BG TV Talk
29 March 2024 01:31:54
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
 
  Home Help Search BG TV News CN BG Fans Facebook Contact us Staff List Login Register  

bTV Radio Group | новини и коментари

Pages: 1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: bTV Radio Group | новини и коментари  (Read 9916 times)
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #20 on: 19 December 2022 19:05:44 »

От началото на следващата година радио Класик ФМ преминава към изцяло онлайн излъчване: https://classicfm.bg/novini/classic-fm-praznuva-28-ija-si-rozhden-den-s-nov-pogled-kam-klasikata.html
А какво ще стане с честотата на радиото? Доколкото виждам, то върви само в София на честота 88Mhz.
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #21 on: 19 December 2022 19:20:52 »

Честотата 88MHz доколкото знам е на Софийския университет, но за нея нищо не са споменали... По принцип е възможно само нея да я оставят за ефирно разпространение. Но щом в статията са казали "изцяло онлайн"... Ще видим след няколко дни.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #22 on: 19 December 2022 20:26:52 »

Миналата седмица е минало заявление в СЕМ от СУ с което искат да се промени името на лицензията като се махне Класик ФМ от името. Договора с БТВ изтича и няма да бъде подновен - СУ си я взимат обратно и до колкото знам ще се ползва приоритетно от студентското Радио Реакция. Класик ФМ остава без честота - последния конкурс за свободен ресурс в София беше спечелен от Радио Антена, което си беше чист бушон за който го купи по скъпо след това…
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #23 on: 19 December 2022 23:56:15 »

Миналата седмица е минало заявление в СЕМ от СУ с което искат да се промени името на лицензията като се махне Класик ФМ от името. Договора с БТВ изтича и няма да бъде подновен - СУ си я взимат обратно и до колкото знам ще се ползва приоритетно от студентското Радио Реакция. Класик ФМ остава без честота - последния конкурс за свободен ресурс в София беше спечелен от Радио Антена, което си беше чист бушон за който го купи по скъпо след това…
Това радио "Антена" за сефте го чувам и сега гледам в сайта им, че излъчват филмова музика. Дори не знаех, че има такъв тип радиа. Иначе какво имаш предвид с този бушон?

Впрочем на "ьТВ" нещо хич не им върви с радиата - първо загубиха Melody и почти всички честоти на Z-Rock, а сега губят и честотата на Classic FM. Undecided
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #24 on: 20 December 2022 07:50:36 »

Това радио "Антена" за сефте го чувам и сега гледам в сайта им, че излъчват филмова музика. Дори не знаех, че има такъв тип радиа. Иначе какво имаш предвид с този бушон?

Впрочем на "ьТВ" нещо хич не им върви с радиата - първо загубиха Melody и почти всички честоти на Z-Rock, а сега губят и честотата на Classic FM. Undecided
Между другото и на мен така ми се струва. Но така като гледам поне няма да се налага да го прехвърлят към друга радиогрупа (като Фреш Радио Груп например) като гореспоменатите 2 радиа.

Впрочем, случайно да знаете защо Z-Rock продължава да бъде дублирана между bTV Radio Group и Фреш Радио Груп? Не се ли реши най-накрая този "търговски спор" отпреди 6 години?
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #25 on: 20 December 2022 10:06:37 »

Между другото и на мен така ми се струва. Но така като гледам поне няма да се налага да го прехвърлят към друга радиогрупа (като Фреш Радио Груп например) като гореспоменатите 2 радиа.

Впрочем, случайно да знаете защо Z-Rock продължава да бъде дублирана между bTV Radio Group и Фреш Радио Груп? Не се ли реши най-накрая този "търговски спор" отпреди 6 години?
И аз това се зачудих наскоро и доколкото видях, Fresh просто не са изкупили всичките честоти на Z-Rock. При "ьТВ" са останали честотите за Пазарджик и Гоце Делчев, та това е причината да се излъчват две различни версии на радио Z-Rock и съответно две конкурентни компании да притежават една марка.
Report Spam   Logged

alex2510
Зрител
***
Offline Offline

Posts: 313


a.k.a. AleSla


WWW
« Reply #26 on: 20 December 2022 10:41:20 »

И аз това се зачудих наскоро и доколкото видях, Fresh просто не са изкупили всичките честоти на Z-Rock. При "ьТВ" са останали честотите за Пазарджик и Гоце Делчев, та това е причината да се излъчват две различни версии на радио Z-Rock и съответно две конкурентни компании да притежават една марка.
То това е така, обаче при Z-Rock на Фреш са прехвърлили голяма част от радиоводещите на Z-Rock на bTV, а при последните им останаха не само онези 2 честоти за Пазарджик и Гоце Делчев, а и излъчването им по кабел, сателит, VOYO.BG и първият сайт на радиото zrock.bg. Попадна ми тази статия в OFFNews, написана не от кой да е, а от "новият шоумен на bTV" - Николаос Цитиридис (който преди да стартира шоуто е работел там): https://offnews.bg/medii/kakvo-stava-s-radio-z-rock-664136.html
Излиза, че търговският спор е тръгнал от шефа на фондация "Радио Нова Европа" Васил Димитров, който е бил освободен от радиогрупата на bTV и си е взел водещите и голяма част от честотите и ги е прехвърлил на Фреш (тогава Оберон Радио Макс). Както и от това, че марката "Z-Rock" изначално е регистрирана в Патентното именно от Си Джей/bTV.
Report Spam   Logged

#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи Shocked
My YouTube Channel
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #27 on: 20 December 2022 13:44:49 »

То това е така, обаче при Z-Rock на Фреш са прехвърлили голяма част от радиоводещите на Z-Rock на bTV, а при последните им останаха не само онези 2 честоти за Пазарджик и Гоце Делчев, а и излъчването им по кабел, сателит, VOYO.BG и първият сайт на радиото zrock.bg. Попадна ми тази статия в OFFNews, написана не от кой да е, а от "новият шоумен на bTV" - Николаос Цитиридис (който преди да стартира шоуто е работел там): https://offnews.bg/medii/kakvo-stava-s-radio-z-rock-664136.html
Излиза, че търговският спор е тръгнал от шефа на фондация "Радио Нова Европа" Васил Димитров, който е бил освободен от радиогрупата на bTV и си е взел водещите и голяма част от честотите и ги е прехвърлил на Фреш (тогава Оберон Радио Макс). Както и от това, че марката "Z-Rock" изначално е регистрирана в Патентното именно от Си Джей/bTV.
Ами, нямам представа защо Fresh не са купили всичките честоти на Z-Rock, както направиха с Melody.

Иначе по същия начин биха могли да постъпят и City с радио Nova News. 😁
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #28 on: 20 December 2022 16:40:02 »

Ами, нямам представа защо Fresh не са купили всичките честоти на Z-Rock, както направиха с Melody.

Иначе по същия начин биха могли да постъпят и City с радио Nova News. 😁

Тук причината е доста тривиална - всички честоти на Z-Rock които са при Оберон са регистрирани от фондация Радио Нова Европа, а тези които са при БТВ са си регистрирани на БТВ Медиа Груп ЕАД. Проблема идва от факта че Красимир Гергов си развали отношенията с човека зад Мелоди и Нова Европа, което произведе “разкачването” на фирмите стоящи зад тези радиа от bTV Radio Group. В момента БТВ оперират само радиата които са под тяхно име и тези които са под Радиокомпания CJ. За правата над името Z-Rock се водят дела, защото стана така че след “разкачването” имаме две различни дружества опериращи лицензии с еднакви имена, съответно се съдят кой трябва да ползва името. То е било преотстъпвано с анекси 100 пъти от фирма на фирма и за това е толкова заплетено.

П.С. оффтопик, но ако Нова ТВ по някаква причина си развалят отношенията със собственика на БГ Радио, радио Нова Нюз на момента става Авторадио по същата причина… Лицензиите са на друга фирма, а се ползват под договор.
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 4 997



« Reply #29 on: 20 December 2022 18:46:54 »

Тук причината е доста тривиална - всички честоти на Z-Rock които са при Оберон са регистрирани от фондация Радио Нова Европа, а тези които са при БТВ са си регистрирани на БТВ Медиа Груп ЕАД. Проблема идва от факта че Красимир Гергов си развали отношенията с човека зад Мелоди и Нова Европа, което произведе “разкачването” на фирмите стоящи зад тези радиа от bTV Radio Group. В момента БТВ оперират само радиата които са под тяхно име и тези които са под Радиокомпания CJ. За правата над името Z-Rock се водят дела, защото стана така че след “разкачването” имаме две различни дружества опериращи лицензии с еднакви имена, съответно се съдят кой трябва да ползва името. То е било преотстъпвано с анекси 100 пъти от фирма на фирма и за това е толкова заплетено.

П.С. оффтопик, но ако Нова ТВ по някаква причина си развалят отношенията със собственика на БГ Радио, радио Нова Нюз на момента става Авторадио по същата причина… Лицензиите са на друга фирма, а се ползват под договор.
Ми, вместо да се водят безкрайни дела години наред, защо просто Fresh не купят въпроните 2 честоти на Z-Rock и да приключи тая сага? Grin Или пък да отстъпят марката Z-Rock на "ьТВ" и да възродят Star FM. Ама при този вариант пък ще се създаде объркване с телевизиите Star (новата марка на FOX).

По другата тема - Nova са си в добри отношения с групата на City, след като се занимават с тяхното рекламно време, ама все пак би било добре да не рискуват излишно и радио Nova News да си е изцяло тяхно, както са The Voice, Magic FM, "Витоша" и "Веселина". То впрочем не знам какви са им плановете за радио Nova News, след като обявиха, че телевизията с това име ще се казва N1.
Report Spam   Logged

The TV Boy
Админ
Маниак
******
Offline Offline

Posts: 2 377


Администратор


« Reply #30 on: 30 December 2022 22:20:57 »

https://www.predavatel.com/bg/news2022/2022_12_29_1

В крайна сметка се оказа че Оберон пак са надцакали БТВ и са се разбрали със СУ за по-добри условия от сегашните за нов договор, съответно им взимат и профила на радио, че даже и класическия оркестър.  Grin Според мен целия проблем от 2016-та можеше да бъде избегнат ако Красимир Гергов не беше решил да цака Васил Димитров който беше основателя на CJ и на Класик ФМ. Той реално след като беше махнат от bTV Radio Group направи Оберон и им взе почти всичко.
Report Spam   Logged
Pages: 1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by EzPortal
Bookmark this site! | Upgrade This Forum
Free SMF Hosting - Create your own Forum

Powered by SMF | SMF © 2016, Simple Machines
Privacy Policy