BG TV Talk
19 April 2024 19:25:58
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари

Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Go Down
  Print  
Author Topic: 7/8TV & "Седем-осми" | новини и коментари  (Read 112142 times)
0 Members and 7 Guests are viewing this topic.
Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #100 on: 12 March 2016 16:17:42 »

Иначе в закона не пише дословно да се цитират телевизията и предаването, а просто пише да се цитира източникът. В случая източници са точно телевизията и предаването, а не продуцентската компания.

Еми ето какво пише в ЗАПСП:
2. използването на цитати от вече разгласени произведения на други лица при критика или обзор при посочване на източника и името на автора, освен ако това е невъзможно; цитирането трябва да съответства на обичайната практика и да е в обем, оправдан от целта;
Източникът е „Шоуто на Слави“, bTV, а авторът„Seven-Eight Production“.
Report Spam   Logged
tv-fen
Guest
« Reply #101 on: 12 March 2016 16:27:06 »

Ами, Bulgaria On Air ми изглежда най-вероятната дестинация. Хем са национален канал, хем търсят предавания, за да си обогатят програмата, понеже вече са политематичен, а не новинарски канал.
Да, и според мен е най-добре да отиде в Bulgaria On Air поради същите причини.или да остане в bTV.
Report Spam   Logged
daniboi
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 217


« Reply #102 on: 12 March 2016 21:48:00 »

Може пък да са твърде заети с новия сезон на „Сървайвър“
А кой ще го прави и кастинги не са рекламирали?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #103 on: 13 March 2016 00:14:29 »

Еми ето какво пише в ЗАПСП:Източникът е „Шоуто на Слави“, bTV, а авторът„Seven-Eight Production“.
В случая законът може да се разбере по два начина, понеже като автор може да се посочи и телевизията, и продуцентската компания. "Господари на ефира" са решили да посочват телевизията, което според мен е правилният вариант, понеже масата хора не се интересуват точно кой е продуцент на дадено предаване, а коя телевизия го излъчва...

А кой ще го прави и кастинги не са рекламирали?
Доколкото знам, нов сезон на Survivor няма да има скоро. "ьТВ" имаха права за 5 сезона и ги реализираха всичките. Не знам откъде плъзнаха слухове, че ще има сезон 6...
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #104 on: 13 March 2016 11:07:24 »

В случая законът може да се разбере по два начина, понеже като автор може да се посочи и телевизията, и продуцентската компания. "Господари на ефира" са решили да посочват телевизията, което според мен е правилният вариант, понеже масата хора не се интересуват точно кой е продуцент на дадено предаване, а коя телевизия го излъчва...
Не съм съгласен. Ако например използват кадри от „Хрониките на Шанара“ за гаф, нима bTV е автор? Говори се за автора на произведението, не коя телевизия го излъчва, подобно тълкуване е изкривено. В случая не е важно какво го интересува зрителя, а какво казва закона. Ето, че обезателно трябва да се посочи продуцентската компания.
Report Spam   Logged
tv-fen
Guest
« Reply #105 on: 13 March 2016 11:18:52 »

Доколкото знам, нов сезон на Survivor няма да има скоро. "bTV" имаха права за 5 сезона и ги реализираха всичките. Не знам откъде плъзнаха слухове, че ще има сезон 6...
Доколкото знам bTV не са съобщили официално за нов сезон на Survivor, така че едва ли ще има.
Report Spam   Logged
tvreiting
Зяпач
**
Offline Offline

Posts: 211


« Reply #106 on: 13 March 2016 12:06:35 »

Доколкото знам bTV не са съобщили официално за нов сезон на Survivor, така че едва ли ще има.

Дано да няма, защото не се научиха, че на това шоу се снима сезон с 15 или 16 епизода в сезона. Лакомията проваля  шоуто и това шоу става разтеглен локум. Ог  Survivor  Бг съм гледал само няколко епизода от първи сезон, защото е един разтеглен тъп локум и така го правят с цел да вземат повече пари. 
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #107 on: 13 March 2016 14:06:36 »

Дано да няма, защото не се научиха, че на това шоу се снима сезон с 15 или 16 епизода в сезона. Лакомията проваля  шоуто и това шоу става разтеглен локум. Ог  Survivor  Бг съм гледал само няколко епизода от първи сезон, защото е един разтеглен тъп локум и така го правят с цел да вземат повече пари. 
Ми, не знам в чужбина как е, ама последният сезон беше пълна мъка. До сезон 4 си следях предаването и то ми беше интересно, ама на последния сезон едвам му изтърпях 2 епизода... Доколкото разбрах, е имало и някаква договорка между участниците да си разделят парите, абе... абсолютен провал беше предаването...

Не съм съгласен. Ако например използват кадри от „Хрониките на Шанара“ за гаф, нима bTV е автор? Говори се за автора на произведението, не коя телевизия го излъчва, подобно тълкуване е изкривено. В случая не е важно какво го интересува зрителя, а какво казва закона. Ето, че обезателно трябва да се посочи продуцентската компания.
Като дават гафове от чужди сериали или филми, обикновено посочват само кой е въпросният сериал или филм, без да пишат телевизия. Ми, не знам кой е правилният вариант, ама щом за 13 години не са им правили проблеми, значи не са в нарушение.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #108 on: 13 March 2016 14:22:03 »

Като дават гафове от чужди сериали или филми, обикновено посочват само кой е въпросният сериал или филм, без да пишат телевизия. Ми, не знам кой е правилният вариант, ама щом за 13 години не са им правили проблеми, значи не са в нарушение.
Как да не им са правили проблеми, нали Слави ги е осъдил точно за това.
Report Spam   Logged
Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #109 on: 13 March 2016 15:01:44 »

Като дават гафове от чужди сериали или филми, обикновено посочват само кой е въпросният сериал или филм, без да пишат телевизия. Ми, не знам кой е правилният вариант, ама щом за 13 години не са им правили проблеми, значи не са в нарушение.

Това, че никой не е казал категорично, че те грешат в този случай вече 13 години и реално "минават между капките", не ги прави "не в нарушение". Законът е ясен - трябва да пише "Шоуто на Слави" и bTV със "Седем-осми" АД - той трябва да се спазва, а не това какво го интересувало зрителя или не. Делото на Трифонов го доказа преди време.

В крайна сметка, няма кой да ме убеди, че това пердаване вече 13 години живее на гърба на останалите ТВ продукции в страната основно...+ правят точно това, което плюят най-много - крадат си "авторската концепция" от оригиналното предаване Striscia la notizia. Не плащат лиценз, крадат, а плюят всички останали такива случаи като Lord of the Chefs, Домашен арест и тн... И после ще говорят за честност и не-лицемерност....
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #110 on: 13 March 2016 15:03:12 »

Как да не им са правили проблеми, нали Слави ги е осъдил точно за това.
Не ги е осъдил, а само е завел дело срещу тях, което се точи вече няколко години.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #111 on: 13 March 2016 15:06:58 »

Не ги е осъдил, а само е завел дело срещу тях, което се точи вече няколко години.

О, напротив - осъди ги. http://l.bgtvtalk.info/1V3zBhR

Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #112 on: 13 March 2016 15:11:05 »

Това, че никой не е казал категорично, че те грешат в този случай вече 13 години и реално "минават между капките", не ги прави "не в нарушение". Законът е ясен - трябва да пише "Шоуто на Слави" и bTV със "Седем-осми" АД - той трябва да се спазва, а не това какво го интересувало зрителя или не. Делото на Трифонов го доказа преди време.

В крайна сметка, няма кой да ме убеди, че това пердаване вече 13 години живее на гърба на останалите ТВ продукции в страната основно...+ правят точно това, което плюят най-много - крадат си "авторската концепция" от оригиналното предаване Striscia la notizia. Не плащат лиценз, крадат, а плюят всички останали такива случаи като Lord of the Chefs, Домашен арест и тн... И после ще говорят за честност и не-лицемерност....
Не плащат лиценз, защото преди няколко години "ьТВ" им го откраднаха под носа и в крайна сметка не успяха да сътворят нищо, което да е реална конкуренция на "Господари на ефира". А какво лошо има в това да излъчват гафове от други продукции? До преди 2 години имаше още няколко такива предавания по други телевизии, ама не съм чул да говорите лошо за тях...
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #113 on: 13 March 2016 15:14:23 »

Не плащат лиценз, защото преди няколко години "ьТВ" им го откраднаха под носа и в крайна сметка не успяха да сътворят нищо, което да е реална конкуренция на "Господари на ефира". А какво лошо има в това да излъчват гафове от други продукции? До преди 2 години имаше още няколко такива предавания по други телевизии, ама не съм чул да говорите лошо за тях...

Като не плащат лиценз или да не крадат незаконно, или да го правят, но да не се правят на по-католици от папата като плюят и съдят публично други такива случаи - визирам Домашен арест и тн.

Нека да си правят предаване за гафчета, просто да не се възхваляват прекалено много на "единственото предаване с качествена журналистика" и тн...
И да, като живееш на гърба на другите, поне трябва да ги уважаваш - в случая да спазваш всички закони за правата. Съдът се е произнесъл по този казус.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #114 on: 13 March 2016 15:15:03 »

О, напротив - осъди ги.
Ми, за пореден път се убеждавам, че в "Шоуто на Слави" не казват всичко... Ето цитат от вестник "Труд":

"Съдът на втора инстанция не е решил, че не може да излъчваме кадри от "Шоуто на Слави", а че трябва да изписваме името на продуцента "Седем/осми". Ще обжалваме на трета инстанция", коментира продуцентът на "Господари на ефира" Джуди Халваджиян.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #115 on: 13 March 2016 15:17:28 »

Ми, за пореден път се убеждавам, че в "Шоуто на Слави" не казват всичко... Ето цитат от вестник "Труд":

Това не променя твърдението, че законът в този му вид трябва да се спазва и не променя факта, че те са нарушили закона. Естествено, че ще обжалват - кво друго да правят... иначе ще се признаят за виновни един вид като се примирят.

ЕДИТ: btw когато са обжалвали, от Върховния касационен съд са отвърхлили касационното им обжалване и окончателно в стила остава решението от преди това. Така, че се потвърждава решението на тази втора инстанция.
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #116 on: 13 March 2016 15:25:40 »

Това не променя твърдението, че законът в този му вид трябва да се спазва и не променя факта, че те са нарушили закона. Естествено, че ще обжалват - кво друго да правят... иначе ще се признаят за виновни един вид като се примирят.

ЕДИТ: btw когато са обжалвали, от Върховния касационен съд са отвърхлили касационното им обжалване и окончателно в стила остава решението от преди това. Така, че се потвърждава решението на тази втора инстанция.
Ми, никъде по други предавания не съм видял да изписват продуцента, когато ползват материали от други продукции. А "Голата истина" по любимата ти "ьТВ" не цитираше нито предаването, нито телевизията, пък да не говорим за продуцентската компания...

Дори да е успял да ги осъди, не виждам никакви последствия от това... Пък и доколкото разбрах, Слави е осъдил Global Vision, а продуценти на "Господари на ефира" от 2012г. са Global Frame.
Report Spam   Logged

Mr.D.
Админ
Говорител
******
Offline Offline

Posts: 922



WWW
« Reply #117 on: 13 March 2016 15:29:39 »

Ми, никъде по други предавания не съм видял да изписват продуцента, когато ползват материали от други продукции. А "Голата истина" по любимата ти "ьТВ" не цитираше нито предаването, нито телевизията, пък да не говорим за продуцентската компания...

Това, че не си виждал никъде да се изписва продуцента никъде, не отменя същността на закона, нали?

Аз не съм сравнявал "Голата истина" с "Господари на ефира" - това правиш ти. Те също може да не са спазили закона, но пък и никой не е завел дело срещу тях - явно, ако е имало такива случаи, и те са минали между капките. Но това не променя ситуацията с "Господари на ефира" по никакъв начин...
Report Spam   Logged

spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 5 021



« Reply #118 on: 13 March 2016 15:51:53 »

Това, че не си виждал никъде да се изписва продуцента никъде, не отменя същността на закона, нали?

Аз не съм сравнявал "Голата истина" с "Господари на ефира" - това правиш ти. Те също може да не са спазили закона, но пък и никой не е завел дело срещу тях - явно, ако е имало такива случаи, и те са минали между капките. Но това не променя ситуацията с "Господари на ефира" по никакъв начин...
Аз просто показвам, че "Господари на ефира" не са единствените нарушители, ама след като си си втълпил, че те са най-големите престъпници на света, живей си в илюзията.
Report Spam   Logged

Iordan
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 1 541



« Reply #119 on: 13 March 2016 15:56:41 »

Не плащат лиценз, защото преди няколко години "ьТВ" им го откраднаха под носа и в крайна сметка не успяха да сътворят нищо, което да е реална конкуренция на "Господари на ефира".
Доколкото съм запознат, лицензът за „Striscia la notizia“ е у bTV далеч преди скандала между медията и братята Халваджиян.
Няма да коментирам останалите изказвания, с цел да си спестя излишно главоболие, но има закон, който трябва да се спазва, и „Господари на ефира“ очевидно не го правят от съществуването си.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy