BG TV Talk
29 March 2024 13:14:59
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари

Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 37   Go Down
  Print  
Author Topic: 7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари  (Read 111937 times)
0 Members and 12 Guests are viewing this topic.
monk1900
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 341


« Reply #440 on: 08 May 2019 17:07:54 »

Междувременно до слизането си от ефир предаването ще се раздели с част от натрупания си архив, като до 6 юли всеки може да се регистрира с трите си имена, ЕГН и телефон в томболата на Final.slavishow.com за спечелване на предмет, подарен от гостите.
По форуми и социални мрежи обаче събирането на лични данни се коментира с подозрение, а цялата акция - в негативен план, като се предлага по-скоро предметите да се продадат на търг с благотворителна цел.
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #441 on: 08 May 2019 21:49:05 »

Май забравяш четките, които преди няколко месеца Слави правеше на вожда Бойко?
Много къса памет има народа, което го прави лесно манипулируем. Още малко ще изкарате Слави светец.
Истината е, че Слави се нагажда според това кое му е изгодно и в различни ситуации плюе или четка властта. Това е ставало не един или два пъти. А овцете продължават да го величаят и да му се възхищават все едно е някакъв месия. Той пропагандира чалгата в България, под претекст, че музиката, която правят била етно. Глупости! Това си е мазна чалга с просташки привкус, на която масата народ получава душевен оргазъм.

Първо се запознай какво означава думата чалга, и тогава наричай стилът на кукубенд такъв. Между другото Ето една статия която много правилно е описано всичко което мисля и аз и много други българи
https://www.actualno.com/amp/ne-che-neshto-no-slavi-trifonov-ne-e-chalgar-news_746628.html
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #442 on: 08 May 2019 22:06:20 »

Най - дразнещо е, че почти всяка вечер в предаването се даваше трибуна на Пайнерските кокошки и пуяци, за да си представят най - новата песен - кавър на някоя сръбска или гръцка турбо чалгия. Сякаш дългия се беше договорил с фирмата да ѝ рекламира в национален ефир певачките.
А пишман конкурсите на Слави "Стани поп- фолк звиздъ" какво беше? Пак ли е свързано с култура и етно?
Ами чалгаризацията на първите два сезона на Гласът България, които бяха опропастени с предимно чалга песните, защото Слави  беше продуцент на сезоните ? Това не е ли допълнителна реклама на чалгата от страна на фирмата му?
А звукозаписната му компания БМК, която бълваше чалга изпълнители като Кали, Соня Немска, Максим и т. н.
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #443 on: 09 May 2019 10:40:00 »

Дали е чалгар в музикално отношение може да се спори. По-важно е, че е чалгар в начина на поведение и през тези 20 години израстнаха две поколения с напълно объркана ценностна система. Но заслугата не е само негова. В името на рейтинга критериите изключително много се занижиха и в по-голямата си част праймтайма на комерсиалните телевизии е обида за добрия вкус.
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #444 on: 09 May 2019 11:07:15 »

Най - дразнещо е, че почти всяка вечер в предаването се даваше трибуна на Пайнерските кокошки и пуяци, за да си представят най - новата песен - кавър на някоя сръбска или гръцка турбо чалгия. Сякаш дългия се беше договорил с фирмата да ѝ рекламира в национален ефир певачките.
А пишман конкурсите на Слави "Стани поп- фолк звиздъ" какво беше? Пак ли е свързано с култура и етно?
Ами чалгаризацията на първите два сезона на Гласът България, които бяха опропастени с предимно чалга песните, защото Слави  беше продуцент на сезоните ? Това не е ли допълнителна реклама на чалгата от страна на фирмата му?
А звукозаписната му компания БМК, която бълваше чалга изпълнители като Кали, Соня Немска, Максим и т. н.

А кой откри Каризма, Мария Илиева? И пак казвам научи какво означава думата ''чалга''
Report Spam   Logged
break
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 276


« Reply #445 on: 09 May 2019 14:06:55 »

И в двата случая изпълнителите отиват (по-скоро Слави ги взима) когато са постигнали първите си успехи. Мария Илиева става популярна като вокалистка на група Каффе, а Каризма отиват в БМК, след като напускат Полисаунд, които им забраняват да изпълняват Рискувам да те имам.
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #446 on: 09 May 2019 15:31:31 »

Ето ви траклиста от концерта.. искам да ми изброите колко са чалга песните.

Студио Х - 10:13
Не ме моли - 16:19
Френската гимназия - 21:24
По ръба - 28:36
Лудо младо - 34:28
Кога зашумят шумите - 41:25
Сватба - 51:58
Ах, къде е мойто либе - 58:26
Магьосница - 1:03:44
Кажи на майка си - 1:09:57
Време за глупости - 1:14:29
Оборотна си - 1:18:53
Няма не искам - 1:22:54
И да пандем, и да бием - 1:26:53
Комбайнеро интелигентска - 1:34:39
Нема такава държава - 1:41:56
Национален химн - 1:46:49
Детска планета - 1:50:00
Вземи огин, запали ме - 1:54:27
Ад и рай - 2:04:49
Моя си - 2:11:00
Ела, ела - 2:16:57
Жива рана - 2:21:30
Само мен - 2:27:11
Цвете мое - 2:31:46
Моя страна, моя България - 2:36:53


Има точно две чалги.. и то точно т.н. песни-филъри.. "по ръба" и "оборотна си"
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #447 on: 09 May 2019 15:33:26 »

Ето го и траклиста от другия концерт... айде да преброиме чалга песните?

00:00:00 - Интро
00:03:22 -  Ад и Рай
00:11:30 - Студио Х
00:17 :23 - Нирвана Кючек
00:22:04 - Реквием на една мръсница
00:26:41 - Песен за червената шапчица
00:32:36 -  И без теб
00:42:49 - Ела, Ела
00:48:27 - Това е
00:52:37 - Единствени
00:59:22 - Назад моме калино
01:06:55 - Йовано, Йованке
01:13:23 - Целуни ме
01:17:41 - Why
01:23:31 - Ти си
01:29:14 -  Жива рана 
01:33:57 - Само мен
01:38:04 - Пружината
01:42:53 - Нека ме боли
01:50:18 - Моя страна
01:56:41 - Моя си
02:02:46 - Едно ферари
02:07:26 - Цвете мое
02:12:54 - Толкова
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #448 on: 09 May 2019 16:07:18 »

И в двата случая изпълнителите отиват (по-скоро Слави ги взима) когато са постигнали първите си успехи. Мария Илиева става популярна като вокалистка на група Каффе, а Каризма отиват в БМК, след като напускат Полисаунд, които им забраняват да изпълняват Рискувам да те имам.
Сигурен ли си, че Мария Илиева има нещо общо с група "Каффе"? Доколкото помня, Орлин Павлов беше вокалист на тази група и след скандала с класирането за "Евровизия" преди около 15 години, групата се разпадна.
Report Spam   Logged

TopCat
Маниак
*****
Offline Offline

Posts: 1 183



WWW
« Reply #449 on: 09 May 2019 18:38:14 »

Мария Илиева бива поканена от музикантите от Каффе да направят група заедно. Тогава групата все още няма име. Тя не става супер популярна благодарение на групата, а бива забелязана от хората в БМК, които след това стават и първите й професионални продуценти и издават първият й албум Лунен Сън.

Абсурдно е да се говори, че тя се била изградила като артист преди да подпише с компанията. Освен ако не броиш участия по пиано баровете с кавъри за кариерен връх. Самата Мария е казвала не веднъж, че Слави и компания са й дали този невероятен старт, който тя след това надгради с много усилия и талант.

Ситуацията с Каризма е така, както описа break.

Но, да не забравяме и Нина Николина, както и Ирина Флорин, която издава най - големият си хит именно в БМК.

SPIKE - Орлин беше вокалист на групата след Мария, доколкото си спомням. Групата се разпада около година след участието си на Евровизия.

Report Spam   Logged

Hater by Design.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #450 on: 09 May 2019 18:51:49 »

Мария Илиева бива поканена от музикантите от Каффе да направят група заедно. Тогава групата все още няма име. Тя не става супер популярна благодарение на групата, а бива забелязана от хората в БМК, които след това стават и първите й професионални продуценти и издават първият й албум Лунен Сън.

Абсурдно е да се говори, че тя се била изградила като артист преди да подпише с компанията. Освен ако не броиш участия по пиано баровете с кавъри за кариерен връх. Самата Мария е казвала не веднъж, че Слави и компания са й дали този невероятен старт, който тя след това надгради с много усилия и талант.

Ситуацията с Каризма е така, както описа break.

Но, да не забравяме и Нина Николина, както и Ирина Флорин, която издава най - големият си хит именно в БМК.

SPIKE - Орлин беше вокалист на групата след Мария, доколкото си спомням. Групата се разпада около година след участието си на Евровизия.


Мерси за пояснението. Изобщо нямах представа, че Мария Илиева е била в група "Каффе". Аз си я знам точно от първия й албум "Лунен сън".
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #451 on: 13 June 2019 15:27:48 »

Ха! Не знам дали е достоверно, но ще видим... https://novavest.bg/2019/06/13/%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d1%82-%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%b2-%d0%b1%d0%b8-%d1%82%d0%b8-%d0%b2%d0%b8-%d0%bd%d0%be-%d0%b2-%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0/
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #452 on: 13 June 2019 17:50:31 »

Доста ми е съмнителен този сайт "Новавест", пък и цитират "Пик"... Grin Им и други слухове - че Слави ще влиза в политиката или че с "Господари на ефира" ще си разменят местата в "ьТВ" и "Нова". В крайна сметка ще видим през есента или края на лятото какво ще стане.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #453 on: 08 July 2019 23:20:21 »

Въпрос с повишена трудност — ако Шоуто на Слави свършва, защо Слави пусна днес обява за асистент—режисьор с крайна дата за подаване на документи 31 юли? https://www.slavishow.com/asistent-rejisyor/  Wink
Report Spam   Logged
alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #454 on: 08 July 2019 23:51:36 »

Въпрос с повишена трудност — ако Шоуто на Слави свършва, защо Слави пусна днес обява за асистент—режисьор с крайна дата за подаване на документи 31 юли? https://www.slavishow.com/asistent-rejisyor/  Wink
Явно Слави наистина се готви за нов тв проект, но дотогава ще видим какво ще стане... Wink
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #455 on: 09 July 2019 16:22:22 »

Честно казано искам с другото нещо да се занимава.. защото иначе не виждам оправия.. а тв предаване всеки може да си направи.
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #456 on: 14 July 2019 22:22:49 »

Не знам колко е вярно, но и някъде другаде го четох
https://tribune.bg/bg/obshtestvo/trifonov-kupil-evrokom/
Report Spam   Logged
hater
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 253



« Reply #457 on: 14 July 2019 22:29:58 »

За мое съжаление не е истина това.. няма откъде да извади такива пари.
Report Spam   Logged

[Цензуриран от Блумак]
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #458 on: 14 July 2019 22:30:08 »

Според мен Слави ще прави друг по вид предаване, но в друга телевизия, не в Евроком (няма и да е в Нова ТВ, защото с Домуса шанса за споразумение е 0).  Да е купил директно Евроком ми звучи като научна фантастика. И какво ще направи, ще свали Бюрека и Вучков от ефир и ще направи Екидс канал с етно хитове?  Grin Ако ще прави телевизия, да купи фирмата Юнайтед Медия ООД и да стартира пак телевизия 7 дни, все пак от там стартира екипа му в сегашния си облик.  Wink
Report Spam   Logged
TV 81
Говорител
****
Offline Offline

Posts: 970


« Reply #459 on: 15 July 2019 00:15:33 »

Тъкмо щях да пиша(преди да отворя темата във форума...) , че Евроком остана една от малкото кабелни български стари телевизии, които по някакъв начин са оцелели за над 20 години без някоя голяма телевизия да ги е прилапала и направи кошче за повторения на неща, излъчени по основния канал на медийна група.
Другите едновремешни кабелни канали продължават да съществуват дори и след закупуването им, макар и с леко променено наименование (Диема, Ринг), но просто се обезличиха.
Та Ринг в края на 90-те, началото на 00-те излъчваха Формула 1 и още куп интересни емблематични и интересни предавания. Неща, които в момента са просто избледнял спомен, защото канала вече е  кошче за повторения без собствени студийни ежедневни предавания.
Диема пък от рекламни паузи и повторения в момента е почти негледаема. От време на време пускат по някой нов сериал и това е.

Като стана въпрос за Слави и слуха за закупуване на Евроком, то просто нямаше какво друго да измислят да напишат, защото като се замисли човек няма кой друг ТВ канал да закупят. Скат или Алфа ТВ трябваше да измислят да напишат в статиите на сайтовете, че са купени иначе...

По Евроком, обаче много интересно за около 1 година имаше във всяка пауза допреди 3 месеца реклама на Националната лотария, което беше много странно. Дори спортното им предаване го бяха преименували на Клуб седмиците + рекламни банери навсякъде в студиото на сайта на лотарията. От няколко месеца всякаква реклама на лотарията в ефира на Евроком е спряна, а името на спортното им предаване вече не е "Седмиците".

Ако Слави ще се занимава със собствена кабеларка по - добре да я пусне като нов, самостоятелен канал, вместо да закупува някой. Ще бъде жалко Евроком да свърши като чалгарска телевизия. Ако Слави купи Евроком, Ekids ще спре, а той остана единствената българска детска телевизия и то с огромна дългогодишна история в ефира.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 37   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy