #280 on: 28 March 2017 11:10:38 »

Доживяхме в 21 век, в правова и демократична държава, член на ЕС, някаква телевизия под името bTV , да налага цензура за критика към политиците, по поръчка на #КОЙ ?

От ЕС трябва да глобят телевизията за ограничаване на свободата на словото. Личи си че е наложена цензура продиктувана от определени хора.

Факт е, че това шоу вече не е развлекателно, а политическо. Съмнявам се, че точно Слави Трифонов ще остане без трибуна, така че не го жалете. По-важното е, че започва да се изживява като спасител на нацията, което е смешно и жалко, но предвид актуалното засилване на всякакви популистки (да не кажа лумпенски) настроения, сутацията може да стане страшна. Също така не мога да разбера на кого е толкова обиден - хем иска да защитава народа, хем не му харесва резултата от гласуването на същия този народ. Лично аз, ако трябва да избирам, бих предпочел да ме управлява немска овчарка, отколкото Иво Сиромахов.

В днешно време всеки може да излъчва шоу или каквото си реши по Фейсбук и Ютюб. Не е нужна телевизия за да се излъчва наживо.
Не съм фен на Слави, но това спиране го талкувам, като ограничаване на свободата на словото.

Преди години същата телевизия беше нарекла протестиращите българи, че са лумпели и имаше много възмущения в нета.

А този клип от BTV излъчиха ли го поне един път по време на изборната кампания?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #281 on: 28 March 2017 11:29:47 »

bTV продължават да въртят реклами за шоуто, така че според мен не са тръгнали да го махат.
Щом ще има пресконференция в 13:00ч. днес, тепърва ще се разбира какви ще са бъдещите отношения между Слави и "ьТВ". Smiley
Report Spam   Logged

daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #282 on: 28 March 2017 11:44:15 »

Слави Трифонов ще даде пресконференция от 13:00 часа в зала 11 на НДК - кино „Люмиер“. Това съобщиха от екипа на предаването „Шоуто на Слави“.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #283 on: 28 March 2017 12:29:57 »

Някой да е чул нещо за това дали и къде ще се излъчва онлайн примерно?  Roll Eyes
Report Spam   Logged

Robimir
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 758


« Reply #284 on: 28 March 2017 12:42:00 »

Някой да е чул нещо за това дали и къде ще се излъчва онлайн примерно?  Roll Eyes
Доколкото разбрах, BiT ще излъчи пресконференцията.
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #285 on: 28 March 2017 13:11:58 »

Доколкото разбрах, BiT ще излъчи пресконференцията.

Излъчват я, но много често прекъсва и в момента няма звук.
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**
Online Online

Posts: 291



« Reply #286 on: 28 March 2017 13:38:45 »

Слави направи намек, че има голяма вероятност да стане колега със Сашо Диков.
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #287 on: 28 March 2017 13:43:43 »

Слави направи намек, че има голяма вероятност да стане колега със Сашо Диков.

Ако и довечера не излъчат предаването.
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #288 on: 28 March 2017 14:36:36 »

Ще връща Хъшове в БИТ ако не му се получат нещата както ги иска, на пресконференцията намекна. Той с Вълневи е гъст от бая време, така че няма да е изненада ако стане.
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #289 on: 28 March 2017 15:05:45 »

Те щот БиТ имат нужният ресурс за да му покрият финансовите изисквания....това да не е благотворителност
Report Spam   Logged
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 380


Администратор


« Reply #290 on: 28 March 2017 15:33:48 »

То е ясно, че го нямат, ама за временна трибуна ще станат, за да се постигне пак ефекта, който търсеше едно време когато се появи в 7 дни...
Report Spam   Logged
TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 186



WWW
« Reply #291 on: 28 March 2017 16:04:10 »

Абе вие сте много интересни, в кой свят живеете по дяволите? Слави и 7/8 имат договор. При неизпълнението му, неустойките ще са космически. Щял да ходи тук, там и т.н. Я слезте на земята! Сваляйте розовите очила и спрете да живеете във фентъзи ленд.
Report Spam   Logged

Hater by Design.
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #292 on: 28 March 2017 16:23:56 »

Абе вие сте много интересни, в кой свят живеете по дяволите? Слави и 7/8 имат договор. При неизпълнението му, неустойките ще са космически. Щял да ходи тук, там и т.н. Я слезте на земята! Сваляйте розовите очила и спрете да живеете във фентъзи ленд.

Какво точно имаш предвид? Неизпълнението в случая е от страна на bTV. Слави е в правото си да прекрати договора, щом те свалят предаването му по този начин. Той си го каза, довечера ще направи предаване с тема свободата на словото и пак ще изчете писмото, което изглежда е причината за свалянето на епизода от снощи. Ако пак не го излъчат според клаузи в договора той може да го прекрати.
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #293 on: 28 March 2017 16:32:25 »

Становище на bTV по повод "Шоуто на Слави"

През последната предизборна кампания bTV за пореден път доказа, че е водещият източник на информация и новини с политическа тематика, на опит и на компетентност - след близо месец балансирани дебати в актуалните предавания, с интервютата на двамата водещи кандидати за премиерския пост и с мащабното отразяване на изборния процес на 26 март.

Данните за гледаемостта показват, че това е широко припознато от българските зрители и ние им благодарим за продължаващата подкрепа.

Този успех е изграден върху здравата основа на безпристрастно и обективно отразяване на политическите процеси както в публицистичните предавания, така и в новинарските емисии. bTV е решена да запази тези стандарти в програмата си.

Затова вчера bTV отмени излъчването на епизод от предаването „Шоуто на Слави”, в който водещият направи опит да употреби ефира за целите на лична политическа кампания.

Колкото и почтена да е неговата кауза, bTV не може и няма да приемe каквото и да е отклонение от своята политическа неутралност. Това е един от крайъгълните камъни на нашия успех като водеща медия в България.

Разбира се, Слави Трифонов е свободен да изразява своето политическо мнение и да се ангажира с демократично политическо движение. Верни на принципите си, ние сме готови да му дадем възможност да изразява своите възгледи в нашите актуални предавания. В същото време, в тях ще представяме и различните мнения на всички останали заинтересовани страни.

bTV следва българските медийни закони и собствените си журналистически принципи. Това правило трябва да бъде прието от всички наши служители и партньори, без изключение.
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #294 on: 28 March 2017 16:58:38 »

Политическа кампания? Той това писмо вече го чете веднъж и тогава го излъчиха, интересно как точно се променят принципите на "сериозната" иначе медия. Ако се придържат към тях значи няма да излъчат шоуто и довечера. Значи Слави ще си тръгне от bTV.
Report Spam   Logged
ktamara
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 383


« Reply #295 on: 28 March 2017 17:08:26 »

Какво точно имаш предвид? Неизпълнението в случая е от страна на bTV. Слави е в правото си да прекрати договора, щом те свалят предаването му по този начин. Той си го каза, довечера ще направи предаване с тема свободата на словото и пак ще изчете писмото, което изглежда е причината за свалянето на епизода от снощи. Ако пак не го излъчат според клаузи в договора той може да го прекрати.

Дали неизпълнението на договора е от страна на Слави или bTV може да се каже от човек, който е чел договора. В общият случай телевизиите си връзват гащите с текст от сорта на "медията си запазва правото да не излъчи предаването...."
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 102


« Reply #296 on: 28 March 2017 17:18:02 »

Дали неизпълнението на договора е от страна на Слави или bTV може да се каже от човек, който е чел договора. В общият случай телевизиите си връзват гащите с текст от сорта на "медията си запазва правото да не излъчи предаването...."

Вероятно е така, но от това, което каза Слави и от глупавите обяснения на bTV, в които няма никакъв смисъл така изглежда.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #297 on: 28 March 2017 18:05:55 »

Относно договора - той си го каза днес на пресконференцията как са нещата:

Всяка вечер епизодът на предаването се дава с приемно-предавателен протокол, който се подписва от двете страни. bTV могат да решат да не излъчат предаването, за което трябва да изпратят(както са и направили) "информативно писмо". Това е станало вчера. Официалните причини, с които е спряно вчера предаването от страна на bTV са ясни на всички. Това, което обяви той днес е, че ако те спрат и днешното предаване(на чийто запис той отново ще пусне писмото) те чисто юридически вървели към приключване на договора. Ясно е, че неустойки ще има, но в случая 7/8 си правят тяхната част от договора - произвеждат предаването, но bTV не го излъчват.

Що се отнася до самото писмо - много ми е любопитно как на 30. януари т.г. се излъчи в ефир първото писмо, чиято основна(и най-коментирана) част(тази с т.нар. "ултиматум") е 1:1 с писмото от вчера. Тогава не беше проблем, но сега е голям?! Cheesy Cheesy

Това е писмото от януари:
Толкова много красиви неща имаме като народ – музиката, природата, историята, таланта, децата… Излишно е да ги изброявам. Но има две неща, които си нямаме – справедливост и достойни личности, които да управляват държавата. Много тъжно, нали?!
Такава енергия покрай този референдум! Дали съм очаквал да е така? Не. Много мразя изненади, но тази беше толкова хубава. Три милиона и половина гласували. Изумително! И отсреща – цялата политическа класа. Избрани от хората и най-нагло застанали срещу тях. Нагли. Самозабравили се. Самодоволни. Отвратителни. Направих всичко, което предполагат и дават като възможност законът и моралът. Не като някакъв с поредните политически амбиции, а като един от многото. И между другото така се и чувствам. Един от многото.
Въпросната политическа клика, с различните си представители, заедно със слугинските им медии, в хор пееха, че това е мой политически проект. А сега в хор си траят, смятайки, че този референдум ще бъде забравен.
Е, няма как да стане. Защото е ужасно несправедливо, непочтено, долно и аз не мога да приема, че една шепа комплексирани некадърници ще се чувстват победители над собствения си народ.
И тъй като аз не мога да си позволя да бъда различен от това, което съм, като един от многото, с много гняв ще ви кажа следното:
Дами и господа политици,
вие не можете да пренебрегнете решението на собствения си суверен. Колкото и да сте безсрамни. Единственият ангажимент и задължение на следващия парламент е безусловно да приеме волята на народа, изразена на референдума:
– мажоритарен избор в два тура
– намаляване на партийната субсидия на един лев
– задължително гласуване на избори и референдуми.
След приемането на тези закони новото Народно събрание е длъжно да се разпусне, за да може народът да избере своите представители така, както пожела.
Затова ще направя следното:
Първо.
Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от референдума. Ако за две седмици вие не започнете работа по този въпрос, в началото на третата седмица аз ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да си потърся гражданските права.
Второ.
Ако постъпите правилно и в този двуседмичен срок започнете работа по промяната на законите, съобразно решенията на референдума, след това ви давам два месеца да приемете новите закони. Два месеца е достатъчно време да прецизирате и приемете конкретните законодателни решения.
Ако след този срок, вие не сте ги приели и не сте ги превърнали в закон, а само сте симулирали работа, отново ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да отвоювам гражданските си права.
Това ще направя сам.
Какво ще направят другите два милиона и половина, които мислят като мен, не знам.

Но знам, че „Съединението прави силата“.
За мен обратното броене вече започна.
Слави Трифонов – един от многото

Това е вчерашното писмо:
Дами и господа политици,
От много време, заради естеството на работата ми, боравя с думи. С много думи. По принцип смятам, че делата са по-важни, но и думите тежат. Та,… има четири думи, които ненавиждам да казвам. От всичките много думи… Те са:
Аз.
Нали.
Ви.
Казах.
Всъщност не ви го казах аз, а ви го казаха три милиона и половина българи. Те оглушително ви го изкрещяха на Референдума и вие упорито си запушихте ушите. И какво стана сега след тези избори? Проведоха едни напълно безсмислени парламентарни избори. Резултатът от тях практически възпроизвежда предишния парламент. Парламент, който не беше харесван от никого. Вчерашните избори са идеалното доказателство, че сегашната избирателна система е напълно изчерпана. Че единственото, което прави, е да възпроизвежда същите хора. Да възпроизвежда същите безсмислени политически комбинации.
Затова ще ви кажа още веднъж. Знам, че не сте го забравили, но повторението е майка на знанието:
Дами и господа, новоизбрани стари политици, и ти аптекарю, единственият ангажимент и задължение на новия парламент е безусловно да приеме волята на народа, изразена на Референдума:
– мажоритарен избор в два тура
– намаляване на партийната субсидия на един лев
– задължително гласуване на избори и референдуми.
Затова ще направя следното:
Първо:
Давам на новия парламент две седмици от свикването му да започне конкретна работа по приемането на решенията на народа от Референдума. Ако за две седмици вие не започнете работа по този въпрос, в началото на третата седмица аз ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да си потърся гражданските права.
Второ:
Ако постъпите правилно и в този двуседмичен срок започнете работа по промяната на законите, съобразно решенията на Референдума, след това ви давам два месеца да приемете новите закони. Два месеца е достатъчно време да прецизирате и приемете конкретните законодателни решения.
Ако след този срок, вие не сте ги приели и не сте ги превърнали в закон, а само сте симулирали работа, отново ще дойда пред сградата на Народното събрание, за да отвоювам гражданските си права.
Това ще направя сам.
Какво ще направят другите два милиона и половина, които мислят като мен, не знам.

И за финал ще ви кажа следното:
Зад партиите има електорат, а зад Референдума има народ!
СЛАВИ ТРИФОНОВ
Report Spam   Logged

daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #298 on: 28 March 2017 18:25:43 »

Що се отнася до самото писмо - много ми е любопитно как на 30. януари т.г. се излъчи в ефир първото писмо, чиято основна(и най-коментирана) част(тази с т.нар. "ултиматум") е 1:1 с писмото от вчера. Тогава не беше проблем, но сега е голям?! Cheesy Cheesy

Точно това питам и аз Smiley
Мисля, че БТВ довечера ще излъчи шоуто и то най-вече от страх, че видяха хората как реагираха снощи и днес. Иначе ако не го излъчат, рейтинга ще им се срине, а Слави става колега на Сашо Диков 
Report Spam   Logged
TV81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 858


« Reply #299 on: 28 March 2017 18:48:16 »

Точно това питам и аз Smiley
Мисля, че БТВ довечера ще излъчи шоуто и то най-вече от страх, че видяха хората как реагираха снощи и днес. Иначе ако не го излъчат, рейтинга ще им се срине, а Слави става колега на Сашо Диков 
Смешно е изобщо да се твърди,  че гологлавия им прави добър рейтинг. В първите сезони шоуто беше много приятно,  но след това и то вече близо 7-8 години е нетърпимо за голяма част от аудиторията. Като се замислите какво толкова представлява предаването,  че чак да е някакъв важен фактор? Всяка вечер се канят изпълнители на чалга тоалетната Пайнер за платеното продуктово позициониране на новите им кавъри на гръцки,  турски и сръбски песни. Бляк.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 37   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy