BG TV Talk
16 May 2021 19:01:08
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length

Home Help Search BG TV News CN BG Fans Ask Facebook Contact us Staff List Login Register  

NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари

Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 85   Go Down
  Print  
Author Topic: NOVA & NOVA Broadcasting Group | новини и коментари  (Read 146782 times)
pesho
Зрител

« Reply #1620 on: 26 March 2021 18:23:10 »

Вероятно е да има сезон 2 на Дяволското гърло. Американска телевизия купи българския сериал "Дяволското гърло"
Report Spam   Logged
Roostersonair
Зрител

« Reply #1621 on: 26 March 2021 18:28:45 »

Вероятно е да има сезон 2 на Дяволското гърло. Американска телевизия купи българския сериал "Дяволското гърло"

Само да отбележа, че това сме го споменали вчера в темата за AXN във форума.

Отново казвам, има надежда "Дяволско гърло" да има втори сезон, зависи кога ще пишат сценарий и почнат снимки за него.
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1622 on: 31 March 2021 19:44:05 »

От NOVA признаха за цензурата по времето на старите собственици братя Домусчиеви в централната емисия преди малко. Поводът - докладът за човешките права в България на Държавния департамент на САЩ, в който е акцентирано за NOVA Broadcasting Group.

В началото на 2019 г. олигархът Кирил Домусчиев придоби най-големия частен медиен оператор в страната, Nova Broadcasting Group. Много уважавани разследващи журналисти и служители бяха уволнени от нейната водеща Нова телевизия през януари и февруари, а други си тръгнаха поради натиск или разногласия с новите собственици. Те бяха заменени от ръководители и журналисти от Канал 3, телевизия, за която се смята, че е обвързана с олигарх и депутат от Народното събрание Делян Пеевски. Медийни анализатори оцениха, че свързаните с Nova Group медии са изместили редакционната политика към по-проправителствена позиция. Контактите в Нова телевизия заявиха, че станцията продължава да губи журналисти и други професионалисти след първоначалните уволнения, обезкуражени от назначенията на съ-изпълнителния директор и новинарския директор от Канал 3, които са били близки до Пеевски. Журналистите на Нова телевизия заявиха, че техният репортаж се пренаписва от новите ръководители, така че не им е позволена свобода при докладването на новините. Смятало се е, че други журналисти са изпратени по задание с подготвен екземпляр за своите репортажи. Журналистите, напуснали Нова телевизия, заявиха, че търсят работа в други сектори, защото не смятат, че има надежда за професионална и добра журналистика в страната.

От NOVA заявиха, че след придобиването им от United Group в медията се спазва пълна медийна свобода и най-високите журналистически стандарти за независимост и обективност - което си и проличава.
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1623 on: 31 March 2021 20:01:39 »

От NOVA признаха за цензурата по времето на старите собственици братя Домусчиеви в централната емисия преди малко. Поводът - докладът за човешките права в България на Държавния департамент на САЩ, в който е акцентирано за NOVA Broadcasting Group.

От NOVA заявиха, че след придобиването им от United Group в медията се спазва пълна медийна свобода и най-високите журналистически стандарти за независимост и обективност - което си и проличава.

Направи ми впечатление, че NOVA е отразила докладът много по-обективно от bTV. Нито споменават определени фигури, нито е подробно. Ясно е накъде вървят нещата и в двете медии - NOVA към обективна и независима редакционна политика, а bTV в обратната - към проправителствена...
Report Spam   Logged
Ivaylo15
Зяпач
**

« Reply #1624 on: 31 March 2021 20:38:49 »

Quote from: alex_086
Направи ми впечатление, че NOVA е отразила докладът много по-обективно от bTV.
Това, че докладът е отразен обективно е заслуга на репортерката Десислава Георгиев. Тя е един от "старите" кадри в телевизията. Беше в майчинство до миналата седмица и определено завръщането й се отрази на новините.
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1625 on: 31 March 2021 21:22:10 »

Това, че докладът е отразен обективно е заслуга на репортерката Десислава Георгиев. Тя е един от "старите" кадри в телевизията. Беше в майчинство до миналата седмица и определено завръщането й се отрази на новините.

Това щях да напиша! Дано още стари кадри се връщат, и качествени!
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1626 on: 02 April 2021 19:21:17 »

https://nova.bg/accents/view/2021/04/02/321683/

Изборния ден започва от 7.00 часа със специалния сутрешен блок "България избира" с водещи Христо Калоферов и Даниела Тренчева. Ще има специално изнесено студио от "Триъгълника на властта".

А специалното изборно студио започва в 17.50 с Виктор Николаев и Николай Дойнов.
Report Spam   Logged
Sharo
Потребител
*

« Reply #1627 on: 09 April 2021 10:33:15 »

По време на изборното студио на Нова забелязах, че са върнали кореспондентката си в Брюксел - Антоанета Николова. Тя беше уволнена миналата година от старите собственици заради неудобни въпроси към Гешев.
Друго, което четох е, че Марта Евтимова (бившата жена на Карбовски) е станала директор на публицистиката в Нова, като преди е била продуцент на 120 минути по БТВ. За нея казват, че е много обективен професионалист.
Надявам се и други добри журналисти като Надежда Узунова, Ани Цолова и мноого други да се върнат.  Grin
Report Spam   Logged
mickeymouse
Потребител
*

« Reply #1628 on: 10 April 2021 16:56:17 »

United group най-накрая публикуваха каналите на Нова в сайта им. https://united.group/operations/ Мислите ли, че ще има ребранд? Аз очаквах, че ще ги ребрандират и тогава ще ги публикуват. Възможно е и да няма ребранд  Huh?
Report Spam   Logged
spike
Админ
Маниак

« Reply #1629 on: 10 April 2021 17:51:53 »

United group най-накрая публикуваха каналите на Нова в сайта им. https://united.group/operations/ Мислите ли, че ще има ребранд? Аз очаквах, че ще ги ребрандират и тогава ще ги публикуват. Възможно е и да няма ребранд  Huh?
На 99% съм сигурен, че поне логата ще унифицират. Колкото до имената на каналите - българските ми допадат повече от чуждите. Нали казаха, че от есента ще имат нов спортен платен канал, та явно тогава ще видим дали ще запазят марката Diema или спортните канали тук ще станат също SK. Все пак при наличието на толкова много канали в немалко държави, би било хубаво да ги унифицират под една или максимум две марки. Гърция е хубав пример, където имат 4-5 филмови и 6 спортни канала и всичките се казват Nova Cinema и Nova Sports и един Nova Life, който е нещо като FOX Life, доколкото разбирам. Впрочем хубаво, че са добавили и гръцките канали в сайта си, че стана почти 1 година откак ги купиха. Grin
Report Spam   Logged

Ivaylo15
Зяпач
**

« Reply #1630 on: 10 April 2021 19:36:44 »

Преди време заговорихме за свободата на NOVA... Е, днес отново се върнаха в калта с това предаване на Диана Найденова "Карай направо". От известно време гледам предаването ù и направо съм погнусен. Днес, в началото на предаването, анализа беше покъртителен. Такова защитаване на ГЕРБ от страна на "журналист", досега, не бях срещал по нито една национална телевизия.
Жалко за NOVA... То бива бива пристрастие, ама по-добре да пуснат повторения на "Темата на NOVA".
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1631 on: 10 April 2021 22:49:00 »

Преди време заговорихме за свободата на NOVA... Е, днес отново се върнаха в калта с това предаване на Диана Найденова "Карай направо". От известно време гледам предаването и направо съм погнусен. Днес, в началото на предаването, анализа беше покъртителен. Такова защитаване на ГЕРБ от страна на "журналист", досега, не бях срещал по нито една национална телевизия.
Жалко за NOVA... То бива бива пристрастие, ама по-добре да пуснат повторения на "Темата на NOVA".

Явно си е от самата журналистка. Добре, че не я дават да отразява и други ключови събития. "Карай направо"  хич не е интересно, прави се на остра, но не е, и много разтилат едни буламачи, супер скучно. По-добре да дават по две Теми на седмица, отколкото това.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Потребител
*

« Reply #1632 on: 11 April 2021 00:42:35 »

На 99% съм сигурен, че поне логата ще унифицират. Колкото до имената на каналите - българските ми допадат повече от чуждите. Нали казаха, че от есента ще имат нов спортен платен канал, та явно тогава ще видим дали ще запазят марката Diema или спортните канали тук ще станат също SK. Все пак при наличието на толкова много канали в немалко държави, би било хубаво да ги унифицират под една или максимум две марки. Гърция е хубав пример, където имат 4-5 филмови и 6 спортни канала и всичките се казват Nova Cinema и Nova Sports и един Nova Life, който е нещо като FOX Life, доколкото разбирам. Впрочем хубаво, че са добавили и гръцките канали в сайта си, че стана почти 1 година откак ги купиха. Grin

И аз мисля, че ще бъде добре, ако ги унифицират, защото след като добавиха гръцките и българските канали в сайта им, стана пълна мешаница - от гледна точка на логота и имена. Гръцката и българската "Нова" са в пълен контраст на останалите "Нови". Ще бъде добре, ако унифицират каналите с името "Нова", а ако за останалите нямат идеи, то поне логотата да бъдат в някакъв синхрон - както направиха с "SBB", "Telemach" и "Vivacom". Би било интересно, ако Diema Family стане Nova Life. Силно се надявам да запазят името Nova News, защото N1 не ми допада, и е далеч от марката "Нова". Също така се надявам, че ще обединят всичките си спортни канали под името Nova Sport, защото SK е отвратително. Cheesy
Report Spam   Logged
alex_086
Потребител
*

« Reply #1633 on: 11 April 2021 00:51:35 »

И аз мисля, че ще бъде добре, ако ги унифицират, защото след като добавиха гръцките и българските канали в сайта им, стана пълна мешаница - от гледна точка на логота и имена. Гръцката и българската "Нова" са в пълен контраст на останалите "Нови". Ще бъде добре, ако унифицират каналите с името "Нова", а ако за останалите нямат идеи, то поне логотата да бъдат в някакъв синхрон - както направиха с "SBB", "Telemach" и "Vivacom". Би било интересно, ако Diema Family стане Nova Life. Силно се надявам да запазят името Nova News, защото N1 не ми допада, и е далеч от марката "Нова". Също така се надявам, че ще обединят всичките си спортни канали под името Nova Sport, защото SK е отвратително. Cheesy

Ами да, но все пак забелязвам, че United Media, Nova Greece, и Nova Broadcating Group BG са разделени на три различни сегменти, което може би означава, че нашата NOVA няма да е част от United Media, а заедно с гръцката ще е отделен сегмент от компанията. Но със сигурност унифициране ще има, според мен още късното лято/ ранна есен. Очаквам обаче със всичко ново, да сменят и цялостната визия, концепция, нови предавания, нови студия и графични опаковки на предаванията, защото иначе ще е циганска унификация. Ама United засега не се излагат, дано очакванията се оправдаят.
Report Spam   Logged
mongoleca
Зяпач
**

« Reply #1634 on: 11 April 2021 14:45:16 »

А защо United Media да не изглежда така:

Спортни канали: DIEMA SPORT 1-10HD, Fight Channel
Филмови канали: NOVA Cinema 1-4HD
Музикални канали: GRAND 1-4 (Тук влизат The Voice и Magic TV)
Политематични: NOVA (BG, SR, CR, BIH, M)
Новинарски канали: N1 (BG, SR, CR, BIH)
Детски канали: Pikaboo, Vavoom, Mini (защо не и в България)
Научни и хоби канали: Lov i Ribolov, Brainz TV
Радиостанции: Radio NOVA, Radio Veselina, GRAND FM

Само примерни са🙂
Report Spam   Logged
PLTV
Зяпач
**

« Reply #1635 on: 11 April 2021 14:48:29 »

Не знам дали знаеш че Гранд са синоним на сръбски фолк 😂 Еквивалента на The Voice е IDJ TV.
Report Spam   Logged
mickeymouse
Потребител
*

« Reply #1636 on: 11 April 2021 14:51:45 »

Ами да, но все пак забелязвам, че United Media, Nova Greece, и Nova Broadcating Group BG са разделени на три различни сегменти, което може би означава, че нашата NOVA няма да е част от United Media, а заедно с гръцката ще е отделен сегмент от компанията. Но със сигурност унифициране ще има, според мен още късното лято/ ранна есен. Очаквам обаче със всичко ново, да сменят и цялостната визия, концепция, нови предавания, нови студия и графични опаковки на предаванията, защото иначе ще е циганска унификация. Ама United засега не се излагат, дано очакванията се оправдаят.

Да, не се бях замислял за това със сегментите. Възможно е двете групи да останат извън United Media, тъй като са силно развити, особено българската, и трудно биха се вписали в United Media. За да се случи такова вписване, ще се наложи тотален ребранд - логота, имена, визуална идентичност - което не се знае как ще повлияе от маркетингова гледна точка. Те и затова пипнаха леко логото и цветовете на Виваком, но до там. Така че, аз не очаквам някакво много голямо унифициране, освен леко освежаване, съдейки по това, което се случи с Виваком. Даже не знам, дали въобще ще променят нещо, защото нашата Нова и останалите канали са с изключително силно наложена визуална идентичност, но ще видим какво ще се случи  Grin
Report Spam   Logged
david92
Зяпач
**

« Reply #1637 on: 11 April 2021 15:00:31 »

А защо United Media да не изглежда така:

Спортни канали: DIEMA SPORT 1-10HD, Fight Channel
Филмови канали: NOVA Cinema 1-4HD
Политематични: NOVA (BG, SR, CR, BIH, M)
Новинарски канали: N1 (BG, SR, CR, BIH)
Детски канали: Pikaboo, Vavoom, Mini (защо не и в България)
Научни и хоби канали: Lov i Ribolov, Brainz TV
Радиостанции: Radio NOVA, Radio Veselina, GRAND FM

Само примерни са🙂

Това NOVA Cinema изобщо не е подходящо за Диема Фемили...
Report Spam   Logged
mickeymouse
Потребител
*

« Reply #1638 on: 11 April 2021 15:07:56 »

Българската група е силно развита и ще я държат като отделен сегмент. Ако искат да я присъединят към United Media, ще трябва тотален ребранд, а тук говорим за силно наложена медийна група - не за 1 канал, а за 10 канала. Освен леко освежаване, друго няма да се случи. United са хитри, не са рискови играчи
Report Spam   Logged
david92
Зяпач
**

« Reply #1639 on: 11 April 2021 15:38:58 »

Българската група е силно развита и ще я държат като отделен сегмент. Ако искат да я присъединят към United Media, ще трябва тотален ребранд, а тук говорим за силно наложена медийна група - не за 1 канал, а за 10 канала. Освен леко освежаване, друго няма да се случи. United са хитри, не са рискови играчи

Да, и според мен само леко освежаване е най-добрият вариант.
Report Spam   Logged
Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 85   Go Up
  Print  

Jump to: